Справа № 686/10705/20
Провадження № 3/686/5164/20
30 червня 2020 року м. Хмельницький
Суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Мазурок О.В., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого,
за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення: «20.03.2020 року о 22 год. 48 хв. в с. Копистин по вул. Соборна, водій ОСОБА_2 керував автомобілем Ауді А6 н.з. НОМЕР_1 з ознаками алкогольного сп'яніння: нестійка хода, запах алкоголю з порожнини рота. Згідно протоколу медичного огляду №768 водій керував транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння.Так, ч.1 ст.256 КУпАП передбачено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
У складеному відносно ОСОБА_1 протоколі про адміністративне правопорушення не вказано точну адресу складення протоколу та місця вчинення правопорушення, а саме вказано лише с. Копистин, вул. Соборна.
Також, у протоколі зазначено, що додаються матеріали адміністративної справи та відеозапис, проте не зазначено, які саме матеріали (докази) додаються до протоколу.
У протоколі про адміністративне правопорушення наявне посилання на протокол медичного огляду №768, проте в самих матеріалах справи наявний висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 20.03.2020 року №768.
Окрім цього,у наявному в матеріалах справи висновку щодо результатів медичного огляду наявна невідповідність у прізвищі особи, яку було оглянуто лікарем ( ОСОБА_3 ) з прізвищем особи, яка вказана в протоколі про адміністративне правопорушення ( ОСОБА_2 ).
Наведені вище порушення закону є істотними і не можуть бути усунуті в суді.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження у справі про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин справи, вирішення її у точній відповідності із законом. Згідно з положенями ст.ст. 252, 254, 255, 256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення - це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння, яке містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого КУпАП, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення.
Згідно з положеннями «Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції», затвердженої наказом МВС України № 1376 від 06.11.2015 р., при складанні протоколу про адміністративне правопорушення в ньому, серед іншого, зазначається суть адміністративного правопорушення, яка повинна точно відповідати ознакам складу адміністративного правопорушення, зазначеним у статті КУпАП, за якою складено протокол (п. 9).
Приписами ст. 278 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення повинен вирішити, у тому числі й питання про те, чи правильно складено протокол про адміністративне правопорушення (п. 2), а в разі неправильного його складення повернути матеріали справи органу, який його склав, для належного оформлення (доопрацювання).
Постановою Хмельницького міськрайонного суду від 22.05.2020 року матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 130 КУпАП, були направлені до ХРВП ГУНП в Хмельницькій області для доопрацювання.
23.06.2020 року до Хмельницького міськрайонного суду повторно повернулися матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП після доопрацювання, однак вказівки суду не було виконано.
Крім того, відповідно до п. 7 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції не допускається закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу про адміністративне правопорушення, а також усунення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що слід повернути справу до ХРВП ГУНП в Хмельницькій області для повторного доопрацювання, під час якого необхідно виконати вказівки постанови Хмельницького міськрайонного суду від 22.05.2020 року. Крім того, роз'яснити, що будь-які виправлення і дописування в протоколі не допускаються.
З урахуванням наведеного, керуючись ст.ст. 7, 245, 256, 268 Кодексу України про адміністративне правопорушення, суд
Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП повернути до Хмельницького РВП Хмельницького ВП ГУНП в Хмельницькій області для доопрацювання (належного оформлення)
Суддя: О.В. Мазурок