Рішення від 11.06.2020 по справі 460/2532/20

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 червня 2020 року м. Рівне №460/2532/20

Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дудар О.М., за участю секретаря судового засідання Юрчук А.М., сторін та інших осіб, які беруть участь у справі

позивача: представник Опалько Б.Г.,

відповідача: представник Заяць В.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

ОСОБА_1

доВирівської сільської об'єднаної територіальної громади Сарненського району Рівненської області

про визнання дій та бездіяльності протиправними, стягнення вихідної допомоги та середнього заробітку за час затримки розрахунку, змінення формулювання причин звільнення,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся з позовом до Вирівської сільської об'єднаної територіальної громади Сарненського району Рівненської області (далі - відповідач) про визнання дій та бездіяльності протиправними, стягнення вихідної допомоги та середнього заробітку за час затримки розрахунку, змінення формулювання причин звільнення.

Позивач просив суд:

- визнати протиправними дії та бездіяльність Вирівської сільської об'єднаної територіальної громади Сарненського району Рівненської області щодо невиплати суми вихідної допомоги, а саме: середньої заробітної плати за шість місяців, відповідно до ст.44 Кодексу законів про працю України та ст.33 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", в сумі 176331,00грн без утримання податків й інших обов'язкових платежів;

- стягнути з Вирівської сільської об'єднаної територіальної громади Сарненського району Рівненської області суму вихідної допомоги, а саме: середню заробітну плату за шість місяців в сумі 176331,00грн без утримання податків й інших обов'язкових платежів;

- стягнути з Вирівської сільської об'єднаної територіальної громади Сарненського району Рівненської області суму середнього заробітку за весь час затримки за період з 03.01.2020 по день фактичного розрахунку або до ухвалення рішення про стягнення суми вихідної допомоги, а саме: середню заробітну плату за шість місяців, відповідно до ст.44 Кодексу законів про працю України та ст.33 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", без утримання податків й інших обов'язкових платежів;

- змінити формулювання причин звільнення з роботи, а саме: змінити підставу звільнення з посади Вирівського сільського голови Сарненського району Рівненської області із ч.2 ст.8 Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" на підставу звільнення, передбачену ч.2 ст.8 Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" та пунктом 5 ч.1 ст.41 Кодексу законів про працю України.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідачем протиправно не виплачено позивачу вихідну допомогу при звільненні у зв'язку з припиненням повноважень сільського голови.

Ухвалою суду від 03.04.2020 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження та вирішено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) учасників справи, встановлено відповідачу строк для подання відзиву.

Вирівською сільською об'єднаною територіальною громадою Сарненського району Рівненської області подано відзив на позовну заяву, за змістом якого жодних протиправних дій чи бездіяльності допущено не було.

У судовому засіданні позивач позов підтримав та суду пояснив, що у силу чинного законодавства на сільських голів поширюються повноваження та гарантії депутатів рад, передбачених законом про статус депутатів рад.

Отже, при звільненні у зв'язку з припиненням повноважень відповідач зобов'язаний був запропонувати позивачу попередню роботу (посаду), а за відсутності такої - рівноцінну, або ж виплатити вихідну допомогу у розмірі, не меншому, ніж шестимісячний середній заробіток.

Цього відповідачем зроблено не булою

Вказав, що запропонована посада спеціаліста по соціальній роботі з сім'ями, дітьми, молоддю і спорту не є рівнозначною посаді секретаря виконкому.

Просив позовні вимоги задовольнити повністю.

Представник відповідача у судовому засідання заперечила проти позову. Суду пояснила, що згідно з чинним законодавством гарантія щодо збереження середньої заробітної плати надається сільською радою лише за умови неможливості реалізації гарантії щодо надання попередньої або рівноцінної роботи (посади).

На виконання зазначеної гарантії ОСОБА_1 було запропоновано посаду, від якої останній відмовився, вважаючи її нерівноцінною посаді сільського голови.

