Постанова від 03.07.2020 по справі 594/894/20

Справа № 594/894/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 липня 2020 року

Суддя Борщівського районного суду Тернопільської області Чир П.В.

з участю секретаря Козій Я.Ю.

прокурора Миколюка О.М.

особи, яка притягується до адміністративної

відповідальності ОСОБА_1 розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Тернопільській області Департаменту стратегічних розслідувань НП України на:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительку АДРЕСА_1 Сапогів Борщівського району Тернопільської АДРЕСА_2 , працюючу соціальним працівником відділення соціальної допомоги, депутата Сапогівської сільської ради

за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 будучи депутатом Сапогівської сільської ради Борщівського району Тернопільської області та відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону, несвоєчасно, без поважних причин, після встановленого строку подання щорічної декларації (з 01.01.2018 до 01.04.2018), а саме 29.05.2020 подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Крім того, ОСОБА_1 будучи депутатом Сапогівської сільської ради Борщівського району Тернопільської області та відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону, несвоєчасно, без поважних причин, після встановленого строку подання щорічної декларації (з 01.01.2019 до 01.04.2019), а саме 29.05.2020 подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП визнала повністю, щиро розкаялась, та пояснила, що не мала електронного ключа з власним ЕЦП і тільки у 2020 році виготовила такий, а тому подала декларації з запізненням.

Прокурор в судовому засіданні просить притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, так як вважає, що в її діях наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Дослідивши матеріали справи, суддя встановив наступне.

Рішенням першої сесії сьомого скликання Сапогівської сільської ради Борщівського району Тернопільської області №1/1-2015 від 16 листопада 2015 року, депутатами Сапогівської сільської ради по виборчих округах обрано, в тому числі виборчий округ №1 ОСОБА_1 . Визначено повноваження депутатів Сапогівської сільської ради.

Відповідно до ст.68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Закон України «Про запобігання корупції» визначає правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні, зміст та порядок застосування превентивних антикорупційних механізмів, правила щодо усунення наслідків корупційних правопорушень.

Згідно ч. 1 ст. 65 ЗУ «Про запобігання корупції» за вчинення корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині 1 статті 3 цього закону, притягуються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової, дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.

Згідно п.п. «б» п.1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» суб'єктами на яких поширюється дія цього Закону є депутати місцевих рад.

Частиною 1 статті 45 Закону, передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення, на офіційному веб - сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Отже, законом визначено граничний термін подачі щорічної декларації - за 2017 рік з 01 січня 2018 року до 01 квітня 2018 року, за 2018 рік з 01 січня 2019 року до 01 квітня 2019 року.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, депутат Сапогівської сільської ради Борщівського району Тернопільської області ОСОБА_1 була зобов'язаний з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2018, протягом 90 календарних днів, тобто до 01.04.2018, подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, а також з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2019, протягом 90 календарних днів, тобто до 01.04.2019, подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік.

Однак такі декларації ОСОБА_1 подані несвоєчасно, а саме 29.05.2020.

В період з 01.01.2018 до 01.04.2018 та з 01.01.2019 до 01.04.2019 у ОСОБА_1 було, у кожному випадку зокрема, 90 календарних днів для заповнення та перевірки наявності на сайті декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017, 2018 рік, однак останньою вони раціонально для цього використані не були.

В ході опрацювання Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено дату подачі декларацій за 2017,2018 роки ОСОБА_1 , а саме 29.05.2020 року, що підтверджується скріншотом сторінки Ініернету з офіційного сайту НАЗК.

Згідно з ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (надалі за текстом - КупАП), відповідальність за вказаною статтею настає за умови несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно ст.36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.

Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи особою, яка відповідно до пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 вказаного Закону, без поважних причин, несвоєчасно, тобто після встановленого періоду декларування, а саме 29.05.2020 подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017, 2018 роки, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, яка характеризується позитивно, ступінь її вини, майновий стан, суд приходить до переконання, що до ОСОБА_1 слід застосувати стягнення у виді штрафу.

Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення підлягає стягненню з особи, на яку накладено стягнення.

Тому, у відповідності до ч.5 ст.4 Закону України «Про судовий збір», з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

На підставі наведеного та керуючись статтями 33, 34,36,172-6, 283, 284 КУпАП України, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн. (вісімсот п'ятдесят гривень 00 копійок) в дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена через Борщівський районний суд до Тернопільського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Чир П.В.