Рішення від 10.07.2020 по справі 320/2664/20

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 липня 2020 року м. Київ №320/2664/20

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Басая О.В., розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації, в якому просить:

- визнати неправомірними дії щодо нарахування та виплати грошової компенсації з урахуванням обов'язкових платежів в сумі 602961,00 грн, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18.04.2018 №280;

- зобов'язати надати грошову компенсацію з урахуванням обов'язкових платежів в сумі 602 961,00 грн, відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 18.04.2018 №280.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що позивач є учасником бойових дій, має статус внутрішньо переміщеної особи, яка захищала незалежність, суверенітет, територіальну цілісність України та брав безпосередньо участь в антитерористичної операції у період її проведення.

Позивач вважає, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18.04.2018 №280 "Питання забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України" він має право на грошову компенсацію за належні для отримання приміщення (купівля житла), тому Бородянською районною державною адміністрацією було ухвалено рішення надати йому грошову компенсацію з урахуванням обов'язкових платежів у сумі 602 961,00 грн.

Проте на теперішній час зазначену грошову компенсацію позивач не отримав, внаслідок чого вважає такі дії відповідача протиправними.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 24.03.2020 відкрито спрощене позовне провадження у даній справі та призначено судове засідання.

Від відповідача до суду надійшов відзив на позовну заяву, до якого було долучено лист Міністерства соціальної політики України, щодо взяття на особистий контроль питання здійснення розподілів субвенції регіональними органами соціального захисту населення, з метою недопущення нецільового та неефективного використання коштів субвенції державного бюджету місцевим бюджетам та грошової компенсації. (т. 1, а.с. 37-39).

Також відповідач долучив інформацію, яка була сформована станом на 1 березня 2019 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18.04.2018 №280, щодо потреби Київської області у наданні грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України (т. 1, а.с. 51-54).

Від позивача надійшла письмова відповідь на відзив, в якому він заперечував проти доводів відповідача та просив задовольнити його вимоги.

У судовому засідання 19.05.2020 суд прийняв рішення про розгляд справи у порядку письмового провадження на підставі наявних доказів, про що постановив протокольну ухвалу.

Розглянувши позовну заяву, відзив відповідача на позов, відповідь позивача на відзив, дослідивши наявні в матеріалах справи докази та оцінивши їх у сукупності, судом встановлено наступне.

Позивач є учасником бойових, що підтверджується відповідним посвідченням серії УБД НОМЕР_1 , виданого Командуванням Високомобільних десантних військ Збройних Сил України.

Також позивач є внутрішньо переміщеною особою, яка захищала незалежність, суверенітет, територіальну цілісність України та брала безпосередньо участь в антитерористичної операції у період її проведення.

Комісією при Бородянській районній державній адміністрації щодо розгляду заяв внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України про виплату грошової компенсації було вирішено надати позивачу грошову компенсацію за належне для отримання жиле приміщення площею 48,87 кв.м. у сумі 602 961,00 грн, що підтверджується Протоколом №1 від 25.02.2019 (т. 1, а.с. 8-9).

Позивач у листопаді 2019 року звернувся до Міністерства соціальної політики України, щодо виплати належної йому компенсації на придбання житла (т. 1, а.с. 12, 13).

Міністерство соціальної політики України листом від 09.12.2019 №1151/0/243-19/44 повідомило позивача про те, що розподіл субвенції між обласними бюджетами і міським бюджетом м. Києва проводиться Мінсоцполітики на підставі інформації регіональних органів соціального захисту населення щодо потреби в наданні грошової компенсації, яка подається станом на 1 березня поточного року.

За інформацією Державної казначейської служби кошти за даною бюджетною програмою скеровані на регіональні органи соціального захисту населення.

Черговість виплати грошової компенсації визначається структурним підрозділом органу соціального захисту населення за місцем перебування заявника на квартирному обліку на підставі дати прийняття рішення про призначення грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення та дати постановки на квартирний облік за відповідною категорією. Вказано, що спрямування субвенції з державного бюджету на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення буде здійснено в установленому законодавством Порядку в межах коштів передбачених в державному бюджеті (т. 1, а.с. 7).

