30 червня 2020 р. № 400/885/20
м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Птичкіної В. В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовом:ОСОБА_1 , АДРЕСА_1
до відповідача:Управління Державної міграційної служби України в Миколаївській області, вул. Декабристів, 5-А, м. Миколаїв, 54001, в особі Первомайського районного відділу Управління Державної міграційної служби України в Миколаївській області, вул. Грушевського, 29, м. Первомайськ, Миколаївська область, 55213
про:визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до Миколаївського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Управління Державної міграційної служби України в Миколаївській області в особі його територіального підрозділу - Первомайського районного відділу Управління Державної міграційної служби України в Миколаївській області (далі - відповідач), в якій просить визнати протиправними дії відповідача щодо відмови у вклеюванні до паспорта громадянина України зразка 1994 року, який виданий на ім'я позивача, нової фотокартки у зв'язку з досягненням 45 років; зобов'язати відповідача вклеїти до паспорта громадянина України зразка 1994 року, виданого на ім'я позивача, нову фотокартку у зв'язку з досягненням 45 років, чим поновити дію зазначеного паспорту.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на постанову Великої Палати Верховного Суду від 19.09.2018, ухвалену у зразковій справі № 806/3265/17, а також такі обставини, як звернення до відповідача за вклеюванням до паспорта у формі книжечки зразка 1994 року фотокартки у зв'язку з досягненням позивачем віку 45 років та відмову від ID-паспорта громадянина України у формі картки за релігійними переконаннями.
У відзиві на позовну заяву позивач проти позовних вимог заперечує та просить відмовити в позові, посилаючись на застосування норм «Тимчасового порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України», затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.06.2019 № 456 (далі - Тимчасовий порядок № 456), «Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2015 № 302 (далі - Порядок № 302), а також обставину ненадання позивачем визначеного Тимчасовим порядком № 302 переліку документів у повному обсязі.
Позивач надав відповідь на відзив, у якому посилається на «Положення про паспорт громадянина України», затверджене постановою Верховної Ради України від 26.06.1992 №2503-ХІІ, та типовість справи № 400/885/20, ураховуючи наявність рішення Великої Палати Верховного Суду від 19.09.2018 у зразковій справі № 806/3265/17.
Відповідно до статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглянув справу у письмовому провадженні без виклику (повідомлення) сторін, ураховуючи достатність у матеріалах справи доказів щодо правовідносин між сторонами та наявність рішення Великої Палати Верховного Суду від 19.09.2018, ухваленого у зразковій справі №806/3265/17.
Безпосередньо, повно, всебічно та об'єктивно дослідивши докази, що містяться у справі, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, суд установив такі обставини справи та відповідні їм правовідносини.
03.11.2008 Первомайський МВ УМВС України в Миколаївській області видав позивачу паспорт серії НОМЕР_1 (а. с. 11) громадянина України у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого постановою Верховної Ради України від 26.06.1992 № 2503-XII (далі - Положення про паспорт № 2503-XII).
13.12.2013 позивач досяг віку 45 років, що підтверджується датою народження позивача, зазначеною у паспорті (а. с. 11).
За вклеюванням фотокартки до паспорта позивач звернувся до відповідача по спливу більш як п'яти років з дати досягнення 45-річного віку.
Зокрема, 05.06.2019 позивач надав до Первомайського районного відділу Управління Державної міграційної служби України в Миколаївській області заяву (а. с. 13-14), в якій просив вклеїти фото в його паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Первомайським МВ УМВС України в Миколаївській області 03.11.2008, для поновлення строку його дії, або замінити на паспорт громадянина України у формі паспортної книжечки зразка 1994 року відповідно до «Положення про паспорт громадянина України», затвердженого постановою Верховної Ради України від 26.06.1992 № 2503-ХІІ (далі - Положення № 2503-ХІІ).
