Постанова від 26.06.2020 по справі 759/6265/20

ун. № 759/6265/20

пр. № 3/759/2873/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 червня 2020 року суддя Святошинського районного суду м. Києва Новик В.П., розглянувши матеріали, що надійшли з Святошинського Управління поліції ГУ Національної поліції у м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця Литви, громадянина України, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1

за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до складеного протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 03.04.2020 приблизно об 11 годині 00 хвилин, в магазині «Море пива», що по просп. Перемоги, 136 в м. Києва здійснював реалізацію товарів, а саме: розливного пива, чим порушив правила карантину та постанову КМУ від 11.03.2020 № 211 та Протоколу № 17 від 23.03.2020.

До суду особа, стосовно якої вирішується питання про притягнення до адміністративної відповідальності, не з'явилась. ОСОБА_1 сповіщався належним чином про час, дату та місце розгляду справи для забезпечення доступу до правосуддя та можливості реалізувати своє право на захист, із клопотаннями про відкладення розгляду справи не звертався. У зв'язку із цим відповідно до ст. 268 КУпАП справу розглянуто за відсутності ОСОБА_1 .

Згідно наданих до суду письмових пояснень ОСОБА_1 він працює на посаді продавця-консультанта в магазині «Море пива», що по просп. Перемоги, 136 в м. Києва. У зв'язку із введеними карантинними правилами, зокрема у м. Києві, продаж пива покупцям здійснюється виключно в ПЕТ упаковках та при них не розливається.

До протоколу про адміністративне правопорушення як докази додано:

- рапорт інспектора Святошинського УП ГУ НП в м. Києві Закусіло С.О. про виявлення правопорушення;

- пояснення ОСОБА_1 , щодо реалізації фасованого пива;

- акт обстеження робочою групою контролю за виконанням рішення Комісії ТЕБ на НС Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації;

- фотоматеріали на яких зображено особу, яка за прилавком магазину.

Розглянувши протокол та додані до нього докази, суддя приходить до наступних висновків.

Ст. 44-3 КУпАП передбачена відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

За приписами ст. 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення з'ясовується, зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні та чи підлягає вона адміністративній відповідальності.

Згідно ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за ст.44-3 КУпАП, тобто за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 р. №211.

П.п. 3 п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 (в редакції, яка діяла на момент складання протоколу) заборонено з 00 год. 01 хв. 17 березня 2020 до 24 квітня 2020 р. роботу суб'єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення, крім: торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом, засобами зв'язку за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів; провадження банківської та страхової діяльності, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів, діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, технічного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій, діяльності з ремонту комп'ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку, об'єктів поштового зв'язку за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів; торговельної діяльності та діяльності з надання послуг громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.

Відповідно до протоколу № 17 постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій "Про запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та введення додаткових обмежувальних заходів на території міста Києва" із 23.03.2020 до окремого розпорядження заборонено реалізацію у торгових закладах алкогольних напоїв на розлив та приготування і продаж кавових напоїв.

Згідно акту обстеження робочою групою контролю за виконанням рішення Комісії ТЕБ на НС Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації від 03.04.2020 в магазині «Море пива», що по просп. Перемоги, 136 в м. Києві здійснюється розлив алкогольних напоїв (пива), що підтверджено маркуванням на пляшці, та міститься вказівка, що вказане порушення зафіксоване на фото. Однак у матеріалах справи міститься лише фото особи, що знаходиться за прилавком магазину, жодних дій із розливання пива він не вчиняє, до установок із розливу пива, що згідно фото розміщені за вказаною особою, також не прикріплені пляшки з метою розливу в нього пива. Натомість інших доказів реалізації ОСОБА_1 алкогольних напоїв на розлив (пива), матеріали справи не містять. Зокрема не встановлено жодної особи, яка придбала в даному магазині пиво, що розливалось в її присутності, не допитано жодного свідка (очевидця), не долучено матеріали фото та відеофіксації вчиненого правопорушення, тощо

Ч. 2 ст. 251 КУпАП передбачено, що обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Згідно приписів ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, отриманих незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

При цьому всі викладені в протоколі про адміністративне правопорушення обставини повинні бути належним чином перевірені та доводитися сукупністю належних і допустимих доказів.

Вищевикладені обставини, свідчить про відсутність в діях ОСОБА_1 складу правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП із наслідками у вигляді адміністративної відповідальності. За таких обставин провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

На підставі викладеного, керуючись 44-3, п. 1 ч. 1 ст. 247, 251, 256, ст. ст. 280, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя-

ПОСТАНОВИВ:

Провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, стосовно ОСОБА_1 закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку з відсутністю складу даного адміністративного правопорушення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Святошинський районний суд міста Києва особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником та прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 КУпАП протягом десяти днів з дня винесення постанови. Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці.

Суддя: В.П. Новик