Вказала, що рівноцінною роботою (посадою) слід розуміти роботу (посаду), не нижчу за кваліфікацією, або посаду, де особа працювала до обрання на виборну посаду.

Зазначила, що процедура звільнення сільського голови чітко визначена Законом України "Про добровільне об'єднання територіальних громад", а відтак змінювати підставу звільнення на передбачену п.5 ч.1 ст.41 Кодексу законів про працю України, як про це просить позивач, є недоцільним.

Просила в задоволенні позовних вимог відмовити повністю.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши письмові докази, суд встановив наступні фактичні обставини та відповідні їм правовідносини.

За результатом виборів сільського голови, що відбулися 25 жовтня 2015 року, Вирівським сільським головою Сарненського району Рівненської області було вибрано ОСОБА_1 .

Рішенням Вирівської сільської ради Сарненського району Рівненської області від 05.11.2015 №1 "Про визнання повноважень Вирівського сільського голови" визнано повноваження Вирівського сільського голови Опалька Богдана Григоровича. ОСОБА_1 присвоєно 9 ранг в межах ІV категорії (а.с.46).

За результатом виборів сільського голови, що відбулися 22 грудня 2019 року, Вирівським сільським головою Сарненського району Рівненської області було вибрано ОСОБА_2 .

Рішенням Вирівської сільської ради Сарненського району Рівненської області від 03.01.2020 №2 "Про визнання повноважень Вирівського сільського голови" вирішено вважати таким, що вступив на посаду Вирівського сільського голови ОСОБА_2 . ОСОБА_2 присвоєно 7 ранг посадової особи місцевого самоврядування в межах четвертої категорії посад (а.с.21).

На підставі рішення Вирівської сільської ради Сарненського району Рівненської області від 03.01.2020 до трудової книжки ОСОБА_1 (серія НОМЕР_1 ) внесено запис №17 від 03.01.2020 наступного змісту: "Повноваження Вирівського сільського голови завершились. Частина 2 ст.8 "Про добровільне об'єднання територіальних громад" (а.а.с.15-20).

Після припинення повноважень ОСОБА_1 як Вирівського сільського голови йому було запропоновано відповідачем зайняти на основі строкового трудового договору посаду спеціаліста по соціальній роботі з сім'ями, дітьми, молоддю і спорту, що підтверджується листом Вирівської сільської ради Сарненського району Рівненської області від 20.01.2020 №02-8-58 (а.с.67).

Від запропонованої посади позивач відмовився. Ця обставина визнається сторонами, а тому в силу ч.1 ст.78 Кодексу адміністративного судочинства України не підлягає доказуванню.

05.02.2020 ОСОБА_1 звернувся до Вирівського сільського голови Вирівської сільської об'єднаної територіальної громади Сарненського району з проханням виплатити середню заробітну плату до працевлаштування (але не більше шести місяців), яку він отримував на виборній посаді голови Вирівської сільської ради (а.а.с.23-26).

За результатом розгляду зазначеного звернення Вирівська сільська рада Сарненського району Рівненської області листом від 18.02.2020 №02-8-162 повідомила ОСОБА_1 про те, що йому у встановленому порядку після припинення повноважень сільського голови було запропоновано посаду спеціаліста по соціальній роботі, від якої останній відмовився. Враховуючи цю обставину та вимоги чинного законодавства, виплата середньої заробітної плати ОСОБА_1 є неправомірною, такою, що суперечить інтересам громади (а.а.с.27-28).

Вважаючи відмову відповідача виплатити вихідну допомогу протиправною, позивач звернувся з даним позовом до суду.

Відповідно до ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно зі ст.140 Конституції України, місцеве самоврядування є правом територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.

Місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи.

Органами місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст, є районні та обласні ради.