Як зазначено в заяві, до неї додані: свідоцтво про народження позивача, дві фотокартки позивача розміром 3,5 см х 4,5 см, копія квитанції про сплату держмита, копія паспорту серії НОМЕР_1 та оригінали зазначених документів для засвідчення їх копій.
Листом від 04.07.2019 № 4814-1507/4814.1-19 (а. с. 15) у відповідь на заяву позивача від 05.06.2019 відповідач повідомив позивачу, з посиланням на Порядок № 302, що «Державна міграційна служба до законодавчого врегулювання питання завершення оформлення та видачі паспорта громадянина України зразка 1994 року здійснює оформлення та видачу таких паспортів у порядку, встановленому Міністерством внутрішніх справ, громадянам України, щодо яких прийнято рішення суду, що набрало законної сили, про зобов'язання Державної міграційної служби оформити та видати паспорт громадянина України зразка 1994 року. Таким чином, рекомендуємо Вам звернутись до суду для отримання відповідного рішення».
Зазначений лист відповідача свідчить про те, що відповідач відмовив у задоволенні заяви позивача та підставою для такої відмови слугувала відсутність відповідного рішення суду.
24.12.2019 позивач повторно звернувся до відповідача із заявою (повторною та додатковою до заяви від 05.06.2019, як у ній зазначено), в якій просив, серед іншого, вклеїти нову фотокартку в його паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Первомайським МВ УМВС України в Миколаївській області 03.11.2008 (а.с. 16 - 21).
Листом від 21.01.2020 № 4814-70/4814.1-20 відповідач, з посиланням на норми Постанови № 302, рекомендував позивачу звернутися до суду для отримання відповідного рішення суду.
Приймаючи рішення у справі, суд виходить з такого.
03.04.2019 Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 398 «Про внесення зміни до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 25.03.2015 № 302», якою доповнив пункт 3 постанови Кабінету Міністрів України від 25.03.2015 № 302 «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України» (далі - Постанова № 302) абзацом такого змісту: «Державна міграційна служба до законодавчого врегулювання питання завершення оформлення та видачі паспорта громадянина України зразка 1994 року здійснює оформлення та видачу таких паспортів у порядку, встановленому Міністерством внутрішніх справ, громадянам України, щодо яких прийнято рішення суду, що набрало законної сили, про зобов'язання Державної міграційної служби оформити та видати паспорт громадянина України зразка 1994 року».
Відповідно до абзацу 5 пункту 3 Постанови № 302, Державна міграційна служба до законодавчого врегулювання питання завершення оформлення та видачі паспорта громадянина України зразка 1994 року здійснює оформлення та видачу таких паспортів у порядку, встановленому Міністерством внутрішніх справ, громадянам України, щодо яких прийнято рішення суду, що набрало законної сили, про зобов'язання Державної міграційної служби оформити та видати паспорт громадянина України зразка 1994 року.
На виконання абзацу 5 пункту 3 Постанови № 302 затверджено Тимчасовий порядк № 456, згідно з пунктом 2 Розділу V якого, для вклеювання фотокартки при досягненні віку 25 або 45 років особи, на ім'я якої оформлений паспорт, протягом 30 календарних днів заявник подає працівнику територіального підрозділу заяву про вклеювання фотокартки, паспорт і дві фотокартки розміром 3,5 x 4,5 см із зображенням, яке відповідає досягнутому нею віку.
Відповідно до пункту 2 розділу IV Тимчасового порядку № 456, для обміну паспорта заявник подає: 1) заяву; 2) рішення суду; 3) паспорт, що підлягає обміну; 4) дві (три - у разі одержання паспорта, який обмінюється в іншому територіальному підрозділі ДМС) фотокартки розміром 3,5 x 4,5 см; 5) платіжний документ з відміткою банку про сплату державного мита (у разі обміну паспорта у зв'язку із непридатністю для користування) або оригінал документа про звільнення від його сплати; 6) документи, що підтверджують обставини (крім обміну паспорта з причин непридатності його використання), на підставі яких паспорт підлягає обміну. Видані компетентними органами іноземної держави документи, що подаються для оформлення паспорта, засвідчуються в установленому законодавством порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, та подаються з перекладом українською мовою, вірність якого засвідчується нотаріально; 7) довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для внутрішньо переміщених осіб);8) посвідчення про взяття на облік бездомних осіб, видане відповідним центром обліку бездомних осіб (для бездомних осіб). У разі обміну паспорта, оформленого територіальним підрозділом ДМС, який припинив діяльність або тимчасово не здійснює свої повноваження, заявник додатково подає всі наявні документи, у тому числі документи, що містять фотозображення особи.
