Постанова від 04.06.2020 по справі 346/6132/19

Справа № 346/6132/19

Провадження № 22-ц/4808/498/20

Головуючий у 1 інстанції Васильковський В. В.

Суддя-доповідач Фединяк

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 червня 2020 року м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський апеляційний суд в складі колегії суддів:

головуючого Фединяка В.Д. ( суддя-доповідач)

суддів: Бойчука І.В., Девляшевського В.А.

секретаря Маслей А.М.

з участю представника Департамента соціальної політики Коломийської міської ради

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Департамента соціальної політики Коломийської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених котів у вигляді державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї, за апеляційною скаргою директора Департамента соціальної політики Коломийської міської ради Яремчук Людмили Вікторівни на рішення Коломийського міськрайонного суду від 30 січня 2020 року, ухвалене у складі судді Васильковського В. В. у м. Коломиї,

ВСТАНОВИВ:

У грудні 2019 року Департамент соціальної політики Коломийської міської ради звернулось в суд з позовом до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених котів у вигляді державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї.

Позовні вимоги мотивовані тим, що ОСОБА_1 з 2016 року перебуває на обліку в Департаменті соціальної політики Коломийської міської ради, як одержувач державної соціальної малозабезпеченим сім'ям. На підставі заяви від 22.12.2017 року № 1/675 про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг, та декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги від 21.12.2017 року їй призначено державну соціальну допомогу як малозабезпеченій сім'ї на період з 01.12.2017 року по 31.05.2018 року включно у розмірі 2 787 грн 47 коп. На підставі отриманої від ОСОБА_1 заяви та декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги від 13.06.2018 року для призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, їй призначено державну соціальну допомогу як малозабезпеченій сім'ї на період з 01.06.2018 року по 30.06.2018 року у розмірі 2 260 грн 81 коп та на період з 01.07.2019 року по 30.11.2019 року включно у розмірі 2 418 грн 59 коп. Відповідно до інформації, отриманої департаментом соціальної політики від Державної фіскальної служби України, що ОСОБА_1 за період з 01.07.2018 року по 01.09.2018 року отримувала дохід, у вигляді заробітної плати у Отинійській районній лікарні. Відповідно до листа Отинійської районної лікарні № 1 від 29.05.2019 року № 102, ОСОБА_1 за жовтень 2018 року нараховано та виплачено 84 грн 61 коп заробітної плати. Посилаючись на те, що ОСОБА_1 отримувала доходи у вигляді заробітної плати в період січня 2017 року та в період з серпня 2017 року по вересень 2018 року включно, приховала інформація щодо отриманої заробітної плати, що призвело до надмірної виплати бюджетних коштів у сумі 15 203 грн 02 коп за період з 01.12.2017 року по 30.11.2019 року, просить стягнути з відповідача на користь департаменту соціальної політики Коломийської міської ради надміру виплачені у вигляді державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям кошти в сумі 15 203 грн 02 коп та судові витрати в розмірі 1921 грн.

Рішенням Коломийського міськрайонного суду від 30 січня 2020 року у задоволенні позову Департаменту соціальної політики Коломийської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених коштів у вигляді державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї відмовлено.

Не погоджуючись із даним рішенням суду, директор Департамента соціальної політики Коломийської міської ради Яремчук Л. В. подала апеляційну скаргу, у якій ставить питання про скасування оскаржуваного рішення та ухвалення нового про задоволення позову, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права. Зокрема, апелянт вказує на те, що при поданні заяви про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсації та пільг, ОСОБА_1 не повідомила Департамент соціальної політики Коломийської міської ради про те, що отримала 10 червня 2019 року заробіток за час вимушеного прогулу у розмірі 16 333 грн 75 коп. Таким чином, нею приховано та подані недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинуло на встановлення права на призначення соціальної допомоги, визначення її розміру та виплати у сумі 15 203 грн 02 коп.

Відзив на апеляційну скаргу у встановлений апеляційним судом строк не надходив.

Відповідно до ч.3 ст.360 ЦПК України, відсутність відзиву на апеляційну скаргу не перешкоджає перегляду рішення суду першої інстанції.

У судовому засіданні представник Департамент соціальної політики Коломийської міської ради підтримав доводи апеляційної скарги, просить задовольнити цю скаргу.

ОСОБА_1 у встановленому законом порядку повідомлена про дату, час і місце розгляду справи, проте у судове засідання не з'явилась, що відповідно ч.2 ст.372 ЦПК України не перешкоджає розгляду справи у її відсутності.

Розгляд справи за відсутності сторін та учасників справи, щодо яких наявні відомості про вручення судової повістки не є порушенням статті 129 Конституції України та статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод про доступ до правосуддя.

