Рішення від 26.06.2020 по справі 520/6507/2020

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Харків

26 червня 2020 р. № 520/6507/2020

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Сагайдака В.В.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, буд. 5, Держпром, під. 3, пов. 2, м. Харків, 61022, код ЄДРПОУ 14099344) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить суд:

- рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області №4 від 20.01.2020р. - визнати протиправним та скасувати;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області зарахувати до страхового стажу для призначення пенсії ОСОБА_1 за пунктом 4 частини 1 статті 115, пункту 3 розділу XV “Прикінцеві положення” Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” в редакції, чинній на дату звернення за пенсією, період проходження військової служби у складі діючої армії в період бойових дій під час виконання інтернаціонального обов'язку з 11.07.1980р. по 08.08.1980р. на пільгових умовах один місяць служби за три місяці;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області призначити ОСОБА_1 з 21.11.2017 року дострокову пенсію за віком, як учаснику бойових дій відповідно до пункту 4 ч.1 ст.115, п.3 розділу XV “Прикінцеві положення” Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” в редакції, чинній на дату звернення за пенсією.

Відповідач надав до суду відзив згідно змісту якого просив суд залишити позов без задоволення.

Згідно з ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

З огляду на вказане вище, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Судом встановлено, що позивач проходив військову службу в рядах збройних сил у складі військовій частині НОМЕР_2 з 30.10.1978 року по 05.02.1981 року. Під час служби в період з 10.07.1980 року по 08.08.1980 року приймав участь в бойових діях на території республіки Афганістан. На цій підставі позивачу надано статус учасника бойових дій відповідно до п.2 ст.6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», що підтверджується Посвідченням НОМЕР_3 від 11.12.1996р., довідкою Жовтневого об'єднаного військового комісаріату м.Харкова №836 від 20.11.2014р., архівною довідкою Центрального прикордонного архіву федеральної служби безпеки Російської федерації №21/59/М-4494 від 28.12.2015 року, довідкою Новобаварського об'єднаного районного військового комісаріату №3705 від 12.08.2019р.

21.11.2017 р. позивач звернувся до Шевченківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м.Харкова з заявою про призначення пенсії в порядку, визначеному абзацем 6 пункту 3 розділу XV “ Прикінцеві положення” Закону України “ Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.

На підставі наданих документів ГУ ПФУ в Харківській області прийнято рішення від 24.11.2017 № 34, яким позивачу відмовлено у призначення пенсії за віком згідно з абзацем 6 пунктом 3 розділу XV “ Прикінцеві положення” Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.

Зазначене рішення позивачем оскаржено в судовому порядку. За наслідками судового розгляду прийнято рішення від 10.01.2020 р. у справі №520/13283/19, яким адміністративний позов задоволено частково. Скасовано рішення комісії з розгляду спірних питань при призначенні (перерахунку) пенсій Шевченківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова від 24.11.2017р. протокол №34. Зобов'язано Головне управління Пенсійного Фонду України в Харківській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про призначення йому, як учаснику бойових дій, дострокової пенсії за віком відповідно до пункту 4 ч.1 ст.115, п.3 розділу XV “Прикінцеві положення” Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 21.11.2017. В задоволенні решти позовних вимог - відмовлено.

Рішення суду набрало законної сили 11.02.2020 р.

21.02.2020р. позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області із заявою про призначення пенсії з урахуванням обставин, встановлених судовим рішенням.

20.01.2020р. рішенням №4 позивачу було відмовлено у призначенні пенсії на тій підставі, що у довідці, яка видана Жовтневим об'єднаним районним військовим комісаріатом 16.02.2016 за №53 про участь заявника у бойових діях, зазначено період (періоди) участі його у бойових діях 0 років 0 місяців 0 днів, що суперечить Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій.

Позивач не згоден з Рішенням №4 від 20.01.2020р., вважає, що воно порушує його право на пенсійне забезпечення, у зв'язку з чим звернувся до суду з даним позовом за захистом своїх прав.

З урахуванням викладених обставин справи суд зазначає наступне.

Частиною 1 ст. 46 Конституції України передбачено, що громадяни України мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у старості та інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Статтями 4 та 5 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» передбачено, що ветеранами війни є особи, які брали участь у захисті Батьківщини чи в бойових діях на території інших держав. До ветеранів війни належать: учасники бойових дій, інваліди війни, учасники війни. Учасниками бойових дій є особи, які брали участь у виконанні бойових завдань по захисту Батьківщини у складі військових підрозділів, з'єднань, об'єднань всіх видів і родів військ Збройних Сил діючої армії (флоту), у партизанських загонах і підпіллі та інших формуваннях як у воєнний, так і у мирний час.

