Ухвала від 09.06.2020 по справі ЗД/380/21/20

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Провадження №ЗД/380/21/20

УХВАЛА

з питань скасування заходів забезпечення позову

09 червня 2020 року

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючий суддя Кравців О.Р.,

секретар судового засідання Шийович Р.Я.,

від заявника (відповідач) Терлак М.М.,

від позивачів Жиравецький Т.М.,

розглянув у відкритому судовому засіданні клопотання Головного управління Держгеокадастру у Львівській області про скасування заходів забезпечення позову, -

ВСТАНОВИВ:

До Львівського окружного адміністративного суду звернулися ОСОБА_1 , ОСОБА_2 через представника Жиравецького Тараса Михайловича, із заявою про забезпечення позову до подання позовної заяви, зазначивши відповідачем Головне управління Держгеокадастру у Львівській області. У вказаній заяві викладене прохання до суду про вжиття заходів забезпечення позову шляхом заборони Головному управлінню Держгеокадастру у Львівській області та його структурним підрозділам вчиняти будь-які дії та приймати будь-які рішення в тому числі, але не виключно, про встановлення і зміну меж адміністративно-територіальної одиниці селища Шкло Яворівського району Львівської області, прийняття рішення і внесення запису про державну реєстрацію зміни меж селища Шкло Яворівського району Львівської області, внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру про зміну меж смт. Шкло Яворівського району Львівської області (АС ДЗК), прийняття рішень про надання дозволів та затвердження документації із землеустрою щодо відведення земельних ділянок, надання дозволів на розроблення будь-якого виду документації із землеустрою та її затвердження, проведеyня інвентаризації земель, прийняття рішення про поділ чи об'єднання земельних ділянок, внесення до переліку земельних ділянок державної власності та/або прав на них, які виставляються на земельні торги окремими лотами, прийняття рішень щодо викупу або передачі в оренду земельних ділянок за результатами земельних торгів, прийняття рішень щодо передачі в оренду, емфітевзис, володіння або користування, укладення договорів купівлі-продажу та/або оренди чи емфітевзису щодо земельних ділянок з кадастровими номерами №4625856500:02:000:0151 4625856500:02:000:0152, до набрання законної сили судовим рішенням у цій справі.

Ухвалою суду від 14.05.2020 номер провадження ЗД/380/21/20 заяву про забезпечення позову задоволено частково, заборонено Головному управлінню Держгеокадастру у Львівській області та його структурним підрозділам вчиняти будь-які дії та приймати будь-які рішення стосовно земельних ділянок з кадастровими номерами №4625856500:02:000:0151, №4625856500:02:000:0152, зокрема, надання дозволів та затвердження документації із землеустрою щодо відведення земельних ділянок, надання дозволів на розроблення будь-якого виду документації із землеустрою та її затвердження, проведення інвентаризації земель, прийняття рішення про поділ чи об'єднання земельних ділянок, внесення до переліку земельних ділянок державної власності та/або прав на них, які виставляються на земельні торги окремими лотами, прийняття рішень щодо викупу або передачі в оренду земельних ділянок за результатами земельних торгів, прийняття рішень щодо передачі в оренду, емфітевзис, володіння або користування, укладення договорів купівлі-продажу та/або оренди чи емфітевзису, а також внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру про зміну меж смт. Шкло Яворівського району Львівської області (АС ДЗК), в частині земельних ділянок з кадастровими номерами №4625856500:02:000:0151, №4625856500:02:000:0152. У задоволенні інших вимог заяви - відмовлено.

22.05.2020 на розгляду до Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, в якій просить суд:

- визнати протиправною та скасувати відмову відповідача у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, розташованої на території Шклівської селищної ради Яворівського району розмір земельної ділянки 0,7500 га, кадастровий номер 4625856500:02:000:0151, із цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства та наданні цієї земельної ділянки у власність, оформлену наказом №13-5407/16-20-СГ від 22.04.2020 «Про відмову у затвердженні документації із землеустрою та наданні у власність земельної ділянки»;

- визнати протиправною та скасувати відмову відповідача у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, розташованої на території Шклівської селищної ради Яворівського району розмір земельної ділянки 0,5000 га, кадастровий номер 4625856500:02:000:0152, із цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства та наданні цієї земельної ділянки у власність, оформлену наказом №13-5409/16-20-СГ від 22.04.2020 «Про відмову у затвердженні документації із землеустрою та наданні у власність земельної ділянки»;

- зобов'язати відповідача прийняти рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки розташованої на території Шклівської селищної ради Яворівського району розмір земельної ділянки 0,7500 га, кадастровий номер 4625856500:02:000:0151, із цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, та надання її у власність ОСОБА_1 ;

- зобов'язати відповідача прийняти рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки розташованої на території Шклівської селищної ради Яворівського району розмір земельної ділянки 0,5000 га, кадастровий номер 4625856500:02:000:0152, із цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, та надання її у власність Малиновському.

