про зупинення провадження у справі
12 червня 2020 р. Справа № 480/3174/20
Сумський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Шевченко І.Г., розглянувши у приміщенні суду в м.Суми клопотання Міністерства внутрішніх справ України про зупинення провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, Департаменту персоналу Міністерства внутрішніх справ України, треті особи: Головне управління Національної поліції Сумської області, державна установа "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Сумській області", Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,-
У провадженні суду перебуває адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, Департаменту персоналу Міністерства внутрішніх справ України, треті особи: Головне управління Національної поліції Сумської області, державна установа "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Сумській області", Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області про:
1) визнання протиправною бездіяльності Департаменту персоналу Міністерства внутрішніх справ України щодо не виготовлення ОСОБА_1 довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з 01.09.2019р;
2) зобов'язання Міністерство внутрішніх справ України виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області для перерахунку ОСОБА_1 пенсії з 01.09.2019 довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01.09.2019 за рівноцінною посадою, посаді, яку ОСОБА_1 обіймав на день звільнення, із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення у відповідності до інформації про складові та розміри грошового забезпечення, які нараховувались та виплачувались поліцейським ГУНП в Сумській області за посадою начальника сектору (відділення), що не входять до складу відділу відділів, відділень поліції зі спеціальним званням майор поліції та стажем служби в поліції понад 25 календарних років із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: - посадовий оклад - 2950,00 грн., - оклад за спеціальним званням майор міліції - 2000,00 грн. - надбавка за вислугу років - 2475,00 грн. - надбавка за специфічні умови проходження служби - 4455,00 грн. - індексація - 887,09грн., премія - 1858,86 грн..
Позовні вимоги мотивовані тим, що позивач отримує пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Головним управлінням Пенсійного фонду України в Сумській області на виконання вимог постанови КМУ від 21.02.2018 №103 було здійснено перерахунок пенсії на підставі довідки УМВС України в Сумській області від 19.03.2018, зі складовими якої не погоджується.
Ухвалою суду від 25.05.2020 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, ухвалено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (а.с.33-34).
Представник Головного управління Національної поліції Сумської області надав суду пояснення на позов (а.с.39-47), а позивач відповідь на таке пояснення (а.с.78-81).
Представник Міністерства внутрішніх справ України, заперечуючи проти позовних вимог, подав до суду відзив на позовну заяву (а.с. 57-64).
Крім того, також представником Міністерства внутрішніх справ України було подано клопотання про зупинення провадження у справі №480/3174/20 до набрання чинності рішенням Верховного суду у зразковій справі №160/8324/19 (а.с.66-68).
Перевіривши матеріали справи, клопотання представника Міністерства внутрішніх справ України про зупинення провадження у справі, суд зазначає наступне.
18.11.2019 було оприлюднене повідомлення Верховного Суду про відкриття провадження у зразковій справі (ухвала від 18.11.2019 №Пз/9901/20/19). При цьому, ознаками типової справи, в якій може бути ухвалено рішення цієї зразкової справи, зазначено такі:
1) позивачами у них є особи, які отримують пенсію відповідно до Закону № 2262-ХІІ;
2) відповідачем у них є один і той самий суб'єкт владних повноважень (орган, уповноважений видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії);
3) спір виник з аналогічних підстав у відносинах, що регулюються одними нормами права (у зв'язку із відмовою уповноваженого органу підготувати та надати до територіального органу Пенсійного фонду України оновлену довідку про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 із зазначенням відомостей про розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для здійснення обчислення та перерахунку пенсії;
4) позивачі заявили аналогічні позовні вимоги (по-різному висловлені, але однакові по суті: визнати протиправними дії відповідача щодо відмови позивачу у підготовці та надані до територіального орану Пенсійного фонду України оновленої довідки про розмір грошового забезпечення позивача станом на 05.03.2019, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ, положень постанови № 704, із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для здійснення обчислення та перерахунку з 01.04.2019 основного розміру пенсії та зобов'язати відповідача підготувати та надати до територіального органу Пенсійного фонду України таку довідку, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ, статті 9 Закону №2011-XII та з врахуванням положень постанови №704).
При цьому, 17.12.2019 Верховний суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду ухвалив рішення у зразковій справі №160/8324/19, яким задовольнив позовні вимоги.
Однак, відповідачем у справі було подано апеляційну скаргу на рішення Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 17 грудня 2019 року, та за якою ухвалою Великої палати Верховного суду від 17.02.2020 відкрито апеляційне провадження.
Як вбачається з Єдиного державного реєстру судових рішень відсутня відмітка про набрання законної сили рішення у даній справі.
Згідно ч.1 ст. 291, п.9 ч.2 ст. 236 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, який розглядає типову справу, має право зупинити провадження за клопотанням учасника справи або за власною ініціативою у випадку розгляду типової справи і оприлюднення повідомлення Верховного Суду про відкриття провадження у зразковій справі - до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі.
Враховуючи, що предметом розгляду у даній справі є, в тому числі, не включення додаткових видів грошового забезпечення у довідку, на підставі якої позивач у подальшому сподівається на перерахунок пенсії з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, тобто позовні вимоги у даній справі подібні до позовних вимог у зразковій справі, відповідно до ч.1 ст. 291, п.9 ч.2 ст. 236 Кодексу адміністративного судочинства України, вбачається необхідним зупинити провадження у даній справі до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі №160/8324/19 (Пз/9901/20/19).
Керуючись ст. ст. 236, 248, 256, 291, 295, 297, п.3 розділу VI «Прикінцеві положення», п.15.5 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Клопотання представника Міністерства внутрішніх справ України про зупинення провадження у справі - задовольнити.
Зупинити провадження в адміністративній справі №480/3174/20 за позовом ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, Департаменту персоналу Міністерства внутрішніх справ України, треті особи: Головне управління Національної поліції Сумської області, державна установа "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Сумській області", Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі №160/8324/19 (Пз/9901/20/19).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до Другого апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня прийняття ухвали.
Відповідно до п.3 розділу VI «Прикінцеві положення» Кодексу адміністративного судочинства України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки апеляційного оскарження продовжуються на строк дії такого карантину.
Суддя І.Г. Шевченко