Поняття «учасника бойових дій» зазначене у пункті 2 статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Ним визначено, що учасниками бойових дій визнаються, зокрема, учасники бойових дій на території інших країн - військовослужбовці Радянської Армії, Військово-Морського Флоту, Комітету державної безпеки, особи рядового, начальницького складу і військовослужбовці Міністерства внутрішніх справ колишнього Союзу РСР (включаючи військових та технічних спеціалістів і радників), працівники відповідних категорій, які за рішенням Уряду колишнього Союзу РСР проходили службу, працювали чи перебували у відрядженні в державах, де в цей період велися бойові дії, і брали участь у бойових діях чи забезпеченні бойової діяльності військ (флотів).

Відповідно до цього Закону позивачу видано безтермінове посвідчення учасника бойових дій, відповідно до якого він за своїм статусом має право на пільги передбачені зазначеним законом.

Згідно зі статтею 16 Закону України "Про пенсійне забезпечення", військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та поліцейські, які брали участь у бойових діях, а також ті, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії, каліцтва, одержаних при захисті Батьківщини або при виконанні інших обов'язків військової служби (службових обов'язків), або внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті чи виконанням інтернаціонального обов'язку, а також батьки і дружини (якщо вони не взяли повторний шлюб) військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та поліцейських, які померли (загинули) у період проходження військової служби (виконання службових обов'язків) чи після звільнення зі служби, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва, одержаних при виконанні обов'язків військової служби (службових обов'язків), захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи чи виконанням інтернаціонального обов'язку, мають право на пенсію: чоловіки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років.

Положеннями абзацу 6 частини 3 розділу XV Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та статті 16 Закону України "Про пенсійне забезпечення" передбачена можливість дострокового виходу на пенсію учасникам бойових дій.

Пунктом 2.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування», затвердженого постановою Пенсійного фонду України № 22-1 від 25 листопада 2005 року визначено, що документом, який визначає особливий статус особи, зокрема учасника бойових дій, є посвідчення учасника бойових дій та довідка військового комісаріату про періоди та місце участі в бойових діях.

З матеріалів справи встановлено, що позивач є учасником бойових дій, що підтверджується копією посвідчення учасника бойових дій серії НОМЕР_3 , виданого 11.12.1996 року, довідками про періоди та місце служби позивача в складі сил Радянської армії, у тому числі під час війни в Афганістані.

Позивачем з метою підтвердження періоду проходження військової служби оформлено у вигляді заяв, які нотаріально завірені та долучені до матеріалів справи, допити свідків: ОСОБА_2 та ОСОБА_3 . В зазначених заявах особи повідомили про те, що з 05.11.1978 р. по 05.02.1981 року разом з ОСОБА_1 проходили військову службу у військовій частині № НОМЕР_2 .

ОСОБА_2 повідомив, що з 10.07.1980 р. по 08.08.1980 року проходив службу в Демократичній Республіці Афганістан, де безпосередньо приймав участь в бойових діях, та в цей період разом з ним проходив строкову службу ОСОБА_1 .

ОСОБА_3 в своїй заяві зазначив, що з 11.07.1980 р. по 08.08.1980 р. проходив службу в Демократичній Республіці Афганістан, де безпосередньо приймав участь в бойових діях разом з ОСОБА_1 (а.с.13-16)

У довідці Жовтневого ОРВК м.Харкова зазначено, що ОСОБА_1 проходив службу у військовій частині НОМЕР_2 та згідно відповіді з ЦПА ФСБ РФ йому була надана довідка на пільги від 05.11.1983 р. (а.с.17)

Відповідно довідки Новобаварського ОРВК, підтверджено, що ОСОБА_1 дійсно проходив службу в військовій частині НОМЕР_2 , особовий склад якої приймав участь в бойових діях на території республіки Афганістан. Зазначено, що загальну кількість років, місяців, днів в Діючій Армії вказати не має можливості у зв'язку з відсутністю даних архіву. (а.с.18)

В оскаржуваному рішенні №4 від 20.01.2020р. відповідач зазначає, що страховий стаж заявника на момент звернення (21.11.2017 р.) склав 42 роки 09 міс. 08 днів.

