Справа № 369/6460/20
Провадження №1-кс/369/1357/20
02.06.2020 м. Київ
Києво-Святошинський районний суд Київської області в складі:
слідчого судді - Пінкевич Н.С.,
при секретарі - Одинцов О.С.,
розглянувши клопотання т.в.о. начальника СВ Чайківського ВП Києво - Святошинського ВП ГУ НП в Київській області капітана поліції Говорун К.О. про тимчасовий доступ до речей і документів по матеріалам досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018110000000025 від 15.01.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2,3 ст.191 КК України,-
Т.в.о. начальника СВ Чайківського ВП Києво - Святошинського ВП ГУ НП в Київській області капітан поліції Говорун К.О., звернулася до суду з даним клопотанням, мотивуючи його тим, що у провадженні СВ Києво-Святошинського ВП ГУ НП в Київській області перебуває кримінальне провадження за №12018110000000025 від 15.01.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2,3 ст.191 України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 02.08.2010 ОСОБА_1 засновано юридичну особу - Приватне Підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ідентифікаційний код за ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), місцезнаходження юридичної особи: АДРЕСА_1 , яку у встановленому законом порядку того ж дня було зареєстровано Дарницькою районною в м. Києві державною адміністрацією з дозволеними видами господарської діяльності - (код КВЕД 43.22) Монтаж водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування; Код (КВЕД 77.31) Надання в оренду сільськогосподарських машин та устаткування; (Код КВЕД 46.73) Оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням; (Код КВЕД 71.12) Діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах; (Код КВЕД 41.20) Будівництво житлових і нежитлових будівель; (Код КВЕД 42.11) Будівництво доріг і автострад.
Відповідно до статуту ПП « ОСОБА_2 » ОСОБА_1 , як директор, уповноважений на здійснення від імені Товариства без спеціального доручення буд-яких з правомірних дій, за винятком тих, що віднесені Статутом до компетенції загальних зборів Учасників Товариства і чинним законодавством України.
Таким чином, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора ПП « ОСОБА_2 », являється особою, яка постійно обіймає посаду, пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, тобто, згідно ч. 3 ст. 18 КК України, примітки 1 до ст. 364 КК України, являється службовою особою.
Встановлено, що згідно вимог ст. 9 Закону України «Про архітектурну діяльність» будівництво (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) об'єкта архітектури здійснюється відповідно до затвердженої документації, державних стандартів, норм і правил у порядку, визначеному Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
У відповідності до ч. 1 ст. 7 Закону України «Про архітектурну діяльність» проект об'єкта архітектури розробляється під керівництвом або з обов'язковою участю головного архітектора проекту та/або головного інженера проекту, які мають відповідний кваліфікаційний сертифікат.
Відповідно до п. 47 Загальних умов договорів підряду в капітальному будівництві, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2005 № 668 (зі змінами), забезпечення робіт (будівництва об'єкта) проектною документацією, її погодження з уповноваженими державними органами місцевого самоврядування, а також проведення в установленому законом порядку експертизи цієї документації здійснюється замовником. Договором підряду такі зобов'язання повністю або частково можуть покладатися на підрядника.
Згідно п. 4 Порядку затвердження проектів будівництва та проведення їх експертизи, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11.05.2011 № 560 (зі змінами), проекти будівництва, що реалізуються із залученням бюджетних коштів затверджують державні підприємства, установи та організації, виконавчі органи сільських, селищних, міських рад - щодо об'єктів загальною кошторисною вартістю до 120 мільйонів гривень. Перед схваленням та затвердженням проектів будівництва у випадках, визначених ст. 31 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», проводиться їх експертиза, згідно якого обов'язковій експертизі підлягають проекти будівництва об'єктів, які споруджуються із залученням бюджетних коштів, якщо їх кошторисна документація вартість перевищує 300 тисяч гривень, - щодо кошторисної частини проектної документації.
Згідно п. 5.3.2 Національного стандарту ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва», затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05.07.2013 № 293, при визначенні вартості окремих видів капітальних ремонтів (при поліпшенні експлуатаційних показників введених в експлуатацію в установленому порядку об'єктів будівництва) кошторисна документація складається за дефектним актом. У дефектному акті визначаються фізичні об'єми робіт та умови їх виконання.
Додатком Р (довідковий) вказаного Національного стандарту затверджена примірна форма дефектного акту.
Крім цього, господарська діяльність, пов'язана із створенням об'єкта архітектури, згідно ч. 1 ст. 17 Закону України «Про архітектурну діяльність», підлягає ліцензуванню відповідно до законодавства.