Згідно з підпунктом 6 пункту 6 Порядку № 302, якщо особа досягла 25- чи 45-річного віку та не звернулася в установленому законодавством порядку не пізніше як через місяць після досягнення відповідного віку для вклеювання до паспорта зразка 1994 року нових фотокарток, здійснюється обмін паспорта.
Отже, зазначеними вище змінами до Постанови № 302 запроваджена обов'язковість надання громадянами, для отримання паспорта у формі книжечки зразка 1994 року, рішення суду, що набрало законної сили, про зобов'язання Державної міграційної служби оформити та видати паспорт громадянина України зразка 1994 року. Тимчасовим порядком № 456 визначена решта документів, які повинні бути надані до органу Державної міграційної служби для вклеювання до паспорта у формі книжечки фотокартки.
Ураховуючи вищенаведене, відсутні підстави для визнання протиправними дій відповідача щодо відмови у вклеюванні фотокартки до паспорту позивача у формі книжечки, оскільки відповідач керувався обов'язковими для нього вищенаведеними нормами Постанови № 302, Порядку № 302 та Тимчасового порядку № 456, а зазначена відмова обґрунтована ненаданням повного переліку документів та зверненням позивача за вклеюванням фотокартки з порушенням установленого законодавством строку. Зокрема, як суд установив вище, підставою для відмови слугувала відсутність відповідного рішення суду.
Отже, в цій частині позовних вимог належить відмовити.
Одночасно суд зазначає таке.
Як суд установив вище, позивач звернувся за вклеюванням фотокартки пізніше, ніж протягом 30 календарних днів з дня досягнення віку 45 років, а саме: по спливу п'яти років з цієї дати, що створило передумову для обміну паспорта.
З метою повного захисту прав позивача, керуючись частиною другою статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вбачає підстави для виходу за межі позовних вимог та зобов'язання відповідача здійснити обмін паспорта позивача шляхом оформлення та видачі позивачу нового паспорта громадянина України у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого постановою Верховної Ради України від 26.06.1992 № 2503-ХІІ, зразка 1994 року з огляду на таке.
Відповідно до частини першої статті 13 Закону України від 20.11.2012 № 5492-VI «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» (далі - Закон № 5492-VI), документи, оформлення яких передбачається цим Законом із застосуванням засобів Реєстру, відповідно до їх функціонального призначення поділяються на: 1) документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України: а) паспорт громадянина України (…).
Частинами першою, другою, четвертою, п'ятою статті 14 Закону № 5492-VI передбачено, що форма кожного документа встановлюється цим Законом. Документи залежно від змісту та обсягу інформації, яка вноситься до них, виготовляються у формі книжечки або картки, крім посвідчення на повернення в Україну, що виготовляється у формі буклета. Документи у формі книжечки на всіх паперових сторінках та на верхній частині обкладинки повинні мати серію та номер документа, виконані за технологією лазерної перфорації. Персоналізація документів у формі книжечки здійснюється за технологією лазерного гравіювання та лазерної перфорації. Персоналізація документів у формі картки виконується за технологією термодруку або лазерного гравіювання. Персоналізація документів здійснюється централізовано у Державному центрі персоналізації документів.
Паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України (частина перша статті 21 Закону № 5492-VI).