Відповідно до пп. 4 п. 1 статті 115 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" право на призначення дострокової пенсії за віком мають військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейські, які брали участь у бойових діях, в антитерористичній операції в районах її проведення, а також ті, яким встановлено інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих під час захисту Батьківщини або під час виконання інших обов'язків військової служби (службових обов'язків), або внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті, виконанням інтернаціонального обов'язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення, дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейських, які померли (загинули) у період проходження військової служби (виконання службових обов'язків) чи після звільнення із служби, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих під час виконання обов'язків військової служби (службових обов'язків), захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, виконанням інтернаціонального обов'язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення, особи, яким надано статус учасника бойових дій відповідно до пункту 20 статті 6, особи з інвалідністю внаслідок війни відповідно до пунктів 12 та 13 статті 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", особи з числа резервістів і військовозобов'язаних, яким надано статус учасника бойових дій відповідно до пункту 19 статті 6, особи з інвалідністю внаслідок війни відповідно до пункту 11 статті 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки, яким надано статус особи, на яку поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», відповідно до абз.6 і 7 п.1 ст.10 зазначеного Закону, а також абз.8 п.1 ст.10 зазначеного Закону з числа членів сімей резервістів і військовозобов'язаних, - після досягнення чоловіками 55 років, жінками - 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків і не менше 20 років у жінок.

Отже, вказаною нормою права визначено вичерпне коло осіб, які мають право на дострокове призначення пенсії за віком. При цьому, позивач підпадає під дію вищезгаданих норм Законів України, які визначають право на пільгові умови призначення пенсії за віком.

Оскільки належність позивача до особи, яка має статус учасника бойових дій ніким не оскаржувалася, посвідчення не визнано недійсним та не скасовано у встановленому Законом порядку, позивач має право на користування пільгами, встановленими Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" зокрема, пільгами щодо призначення дострокової пенсії.

Крім того, під час розгляду адміністративної справи №520/13283/19 судом було встановлено, що до заяви про призначення пенсії позивачем надані посвідчення учасника бойових дій, довідка Жовтневого ОРВК від 16.02.2016 №53 про участь в бойових діях, у якій період участі в бойових діях зазначений як “0 років, 0 місяців, 0 днів”. На підставі наданих документів відповідачем прийнято рішення від 24.11.2017 № 34, яким позивачу відмовлено у призначення пенсії за віком згідно з абзацем 6 пунктом 3 розділу XV “ Прикінцеві положення” Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”. Разом з тим, факт служби позивача у складі діючої армії в період бойових дій в Афганістані під час виконання інтернаціонального обов'язку відповідачем не заперечується, проте період такої служби у довідках військового комісаріату, архівній довідці не зазначений. Отже, єдиною підставою для відмови позивачу у призначенні дострокової пенсії було ненадання ним довідки військового комісаріату про періоди та місце участі в бойових діях.

Відповідно ч.4 ст.78 КАС України, обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Отже, не підлягають повторному доказуванню обставини, які були встановлені під час розгляду справи №520/13283/19.

З матеріалів справи судом встановлено, що в рішенні від 24.11.2017 р. №34, яке було предметом оскарження у справі №520/13283/19, та в рішенні від 20.01.2020 р. №4, яке оскаржується в даній справі №520/6507/2020, підставою для відмови в призначенні пенсії слугувало те, що у довідці, виданій Жовтневим об'єднаним районним військовим комісаріатом 16.02.2016 за №53 про участь заявника у бойових діях, зазначено період (періоди) участі його у бойових діях 0 років 0 місяців 0 днів, що суперечить Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій.

Суд у справі №520/13283/19 дійшов висновку, що відсутність таких відомостей у військовому комісаріаті не може бути перешкодою у реалізації особою конституційного права на соціальний захист, зокрема, призначення дострокової пенсії, якщо особа доведе факти, що стосуються періоду та місця участі в бойових діях.