Ухвалою суду від 27.05.2020 відкрито провадження у справі №380/3914/20 за правилами загального позовного провадження.

02.06.2020 за вх. №27743 від Головного управління Держгеокадастру у Львівській області надійшло клопотання про скасування заходів забезпечення позову, встановлені ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 14.05.2020 номер провадження ЗД/380/21/20.

Вказане клопотання мотивоване тим, що не допускається забезпечення позову шляхом зупинення дії рішення суб'єкта владних повноважень, яке не є предметом оскарження в адміністративній справі, або встановлення заборони або обов'язку вчиняти дії, що випливають з такого рішення (п. 5 ч. 3 ст. 151 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України)). Позивачі звернулися до суду із позовом про визнання протиправними відмов Головного управління Держгеокадастру у Львівській області (наказ №13-5407/16-20-СГ від 22.04.2020, наказ №13-5407/16-20-СГ від 22.04.2020) та зобов'язання вчинити дії (прийняти рішення про затвердження проектів землеустрою).

Встановлення та зміна меж селища Шкло на території Шклівської селищної ради Яворівського району, є виключною компетенцією Яворівської районної ради Львівської області. Разом з тим рішення Яворівської районної ради Львівської області від 05.03.2020 №613 «Про затвердження проекту землеустрою щодо зміни та встановлення межі селища Шкло на території Шклівської селищної ради» не скасовано, є чинним та не оскаржується в судовому порядку.

Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду про вжиття заходів забезпечення позову від 14.05.2020 Державному кадастровому реєстратору заборонено вчиняти дії, які випливають із рішення Яворівської районної ради Львівської області від 05.03.2020 №613 «Про затвердження проекту землеустрою щодо зміни та встановлення межі селища Шкло на території Шклівської селищної ради». Однак, предметом судового розгляду є правомірність рішення Головного управління Держгеокадастру у Львівській області про відмову у затвердженні документації із землеустрою, а не оспорювання рішення Яворівської районної ради Львівської області від 05.03.2020 №613.

Заявник вважає, що заходи позову встановлені ухвалою від 14.05.2020 не є співмірними із заявленими позивачами вимогами, а також встановлюють заборону вчиняти дії, що випливають з рішення, яке не є предметом оскарження. Згідно з п. 5 ч. 3 ст. 151 КАС України таке не допускається.

Зазначено про невмотивованість ухвали суду від 14.05.2020, ненадання у такій оцінки доказам.

Заявниками не надано доказів, які б свідчили про реальні побоювання та очікування того, що відповідачем чи його структурними підрозділами буде прийнято рішення про включення земельних ділянок, щодо яких виникли спірні правовідносини до переліку земельних ділянок державної чи комунальної форми власності або прав на них, які виставлені на земельні торги, що матиме наслідком неможливість відчуження, передачі в заставу, надання у користування до завершення торгів. Необґрунтовано чому заявники у випадку невжиття заходів забезпечення позову повторно повинні понести значні майнові видатки, оскільки такі вже відноситимуться до Шклівської селищної ради, а також у чому полягатиме порушення прав заявників у випадку зміни суб'єкта до компетенції якого віднесено вирішення питання щодо затвердження проекту землеустрою та передачу земельної ділянки у власність.

Ухвала суду від 14.05.2020 про забезпечення позову фактично обумовлена протиправністю оскаржуваних рішень, що не відповідає меті інституту забезпечення позову.

Також отримання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки не означає позитивного рішення про надання її у власність, що фактично вказує на відсутність обтяжень земельних ділянок у такому випадку. Земельним законодавством не встановлено обмежень щодо звернення тільки одного громадянина з клопотанням про надання йому дозволу на розроблення проекту землеустрою на одну і ту ж земельну ділянку.

Головне управління Держгеокадастру у Львівській області просило скасувати вжиті ухвалою від 14.05.2020 заходи забезпечення позову.