Технічним наглядом, відповідно до абзацу 13 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про архітектурну діяльність», є здійснення замовником контролю за дотриманням проектних рішень та вимог державних стандартів, будівельних норм і правил, а також контролю за якістю виконаних робіт та їх обсяги під час будівництва або зміни (у тому числі шляхом знесення) об'єкту містобудування.
Згідно вимог ст. 11 Закону України «Про архітектурну діяльність», під час будівництва об'єкту архітектури здійснюється авторський та технічний нагляд. Технічний нагляд забезпечується замовником та здійснюється особами, які мають відповідний кваліфікаційний сертифікат. У разі виявлення відхилень від проектних рішень, допущених під час будівництва об'єкта архітектури, та відмови підрядника щодо їх усунення особа, яка здійснює авторський або технічний нагляд, повідомляє про це замовника і орган державного архітектурного - будівельного контролю для вжиття заходів відповідно до законодавства.
Окрім того п.п. 93, 94 Загальних умов укладення договорів підряду в капітальному будівництві, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2005 № 668, якими визначено, що у разі виявлення в процесі приймання-передачі закінчених робіт (об'єкта будівництва) недоліків, допущених з вини підрядника, він у визначений замовником строк зобов'язаний усунути їх і повторно повідомити замовника про готовність до передачі закінчених робіт (об'єкта будівництва), а також, якщо виявлені недоліки не можуть бути усунені підрядником, замовником або третьою особою, замовник має право відмовитися від прийняття таких робіт (об'єкта будівництва).
Також відповідно до п. 78 Загальних умов укладання договорів підряду в капітальному будівництві, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2005 № 668 (зі змінами), з метою контролю за відповідністю будівельно-монтажних робіт проектної документації замовник забезпечує здійснення авторського нагляду протягом усього періоду будівництва шляхом укладення договору з відповідальним розробником проектної документації (генеральним проектувальником).
Після одержання повідомлення підрядника про готовність до передачі закінчених робіт (об'єкта будівництва) замовник зобов'язаний негайно розпочати їх приймання (п. 89 Загальних умов укладення договорів підряду в капітальному будівництві, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2005 № 668 (зі змінами).
Вказаними нормами повинні керуватися всі суб'єкти господарювання, котрі здійснюють на території України господарську діяльність, пов'язану із створення об'єкта архітектури, та замовники даних робіт, в тому числі і на замовлення підприємств, установ, органів та організацій державної і комунальної форм власності та за бюджетні кошти.
Відповідно до п.п. 98, 99 Загальних умов укладання договорів підряду в капітальному будівництві, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2005 № 668 (зі змінами), оплата за виконані роботи проводиться у порядку, визначеному договором підряду. Договором підряду може бути передбачено, що оплата виконаних робіт проводиться після прийняття замовником закінчених робіт (об'єкта будівництва) або поетапно проміжними платежами в міру виконання робіт. У договорі підряду сторони можуть передбачати надання замовником авансу з визначенням порядку його використання. Розрахунки за виконані роботи проводяться на підставі документів про обсяги виконаних робіт та їх вартість. Документи про виконані роботи та їх вартість складаються і підписуються підрядником та передаються замовнику. Замовник перевіряє ці документи і в разі відсутності зауважень підписує їх. Після підписання документів замовник зобов'язаний оплатити виконані роботи. Порядок подання підрядником документів про обсяги і вартість виконаних робіт, проведення перевірки їх достовірності, підписання та оплати замовником визначається у договорі підряду.
Вимогами п. 8 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV передбачено, що відповідальність за недостовірність відображених даних в актах виконаних робіт несуть особи, які склали та підписали ці документи.
22.02.2017 між Ходосівською сільською радою Києво-Святошинського району Київської області (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) та приватним підприємством « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) укладено договір №1 про виконання капітального ремонту заїзних, автобусних карманів по АДРЕСА_2 на загальну суму 1 122 069 грн. 70 коп.
Відповідно до п. 1.1. договору учасник зобов'язується у 2017 році виконати роботи, а замовник - прийняти та оплатити такі роботи: «Роботи з капітального ремонту заїзних, автобусних карманів по АДРЕСА_2 ».
Відповідно до п. 3.1. ціна договору становить: 1 122 069,70 грн., у тому числі ПДВ 20%: 187 011,62 грн.
Відповідно до п. 3.2. ціна договору може бути зменшена за взаємною згодою сторін.