Отже, враховуючи викладені обставини справи суд дійшов висновку про наявність підстав для визнання протиправним та скасування рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області №4 від 20.01.2020р. та зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області зарахувати до страхового стажу для призначення пенсії ОСОБА_1 за пунктом 4 частини 1 статті 115, пункту 3 розділу XV “Прикінцеві положення” Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” в редакції, чинній на дату звернення за пенсією, період проходження військової служби у складі діючої армії в період бойових дій під час виконання інтернаціонального обов'язку з 11.07.1980р. по 08.08.1980р. на пільгових умовах один місяць служби за три місяці.

Щодо позовної вимоги позивача про зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області призначити ОСОБА_1 з 21.11.2017 року дострокову пенсію за віком, як учаснику бойових дій відповідно до пункту 4 ч.1 ст.115, п.3 розділу XV “Прикінцеві положення” Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” в редакції, чинній на дату звернення за пенсією, суд зазначає, що дана позовна вимога підлягає задоволенню, оскільки, як встановлено судом, на час звернення позивача із заявою про призначення пенсії, підтверджений належними доказами страховий стаж позивача на момент звернення (27.11.2017 р.) складав 42 роки 09 міс. 08 днів, позивачем було досягнуто 55 років, що є достатнім для призначення пенсії за пунктом 4 частини 1 статті 115, пункту 3 розділу XV “Прикінцеві положення” Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 21.11.2017 р.

За правилами статті 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку.

Судом з матеріалів справи встановлено, що позивач звернувся з заявою про призначення пенсії 21.11.2017 р. Отже, враховуючи викладене, для ефективного способу захисту порушеного права позивача суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області призначити ОСОБА_1 пенсію з 21.11.2017 року.

Крім того, суд під час вирішення справи враховує те, що рішенням Харківського окружного адміністративного суду у справі №520/13283/19 зобов'язано Головне управління Пенсійного Фонду України в Харківській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про призначення йому, як учаснику бойових дій, дострокової пенсії за віком відповідно до пункту 4 ч.1 ст.115, п.3 розділу XV “Прикінцеві положення” Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 21.11.2017. Разом з тим, при розгляді заяви на виконання рішення суду позивачу повторно було відмовлено в призначенні пенсії за тими ж підставами, без врахування висновків суду у справі №520/13283/19.

Завданням адміністративного судочинства, згідно із частиною першою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтерес юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Верховний Суд України у своїй постанові від 16.09.2015 по справі №21-1465а15 зазначив, що у випадку задоволення позову, рішення суду має бути таким, яке б гарантувало дотримання і захист прав, свобод, інтересів позивача від порушень з боку відповідача, забезпечувало його виконання та унеможливлювало необхідність наступних звернень до суду. Спосіб відновлення порушеного права має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії, чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, а у випадку невиконання, або неналежного виконання рішення не виникла б необхідність повторного звернення до суду.

Приписами ч. 1 ст. 9 КАС України встановлено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч.2 ст.77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суд також застосовує позицію ЄСПЛ, сформовану в пункті 58 рішення у справі “Серявін та інші проти України” (№ 4909/04): згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі “Руїс Торіха проти Іспанії” (RuizTorija v. Spain) № 303-A, пункт 29).

З урахуванням викладених обставин справи та аналізу положень чинного законодавства, суд дійшов висновку про задоволення адміністративного позову.

Судові витрати підлягають розподілу відповідно до ст. 139 КАС України.

Керуючись ст. 2, 6-11, 14, 77, 139, 243-246, 250, 255, 295, 297 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, буд. 5, Держпром, під. 3, пов. 2,м. Харків,61022, код ЄДРПОУ 14099344) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області №4 від 20.01.2020р.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області зарахувати до страхового стажу для призначення пенсії ОСОБА_1 за пунктом 4 частини 1 статті 115, пункту 3 розділу XV “Прикінцеві положення” Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” в редакції, чинній на дату звернення за пенсією, період проходження військової служби у складі діючої армії в період бойових дій під час виконання інтернаціонального обов'язку з 11.07.1980р. по 08.08.1980р. на пільгових умовах один місяць служби за три місяці.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області призначити ОСОБА_1 з 21.11.2017 року дострокову пенсію за віком, як учаснику бойових дій відповідно до пункту 4 ч.1 ст.115, п.3 розділу XV “Прикінцеві положення” Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” в редакції, чинній на дату звернення за пенсією.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку, передбаченомуп.п. 15.5. п. 15 ч. 1 Розділу VII Перехідних положень КАС України до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів, з дня його проголошення.

В разі, якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складено 26 червня 2020 року.

Суддя Сагайдак В.В.