про залишення позовної заяви без руху
01 липня 2020 року СєвєродонецькСправа № 360/2467/20
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Петросян К.Є., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до начальника Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області полковника служби цивільного захисту - ОСОБА_2 про визнання протиправними та скасування певних пунктів наказів, стягнення коштів, -
26 червня 2020 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до начальника Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області полковника служби цивільного захисту - ОСОБА_2 , з такими вимогами:
визнати протиправним та скасувати пункт 4 наказу № 290 від 17.09.2018 Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганський області «Про преміювання», відповідно до якого позивача позбавлено премії за серпень 2018 року в повному обсязі в сумі 1445,40 грн;
визнати протиправним та скасувати пункт 6 наказу № 127 від 17.04.2019 Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганський області «Про преміювання», відповідно до якого позивача позбавлено премії за березень 2019 року в повному обсязі в сумі 2138,60 грн;
стягнути з відповідача на користь ОСОБА_1 позбавлені кошти в сумі 3584,00 грн.
За приписами пункту 6 частини першої статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи немає підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі (частина друга статті 171 КАС України).
Суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху для усунення недоліків з наступних підстав.
Відповідно до частини п'ятої статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються, зокрема, повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
В позовній заяві місцем проживання позивача зазначено АДРЕСА_1, при цьому позивачем не зазначено області та поштового індексу міста Лисичанська, що не відповідає положенням частини п'ятої статті 160 КАС України.
Крім того, позивачем в якості відповідача визначено начальника Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області полковника служби цивільного захисту - ОСОБА_2 , при цьому суд звертає увагу позивача на те, що у спірних правовідносинах начальник Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області є представником Головного управління, уповноваженим на підписання наказів Головного управління. Отже, позивачу необхідно конкретизувати відповідача.
В силу частини першої статті 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом також в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень (частина друга статті 5 КАС України).
З позовної заяви вбачається, що позивач просить суд, зокрема, стягнути з відповідача на користь ОСОБА_1 позбавлені кошти в сумі 3584,00 грн.
Тобто, у пред'явленому позивачем адміністративному позові, позовні вимоги не відповідають положенням статті 5 КАС України, у з'язку з вищевикладеним прохальну частину позову слід привести у відповідність, конкретизувавши позовні вимоги.
Частинами першою, другою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Пунктом 1 частини шостої статті 12 КАС України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо: прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, окрім справ, в яких позивачами є службові особи, які у значенні Закону України "Про запобігання корупції" займають відповідальне та особливо відповідальне становище.
Згідно примітки до статті 50 Закону України від 14.10.2014 № 1700-VII "Про запобігання корупції" під службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, в цій статті, зокрема, розуміються особи, посади яких належать до посад державної служби категорії "А" або "Б".
Оглядом позовної заяви встановлено, що позивачем не зазначено співвідношення займаної ним посади з вимогами Закону України "Про запобігання корупції", що унеможливлює дотримання судом вимог пункту 1 частини шостої статті 12 КАС України щодо визначення порядку позовного провадження, за правилами якого має бути розглянута дана позовна заява.
Таким чином, позивачу необхідно письмово зазначити чи відноситься він до категорії службових осіб, які у значенні Закону України "Про запобігання корупції" займають відповідальне та особливо відповідальне становище.
Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
Позовну заяву ОСОБА_1 до начальника Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області полковника служби цивільного захисту - ОСОБА_2 про визнання протиправними та скасування певних пунктів наказів, стягнення коштів, - залишити без руху.
Запропонувати позивачу протягом 5 (п'яти) календарних днів з дати отримання даної ухвали (з урахуванням пункту 3 розділу VI "Прикінцеві положення" КАС України) усунути недоліки позовної заяви шляхом надання суду:
уточненої позовної заяви, приведеної у відповідність до вимог статті 160 КАС України, конкретизувавши місце проживання позивача, а саме зазначивши індекс та область, конкретизувавши відповідача та позовні вимоги у відповідності до положень ст.5 КАС України (для суду та відповідача);
- відомостей із зазначенням чи займає позивач відповідальне та особливо відповідальне становище.
Якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті позивачем у строк, встановлений судом, позовна заява буде повернута позивачеві та вважатиметься неподаною.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
СуддяК.Є. Петросян