Також позивач у грудні 2019 року звернувся до Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації, як до розпорядника нижчого рівня, стосовно виплати грошової компенсації на придбання житла (т. 1, а.с. 10-11).

Департамент соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації листами від 09.01.2020 №І.05.1675 та від 10.01.2020 №І.05.5174.2019 повідомив позивача про те, що відповідно до п. 3 Порядку надання грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення, як внутрішньо переміщеній особі, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України затвердженого Постановою КМ України від 18.04.2018 №240 грошова компенсація виплачується в повному обсязі в порядку черговості взяття на квартирний облік. Зазначено, що позивач перебуває п'ятим у черзі на отримання грошової компенсації, а отже, грошова компенсація, яка передбачена позивачу, буде виплачена після надходження субвенції з державного бюджету, передбаченої на зазначені цілі (т. 1, а.с. 14, 15).

Позивач не погоджуючись з такими діями відповідача, звернувся з даним позовом до суду.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає наступне.

Статтею 1 Закону України від 22.10.1993 №3551-XII "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (далі - Закон №3551-XII) визначено, що закон спрямований на захист ветеранів війни шляхом: створення належних умов для підтримання здоров'я та активного довголіття; організації соціального та інших видів обслуговування, зміцнення матеріально-технічної бази створених для цієї мети закладів і служб та підготовки відповідних спеціалістів; виконання цільових програм соціального і правового захисту ветеранів війни; надання пільг, переваг та соціальних гарантій у процесі трудової діяльності відповідно до професійної підготовки і з урахуванням стану здоров'я.

Відповідно до п. 19 ч. 1 ст. 6 Закону №3551, учасниками бойових дій визнаються: військовослужбовці (резервісти, військовозобов'язані) Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, військовослужбовці військових прокуратур, особи рядового та начальницького складу підрозділів оперативного забезпечення зон проведення антитерористичної операції центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи, поліцейські, особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної пенітенціарної служби України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів.

Кабінетом Міністрів України 18.04.2018 прийнято постанову №280 Питання забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, якою затверджено Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України та Порядок виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України (далі - Порядок та умови №280) та Порядок виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України (далі - Порядок №280).

Порядок та умови №280 (тут і далі в редакції, станом на час виникнення спірних правовідносин) визначають умови та механізм виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, та визнані особами з інвалідністю внаслідок війни III групи відповідно до пунктів 11-14 частини другої статті 7 або учасниками бойових дій відповідно до пунктів 19-20 частини першої статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", та які потребують поліпшення житлових умов (далі - грошова компенсація) відповідно до Житлового кодексу Української РСР та перебувають не менш як один рік на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб за місцем фактичного проживання в межах м. Києва або в межах однієї області згідно з відомостями Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб за умови, що зміна місця проживання протягом року в межах однієї області не призводить до збільшення розміру компенсації.

Пунктом 2 Порядку №280 визначено, що право на отримання грошової компенсації відповідно до цього Порядку мають внутрішньо переміщені особи, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, та визнані особами з інвалідністю внаслідок війни III групи відповідно до пунктів 11-14 частини другої статті 7 або учасниками бойових дій відповідно до пунктів 19-20 частини першої статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", що перебувають на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов (далі - квартирний облік), та перебувають не менш як один рік на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб за місцем фактичного проживання в межах м. Києва або в межах однієї області згідно з відомостями Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб за умови, що зміна місця проживання протягом року в межах однієї області не призводить до збільшення розміру компенсації.

Згідно з п. 3 Порядку №280, грошова компенсація внутрішньо переміщеним особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, виплачується у повному обсязі в порядку черговості взяття на квартирний облік за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, та визнані особами з інвалідністю внаслідок війни III групи відповідно до пунктів 11-14 частини другої статті 7 або учасниками бойових дій відповідно до пунктів 19-20 частини першої статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", які потребують поліпшення житлових умов.

Отже, нормами зазначеного Порядку передбачена виплата грошової компенсації в порядку черговості взяття на квартирний облік за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації.