Відповідно до ст.141 Конституції України, до складу сільської, селищної, міської, районної, обласної ради входять депутати, які обираються жителями села, селища, міста, району, області на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування. Строк повноважень сільської, селищної, міської, районної, обласної ради, депутати якої обрані на чергових виборах, становить п'ять років. Припинення повноважень сільської, селищної, міської, районної, обласної ради має наслідком припинення повноважень депутатів відповідної ради.

Територіальні громади на основі загального, рівного, прямого виборчого права обирають шляхом таємного голосування відповідно сільського, селищного, міського голову, який очолює виконавчий орган ради та головує на її засіданнях. Строк повноважень сільського, селищного, міського голови, обраного на чергових виборах, становить п'ять років.

Статус голів, депутатів і виконавчих органів ради та їхні повноваження, порядок утворення, реорганізації, ліквідації визначаються законом.

Повноваження сільських, селищних, міських голів, порядок організації і гарантії їх діяльності визначаються Конституцією України, Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21.05.1997 №280/97-ВР (далі - Закон №280/97-ВР), Законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування" від 07.06.2001 №2493-III (далі - Закон №2493-III), Законом України "Про статус депутатів місцевих рад" від 11.07.2002 №93-IV (далі - Закон №93-IV), іншими нормативно-правовими актами.

Відносини, що виникають у процесі добровільного об'єднання територіальних громад сіл, селищ, міст, а також добровільного приєднання до об'єднаних територіальних громад регулює Закон України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" від 05.02.2015 №157-VIII (далі - Закон №157-VIII).

Відповідно до ч.4 ст.8 Закону №157-VIII, з дня набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною об'єднаною територіальною громадою, у порядку, визначеному цим Законом, здійснюється реорганізація відповідних юридичних осіб - сільських, селищних, міських рад, обраних територіальними громадами, що об'єдналися, та розміщених поза адміністративним центром об'єднаної територіальної громади, шляхом їх приєднання до юридичної особи - сільської, селищної, міської ради, розміщеної в адміністративному центрі об'єднаної територіальної громади. Після завершення реорганізації відповідні юридичні особи - сільські, селищні, міські ради припиняються у порядку, визначеному цим Законом.

Юридична особа - сільська, селищна, міська рада, розміщена в адміністративному центрі об'єднаної територіальної громади, є правонаступником прав та обов'язків всіх юридичних осіб - сільських, селищних, міських рад, обраних територіальними громадами, що об'єдналися, з дня набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною об'єднаною територіальною громадою.

Згідно з ч.3 ст.8 Закону №157-VIII, об'єднана територіальна громада є правонаступником всього майна, прав та обов'язків територіальних громад, що об'єдналися, з дня набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною такою об'єднаною територіальною громадою.

Аналіз наведених норм свідчить про те, що в процесі добровільного об'єднання громад відбувається реорганізація саме тих громад, які приєдналися до розташованої в адміністративному центрі громади.

Отже, Вирівська сільська рада Сарненського району Рівненської області як орган самоврядування Вирівської об'єднаної територіальної громади з дня набуття своїх повноважень є правонаступником усього майна, прав та обов'язків усіх юридичних осіб - сільських, селищних рад, що об'єдналися, у тому числі Вирівської сільської ради.

Відповідно до ч.2 ст.8 Закону №157-VIII, повноваження сільських, селищних, міських рад, сільських, селищних, міських голів, обраних територіальними громадами, що об'єдналися, завершуються в день набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною об'єднаною територіальною громадою.

Згідно з ч.1 ст.42 Закону №280/97-ВР, повноваження новообраного сільського, селищного, міського голови починаються з моменту складення ним присяги відповідно до Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" на пленарному засіданні відповідної сільської, селищної, міської ради, на якому відповідною територіальною виборчою комісією були оголошені рішення щодо його обрання та реєстрації.

Повноваження сільського, селищного, міського голови закінчуються в день відкриття першої сесії відповідної сільської, селищної, міської ради, обраної на наступних чергових місцевих виборах, або, якщо рада не обрана, з моменту вступу на цю посаду іншої особи, обраної на наступних місцевих виборах, крім випадків дострокового припинення його повноважень відповідно до частин першої та другої статті 79 цього Закону.