Отже, у разі відсутності у особи паспорта, така особа не має підтвердження громадянства України, що в свою чергу є порушенням її громадянських прав у зв'язку з неможливістю їх реалізації.
Згідно із частиною третьою статті 13 Закону № 5492-VI, паспорт громадянина України (…) містить безконтактний електронний носій.
Відповідно до пунктів 3, 5, 6, 8 Положення про паспорт № 2503-XII, бланки паспортів виготовляються у вигляді паспортної книжечки або паспортної картки за єдиними зразками, що затверджуються Кабінетом Міністрів України. Терміни впровадження паспортної картки визначаються Кабінетом Міністрів України у міру створення державної автоматизованої системи обліку населення.
Паспортна книжечка - це зшита в накидку нитками обрізну книжечку розміром 88 х 125 мм, що складається з обкладинки та 16 сторінок. Усі сторінки книжечки пронумеровані і на кожній з них зображено Державний герб України і перфоровано серію та номер паспорта. У верхній частині лицьового боку обкладинки зроблено напис «Україна», нижче - зображення Державного герба України, під ним - напис «Паспорт». На внутрішньому лівому боці обкладинки у центрі - зображення Державного прапора України, нижче - напис «Паспорт громадянина України». На першу і другу сторінки паспортної книжечки заносяться прізвище, ім'я та по батькові, дата і місце народження. На першій сторінці також вклеюється фотокартка і відводиться місце для підпису його власника. На другу сторінку заносяться відомості про стать, дату видачі та орган, що видав паспорт, ставиться підпис посадової особи, відповідальної за його видачу. Записи засвідчуються мастиковою, а фотокартка - випуклою сухою печаткою. Перша сторінка або перший аркуш після внесення до них відповідних записів та вклеювання фотокартки можуть бути заклеєні плівкою. У разі заклеювання плівкою усього аркуша записи та фотокартка печатками не засвідчуються. Третя, четверта, п'ята і шоста сторінки призначені для фотокарток, додатково вклеюваних у паспорт, а сьома, восьма і дев'ята - для особливих відміток. На десятій сторінці робляться відмітки про сімейний стан власника паспорта, на одинадцятій - шістнадцятій - про реєстрацію постійного місця проживання громадянина. На прохання громадянина до паспорта може бути внесено (сьома, восьма і дев'ята сторінки) на підставі відповідних документів дані про дітей, групу крові і резус-фактор. На внутрішньому правому боці обкладинки надруковано витяг з цього Положення.
Вносити до паспорта записи, не передбачені цим Положенням або законодавчими актами України, забороняється. Термін дії паспорта, виготовленого у вигляді паспортної книжечки, не обмежується.
Водночас пунктом 1 Постанови № 302 затверджено: зразок та технічний опис бланка паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм згідно з додатками 1 і 2; зразок та технічний опис бланка паспорта громадянина України, що не містить безконтактного електронного носія, згідно з додатками 3 і 4; Порядок оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України, що додається.
За змістом пункту 2 Постанови № 302, із застосуванням засобів Реєстру запроваджено:
з 01 січня 2016 року - оформлення і видача паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм та паспорта громадянина України, що не містить безконтактного електронного носія, зразки бланків яких затверджено цією постановою, громадянам України, яким паспорт громадянина України оформляється вперше, з урахуванням вимог пункту 2 Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року № 2503-XII;
з 01 листопада 2016 року - оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обмін паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм, зразок бланка якого затверджено цією постановою, громадянам України відповідно до Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України, затвердженого цією постановою.
У пункті 3 Постанови № 302 установлено:
прийняття документів для оформлення паспорта громадянина України, що не містить безконтактного електронного носія, зразок бланка якого затверджено цією постановою, з 01.11.2016 припиняється.;
паспорт громадянина України, що не містить безконтактного електронного носія, оформлений та виданий на підставі документів, поданих до 01.11.2016, є чинним протягом строку, на який його було видано;
вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України зразка 1994 року здійснюються відповідно до Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України, затвердженого цією постановою.
