Справа №: 398/1835/20
провадження №: 2-а/398/78/20
Іменем України
"15" червня 2020 р., суддя Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області Ніколаєв М.В., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,
Позивач звернувся до Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, де третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору ІНФОРМАЦІЯ_1 , в якій просить:
-визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Кіровоградській області, які полягають у зменшенні розміру пенсії за рахунок виплати з 01 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року - 50 відсотків суми підвищення пенсії визначеного станом на 01 березня 2018 року; з 01 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року - 75 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01 березня 2018 року; з 01 січня 2020 року - по теперішній час 100 відсотків, а також неврахування всіх складових грошового забезпечення військовослужбовців під час нарахування та виплати пенсії;
-зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ; адреса - АДРЕСА_1 ) скласти та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області довідку про перерахунок пенсії у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262- XII, статті 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та з врахуванням положень постанови №704, із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення з 01 січня 2018 року перерахунку розміру пенсії;
-зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Кіровоградській області здійснити перерахунок та виплатити 100% визначеного пенсійного забезпечення відповідно до тарифної сітки, розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України №704 від 30 серпня 2017 року «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та відповідно до вимог Закону України №2262-ХІІ з 01 січня 2018 року;
-стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області на користь позивача 840,80 грн. сплаченого судового збору;
-зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області подати звіт про виконання судового рішення у місячний строк з дати набрання рішенням суду законної сили.
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Правилами ст. 20 КАС України визначено розмежування предметної юрисдикції адміністративних судів.
Згідно з ч. 1 ст. 20 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".
Частиною 2 статті 20 КАС України визначено, що окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Як вбачається з матеріалів позову, спір у справі виник у зв'язку з відмовою Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області здійснити перерахунок пенсії. Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області є державним органом, уповноваженим на реалізацію державної політики з питань пенсійного забезпечення, тому спір щодо відмови у здійсненні перерахунку пенсії є публічно-правовим, отже належить до адміністративної юрисдикції. Предметом спору є власне рішення, дії чи бездіяльність відповідного органу, що й оскаржив позивач, а отже дана справа не підсудна місцевому загальному суду як адміністративному суду.
Таким чином, вказана позовна заява підсудна окружному адміністративному суду.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Враховуючи те, що дана справа підсудна окружному адміністративному суду, дану справу необхідно передати на розгляд до Кіровоградського окружного адміністративного суду.
Керуючись ст.ст. 19, 29, 171, 248, 256, 293-295, підп. 15.5 п. 15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,
Передати адміністративну справу № 398/1835/20 за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії на розгляд до Кіровоградського окружного адміністративного суду.
Роз'яснити сторонам, що передача вказаної адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Третього апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня складення ухвали. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя М.В.Ніколаєв