На сільських, селищних, міських голів поширюються повноваження та гарантії депутатів рад, передбачені законом про статус депутатів рад, якщо інше не встановлено законом (ч.5 ст.12 Закону №280/97-ВР).

Відповідно до ч.2 ст.33 Закону №93-IV, депутату місцевої ради, який працював у раді на постійній основі, після закінчення таких повноважень надається попередня робота (посада), а за її відсутності - інша рівноцінна робота (посада) на тому самому або, за згодою депутата, на іншому підприємстві, в установі, організації.

У разі неможливості надання відповідної роботи (посади) на період працевлаштування за колишнім депутатом місцевої ради зберігається, але не більше шести місяців, середня заробітна плата, яку він одержував на виборній посаді у раді, що виплачується з відповідного місцевого бюджету.

Таким чином законодавець гарантує колишньому сільському голові збереження середньої заробітної плати, яку він одержував на виборній посаді, лише за умови неможливості надання йому попередньої роботи і виключно на період його працевлаштування, але не більше 6 місяців.

Обов'язок запропонувати звільненим від роботи внаслідок обрання їх на виборні посади роботу (посаду) за згодою працівника на іншому підприємстві, в установі, організації в разі відсутності можливості працевлаштувати на попередній або рівнозначній посаді покладається саме на роботодавця.

За змістом Закону №93-IV, збереження протягом шести місяців середнього заробітку не звільняє адміністрацію установи, де працював сільський голова, вжити заходи до його працевлаштування.

Наразі законодавство, що регулює порядок проходження служби в органах місцевого самоврядування, не містить визначення терміну "рівнозначна посада", а тому, враховуючи положення ч.6 ст.7 Кодексу адміністративного судочинства України, суд за аналогією закону застосовує визначення, що міститься в Законі України "Про державну службу" від 10.12.2015 №889-VIII (далі - Закон №889-VIII).

Так, відповідно до ст.2 Закону №889-VIII, рівнозначна посада - посада державної служби, що належить до однієї підкатегорії посад державної служби з урахуванням рівнів державних органів.

Класифікація посад в органах місцевого самоврядування визначена у ст.14 Закону №2493-III.

За наведеною класифікацією посади керуючих справами (секретарів) виконавчих комітетів міських (міст районного значення), сільських, селищних рад належать до шостої категорії, а посади спеціалістів виконавчих органів районних у містах, міських (міст районного значення) рад, спеціалістів виконавчих органів сільських, селищних рад - до сьомої категорії.

Як встановлено судом, ОСОБА_1 до обрання Вирівським сільським головою працював секретарем виконкому Вирівської сільської ради, що підтверджується записами у трудовій книжці позивача серії НОМЕР_1 (а.с.19).

Відтак, з урахуванням положень наведених норм, запропонована позивачу після припинення повноважень сільського голови посада спеціаліста по соціальній роботі з сім'ями, дітьми, молоддю і спорту не є рівнозначною посаді секретаря виконкому.

Отже, посилання відповідача на виконання ним вимог ч.2 ст.33 Закону №93-IV є необґрунтованим.

У силу вимог ч.3 ст.7 Закону №2493-III, на посадових осіб місцевого самоврядування поширюється дія законодавства України про працю з урахуванням особливостей, передбачених цим Законом.

За змістом рішення Конституційного суду України від 07.05.2002 №8-рп/202, адміністративний суд, розглядаючи спори щодо проходження публічної служби, встановивши відсутність у спеціальних нормативно-правових актах положень, якими врегульовано спірні правовідносини, може застосовувати норми Кодексу законів про працю України, в якому визначені основні трудові права працівників.

Отже, до спірних правовідносин, поряд з іншими, підлягають застосуванню норми Кодексу законів про працю України.