Ухвалою суду від 04.06.2020 вказане клопотання призначене до розгляду у судовому засіданні.

05.06.2020 за вх.№28262 від представника Босакевича ОСОБА_3 , Малиновського Т.Я. надійшли письмові пояснення. Зазначив, що незрозумілими є покликання заявників на п. 5 ч. 3 ст. 151 КАС України, оскільки ні в клопотання про забезпечення позову, ні в ухвалі від 14.05.2020 жодним чином не йдеться про зупинення виконання рішення Яворівської районної ради Львівської області №613 від 05.03.2020 і таке не є предметом судового розгляду.

Головним управлінням Держгеокадастру у Львівській області не надано доказів того, яким чином вжиті заходи забезпечення позову встановлюють заборону вчиняти дії , що випливають з вищевказаного рішення №613 від 05.03.2020 і яке не є предметом розгляду. Крім вказаного не надано жодних пояснень у чому ж полягає не співмірність вжитих заходів забезпечення позову із заявленими позовними вимогами. Покликання на відсутність в ухвалі від 14.05.2020 оцінки доказів, співмірності, співвідношення прав (інтересу) із наслідками вжиття заходів не може бути підставою для скасування вжитих заходів забезпечення позову, оскільки стосується нібито порушення судом норм матеріального і процесуального права, що є предметом розгляду судом апеляційної інстанції. Положення ст. 150 КАС України не містять обов'язку доводити «реальність побоювань», а дії про заборону яких просили позивачі у випадку їх вжиття відповідачем повністю знівелювали б виконання судового рішення в межах справи, що свідчить наявність підстав для їх застосування.

Права ОСОБА_2 та ОСОБА_1 порушені прийняттям Головним управлінням Держгеокадастру у Львівській області оскаржуваних наказів про відмову в затвердженні проектів землеустрою в межах справи №380/3914/20, а звернення до суду є реалізацією права, закріпленого ч. 10 ст.118 Земельного кодексу України.

Зазначено, що станом на момент прийняття оскаржуваних наказів та станом на момент звернення до суду ОСОБА_2 та ОСОБА_1 із відповідними клопотаннями про затвердження таких проектів, межі населеного пункту селища Шкло не були встановлені, затверджені, а тому відповідні ділянки не знаходилися в межах населеного пункту, оскільки саме по собі прийняття рішення про затвердження проекту землеустрою щодо зміни меж адміністративно-територіальної одиниці не тягне автоматичну зміну меж, оскільки для зміни таких меж є встановлення (винесення) меж території населеного пункту в натуру (на місцевість), закріплення меж території межовими знаками та внесення відомостей про земельну ділянку до державного земельного кадастру, що не було зроблено на момент прийняття рішень. Рішенням державного кадастрового реєстратора Держгеокадастру №НВ-4601491822020 Шклівській селищній раді відмовлено у внесенні відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру у зв'язку з невідповідністю встановленим вимогам, які зазначені у протоколі перевірки електронного документа.

Очевидність ознак протиправності рішень пов'язана з тим, що підставою для відмови вказано те, що рішенням Яворівської районної ради від 05.03.2020 №613 затверджено проект землеустрою щодо зміни та встановлення межі селища Шкло на території Шклівської селищної ради і що дані земельні ділянки включені в межі населеного пункту, а розпорядження землями комунальної власності не відноситься до повноважень Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, однак такі ділянки на момент прийняття відмов не були включені до меж населеного пункту.

Вказано, що Головним управлінням Держгеокадастру не спростовано висновків суду, викладених в ухвалі від 14.05.2020, клопотання про скасування заходів забезпечення позову є необґрунтованим у задоволенні такого слід відмовити.

В судовому засіданні представник Головного управління Держгеокадастру у Львівській області підтримав вимоги клопотання, просив скасувати заходи забезпечення позову, вжиті відповідно до ухвали суду від 14.05.2020.

Представник Малиновського Т.Я. та Босакевича А.В. проти клопотання заперечив повністю, з підстав, викладених у поясненнях від 05.06.2020. Просив у його задоволенні відмовити.

Суд заслухав пояснення представників Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, Малиновського Т.Я., Босакевича А.В., дослідив письмові докази, долучені до матеріалів провадження та вирішуючи клопотання керується таким.

Відповідно до ч.ч. 1-3 ст. 157 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд може скасувати заходи забезпечення позову з власної ініціативи або за вмотивованим клопотанням учасника справи.