Згідно п. 4.1. Замовник перераховує підряднику грошові кошти у розмірі 366 620,91 грн, в тому числі ПДВ 20% 56103,49 грн. Розмір авансу не можу перевищувати 30 % вартості обсягу робіт. Підрядник зобов'язується використати одержаний аванс на придбання і постачання необхідних для виконання робіт матеріалів, конструкцій, виробів протягом 30 календарних днів після одержання авансу.
Крім того, 21.12.2017 між Ходосівською сільською радою Києво-Святошинського району Київської області (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) та приватним підприємством « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) укладено додаткову угоду про наступне:
У зв'язку зі зміною обсягів та складу робіт на об'єкті : «капітальний ремонт заїзних, автобусних карманів по АДРЕСА_2 » зменшити суму договору на 30 694,38 грн., у тому числі ПДВ 20% - 5 115,73 грн.
Загальна сума Договору №1 від 22.02.2017 становить 1 091 375,32 грн, у тому числі ПДВ 20% - 11 895,87 грн.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора ПП « ОСОБА_2 » та будучи службовою особою, яка обіймає посаду, пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, маючи умисел спрямований на заволодіння грошовими коштами, які виділені на капітальний ремонт заїзних, автобусних карманів по АДРЕСА_2 та корисливий мотив, зловживаючи своїм службовим становищем, шляхом умисного внесення відомостей, які не відповідають дійсності, із завищеними обсягами фактично виконаних будівельних робіт та використаних будівельних матеріалів, підписав акти №2 і №3 приймання виконаних будівельних робіт за квітень 2017 року за формою № КБ-2В та довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за квітень 2017 року за формою КБ-3 на виконані будівельні роботи на загальну суму 1 091 375,32 грн., чим спричинив бюджету Ходосівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області матеріальної шкоди.
Відповідно до висновку судової будівельно-технічної експертизи від 26.12.2018 № 12-5/47, встановлено, що вартість фактично виконаних будівельних робіт за договором №1 від 22.02.2017 про виконання капітального ремонту заїзних, автобусних карманів по АДРЕСА_2 не відповідають обсягам та вартості, визначеним узгодженою проектно-кошторисною та фінансово-звітною документацією (актам приймання виконаних будівельних робіт за формою КБ-2 ІНФОРМАЦІЯ_2 -3) на суму 43 312,19 грн. ( сорок три тисячі триста дванадцять грн. 19 коп.).
Крім того, 22.06.2017 між Ходосівською сільською радою Києво-Святошинського району Київської області (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) та приватним підприємством « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) укладено договір №11 про виконання робіт з капітального ремонту проїзної частини та тротуарів по
вул. Лугова в с. Ходосівка Києво-Святошинського району Київської області на загальну суму 658 816 грн. 80 коп.
Відповідно до п. 1.1. договору учасник зобов'язується у 2017 році виконати роботи, а замовник - прийняти та оплатити такі роботи: «Роботи з капітального ремонту проїзної частини та тротуарів по АДРЕСА_3 . Лугова в с. Ходосівка Києво-Святошинського району Київської області».
Відповідно до п. 3.1. ціна договору становить: 658 816,80 грн., у тому числі ПДВ 20%: 109 802,80 грн.
Відповідно до п. 3.2. ціна договору може бути зменшена за взаємною згодою сторін.
Згідно п. 4.1. Розрахунки проводяться шляхом: оплати після підписання Сторонами акту - здачі приймання виконання робіт (форма КБ-2В).
Так, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора ПП « ОСОБА_2 » та будучи службовою особою, яка обіймає посаду, пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, маючи умисел спрямований на заволодіння грошовими коштами, які виділені на роботи з капітального ремонту проїзної частини та тротуарів по вул. Лугова в с. Ходосівка Києво-Святошинського району Київської області та корисливий мотив, зловживаючи своїм службовим становищем, шляхом умисного внесення відомостей, які не відповідають дійсності, із завищеними обсягами фактично виконаних будівельних робіт та використаних будівельних матеріалів, підписав акт №11 приймання виконаних будівельних робіт за червень 2017 року за формою КБ-2В та довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за червень 2017 року за формою КБ-3 на виконані будівельні роботи на загальну суму 658 816,80 грн., чим спричинив бюджету Ходосівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області матеріальної шкоди.
