Березівський районний суд Одеської області
12.06.2020
Справа № 494/534/20
Провадження № 3/494/301/20
12 червня 2020 р. м. Березівка
Суддя Березівського районного суду Одеської області Лебединський С.Й., розглянувши справу про адміністративне правопорушення за протоколом серії АПР18 №235496 від 08 травня 2020 р., складеного ДОП СП Березівського ВП Лиманського ВП ГУНП в Одеській області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що зареєстрована та проживає в по АДРЕСА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення за ч.1 ст.154 КУпАП,
На розгляд суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення відповідно до якого, 06 травня 2020 р. о 11 годині 00 хв. ОСОБА_1 по АДРЕСА_2 . Гвардійська в смт Раухівка, Березівського району Одеської області АДРЕСА_3 АДРЕСА_4 порушила правила тримання собак, що спричинило шкоду майнову ОСОБА_2 , а саме подушили курчат та каченят, чим вчинила правопорушення, передбачене ч.2 ст.154 КУпАП.
Проте, адміністративна справа відносно ОСОБА_1 не може бути предметом судового розгляду і підлягає поверненню на до оформлення виходячи з наступного.
Відповідно до ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначається суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення..
Положення ч.2 ст.154 КУпАП є бланкетною нормою, тобто такою що відсилає до іншого нормативного акту, який розкриває суть вчиненого правопорушення, оскільки сама ця норма суть правопорушення не розкриває. В порушення викладеного, в протоколі відсутнє посилання на нормативний акт, який розкриває суть адміністративного правопорушення.
Також, в матеріалах відсутні належні докази що саме ОСОБА_1 є власницею собак, не встановлено що потерпіла є власницею загиблої птиці, відсутні докази дійсної кількості та вартості цієї птиці.
Також в матеріалами справи не встановлено який причинний зв'язок між діями ОСОБА_1 та загибеллю птиці.
Згідно п.2 ст.278 КУпАП суддя перевіряє правильність складання протоколу та інших матеріалів по адміністративній справі.
З урахуванням наведеного, у зв'язку із зазначеними порушеннями, матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.154 КУпАП слід повернути до Березівського ВП Лиманського ВП ГУНП в Одеській області для до оформлення.
В ході проведення до оформлення необхідно:
заначити суть адміністративного правопорушення тобто зазначити нормативний акт, який розкриває суть вчиненого правопорушення;
встановити належність ОСОБА_1 собак, їх кількість;
встановити власника загиблої птиці;
встановити дійсну кількість та вартість загиблої птиці;
встановити причинний зв'язок між діями ОСОБА_1 та загибеллю птиці.
направити матеріали до суду для подальшого об'єктивного розгляду та винесення законного судового рішення.
Керуючись ч.1 ст.256, п.2 ст.278 КУпАП суддя -
Адміністративну справу з протоколом про притягнення до відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.154 КУпАП повернути до Березівського ВП Лиманського ВП ГУНП в Одеській області - для дооформлення.
В ході проведення до оформлення необхідно:
заначити суть адміністративного правопорушення тобто зазначити нормативний акт, який розкриває суть вчиненого правопорушення;
встановити належність ОСОБА_1 собак, їх кількість;
встановити власника загиблої птиці;
встановити дійсну кількість та вартість загиблої птиці;
встановити причинний зв'язок між діями ОСОБА_1 та загибеллю птиці.
направити матеріали до суду для подальшого об'єктивного розгляду та винесення законного судового рішення.
Роз'яснити положення ч.1 ст.366 КК України, за якою підставою для притягнення особи до відповідальності є внесення доповнень, або виправлень у протоколі про адміністративне правопорушення після прийняття судом рішення про повернення протоколу на дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя _______________________________________________-