Постанова від 26.06.2020 по справі 759/6278/20

ун. № 759/6278/20

пр. № 3/759/2884/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 червня 2020 року суддя Святошинського районного суду м. Києва Новик В.П., розглянувши матеріали, що надійшли з Святошинського Управління поліції ГУ Національної поліції у м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Добропілля Донецької обл., громадянина України, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1

за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до складеного протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 13.04.2020 приблизно об 11 годині 49 хвилин, в приміщенні торгівельного залу продуктового «Делві» ФОП «ОПТТОРГ-15», що по вул. Жолудєва, 4 в м. Києві, будучи адміністратором порушив правила карантину та постанову КМУ від 11.03.2020 № 211 та Протоколу № 17 від 23.03.2020.

При розгляді справи ОСОБА_1 пояснив, що він є керуючим магазину «Делві», що по вул. Жолудєва, 4 в м. Києві та 13.04.2020 приблизно об 11 год. 30 хв. зайшов до вказаного магазину перевірити його роботу. В цей час до нього підійшли працівники поліції та почали оформляти протокол за те, що покупець нібито придбав пиво, яке було розлите в його присутності. Однак, працівники магазину ознайомлені із правилами продажу розливних напоїв, і вони розливаються заздалегідь, а продаються вже у пляшках. У чеку вказаний товар пробивається, як пиво на розлив.

До протоколу про адміністративне правопорушення як докази додано:

- рапорт інспектора Святошинського УП ГУ НП в м. Києві Коваль О.А. про виявлення правопорушення;

- пояснення ОСОБА_1 ;

- пояснення ОСОБА_2 , щодо придбання пива на розлив;

- копію чеку;

- фотоматеріали на яких зображено полиці магазину.

Розглянувши протокол та додані до нього докази, суддя приходить до наступних висновків.

Ст. 44-3 КУпАП передбачена відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

За приписами ст. 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення з'ясовується, зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні та чи підлягає вона адміністративній відповідальності.

Згідно ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за ст.44-3 КУпАП, тобто за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 р. №211.

П.п. 3 п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 (в редакції, яка діяла на момент складання протоколу) заборонено з 00 год. 01 хв. 17 березня 2020 до 11 травня 2020 роботу суб'єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення, крім: торгівлі продуктами харчування, пальним, деталями та приладдям для транспортних засобів та сільськогосподарської техніки, засобами гігієни, лікарськими засобами та медичними виробами, технічними та іншими засобами реабілітації, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом, добовим молодняком свійської птиці, засобами зв'язку та телекомунікацій, в тому числі мобільними телефонами, смартфонами, планшетами, ноутбуками та іншими товарами, що відтворюють та передають інформацію, за умови забезпечення персоналу (зокрема захист обличчя та очей) та відвідувачів засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно, перебування в приміщенні не більше одного відвідувача на 10 кв. метрів торговельної площі, а також дотримання інших санітарних та протиепідемічних заходів; Абзац другий підпункту 8 пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 262 від 08.04.2020 провадження діяльності з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ і діяльності з інкасації та перевезення валютних цінностей, а також медичної практики, діяльності з виготовлення технічних та інших засобів реабілітації, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів, діяльності з продажу, надання в оренду, технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, періодичних випробувань автотранспортних засобів на предмет дорожньої безпеки, сертифікації транспортних засобів, їх частин та обладнання, технічного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій, діяльності з підключення споживачів до Інтернету, поповнення рахунків мобільного зв'язку, сплати комунальних послуг та послуг доступу до Інтернету, ремонту офісної та комп'ютерної техніки, устаткування, приладдя, побутових виробів і предметів особистого вжитку, надання послуг хімчистки, поштової та кур'єрської діяльності, будівельних робіт, робіт із збирання і заготівлі відходів, діяльності кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг за умови забезпечення персоналу (зокрема захист обличчя та очей) та відвідувачів засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів; Абзац третій підпункту 8 пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 262 від 08.04.2020 торговельної діяльності та діяльності з надання послуг громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень за умови забезпечення персоналу (зокрема захист обличчя та очей) та відвідувачів засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів; діяльності закладів розміщення, в яких проживають медичні працівники та особи в обсервації, а також інші особи відповідно до рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Відповідно до протоколу № 17 постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій "Про запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та введення додаткових обмежувальних заходів на території міста Києва" із 23.03.2020 до окремого розпорядження заборонено реалізацію у торгових закладах алкогольних напоїв на розлив та приготування і продаж кавових напоїв.

В протоколі про адміністративне правопорушення міститься вказівка на порушення ОСОБА_1 постанови КМУ від 11.03.2020 № 211 та протокол № 17 від 23.03.2020, однак які саме дії вчинив (не вчинив) ОСОБА_1 , що призвели до вказаного порушення в протоколі не вказано.

Крім того, постанова КМУ та протокол № 17 не містять заборони на реалізацію алкогольних напоїв, у протоколі міститься лише заборона на реалізацію алкогольних напоїв на розлив. Разом з тим, як зазначив ОСОБА_1 , в магазині «Делві» пиво реалізовувалось в ПЕТ тарі, тобто вже розлите (розфасоване) під назвою «На розлив». Матеріали додані до протоколу не спростовують вищезазначеного твердження ОСОБА_1 , оскільки не долучено матеріали фото та відеофіксації вчиненого правопорушення.

Ч. 2 ст. 251 КУпАП передбачено, що обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Згідно приписів ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, отриманих незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

При цьому всі викладені в протоколі про адміністративне правопорушення обставини повинні бути належним чином перевірені та доводитися сукупністю належних і допустимих доказів.

Вищевикладені обставини, свідчить про відсутність в діях ОСОБА_1 складу правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП із наслідками у вигляді адміністративної відповідальності. За таких обставин провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

На підставі викладеного, керуючись 44-3, п. 1 ч. 1 ст. 247, 251, 256, ст. ст. 280, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя-

ПОСТАНОВИВ:

Провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, стосовно ОСОБА_1 закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку з відсутністю складу даного адміністративного правопорушення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Святошинський районний суд міста Києва особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником та прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 КУпАП протягом десяти днів з дня винесення постанови. Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці.

Суддя: В.П. Новик