Відповідно до висновку судової будівельно-технічної експертизи від 26.12.2018 № 12-5/47, встановлено, що вартість фактично виконаних будівельних робіт за договором №11 від 22.06.2017 про виконання робіт з капітального ремонту проїзної частини та тротуарів по вул. Лугова в с. Ходосівка Києво-Святошинського району Київської області не відповідають обсягам та вартості, визначеним узгодженою проектно-кошторисною та фінансово-звітною документацією (актам приймання виконаних будівельних робіт за формою КБ-2 ІНФОРМАЦІЯ_2 КБ-3) на суму 18 820,27 грн. ( вісімнадцять тисяч вісімсот двадцять грн. 27 коп.).
Крім того, 25.10.2017 між Ходосівською сільською радою Києво-Святошинського району Київської області (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) та приватним підприємством « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) укладено договір №23 про виконання робіт з капітального ремонту проїзної частини по вул. Володимирській в с. Ходосівка Києво-Святошинського району Київської області на загальну суму 1 415 346,00 грн., у тому числі ПДВ 20%: 235 891,00 грн.
Відповідно до п. 1.1. договору учасник зобов'язується виконати роботи, а замовник - прийняти та оплатити такі роботи: «Роботи з капітального ремонту проїзної частини по вул. Володимирській в с. Ходосівка Києво-Святошинського району Київської області».
Відповідно до п. 3.1. ціна договору становить: 1 415 346,00 грн., у тому числі ПДВ 20%: 235 891,00 грн.
Відповідно до п. 3.2. ціна договору може бути зменшена за взаємною згодою сторін.
Згідно п. 4.1. Замовник здійснює авансовий платіж на рахунок підрядника у розмірі 424 603,80 грн, в тому числі ПДВ 20% 70 767,30 грн. Розмір авансу не можу перевищувати 30 % вартості обсягу робіт. Підрядник зобов'язується використати одержаний аванс на придбання і постачання необхідних для виконання робіт матеріалів, конструкцій, виробів протягом 30 календарних днів після одержання авансу.
Так, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора ПП « ОСОБА_2 » та будучи службовою особою, яка обіймає посаду, пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, маючи умисел спрямований на заволодіння грошовими коштами, які виділені на роботи з капітального ремонту проїзної частини по вул. Володимирській в с. Ходосівка Києво-Святошинського району Київської області та корисливий мотив, зловживаючи своїм службовим становищем, шляхом умисного внесення відомостей, які не відповідають дійсності, із завищеними обсягами фактично виконаних будівельних робіт та використаних будівельних матеріалів, підписав акт №28 приймання виконаних будівельних робіт за листопад 2017 року за формою КБ-2В та довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за листопад 2017 року за формою КБ-3 на виконані будівельні роботи на загальну суму 1 415 346,00 грн., чим спричинив бюджету Ходосівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області матеріальної шкоди.
Відповідно до висновку судової будівельно-технічної експертизи від 26.12.2018 № 12-5/47, встановлено, що вартість фактично виконаних будівельних робіт за договором №23 від 25.10.2017 про виконання робіт з капітального ремонту проїзної частини по вул. Володимирська в с. Ходосівка Києво-Святошинського району Київської області не відповідають обсягам та вартості, визначеним узгодженою проектно-кошторисною та фінансово-звітною документацією (актам приймання виконаних будівельних робіт за формою КБ-2 ІНФОРМАЦІЯ_2 КБ-3) на суму 50 887,86 грн.
Відтак, з метою встановлення всіх осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення, або яким відомі обставини, які відносяться до розслідуваного провадження, всіх обставин вчинення кримінального правопорушення, обставин та умов, що сприяли його вчиненню, проведення судової почеркознавчої експертизи, в рамках досудового розслідування на даний час виникла необхідність у тимчасовому доступі до речей та документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 , що за адресою: АДРЕСА_4 , а саме оригіналів наступних документів:
-договір №1 про виконання капітального ремонту заїзних, автобусних карманів по АДРЕСА_2 ;
-договір №11 про виконання робіт з капітального ремонту проїзної частини та тротуарів по вул. Лугова в с. Ходосівка Києво-Святошинського району Київської області;
-договір №23 про виконання робіт з капітального ремонту проїзної частини по вул. Володимирській в с. Ходосівка Києво-Святошинського району Київської області;
-платіжні доручення до вищевказаних договорів;
-акти КБ-2В, КБ-3;
-журнали виконаних робіт;
-акти на закриття прихованих робіт;
-дефектні акти.
Відповідно п. 19 ч.1 ст. 3 КПК України, сторонами кримінального провадження - з боку обвинувачення є слідчий, керівник органу досудового розслідування, прокурор, а також потерпілий, його представник та законний представник у випадках, установлених цим Кодексом.
Відповідно ч. 2 ст. 22 КПК України, сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом.