Клопотання про скасування заходів забезпечення позову розглядається в судовому засіданні не пізніше п'яти днів з дня надходження його до суду.

За результатами розгляду клопотання про скасування заходів забезпечення позову, вжитих судом, постановляється ухвала.

Підставою для скасування заходів забезпечення адміністративного позову судом можуть бути обставини, які не були відомі суду та існували на момент винесення ухвали про вжиття заходів забезпечення позову або які вказують на зміну умов, що існували на момент вжиття таких заходів, а також за відсутності в подальшому потреби в ньому чи в забезпеченні позову взагалі, або за відсутності підстав, які зумовили вжиття судом таких заходів.

Завданням адміністративного судочинства України відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Заяву про вжиття заходів забезпечення позову представником ОСОБА_2 та ОСОБА_1 подано до подання позовної заяви.

Підставою для вжиття заходів забезпечення відповідно до ухвали суду від 14.05.2020 слугувало те, що станом на момент прийняття Головним управлінням Держгеокадастру у Львівській області наказів про відмову у затвердженні документації із землеустрою та наданні у власність земельних ділянок та станом на момент звернення заявників із відповідними клопотаннями про затвердження таких проектів, межі населеного пункту селища Шкло не були встановлені, затверджені, а тому відповідні ділянки не знаходилася в межах населеного пункту, оскільки саме по собі прийняття рішення про затвердження проекту землеустрою щодо зміни меж адміністративно-територіальної одиниці не тягне автоматичну зміну меж. Оскільки для зміни таких меж необхідним є встановлення (винесення) меж території населеного пункту в натуру (на місцевість), закріплення меж території межовими знаками та внесення відомостей про земельну ділянку до державного земельного кадастру (АС ДЗК), що не було зроблено на момент прийняття рішень.

Також 27.04.2020 Рішенням державного кадастрового реєстратора Дергеокадастру №РВ-4601491822020 Шклівській селищній раді відмовлено у внесенні відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру у зв'язку із невідповідністю встановленим вимогам, які зазначені у протоколі перевірки електронного документа. У результаті усунення недоліків Шклівською селищною радою та проведення подальшої державної реєстрації проекту землеустрою щодо зміни меж селища Шкло Яворівського району Львівської області, земельні ділянки, які зареєстровані за заявами ОСОБА_1 , ОСОБА_2 будуть включені до меж населеного пункту селища Шкло і відповідно до вимог Земельного кодексу України розпорядником таких земель буде вже Шклівська селищна рада Яворівського району Львівської області.

Прийняття в майбутньому рішення Головним управлінням Держгеокадастру у Львівській області та державної реєстрації такого проекту землеустрою щодо внесення відомостей (змін до них) щодо меж Шклівської селищної ради Яворівського району Львівської області, земельні ділянки, щодо яких виникли спірні правовідносини, у зв'язку зі зміною меж населеного пункту, будуть передані в розпорядження Шклівської селищної ради Яворівського району Львівської області, що матиме наслідком зміну суб'єкта до компетенції якого віднесено вирішення питання щодо затвердження проекту землеустрою та передачу такої ділянки у власність.

Вказане матиме наслідком анулювання повністю процедури, яку вже пройшли заявники, бажаючи отримати безоплатно у власність вказані земельні ділянки, повторне понесення значних майнових видатків, оскільки проекти землеустрою вже розроблено, а тим більше, передачу відповідних земельних ділянок третім особам, оскільки такі вже відноситимуться до Шклівської селищної ради. Вказане значною мірою порушуватиме права заявників.

Суд вважав такі покликання заявників як на підставу для забезпечення позову обґрунтованими, а також констатував дійсну наявність обґрунтованих побоювань порушень їхніх прав.

Суд також зважав на те, що у заявників, які одержали дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, зареєстрували такі земельні ділянки на підставі розроблених проектів та звернулися із клопотаннями про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та надання їх у власність, виникли правомірні очікування щодо можливості безоплатної приватизації таких земельних ділянок, оскільки з позиції заявників згідно з поданими документами у Головного управління Держгеокадастру у Львівській області на момент звернення не було підстав для відмови у затвердженні таких проектів землеустрою та надання земельних ділянок у власність.

