справа №176/1079/20
провадження №3/176/209/20
03 липня 2020 року Суддя Жовтоводського міського суду Дніпропетровської області Волчек Н.Ю., розглянувши матеріали, що надійшли з Тульчинського відділення поліції Немирівського відділу поліції НП України ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого проживаючим за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст. ст. 124 КУпАП,
03 липня 2020 року до Жовтоводського міського суду Дніпропетровської з Тульчинського відділення поліції Немирівського відділу поліції НП України ГУНП у Вінницькій області, надійшов матеріал про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП.
Відповідно до протоколу серії ДПР18 №204504 від 20.06.2020 року, ОСОБА_1 , 20.06.2020 року о 14 год. 30 хв. в с. Василівка, водій керував автомобілем Рено Логан д/н НОМЕР_1 та під час вибору безпечної швидкості руху, не вибрав безпечної швидкості руху та дорожньої обстановки та з'їхав в кювет в результаті чого т/з отримав механічні пошкодження чим завдано матеріальні збитки, чим порушив вимоги п.12.1 Правил дорожнього руху за що відповідальність передбачена ст. 124 КУпАП.
Відповідно до вимог ст. 245, 252, 280, 283 КУпАП, серед ряду завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно із положеннями ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису та інше, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Встановлені правила допустимості і відповідності доказів є гарантом їх достовірності та істинності.
При цьому, з урахуванням вимог ст. 252 КУпАП, докази повинні оцінюватися за внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності.
Стаття 256 КУпАП встановлює вимоги до змісту протоколу про адміністративне правопорушення, який є основним процесуальним документом, доказом у справі про адміністративне правопорушення, на підставі якого встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по-батькові особи, яка склала протокол, відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане порушення, прізвища, адреси потерпілих, свідків, пояснення особи, яка притягається до відповідальності, інші відомості необхідні для вирішення справи.
Згідно із ч.1 ст. 254 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженою на те посадовою особою.
Відповідно до п.9 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції затвердженою наказом Міністерства Внутрішніх справ України №1376 від 06.11.2015р., при складанні протоколу зазначаються: дата і місце його складення (число, місяць, рік, населений пункт, географічна точка); посада, спеціальне звання, прізвище, ім'я, по батькові посадової особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (зазначаються повністю (без скорочення) її прізвище, ім'я та по батькові; число, місяць і рік народження; місце народження; місце проживання; місце реєстрації, номер телефону; найменування підприємства, установи, організації, де працює (її посада) або навчається особа; документ, що посвідчує особу (серія, номер паспорта, дата видачі й назва ОВС, що його видав, або серія, номер іншого документа, що посвідчує особу, яка вчинила правопорушення (службове чи пенсійне посвідчення, студентський квиток), дата видачі й найменування підприємства, установи, організації, що його видали); відомості щодо притягнення особи до адміністративної відповідальності впродовж року; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення (суть адміністративного правопорушення повинна точно відповідати ознакам складу адміністративного правопорушення, зазначеним у статті КУпАП, за якою складено протокол); частина відповідної статті та стаття КУпАП, згідно з якою передбачена адміністративна відповідальність за таке правопорушення; прізвища, місця проживання свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Так, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначено свідків ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , однак матеріали справи не містять письмових пояснень останніх, до того ж працівником поліції не зазначена адреса місця проживання ОСОБА_2 , що позбавляє суд можливості в разі необхідності викликати його в судове засідання.
Крім того, у протоколі про адміністративне правопорушення та поясненнях правопорушника його прізвище зазначено по-різному, а саме у протоколі « ОСОБА_4 », а у поясненнях « ОСОБА_4 ». Оскільки до матеріалів справи не додано копії документу, який встановлює особу правопорушника, не можливо з'ясувати дійсне прізвище правопорушника.
На підставі викладеного, приходжу до висновку, що судовий розгляд матеріалу про адміністративне правопорушення, в такому вигляді, як він надійшов до Жовтоводського міського суду неможливий, оскільки суд не може виходити за межі адміністративного протоколу і самостійно встановлювати всі обставини, вчинення правопорушення, а три вищезазначені протоколи про адміністративне правопорушення не можуть бути належними та допустимими доказами вчинення особою правопорушення, а тому матеріали справи підлягають поверненню для належного оформлення.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 256, 263, 268, 277, 278 КУпАП, -
Повернути матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого проживаючим за адресою: АДРЕСА_1 , за ст. 124 КУпАП до Тульчинського відділення поліції Немирівського відділу поліції НП України ГУНП у Вінницькій області, для належного оформелння.
Суддя Жовтоводського міського суду
Дніпропетровської області Н.Ю. Волчек