Відповідно ч. 1 ст. 28 КПК України, під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки. Розумними вважаються строки, що є об'єктивно необхідними для виконання процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень. Розумні строки не можуть перевищувати передбачені цим Кодексом строки виконання окремих процесуальних дій або прийняття окремих процесуальних рішень.
Відповідно ч. 1 ст. 93 КПК України, збирання доказів здійснюється сторонами кримінального провадження, потерпілим, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, у порядку, передбаченому цим Кодексом.
Тимчасовий доступ до оригіналів документів, зазначених у клопотанні та вилучення їх належних чином завірених копій (виїмка) не тягне негативних наслідків, передбачених п. 10 ч. 1 ст. 309 КПК України, оскільки ці документи не відносяться до поточної діяльності, їх виїмка жодним чином не вплине на діяльність, не звузить та не обмежить їх права та можливість реалізації прав та обов'язків, покладених на них чинним законодавством України.
Тому, слідчий просив надати т.в.о. начальника СВ Чайківського ВП Києво-Святошинського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області капітану поліції Говорун Каріні Олексіївні та/або особам за її дорученням в порядку ст. 40 КПК України, дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, що знаходиться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 , що за адресою: АДРЕСА_4 , а саме:
-договору №1 про виконання капітального ремонту заїзних, автобусних карманів по АДРЕСА_2 ;
-договору №11 про виконання робіт з капітального ремонту проїзної частини та тротуарів по вул. Лугова в с. Ходосівка Києво-Святошинського району Київської області;
-договору №23 про виконання робіт з капітального ремонту проїзної частини по вул. Володимирській в с. Ходосівка Києво-Святошинського району Київської області;
-платіжних доручень до вищевказаних договорів;
-актів КБ-2В, КБ-3;
-журналів виконаних робіт;
-актів на закриття прихованих робіт;
-дефектних актів, а також надати можливість вилучити оригінали документів (здійснити виїмку).
В судове засідання слідчий не з'явився, подав заяву, якою просив суд розглядати клопотання без його участі, вимоги при цьому підтримував в повному обсязі.
Відповідно до ч.3 ст.244 КПК України неприбуття слідчого не перешкоджає розгляду клопотання.
Відповідно до ч. 4 ст.107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Суд розглядає клопотання у відсутність особи, у володінні якої знаходяться вказані документи, з метою унеможливлення завчасного знищення або переховування документів, зазначених у клопотанні.
В силу ст. 131 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК України) заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, а заходами забезпечення кримінального провадження є в тому числі тимчасовий доступ до речей, документів.
Згідно до вимог ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Беручи до уваги вищенаведене та враховуючи, що у клопотанні та доданих до нього матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що документи та речі (матеріальні носії), що знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_4 -Святошинського ІНФОРМАЦІЯ_5 , мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, слідчий суддя вважає, що є підстави для задоволення клопотання слідчого про тимчасовий доступ до цих документів та речей, з метою фіксації відомостей про обставини вчиненого правопорушення, а також повного, всебічного та об'єктивного розслідування кримінального провадження.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 131, 159-163, 166, 309 КПК України, слідчий суддя -
Клопотання області т.в.о. начальника СВ Чайківського ВП Києво - Святошинського ВП ГУ НП в Київській області капітана поліції Говорун К.О. про тимчасовий доступ до речей і документів по матеріалам досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018110000000025 від 15.01.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2,3 ст.191 КК України, - задоволити.
надати т.в.о. начальника СВ Чайківського ВП Києво-Святошинського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області капітану поліції Говорун Каріні Олексіївні та/або особам за її дорученням в порядку ст. 40 КПК України, дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, що знаходиться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 , що за адресою: АДРЕСА_4 , а саме:
-договору №1 про виконання капітального ремонту заїзних, автобусних карманів по АДРЕСА_2 ;
-договору №11 про виконання робіт з капітального ремонту проїзної частини та тротуарів по вул. Лугова в с. Ходосівка Києво-Святошинського району Київської області;
-договору №23 про виконання робіт з капітального ремонту проїзної частини по вул. Володимирській в с. Ходосівка Києво-Святошинського району Київської області;
-платіжних доручень до вищевказаних договорів;
-актів КБ-2В, КБ-3;
-журналів виконаних робіт;
-актів на закриття прихованих робіт;
-дефектних актів, а також надати можливість вилучити оригінали документів (здійснити виїмку).
Строк дії ухвали 1 місяць.
Ухвала оскарженню не підлягає.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Слідчий суддя: Пінкевич Н.С.