Водночас зі змісту кадастрових планів земельних ділянок, долучених до цієї заяви з'ясовано, що земельні ділянки стосовно яких виникли спірні правовідносини, в частині меж співвідносяться із землями Шклівської селищної ради, а тому суд вважав обґрунтованими покликання заявників щодо наявності підстав для забезпечення позову шляхом заборони Головному управлінню Держгеокадастру у Львівській області та його структурним підрозділам вчиняти будь-які дії та приймати будь-які рішення щодо внесення запису до Державного земельного кадастру про зміну меж смт. Шкло Яворівського району Львівської області (АС ДЗК) щодо земельних ділянок з кадастровими номерами №4625856500:02:000:0151, №4625856500:02:000:0152. В іншій частині заяви про забезпечення позову - відмовлено.

Оскільки забезпечення позову є складовою комплексу заходів, спрямованих на охорону публічно-правового та матеріально-правового інтересу заявників, суд вважав, що без вжиття заходів забезпечення позову не можливо захистити права, свободи та інтереси позивачів, так як вчинення інших дій відповідачем щодо спірних земельних ділянок, на які претендували заявники, може призвести до значної шкоди їх інтересам та негативних наслідків у вигляді передачі таких земельних ділянок іншим суб'єктам до вирішення даних спірних правовідносин судом.

Своєю чергою суд звернув увагу на те, що усі доводи стосовно протиправності відповідних рішень Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, а також підстави таких відмов не підлягають дослідженню судом, оскільки становитимуть предмет майбутнього позову.

Вказані заходи забезпечення позову були вжиті судом, виходячи зі змісту заяви про забезпечення позову та доданих до неї матеріалів, однак, наразі при вирішенні клопотання про скасування заходів забезпечення позову суд бере до уваги обставини, викладені в цьому клопотанні, та надані докази.

Так судом встановлено, що 12.03.2020 Шклівською селищною радою Яворівського району Львівської області на ХХVI сесії VII скликання прийнято рішення №1599 «Про затвердження генерального плану та надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж селища Шкло, села Стадники і Солиги Яворівського району Львівської області», яким зокрема Виконавчому комітету Шклівської селищної ради надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж селища Шкло, села Стадники і Солиги Яворівського району Львівської області та зобов'язано такий подати на затвердження сесії Шлівської селищної ради Яворівського району.

Актами №01, №02, №03, №04 від 18.06.2019 №01 погоджено межі селища Шкло Шклівської селищної ради та Старичівською сільською радою Яворівського району Львівської області, м. Новояворівськ Яворівського району Львівської області, Терновецькою сільською радою Яворівського району Львівської області, Залузькою сільською радою Яворівського району Львівської області відповідно.

04.10.2019 Шклівською селищною радою Яворівського району Львівської області на ХХIХ сесії VII скликання прийнято рішення №1892 «Про погодження проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж смт. Шкло, с. Стадники та с. Солиги Яворівського району Львівської області”, за яким відповідний проект погоджено, вирішено просити Яворівську районну раду затвердити такий проект.

Згідно з розпорядженням Яворівської районної державної адміністрації від 08.10.2019 №758/02-06 погоджено проект землеустрою щодо встановлення (зміни) меж населеного пункту селища Шкло Шклівської селищної ради Яворівського району Львівської області, який передбачає зміну меж населеного пункту існуючої площі 452,6261 га із додатковим включенням в межі населеного пункту 805,3739 га, внаслідок чого загальна площа селища Шкло складатиме 1258,0000 га.

03.02.2020 Головним управлінням Держгеокадасту у Львівській області затверджено Висновок державної експертизи землевпорядної документації №16 „Проект землеустрою щодо зміни меж смт. Шкло Шклівської селищної ради Яворівського району Львівської області”.

05.03.2020 Яворівською районною радою Львівської області рішенням №613 затверджено відповідний проект землеустрою

Своєю чергою 06.03.2020 ОСОБА_2 та ОСОБА_1 . Головним управлінням Держгеокадастру у Львівській області надано дозволи на розроблення проектів землеустрою відповідними наказами, а 22.04.2020 відповідними наказами відмовлено у затвердженні розроблених вказаними особами проектів через прийняте 05.03.2020 рішення №613.

Судом також встановлено, що 27.04.2020 рішенням Державного кадастрового реєстратора, Головним управлінням Держгеокадастру у Львівській області, №РВ-460149182202 відмовлено Шклівській селищній раді Яворівського району Львівської області у внесенні відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру.

Суд зауважує, що станом на момент подання клопотання про скасування заходів забезпечення позову Головним управлінням Держгеокадастру у Львівській області не надано доказів внесення відомостей до Державного земельного кадастру в частині змін меж Шклівської селищної ради, у тому числі з підстав вжиття заходів забезпечення позову, неможливості внесення таких змін у зв'язку з вказаними обставинами.