Пунктом 131 Постанови № 302 передбачено, що до безконтактного електронного носія, який міститься у паспорті, вноситься така інформація: (…) біометричні дані, параметри особи (відцифрований образ обличчя особи, відцифрований підпис особи, відцифровані відбитки пальців рук) виключно за згодою особи.
Безконтактний електронний носій паспорта громадянина України нового зразка містить відцифровані персональні дані особи.
У постанові від 19.09.2018 у справі № 806/3265/17 Велика Палата Верховного Суду дійшла висновку, що норми Закону № 5492-VI на відміну від норм Положення про паспорт № 2503-XII не тільки звужують, але фактично скасовують право громадянина на отримання паспорту у вигляді паспортної книжечки без безконтактного електронного носія персональних даних, який містить кодування його прізвища, ім'я та по батькові та залишають тільки право на отримання паспорта громадянина України, який містить безконтактний електронний носій, що є безумовним порушенням вимог статті 22 Конституції України, яка забороняє при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод, не відповідає вимогам якості закону (тобто втручання не було «встановлене законом») не було «необхідним у демократичному суспільстві» у тому сенсі, що воно було непропорційним цілям, які мали бути досягнуті, не покладаючи на особу особистий надмірний тягар. Зазначене допускає свавільне втручання у право на приватне життя, у контексті неможливості реалізації права на власне імя, що становить порушення статті 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Крім того, Велика Палата Верховного Суду звернула увагу, що перелік підстав, які становлять легітимну мету обмежень прав і свобод особи, є вичерпним. Свобода розсуду держав щодо встановлення обмежень є вузькою. Проте слід оцінити, чи передбачене законом таке обмеження, чи відповідає обмеження «нагальній суспільній потребі», тобто чи є воно необхідним у демократичному суспільстві і чи відповідає воно легітимній меті (див., наприклад, рішення Європейського Суду з прав людини у справі «Svyato-Mykhaylivska Parafiya v. Ukraine» від 14.06.2007). Установлення обмежень законом передбачає чіткість і доступність закону, що встановлює такі обмеження. Кожна людина повинна мати відповідне уявлення про норми, які можуть бути застосовані щодо її відповідного права. Вимога чіткого закону, який передбачає обмеження права, має ту саму мету - кожна людина повинна мати можливість передбачити наслідки своєї поведінки. Рівень чіткості, який вимагається від національного законодавства, яке в будь-якому разі не може передбачати усі можливі випадки, багато в чому залежить від змісту відповідного акта, сфери, яку він регулює, чисельність й статусу тих, кому він адресований (див. рішення ЄСПЛ у справі «Groppera AG and Others v. Switzerland» від 28.03.1990).
Тобто будь-яке обмеження прав і свобод особи повинно бути чітким та законодавчо визначеним, однак у цьому випадку таке обмеження, як неможливість отримання паспорта у формі книжечки, законодавством не передбачено.
Крім того, відповідно до статті 14 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, користування правами та свободами, визнаними в цій Конвенції, має бути забезпечене без дискримінації за будь-якою ознакою - статі, раси, кольору шкіри, мови, релігії, політичних чи інших переконань, національного чи соціального походження, незалежності до національних меншин, майнового стану, народження, або за іншою ознакою.
При цьому, Велика Палата Верховного Суду узяла до уваги, що Європейський Суд з прав людини у своєму рішенні у справі «Х'ю Джордан проти Великої Британії» сформулював таку позицію: «Якщо загальна політика або захід мають непропорційно шкідливі наслідки для конкретної групи, то вони (загальна політика або захід) можуть вважатися дискримінаційними, незважаючи на те, що вони не спрямовані конкретно на цю групу».
У вказаній вище постанові Велика Палата Верховного Суду дійшла висновку, що позбавлення особи можливості отримання паспорта у традиційній формі - у вигляді книжечки, і спричинені цим побоювання окремої суспільної групи, що отримання паспорта у виглядікартки може спричинити шкоду приватному життю, становить втручання держави, яке не було необхідним у демократичному суспільстві, і воно є непропорційним цілям, які мали б бути досягнуті без покладення на особу такого особистого надмірного тягаря.