Відповідно до п. 4 Порядку №280, для розгляду подання про виплату грошової компенсації утворюються за поданням структурних підрозділів з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, міських, районних у містах (крім м. Києва) рад (далі - органи соціального захисту населення) за рішенням виконавчого комітету міської, районної в місті (в разі її утворення) ради або за розпорядженням голови районної, районної в м. Києві держадміністрації комісії щодо розгляду заяв внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України (далі - комісія).

До складу комісії входять представники виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад, структурних підрозділів районних, районних у м. Києві держадміністрацій з питань соціального захисту населення, економіки, фінансів, квартирного обліку, капітального будівництва, громадських об'єднань ветеранів антитерористичної операції (за їх згодою).

Пунктом 20 Порядку №280 передбачено, що не пізніше ніж через три робочих дні з дати прийняття рішення про призначення грошової компенсації комісія надсилає його копію внутрішньо переміщеній особі, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також структурному підрозділу з питань соціального захисту населення обласної, Київської міської держадміністрації.

Пунктами 2 - 7 Порядку та умов №280 визначено, що Головним розпорядником субвенції та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінсоцполітики.

Розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня є: структурні підрозділи з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської держадміністрацій (далі - регіональні органи соціального захисту населення); структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчі органи міських, районних у містах (крім м. Києва) рад.

Субвенція спрямовується на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення у прийнятих в експлуатацію житлових будинках на первинному та вторинному ринку нерухомості або на інвестування в об'єкти житлового будівництва відповідно до Законів України "Про інвестиційну діяльність" і "Про кооперацію" шляхом призначення та виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення внутрішньо переміщеним особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, та визнані особами з інвалідністю внаслідок війни III групи відповідно до пунктів 11-14 частини другої статті 7 або учасниками бойових дій відповідно до пунктів 19-20 частини першої статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", та які потребують поліпшення житлових умов та перебувають не менш як один рік на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб за місцем фактичного проживання в межах м. Києва або в межах однієї області згідно з відомостями Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб за умови, що зміна місця проживання протягом року в межах однієї області не призводить до збільшення розміру компенсації.

Розподіл субвенції між обласними бюджетами і міським бюджетом м. Києва проводиться Мінсоцполітики на підставі інформації регіональних органів соціального захисту населення щодо потреби в наданні грошової компенсації за формою згідно з додатком, яка подається до Мінсоцполітики станом на 1 березня поточного року.

Регіональні органи соціального захисту населення розподіляють субвенцію між структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчими органами міських, районних у містах (крім м. Києва) рад пропорційно кількості внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, відповідно до потреби в наданні грошової компенсації.

Під час розподілу субвенції регіональними органами соціального захисту населення враховується обов'язкова виплата грошової компенсації на одного отримувача у повному обсязі, визначеному пунктом 18 Порядку виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2018 року №280.

Казначейство перераховує субвенцію відповідно до Порядку перерахування міжбюджетних трансфертів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 грудня 2010 р. №1132, і Порядку казначейського обслуговування державного бюджету за витратами, затвердженого наказом Мінфіну від 24 грудня 2012 р. №1407.

Згідно з п. 14 ст. 14 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік", у 2019 році кошти, отримані до спеціального фонду Державного бюджету України згідно з відповідними пунктами частини третьої статті 15, частини третьої статті 29 і частини третьої статті 30 Бюджетного кодексу України, спрямовуються на реалізацію програм та заходів, визначених частиною четвертою статті 30 Бюджетного кодексу України, а кошти, отримані до спеціального фонду Державного бюджету України згідно з відповідними пунктами статей 11, 12 і 13 цього Закону, спрямовуються відповідно на: субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проекту "Житло для внутрішньо переміщених осіб" (за рахунок джерел, визначених пунктом 2 статті 11 цього Закону).

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12.06.2019 №418-р "Про затвердження розподілу деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству соціальної політики на 2019 рік" затверджено Розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, та визнані особами з інвалідністю внаслідок війни III групи відповідно до пунктів 11-14 частини другої статті 7 або учасниками бойових дій відповідно до пунктів 19-20 частини першої статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", та які потребують поліпшення житлових умов, на 2019 рік, згідно до якого Київською областю отримано субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб, які захищали суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції в обсязі 1 126 745,00 грн.