Щодо покликань Головного управління Держгеокадастру у Львівській області на приписи п. 5 ч. 3 ст. 151 КАС України в частині того, що не допускається забезпечення позову шляхом зупинення дії рішення суб'єкта владних повноважень, яке не є предметом оскарження в адміністративній справі, або встановлення заборони або обов'язку вчиняти дії, що випливають з такого рішення, з позиції суду такі є необґрунтованими, оскільки станом на момент подання заяви про забезпечення позову до подання позовної заяви достеменно неможливо встановити предмет майбутнього позову та як справедливо вказав представник позивачів зупиненням рішення Яворівської ради Львівської області не обґрунтовувалася ні заява про забезпечення позову, ні ухвала суду від 14.05.2020. Крім цього в межах справи №380/3914/20 встановленню підлягають питання правомірності наказів від 22.04.2020 Головного управління Держгеокадастру у Львівській області.

Слід наголосити, що судом заяву ОСОБА_2 та ОСОБА_1 про вжиття заходів забезпечення позову до подання позовної заяви задоволено частково, лише в межах двох ділянок, право на затвердження документації по яких оспорюється позивачами. Рішення Яворівської районної ради та реалізація обов'язків, які з нього випливають, судом не зупинялись.

Також суд звертає увагу, що перевірка дотримання норм матеріального та процесуального права при винесенні ухвали про вжиття заходів забезпечення позову, а також її обґрунтованість та мотивованість, відноситься до повноважень суду апеляційної інстанції, а не суду першої інстанції при вирішенні питання скасування заходів забезпечення позову.

Надаючи оцінку викладеним у клопотанні про скасування заходів забезпечення позову обставинам, суд враховує ефективність застосованого способу забезпечення позову для можливого запобігання порушенню або припиненню порушення прав, свобод чи інтересів позивачів у майбутньому та співмірність застосованих заходів забезпечення позову з позовними вимогами в межах адміністративної справи №380/3814/20 та інтересами інших учасників справи. Вжиті судом заходи забезпечення позову відповідають критеріям розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову та для забезпечення збалансованості інтересів сторін.

З позиції суду станом на момент розгляду даної заяви відповідача, підстави для скасування вжитих заходів забезпечення адміністративного позову відсутні, а обставини, якими відповідач обґрунтовує необхідність скасування забезпечення позову підлягають дослідженню судом під час розгляду справи по суті разом із наданням оцінки доводам та доказам, наданим учасникам справи на підтвердження обставин, на яких ґрунтуються їх вимоги та заперечення. Доводи відповідача, якими останній обґрунтовував клопотання самі по собі не є підставою для скасування вжитих заходів забезпечення позову.

Особливу увагу доцільно звернути на те, що ті обставини, які були підставами для прийняття судом рішення про вжиття заходів забезпечення позову у даній адміністративній справі не відпали чи зазнали істотної зміни, а скасування заходів забезпечення адміністративного позову за своїм змістом не може бути противагою ухвалі про вжиття заходів забезпечення позову, яка може бути оскаржена в апеляційному порядку.

Оцінивши наведене у сукупності суд дійшов висновку, що клопотання Головного управління Держгеокадастру у Львівській області є необґрунтованим, а тому задоволенню не підлягає.

Суд також вважає за доцільне роз'яснити Головному управлінню Держгеокадастру у Львівській області, що відповідно до ч. 5 ст. 157 КАС України відмова у скасуванні забезпечення позову не перешкоджає повторному зверненню з таким самим клопотанням при появі нових обставин, що обґрунтовують необхідність скасування забезпечення позову.

Керуючись ст.ст. 2, 151, 157, 241-243, 248, 256, 294-295, п.п. 15.5 п. 15 розділу VII «Перехідні положення» КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

у задоволенні клопотання Головного управління Держгеокадастру у Львівській області про скасування заходів забезпечення позову - відмовити.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями) (ст. 256 КАС України).

Ухвалу може бути оскаржено до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд у п'ятнадцятиденний строк з дати складання ухвали, з врахуванням гарантій встановлених пунктом 3 Розділу VI «Прикінцевих положень» Кодексу адміністративного судочинства України

В судовому засіданні проголошено вступну і резолютивну частини ухвали.

Повний текст ухвали складено та підписано 12.06.2020.

Суддя Кравців О.Р.