Справа № 513/1210/19
Провадження № 1-кс/513/75/20
Саратський районний суд Одеської області
15 червня 2020 року слідчий суддя Саратського районного суду Одеської області ОСОБА_1 , за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора Білгород-Дністровської місцевої прокуратури ОСОБА_3 , розглянувши в приміщенні суду в смт. Сарата клопотання слідчого СВ Саратського відділення поліції Білгород-Дністровського відділу поліції ГУНП в Одеській області майора поліції ОСОБА_4 , погоджене з прокурором Білгород-Дністровської місцевої прокуратури ОСОБА_3 , про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів, у кримінальному провадженні № 12019160420000222, внесеному до ЄРДР 20.06.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.358 КК України,
11 червня 2020 року слідчий звернувся з клопотанням, яке обґрунтував тим, що 20.06.2019 року розпочато кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України.
Під час досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_5 , як голова загальних зборів СВК « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого в с. Новоселівка Кілійського району Одеської області, 27.04.2017 надала державному реєстратору КП " ІНФОРМАЦІЯ_2 " Ройлянської сільської ради Саратського району Одеської області ОСОБА_6 протокол загальних зборів членів СВК " ІНФОРМАЦІЯ_1 " від 27.04.2017.
На підставі даного протоколу державним реєстратором ОСОБА_6 була вчинена реєстраційна дія №15361270011000459 від 27.04.2017 про припинення державної реєстрації в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань СВК " ІНФОРМАЦІЯ_1 ".
Згідно даного протоколу на загальних зборах були присутні 32 засновника сільськогосподарського виробничого кооперативу, які прийняли рішення про зміну його організаційно-правової форми шляхом перетворення у товариство з обмеженою відповідальністю.
Однак допитані в якості свідків засновники колишнього СВК " ІНФОРМАЦІЯ_1 " ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 показали, що вони не були належним чином повідомлені про проведення загальних зборів кооперативу та не були присутні на них.
Допитані інші засновники кооперативу - ОСОБА_10 , ОСОБА_11 показали, що не були присутні на зборах, але раніше давали письмову згоду про змінення його організаційно-правової форми, шляхом перетворення у товариство з обмеженою відповідальністю.
Під час досудового розслідування слідчим планується отримати доступ та вилучити наступні документи:
- реєстраційну картку (Форма 3) - на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи СВК " ІНФОРМАЦІЯ_1 ",
- "протокол № 2 загальних зборів членів сільськогосподарського кооперативу " ІНФОРМАЦІЯ_1 " від 27 квітня 2017 року",
- перелік засновників СВК " ІНФОРМАЦІЯ_1 " (або реєстр), які зареєструвалися для участі у загальних зборах 27 квітня 2017 року,
- попередній статут СВК " ІНФОРМАЦІЯ_1 " та засновницький договір до нього, до яких у подальшому на підставі рішення загальних зборів від 27.04.2017 було внесено зміни.
- статут СВК " ІНФОРМАЦІЯ_1 " та засновницький договір до нього, прийнятий на підставі рішення загальних зборів від 27.04.2017,
- квитанцію, видану банком, або копію платіжного доручення з відміткою банку про сплату адміністративного збору за перереєстрацію з СВК " ІНФОРМАЦІЯ_1 " на ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " на підставі рішення загальних зборів від 27.04.2017,
- документ, що засвідчує повноваження (довіреність, доручення тощо) особи, яка надала державному реєстратору КП " ІНФОРМАЦІЯ_2 " Ройлянської сільської ради Саратського району Одеської області ОСОБА_6 необхідні документи для перереєстрації з СВК « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " на підставі рішення загальних зборів від 27.04.2017.
Слідчий зазначає, що вказані документи повинні зберігатися в реєстраційній справі СВК " ІНФОРМАЦІЯ_1 ". Відомостями про номер даної реєстраційної справи слідство не володіє, так як ця інформація є конфіденційною. Місцем зберігання речей та документів, тимчасовий доступ до яких планується отримати, а саме: реєстраційної справи СВК " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", в якій вони знаходяться - є ІНФОРМАЦІЯ_3 при ІНФОРМАЦІЯ_4 , розташований за адресою: АДРЕСА_1 .
Посилаючись на вказані обставини, слідчий просить надати тимчасовий доступ до реєстраційної справи СВК " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", яка знаходиться в ІНФОРМАЦІЯ_5 , який розташований за адресою: АДРЕСА_1 . Розгляд клопотання просив проводити згідно з ч.2 ст. 163 КПК України без участі представника ІНФОРМАЦІЯ_5 , оскільки існує реальна загроза зміни або знищення документів, які необхідно вилучити.
Прокурор у суді клопотання підтримав, просив його задовольнити.
Оскільки слідчий довів наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення документів, клопотання розглянуто слідчим суддею без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Заслухавши прокурора, розглянувши клопотання, дослідивши надані матеріали, суд приходить до наступних висновків.
Частиною 3 ст. 30 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" визначено, що тимчасовий доступ до документів з реєстраційної справи здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду в порядку, визначеному Кримінальним процесуальним кодексом України.
Частиною 1 ст. 159 КПК України встановлено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходиться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії, та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до частини 2 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до частини 5 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Як видно з наданих матеріалів, існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення, що є підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого та завдання, для виконання якого слідчий звертається з клопотанням, може бути виконане.
Слідчим доведено, що документи про тимчасовий доступ до яких заявлено клопотання, перебувають або можуть перебувати у володінні ІНФОРМАЦІЯ_5 , та у сукупності з іншими документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Документи реєстраційної справи можуть бути використана у якості доказів, а іншими способами встановити достовірні дані щодо обставин кримінального правопорушення не можливо.
Враховуючи наведе, слідчий суддя прийшов до висновку, що клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 159-164, 166, 309, 369-372 КПК України, слідчий суддя
Клопотання слідчого задовольнити. Надати слідчому слідчого відділення Саратського відділення поліції Білгород-Дністровського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Одеській області майору поліції ОСОБА_4 , та за її дорученням співробітникам оперативного підрозділу Саратського ВП Білгород - Дністровського ВП ГУНП в Одеській області: ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , тимчасовий доступ до речей і документів, а саме:
до реєстраційної справи СВК " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", яка знаходиться в ІНФОРМАЦІЯ_5 , що розташований за адресою: АДРЕСА_1 .
Строк дії ухвали слідчого судді становить один місяць з дня її постановлення.
Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її проголошення.
Суддя ОСОБА_1