Заслухавши доповідь судді, пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши матеріали справи та перевіривши відповідно до ст. 367 ЦПК України наведені у скарзі доводи, суд дійшов висновку про залишення без задоволення апеляційної скарги з таких підстав.

Ухвалюючи рішення про відмову в задоволенні позову Департаменту соціальної політики Коломийської міської ради, суд першої інстанції виходив з того, що позивач не надав жодних доказів того чи вплинули або чи могли вплинути на встановлення права ОСОБА_1 на державну соціальну допомогу та на визначення її розміру, приховування нею, при подачі відповідної заяви, даних про отримання доходу в жовтні 2018 року в розмірі 84,61 грн. Крім того, на момент звернення із заявами про отримання допомоги, позивачка не отримувала дохід в сумі 16333,75 грн, а тому відсутній факт приховування нею відомостей чи подання неправдивих відомостей що вплинули або могли вплинути на встановлення права на соціальну допомогу та на визначення її розміру.

Висновок суду відповідає вимогам закону і матеріалам справи.

Згідно вимог статті 263 ЦПК України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.

Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права.

Обґрунтованим визнається рішення, ухвалене на основі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених доказами, які були досліджені в судовому засіданні і які відповідають вимогам закону про їх належність і допустимість, або обставин, що не підлягають доказуванню, а також якщо рішення містить вичерпні висновки суду, що відповідають встановленим на підставі достовірних доказів обставинам, які мають значення для вирішення справи.

Відповідно до частини першої статті 352 ЦПК України учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.

Підставами апеляційного оскарження є неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.

Як вбачається із матеріалів справи та встановлено судом, що 22 грудня 2017 року ОСОБА_1 звернулася до Департаменту соціальної політики Коломийської міської ради з заявою про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг та декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям (а.с.8-9).

Згідно Декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням соціальної допомоги, де у розділі ІІ «Доходи членів сім'ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб, членів сім'ї, що проживають окремо (дружини, чоловіка, неповнолітніх дітей) вказала, що ОСОБА_1 отримує доходи у вигляді допомоги при народженні дитини, аліментів, як підприємець не зареєстрована, інших доходів немає (а.с.10-11).

Згідно Рішення департаменту соціальної політики Коломийської міської ради від 23.01.2018 року ОСОБА_1 за період з 01.12.2017 року по 31.05.2018 року включно призначено державну соціальну допомогу як малозабезпеченій сім'ї у розмірі 2 787,47 грн (а.с.13).

13 червня 2018 року Відповідач зверталась із заявою та декларацією про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги для призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям (а.с. 14-15, 17-18).

Згідно Рішення департаменту соціальної політики Коломийської міської ради від 15.06.2018 року ОСОБА_1 за період з 01.06.2018 року по 30.06.2018 року призначено державну соціальну допомогу як малозабезпеченій сім'ї у розмірі 2 260,81 грн (а.с.19).

21 грудня 2018 року Відповідач зверталась із заявою та декларацією про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги для призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям (а.с. 21-24).

Згідно Рішення департаменту соціальної політики Коломийської міської ради від 03.01.2019 року ОСОБА_1 за період з 01.12.2018 року по 31.05.2019 року призначено державну соціальну допомогу як малозабезпеченій сім'ї у розмірі 1684,97 грн (а.с.25).

03 червня 2019 року Відповідач звертається із заявою та декларацією про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги для призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям (а.с. 28-31).

Згідно Рішення департаменту соціальної політики Коломийської міської ради від 13.11.2019 року ОСОБА_1 за період з 01.06.2019 року по 30.11.2019 року призначено державну соціальну допомогу як малозабезпеченій сім'ї у загальному розмірі 2671,04 грн (а.с.37).

Відповідно до абз. 1, 4 ст. 18-1 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері одинокі усиновителі (які не перебувають у шлюбі), якщо у свідоцтві про народження дитини відсутній запис про батька дитини або запис про батька проведено в установленому порядку за вказівкою матері.

Жінка, яка має дітей від особи, з якою вона не перебувала і не перебуває в зареєстрованому шлюбі, але з якою вона веде спільне господарство, разом проживає і виховує дітей, права на одержання допомоги, встановленої на дітей одиноким матерям, не має. При реєстрації цією жінкою шлюбу з особою, від якої вона має дітей, допомога на дітей, народжених від цієї особи, не призначається.

Відповідно до ст. 3 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» на державну соціальну допомогу мають малозабезпечені сім'ї, які постійно проживають на території України.

Відповідно до абз. 2 ст. 1 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям - щомісячна допомога, яка надається малозабезпеченим сім'ям у грошовій формі в розмірі, що залежить від величини середньомісячного сукупного доходу сім'ї.