Суд зазначає, що п. 6 Порядку та умов надання субвенції передбачено, що регіональні органи соціального захисту населення розподіляють субвенцію між структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчими органами міських, районних у містах (крім м. Києва) рад пропорційно кількості внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, відповідно до потреби в наданні грошової компенсації.

З наданої відповідачем узагальненої інформації судом встановлено, що станом 01.03.2019 потреба в наданні грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України складає 50 332 233,29 грн для 58 осіб (т. 1, а.с. 87-90).

Враховуючи, що Розпорядженням КМУ від 12 червня 2019 року №418-р Київською областю отримано субвенцію в розмірі 1 126 745,00 грн, зазначені кошти були спрямовані до Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації для виплати грошової компенсації першим особам, зазначеній у інформації щодо потреби регіональних органів соціального захисту населення у наданні грошової компенсації внутрішньо переміщеним особам, яки захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України станом на 01.03.2019.

Так, судом встановлено, що на Києво-Святошинський район було розподілено субвенцію у сумі 587,111 тис. грн, а на м. Бровари - 1 126,745 тис. грн для осіб, які перебувають під першим та другим номером черговості взяття на квартирний облік (т. 1, а.с. 45, 48).

Крім того, суд зазначає, що позивач згідно зазначеної інформації перебуває в черзі під №5.

Оскільки виплати грошової компенсації проводяться в порядку черговості взяття на квартирний облік, позивач отримає грошову компенсацію після отримання зазначеної компенсації особами, які взяті на облік раніше ніж позивач.

Також, суд вказує на те, що виплата грошових коштів не в порядку черговості може порушити права, свободи та інтереси інших осіб, які перебувають на обліку по переду позивача.

Таким чином, суд приходить до висновку, що відповідач здійснив усі необхідні дії подавши до Міністерства соціальної політики України інформацію про потребу в наданні грошової компенсації станом на 1 березня 2019 року, за встановленою формою.

З огляду на викладене, Департаментом соціального захисту населення Київської області державної адміністрації дотримано вимог закону при вирішення питання щодо нарахування та виплати позивачу грошової компенсації з урахуванням обов'язкових платежів в сумі 602 961,00 грн, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18.04.2018 №280.

Отже, позовні вимоги в частині визнання неправомірними дій відповідача є необґрунтованими, а тому у цій частині позов задоволенню не підлягає.

Щодо позовних вимог в частині зобов'язання відповідача надати грошову компенсацію з урахуванням обов'язкових платежів в сумі 602 961,00 грн, відповідно до Постанови КМ України від 18.04.2018 №280, суд зазначає наступне.

Так, як зазначено вище, розподіл відповідних коштів здійснюється на підставі розпорядження Кабінету Міністрів України. Також отримані субвенції повинні розподілятися в порядку черговості взяття на квартирний облік, як це передбачено Постановою КМ України від 18.04.2019 №280.

З урахуванням того, що відповідачем не отримано у повній мірі відповідної субвенції від розпорядника вищого рівня для виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, у т.ч. позивачу, суд приходить до висновку, що у цій частині позовні вимоги також є необґрунтованими.

Згідно з пункту 41 висновку №11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов'язку може змінюватися залежно від характеру рішення.

Суд зазначає, що принцип обґрунтованості рішення суб'єкта владних повноважень має на увазі, що рішенням повинне бути прийнято з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), на оцінці усіх фактів та обставин, що мають значення.

Відповідно до ст. 19 Конституції України, суд, як орган державної влади, зобов'язаний діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами.

Згідно з ч. 1, 2 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Відповідно до ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У ході розгляду даної адміністративної справи відповідачем доведено суду правомірність своїх дій у спірних правовідносинах.

Ураховуючи викладене, адміністративний позов задоволенню не підлягає.

На підставі викладеного, керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Згідно з пунктом 3 розділу VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України, процесуальні строки, визначені цим рішенням, продовжуються на строк дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

Суддя Басай О.В.