З урахуванням викладеного, Велика Палата Верховного Суду дійшла висновку, що для належного захисту порушених прав позивача необхідно зобов'язати орган Державної міграційної служби України, який виступав відповідачем у розглянутій Верховним Судом справі, оформити та видати позивачу паспорт громадянина України у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт № 2503-ХІІ.
Відповідно до частини п'ятої статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
На підставі вищенаведеного суд дійшов висновку про наявність у позивача права на отримання паспорта громадянина України у формі книжечки зразка 1994 року, оформленого відповідно Положення про паспорт № 2503-XII, а, відтак, і права на його отримання в порядку обміну старого паспорта.
Оскільки, відповідно до пункту 3 Постанови № 302, пункту 2 розділу IV Тимчасового порядку № 456 для оформлення та видачі паспорта громадянина України зразка 1994 року вимагається відповідне рішення суду, а також з урахуванням наявності підстав для обміну паспорта, суд вбачає підстави для зобов'язання відповідача здійснити обмін паспорта позивача шляхом оформлення та видачі позивачу нового паспорта громадянина України зразка 1994 року.
Судові витрати у справі становить судовий збір у сумі 840,80 грн., сплачений позивачем згідно з квитанцією від 04.03.2020, за подання позовної заяви до адміністративного суду.
Як зазначено вище за текстом цього рішення, суд не установив порушень у діях відповідача, оскільки відповідач керувався обов'язковими для нього нормами Постанови №302 та Тимчасового порядку № 456, які передбачають подання заявником до органу Державної міграційної служби рішення суду про зобов'язання Державної міграційної служби оформити та видати паспорт громадянина України зразка 1994 року.
Отже, судове рішення про зобов'язання відповідача здійснити обмін паспорта позивача шляхом оформлення та видачі позивачу нового паспорта громадянина України зразка 1994 року є не результатом вирішення судом спору фізичної особи із суб'єктом владних повноважень, а необхідною умовою для отримання позивачем паспорта громадянина України зразка 1994 року із фотокарткою, що відповідає віку позивача.
У зв'язку з вищенаведеним, ураховуючи, що відповідач не порушував прав позивача, відсутні підстави для стягнення з відповідача судового збору на користь позивача.
Керуючись статтями 2, 19, 139, 241, 244, 242 - 246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків відсутній, ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець села Жовтневе Первомайського району Миколаївської області) до Управління Державної міграційної служби України в Миколаївській області (вул. Декабристів, 5-а, м. Миколаїв, 54001, ідентифікаційний код за ЄДРПОУ: 37844163) в особі Первомайського районного відділу Управління Державної міграційної служби України в Миколаївській області (вул. Грушевського, 29, м. Первомайськ, Миколаївська область, 55213, ідентифікаційний код за ЄДРПОУ відсутній) задовольнити частково.
2. Зобов'язати Управління Державної міграційної служби України в Миколаївській області (вул. Декабристів, 5-А, м. Миколаїв, 54001, ідентифікаційний код за ЄДРПОУ: 37844163) в особі Первомайського районного відділу Управління Державної міграційної служби України в Миколаївській області (вул. Грушевського, 29, м. Первомайськ, Миколаївська область, 55200, ідентифікаційний код за ЄДРПОУ відсутній) здійснити обмін паспорта ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків відсутній, ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець села Жовтневе Первомайського району Миколаївської області) серії НОМЕР_1 шляхом оформлення та видачі ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків відсутній, ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець села Жовтневе Первомайського району Миколаївської області) нового паспорта громадянина України зразка 1994 року.
3. У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або справу було розглянуто в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається учасниками справи відповідно до статті 297 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням пункту 15.5 Розділу VII Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя В.В. Птичкіна