Справа №461/4476/20
02 липня 2020 року м. Львів.
Суддя Галицького районного суду м. Львова Юрків О.Р.,
за участю представника митниці ОСОБА_1 , представника особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - адвоката Бабій І.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно,-
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , закордонний паспорт НОМЕР_1 , виданий 02.02.2018 року, орган видачі 7313,
за ст. 471 Митного Кодексу України,-
14.05.2020 року о 00 год. 02 хв. ОСОБА_2 , прямуючи в якості водія з Республіки Польща в Україну автомобілем марки «FIAT DUCATO», реєстраційний номер НОМЕР_2 , VIN-код: НОМЕР_3 , в'їхав в зону митного контролю митного поста «Краковець» Галицької митниці Держмитслужби у напрямку «в'їзд в Україну» смугою спрощеного контролю «зелений коридор». Під час проведення візуального огляду даного транспортного засобу, виникла підозра щодо наявності в ньому товарів, які підлягають митному оформленню та оподаткуванню при переміщенні через митний кордон України. Автомобіль було виведено зі смуги спрощеного митного контролю на майданчик поглибленого огляду транспортних засобів та товарів.
Під час проведення митного огляду в боксі для поглибленого огляду, в багажному відділенні вищевказаного транспортного засобу, без ознак приховування виявлено товар в обсягах, що перевищує неоподатковану норму переміщення через митний кордон України, визначену умовами ввезення (пересилання) громадянами товарів на митну територію України, а саме: окуляри та одяг, без ознак бувших у використанні, в загальній кількості 304 шт.
Згідно із наданим усним та письмовим поясненням від 14.05.2020 року, ОСОБА_2 зазначив, що вказаний товар йому передали в Республіці Польща, а саме в Корчові, біля Польсько-Українського кордону, і поросили перевезти в Україну, де його мали зустріти невідомі особи.
Згідно із наданим усним та письмовим поясненням від 14.05.2020 пасажири, які переміщувались вищевказаним транспортним засобом, жодного відношення до виявленого товару не мають.
Предмети порушення митних правил в порядку статті 511 МК України вилучено та передано на склад митниці. Товари, які переміщувались в межах неоподаткованої норми, повернуто ОСОБА_2 , які відповідно до чинного законодавства дозволено до переміщення громадянами через митний кордон України смугою руху «зелений коридор». До митного контролю ОСОБА_2 документів, які підтверджують митну вартість вказаного вище товару не надав, у зв'язку із чим вартість буде встановлено додатково.
Відповідно до ст. 366 Митного кодексу України обрання смуги «зелений коридор» вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території.
Також, положення ст. 374 Митного кодексу України визначають, що товари (крім підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України, не підлягають письмовому декларуванню (за винятком товарів, на які відповідно до статті 197 цього Кодексу встановлено обмеження щодо переміщення громадянами через митний кордон України, і випадків, передбачених частиною другою цієї статті) та не є об'єктами оподаткування митними платежами.
Таким чином, ОСОБА_2 порушив встановлений порядок проходження митного контролю під час проїзду через «зелений коридор» та вчинив дії, спрямовані на переміщення товарів в обсягах, що перевищують неоподатковану норму переміщення через митний кордон.
Дії ОСОБА_2 органом митниці кваліфіковані, як порушення митних правил, відповідальність за вчинення яких передбачене ст. 471 МК України.
Представник особи, що притягається до адміністративної відповідальності -адвокат Бабій І.М. в судовому засіданні вину ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення визнала, просить суд не застосовувати до нього суворого стягнення.
Статтею 471 МК України передбачено, що порушення встановленого цим Кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через "зелений коридор", товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарiв в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходiв громадян, а у разі якщо безпосереднiми предметами правопорушення є товари, перемiщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, - також конфiскацiю цих товарiв.
Згідно ч.1 ст. 374 Митного кодексу України товари (крім підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України, не підлягають письмовому декларуванню (за винятком товарів, на які відповідно до статті 197 цього Кодексу встановлено обмеження щодо переміщення громадянами через митний кордон України, і випадків, передбачених частиною другою цієї статті) та не є об'єктами оподаткування митними платежами.
Заслухавши думку представника митниці, пояснення адвоката Бабій І.М., дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_2 наявні ознаки правопорушення, передбаченого ст.471 МК України, оскільки він перемістив товар в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.
Вина ОСОБА_2 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.471 МК України, підтверджується протоколом про порушення митних правил №1000/20900/20 та іншими матеріалами справи, які знаходяться у об?єктивному взаємозв?язку між собою, нічим не спростовані, доповнюються та уточнюються іншими доказами.
Вирішуючи питання призначення виду стягнення за порушення митних правил, з урахуванням характеру вчиненого порушення митних правил, особи правопорушника, який до адміністративної відповідальності за порушення митних правил раніше не притягувалася, обставин справи, приходжу до висновку, що до ОСОБА_2 слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції статті, якою передбачено вчинене правопорушення.
Одночасно, санкцією ст.471 МК України передбачено, що порушення порядку проходження митного контролю в зонах спрощеного митного контролю тягне за собою накладення штрафу в розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а у разі якщо безпосередніми предметами правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України також конфіскацію цих товарів.
Таким чином, вилучений, згідно протоколу про порушення митних правил №1000/20900/20 від 14.05.2020 року, товар, який не входить до переліку товарів, обіг якого обмежений чи заборонений, а саме: окуляри та одяг, без ознак бувших у використанні, в загальній кількості 304 шт. - конфіскації не підлягає.
Крім того, відповідно до ст.40-1 КпАП України та Закону України «Про судовий збір» з правопорушника слід стягнути в користь держави судовий збір у розмірі 420, 40 гривень.
Окрім того, на підставі ч.1 ст.519 МК України та розрахунку витрат на зберігання на складі митниці, з правопорушника слід стягнути суму витрат за зберігання, яка складає 734, 93 грн.
Керуючись ст.ст. 248, 249, 251, 283-285 КУпАП, ст.ст. 459, 461, 487, 526, 527, 528 МК України, суддя,-
ОСОБА_2 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення за ст. 471 МК України та накласти стягнення - 1700.00 грн. штрафу в дохід держави.
Товар, вилучений, згідно протоколу про порушення митних правил №1000/20900/20 від 14.05.2020 року - видати ОСОБА_2 або уповноваженій ним особі після здійснення митного оформлення зі сплатою відповідних митних платежів, або для повернення вказаного товару на митну територію держави, з якої його було ввезено.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь Галицької митниці держмитслужби Державної митної служби України 734, 93 грн. витрат за зберігання товару на складі митниці.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави в особі Державної судової адміністрації України 420, 40 гривень судового збору.
Постанова судді у справі про порушення митних правил може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Галицький районний суд м. Львова, особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи або митним органом, який здійснював провадження у цій справі протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя О.Р. Юрків.