Справа № 203/1244/20
Провадження № 3/0203/915/2020
10 червня 2020 р. суддя Кіровського районного суду м. Дніпропетровська Підберезний Г.А., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, складені відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, що мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , за ознаками адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП,
06 квітня 2020 року складено адміністративний протокол про те, що 06 квітня 2020 року о 11:35 годині за адресою АДРЕСА_2 2 ОСОБА_1 перебував на вулиці без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус, чим порушила вимоги підпункту 16 пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211.
У судовому засіданні ОСОБА_1 не з'явився, про час та дату судового засідання був повідомлений належним чином.
Згідно складеного протоколу, ОСОБА_1 звинувачується у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП.
Статтею 44-3 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України«Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Постановою Кабінету Міністрів України № 211 від 11 березня 2020 року по всій території України установлено карантин на період з 12 березня 2020 року до 11 травня 2020 року.
Підпунктом 16 пункту 2 зазначеної Постанови встановлено заборону перебувати на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус.
Разом з цим Кабінет Міністрів України надав роз'яснення щодо цієї заборони, які опубліковані на офіційному веб-сайті 04 квітня 2020 року.
Згідно цього роз'яснення наявність у людини документів дозволить перевірити, чи не мусить вона бути на самоізоляції або в обсервації. А також це дасть можливість органам правопорядку застосувати адміністративну відповідальність для порушників правил карантину.
Як передбачено статтею 32 Закону України «Про Національну поліцію», поліцейський має право вимагати в особи пред'явлення нею документів, що посвідчують особу, та/або документів, що підтверджують відповідне право особи, у таких випадках:
1) якщо особа володіє зовнішніми ознаками, схожими на зовнішні ознаки особи, яка перебуває в розшуку, або безвісно зниклої особи;
2) якщо існує достатньо підстав вважати, що особа вчинила або має намір вчинити правопорушення;
3) якщо особа перебуває на території чи об'єкті із спеціальним режимом або в місці здійснення спеціального поліцейського контролю;
4) якщо в особи є зброя, боєприпаси, наркотичні засоби та інші речі, обіг яких обмежений або заборонений, або для зберігання, використання чи перевезення яких потрібен дозвіл, якщо встановити такі права іншим чином неможливо;
5) якщо особа перебуває в місці вчинення правопорушення або дорожньо-транспортної пригоди, іншої надзвичайної події;
6) якщо зовнішні ознаки особи чи транспортного засобу або дії особи дають достатні підстави вважати, що особа причетна до вчинення правопорушення, транспортний засіб може бути знаряддям чи об'єктом вчинення правопорушення.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, не зрозуміло на якій підставі працівник поліції попросив у ОСОБА_1 документ, що посвідчує його особу.
Працівником поліції, який склав протокол про адміністративне правопорушення, не зазначено у цьому протоколі жодної підстави, передбаченої ст.32 Закону України «Про Національну поліцію» для перевірки документів, що посвідчують особу ОСОБА_1 .
Зокрема не зазначено про вчинення ОСОБА_1 будь-якого правопорушення, зокрема порушення режиму самоізоляції, обсервації або інших обмежень чи санітарних правил, встановлених у зв'язку з карантином.
Таким чином зважаючи на роз'яснення Кабінету Міністрів України щодо запровадження правила носити з собою документи, що посвідчують особу, сама по собі відсутність у людини, яка перебуває на вулиці, документу, що посвідчує особу, хоча і стосується введеного карантину, проте безпосередньо не відноситься до правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм.
Тому за відсутності інших порушень правил карантину перебування на вулиці без документів не є самостійною підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності за ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Тому суд вважає, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП, і провадження у справі підлягає закриттю.
Керуючись ст. 247, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Провадження в справі про адміністративне правопорушення, розпочате відносно ОСОБА_1 за ст. 44-3 КУпАП, закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення.
Апеляційна скарга подається до Дніпровського апеляційного суду через Кіровський районний суд м. Дніпропетровська.
Суддя Г.А. Підберезний