У силу вимог п.5 ч.1 ст.41 Кодексу законів про працю України, трудовий договір з ініціативи власника або уповноваженого ним органу може бути розірваний також у випадку припинення повноважень посадової особи.

Суд зазначає, що при звільненні позивача зазначена норма підлягала субсидіарному застосуванню поряд з ч.2 ст.8 Закону №157-VIII.

Відповідно до п.2.4 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 N58, зареєстровано в міністерстві юстиції України 17.08.1993 за №110, усі записи в трудовій книжці про прийняття на роботу, переведення на іншу постійну роботу або звільнення, а також про нагороди та заохочення вносяться власником або уповноваженим ним органом після видання наказу (розпорядження), але не пізніше тижневого строку, а в разі звільнення - у день звільнення і повинні точно відповідати тексту наказу (розпорядження).

Як вбачається з матеріалів справи, підставою для внесення у трудову книжку ОСОБА_1 запису №17 про завершення повноважень Вирівського сільського голови зазначено рішення Вирівської сільської ради від 03.01.2020 - графа 4 трудової книжки (а.с.20).

Судом встановлено, що жодного розпорядчого акта 03.01.2020 про припинення повноважень ОСОБА_1 відповідачем не приймалося.

Отже, запис №17 у трудовій книжці позивача не відповідає вимогам чинного законодавства.

Згідно з ч.3 ст.235 Кодексу законів про працю України, у разі визнання формулювання причини звільнення неправильним або таким, що не відповідає чинному законодавству, у випадках, коли це не тягне за собою поновлення працівника на роботі, орган, який розглядає трудовий спір, зобов'язаний змінити формулювання і вказати в рішенні причину звільнення у точній відповідності з формулюванням чинного законодавства та з посиланням на відповідну статтю (пункт) закону.

Відповідно до ч.1 ст.47 Кодексу законів про працю України, власник або уповноважений ним орган зобов'язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу.

Згідно із ст.116 Кодексу законів про працю України, при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.

За змістом ст.44 Кодексу законів про працю України, при припиненні трудового договору з підстав, зазначених, зокрема, у пункті 5 частини першої статті 41 працівникові виплачується вихідна допомога у розмірі, не меншому від шестимісячного середнього заробітку.

Всупереч наведеним вимогам, при звільненні 03.01.2020 із посади Вирівського сільського голови із ОСОБА_1 не проведено повний розрахунок у строк, передбачений ст.116 Кодексу законів про працю України, а саме: не виплачено середню заробітну плату, яку позивач отримував на посаді сільського голови у розмірі шестимісячного заробітку.

Відповідно до ч.1 ст.117 КЗпП України, в разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

Таким чином, Вирівська сільська об'єднана територіальна громада Сарненського району Рівненської області зобов'язана виплатити ОСОБА_1 середній заробіток за весь час затримки розрахунку - з 04.01.2020 по 11.06.2020.

Період з дня звільнення до дня винесення рішення судом охоплює 108 робочих днів, з них: січень - 19 днів, лютий - 20 днів, березень - 21 день, квітень - 21 день, травень - 19 днів, червень - 8 днів.

Механізм обчислення середньої заробітної плати визначений Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 №100 (далі - Порядок №100).

Відповідно до абз.3 п.2 Порядку №100, середньомісячна заробітна плата за час вимушеного прогулу працівника обчислюється виходячи з виплат за останні два календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов'язана виплата, тобто, що передують дню звільнення працівника з роботи.

Пунктом 8 Порядку №100 передбачено, що нарахування виплат, що обчислюються із середньої заробітної плати за останні два місяці роботи, провадяться шляхом множення середньоденного (годинного) заробітку на число робочих днів/годин, а у випадках, передбачених чинним законодавством, календарних днів, які мають бути оплачені за середнім заробітком. Середньоденна (годинна) заробітна плата визначається діленням заробітної плати за фактично відпрацьовані протягом двох місяців робочі (календарні) дні на число відпрацьованих робочих днів (годин), а у випадках, передбачених чинним законодавством, - на число календарних днів за цей період.

