Постанова від 02.07.2020 по справі 425/1351/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02.07.2020 провадження № 3/425/642/20

справа № 425/1351/20

Рубіжанський міський суд Луганської області у складі судді Романовського Є.О., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла від Рубіжанського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Луганській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, працюючої у ФОП « ОСОБА_2 » продавцем, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 06.05.2020 року серії АПР18 № 132314 06.05.2020 року о 14-40 год. ОСОБА_1 порушували умови карантину, а саме за адресою: АДРЕСА_2 , будучи продавцем у торгівельному павільйоні не припинила послуги громадського харчування та не здійснювала адресну доставку кави, чим порушила Правила щодо карантину людей, передбачені п.п. 3 п. 2 постанови КМУ від 11.03.2020 року № 211, чим вчинила правопорушення, передбачене ст. 44-3 КУпАП.

У судовому засідання ОСОБА_1 , вину не визнала та зазначила що дійсно 06.05.2020 року вона працювала в торгівельному павільйоні «Смачна Хата», проте не здійснювала послуги громадського харчування та не порушувала правила карантину.

Свідок ОСОБА_3 суду пояснив, що 06.05.2020 року у період часу 14-00 год. - 15-00 год. він знаходився у торгівельного павільйоні «Смачна Хата», очікуючи на майстра з холодильників, однак у цей період жодній особі продаж товарів не здійснювався.

Свідок ОСОБА_4 в судовому засіданні зазначив, що 06.05.2020 року він в торгівельному павільйоні «Смачна Хата», який знаходиться за адресою: Луганська область, м. Рубіжне,

вул. Визволителів, 98, був покупцем та ним було придбано вафлі та стакан, в якому знаходилася вода, яку він не вживав внаслідок проблем зі станом здоров'я, після чого до нього підійшли працівники поліції та попросили підписати невідомі йому документи.

В судовому засіданні, на підставі ст. ст. 251 та 252 КУпАП, були дослідженні наступні докази:

- протокол про адміністративне правопорушення від 06.05.2020 року серії АПР18

№ 132314, яким зафіксовано факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП (а.с.1);

- письмові пояснення ОСОБА_1 , відповідно до яких вона. згідно ст. 63 Конституції України, відмовилася давати будь які пояснення стосовно себе (а.с.2);

- письмові пояснення ОСОБА_4 , відповідно до яких він зазначив ,що 06.05.2020 року приблизно о 14-30 год. знаходячись на автостанції, за адресою: Луганська область, м. Рубіжне, вул. Визволителів, 98, йому забажалось випити каву і він звернувся до торгівельного ларьку «Смачна Хата», де замовив каву та вафлі. Після чого присів на лавочку та до нього підійшли співробітники поліції та попросили дати пояснення (а.с.3);

- оптичний диск з відеозаписом до протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 132314, згідно якого встановлено, що ОСОБА_4 , який є свідком по справі про адміністративне правопорушення, в невідомий день та час, підійшов до торгівельного павільйону та відійшов від нього, тримаючи в руках стакан (а.с.4);

- рапорт Ст. ДОП СП Рубіжанського ВП ГУНП в Луганській області капітана поліції Є. Чернишова, який доповів що 06.05.2020 року о 14-38 год. за адресою: м. Рубіжне, вул. Визволителів, 98, на території автостанції було виявлено факт неприпинення надання послуг з громадського харчування та нездійснення адресної доставки кави з кіоску «Смачна Хата»

гр. ОСОБА_1 , чим вона порушила вимогу п.п. 3 п. 2 постанови КМУ від 11.03.2020 року

№ 211, склад адміністративного правопорушення був зафіксований на службовий логістичний пристрій (HUAWEI) інв. № НОМЕР_1 (а.с.5)

Стаття 9 КУпАП передбачає, що що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Стаття 44-3 КУпАП визначає, що порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Прозахист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами,- тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

1. Об'єктом цього адміністративного правопорушення є суспільні відносини у сфері охорони здоров'я населення.

2. Об'єктивна сторона правопорушення виражається в ухиленні (порушенні) особи від правил, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішеннями органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

3. Суб'єкт адміністративного проступку - загальний - фізична осудна особа, яка досягла на момент вчинення адміністративного правопорушення шістнадцятирічного віку.

4. Суб'єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини у формі прямого умислу.

Згідно ч. 1 ст. 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000 № 1645-ІІІ карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України.

Частина 6 ст. 29 зазначеного Закону передбачає, що організація та контроль за дотриманням встановленого на території карантину правового режиму, своєчасним і повним проведенням профілактичних і протиепідемічних заходів покладаються на місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.

Пунктом 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (чинної на час складання протоколу про адміністративне правопорушення) було встановлено з 12 березня 2020 р. до 11 травня 2020 р. на всій території України карантин.

Відповідно до п.п. 3 п. 2 зазначеної Постанови, на яку посилається у протоколі про адміністративне правопорушення від 06.05.2020 року серії АПР18 № 132314 уповноважена особа на складання протоколу, - заборонено до 11 травня 2020 р.: перебування в громадських місцях осіб, які не досягли 14 років, без супроводу батьків, усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, інших осіб відповідно до закону або повнолітніх родичів дитини.

Однак згідно п.п. 8 п. 2 зазначеної Постанови, заборонено до 11 травня 2020 р.: роботу суб'єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення, крім:

торгівлі продуктами харчування, пальним, деталями та приладдям для транспортних засобів та сільськогосподарської техніки, засобами гігієни, лікарськими засобами та медичними виробами, технічними та іншими засобами реабілітації, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом, добовим молодняком свійської птиці, засобами зв'язку та телекомунікацій, в тому числі мобільними телефонами, смартфонами, планшетами, ноутбуками та іншими товарами, що відтворюють та передають інформацію, за умови забезпечення персоналу (зокрема захист обличчя та очей) та відвідувачів засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно, перебування в приміщенні не більше одного відвідувача на 10 кв. метрів торговельної площі, а також дотримання інших санітарних та протиепідемічних заходів.

Розпорядженням голови Луганської обласної державної адміністрації - керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 08.04.2020 року № 285 внесено зміни до Розпорядження голови Луганської обласної державної адміністрації - керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 12.03.2020 року № 200, та п.п. 8 п. 1 викладено в такій редакції: робота суб'єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе, тощо), торговельно-розважальних центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення - заборонено.

Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності тощо.

Пункт 1 ст. 247 КУпАП регламентує, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин: відсутність події і складу адміністративного правопорушення.

З огляду на вищезазначене, суд не вбачає події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП, за порушення, як зазначено в протоколі про адміністративне правопорушення від 06.05.2020 року серії АПР18 № 132314, п.п. 3 п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (чинної на час складання протоколу про адміністративне правопорушення), яким заборонено до 11 травня 2020 року перебування в громадських місцях осіб, які не досягли 14 років, без супроводу батьків, усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, інших осіб відповідно до закону або повнолітніх родичів дитини, а тому провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП.

Керуючись ст. ст. 44-3, 247, 251, 255-256, 278, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ПОСТАНОВИВ:

Провадження по справі про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності, передбаченої ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, - закрити на підставі п. 1 ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Постанову може бути оскаржено до Луганського апеляційного суду через Рубіжанський міський суд Луганської області в десятиденний строк з дня вручення такої постанови шляхом подання апеляційної скарги.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо така скарга не була подана. У разі подання апеляційної скарги, постанова суду, якщо вона не скасована, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова суду складена 02 липня 2020 року

Суддя Є.О. Романовський