Зважаючи на те, що звільнення ОСОБА_1 відбулося 03.01.2020, середній розмір заробітної плати позивача повинен обчислюватися з виплат, отриманих ним за попередні два місяці роботи, а саме: за листопад 2019 року та грудень 2019 року.

Відповідно до довідки Вирівської сільської ради Сарненського району Рівненської області від 14.04.2020 №1093, заробітна плата ОСОБА_1 за листопад 2019 року становила 13455,00грн, за грудень 2019 року - 26910,00грн. Середньоденна заробітна плата складає 984,51грн, середньомісячна заробітна плата - 20182,50грн (а.с.48).

Отже, з відповідача на користь позивача підлягає стягненню 121095,00грн вихідної допомоги (20182,50грн помножити на шість місяців) та 106327,08грн середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні (984,51грн помножити на 108 днів затримки).

Одночасно суд наголошує, що згідно з п.171.1 ст.171 Податкового кодексу України, особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів у вигляді заробітної плати, є роботодавець, який виплачує такі доходи на користь платника податку.

Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в статті 167 цього Кодексу (пп.168.1.1 п.168.1 ст.168 Податкового кодексу України).

Оскільки справляння і сплата податку з доходів громадян є, відповідно, обов'язком роботодавця, а не працівника, то суми до стягнення з відповідача визначені без утримання такого податку та інших обов'язкових платежів, які повинен утримати та сплатити за працівника роботодавець у порядку, визначеному законом.

У сукупності викладеного, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог ОСОБА_1 .

При цьому, задовольняючи позов, суд з метою ефективного захисту порушеного права позивача вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог, як це передбачено ч.2 ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись статтями 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) до Вирівської сільської об'єднаної територіальної громади Сарненського району Рівненської області (вул.Центральна, буд.2-а, с.Вири, Сарненський район, Рівненська область, 34551, код за ЄДРПОУ 04387705) про визнання дій та бездіяльності протиправними, стягнення вихідної допомоги та середнього заробітку за час затримки розрахунку, змінення формулювання причин звільнення задовольнити.

Визнати протиправними дії Вирівської сільської об'єднаної територіальної громади Сарненського району Рівненської області щодо внесення до трудової книжки ОСОБА_1 невідповідного чинному законодавству запису №17 про припинення повноважень Вирівського сільського голови.

Зобов'язати Вирівську сільську об'єднану територіальну громаду Сарненського району Рівненської області прийняти розпорядчий акт щодо ОСОБА_1 про припинення повноважень Вирівського сільського голови 3 січня 2020 року, зазначивши підставами припинення повноважень ч.2 ст.8 Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" та п.5 ч.1 ст.41 Кодексу законів про працю України, та внести відповідний запис до трудової книжки ОСОБА_1 .

Визнати протиправною бездіяльність Вирівської сільської об'єднаної територіальної громади Сарненського району Рівненської області щодо невиплати ОСОБА_1 вихідної допомоги при припиненні трудового договору.

Стягнути на користь ОСОБА_1 з Вирівської сільської об'єднаної територіальної громади Сарненського району Рівненської області вихідну допомогу в сумі 121095,00грн, зобов'язавши відповідача вирахувати із зазначеної суми податки, збори та обв'язкові платежі.

Стягнути на користь ОСОБА_1 з Вирівської сільської об'єднаної територіальної громади Сарненського району Рівненської області середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні за період з 04.01.2020 по 11.06.2020 у сумі 106327,08грн, зобов'язавши відповідача вирахувати із зазначеної суми податки, збори та обв'язкові платежі.

Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, Вирівської сільської об'єднаної територіальної громади Сарненського району Рівненської області, судові витрати зі сплати судового збору у сумі 840,80грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення, з урахуванням пункту 3 Розділу VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.

Повне рішення складено 16 червня 2020 року.

Суддя Дудар О.М.