Середньомісячний сукупний дохід сім'ї визначається згідно з Методикою обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги на підставі довідки про доходи і декларації про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги. До складу сім'ї особи, що звертається за призначенням зазначеної допомоги, включаються чоловік (дружина); рідні, усиновлені та підопічні діти віком до 18 років, а також діти віком до 23 років, які навчаються за денною формою у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти і не мають власних сімей незалежно від місця проживання або реєстрації; неодружені повнолітні діти, які визнані особами з інвалідністю з дитинства I та II групи або особами з інвалідністю I групи і проживають разом з батьками; непрацездатні батьки чоловіка та дружини, які проживають разом з ними і перебувають на їх утриманні у зв'язку з відсутністю власних доходів; жінка та чоловік, які проживають однією сім'єю, не перебувають у шлюбі, але мають спільних дітей. До складу сім'ї не включаються особи, які перебувають на повному державному утриманні.

Відповідно до п.6 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 року №250 для призначення соціальної допомоги уповноважений представник сім'ї подає органу соціального захисту населення такі документи: заяву; документ, що посвідчує особу уповноваженого представника сім'ї; декларацію про доходи та майно (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім'ї); довідку про наявність та розмір земельної частки (паю).

Для призначення соціальної допомоги на наступний строк уповноважений представник сім'ї подає заяву і декларацію про доходи та майно.

Відповідно до п.12 вищезазначеного Порядку у разі, коли особами, які входять до складу сім'ї, навмисно подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на соціальну допомогу та визначення її розміру, виплата соціальної допомоги припиняється з місяця, в якому виявлено порушення. На наступний строк допомога може бути призначена не раніше ніж через шість місяців, починаючи з першого числа місяця виявлення порушення.

Виплата раніше призначеної соціальної допомога припиняється: якщо сім'єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинули на встановлення права на соціальну допомогу і визначення її розміру, і внаслідок чого були надміру виплачені кошти, - з місяця, в якому виявлено порушення.

Пунктом 49 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 року №1751 передбачено, що суми державної допомоги сім'ям з дітьми, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім і, приховування обставин, які впливають на призначення і виплату державної допомоги тощо), стягуються із законом.

Для підтвердження даних про доходи (відсутність доходів) використовуються відомості ДФС з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків у порядку, встановленому Мінсоцполітики та Мінфіном.

Умови призначення і виплати малозабезпеченим сім'ям державної соціальної допомоги передбачені Законом України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям" №1768-ІІІ від 01 червня 2000 року та Постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям" № 250 від 24 лютого 2003 року (далі Порядок).

Відповідно до абзацу другого статті 1 Закону України " Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сімям" №1768-ІІІ соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям - це щомісячна допомога, яка надається малозабезпеченим сім'ям у грошовій формі в розмірі, який залежить від величини середньомісячного сукупного доходу сім'ї.

Згідно з пунктами 2, 3 Порядку соціальна допомога призначається і виплачується у грошовій формі малозабезпеченим сім'ям, які постійно проживають на території України, мають середньомісячний сукупний дохід, нижчий від прожиткового мінімуму для сім'ї, мають середньомісячний сукупний дохід, нижчий від прожиткового мінімуму для сім'ї.

11.12.2019 року ОСОБА_1 було повідомлено про припинення державної соціальної допомоги та зобов'язано повернути виплачену надміру суму в розмірі 15203,02 грн до 21.12.2019 року (а.с.46).

Відповідно до повідомлення Отинійської районної лікарні №1 від 29.05.2019 року №102 ОСОБА_1 06.01.1983 року нарождення, іден.код НОМЕР_1 в жовтні 2018 року було нараховано та виплачено 84,61 грн заробітної плати (а.с. 32).

Згідно довідок Отинійської районної лікарні від 11 листопада 2019 року про заробітну плату та інші доходи за 2018 р., ОСОБА_1 нараховано - 10 402 (десять тисяч чотириста дві) грн 50 коп.; за 2017 рік нараховано - 5 931(п'ять тисяч дев'ятсотпридцять одна) грн 25 коп.(а.с. 34-35).

За змістом ухвали Коломийського міськрайонного суду від 18.04.2019 року вбачається, що 14.09.2018 року Коломийським міськрайонним судом ухвалено рішення по справі за позовом ОСОБА_1 до Отинійської районної лікарні № 1, третя особа ОСОБА_2 про поновлення на роботі, виплату середньомісячної заробітної плати за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди, котрим частково задоволено позовні вимоги ОСОБА_1 , а саме поновлено останню на посаді лікаря-стоматолога по обслуговуванню сільського населення Отинійської районної лікарні № 1 з 18.01.2017 року, стягнуто на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу та моральну шкоду (а.с.62).

Крім того, згідно ухвали Коломийського міськрайонного суду від 18.04.2019 року винесено додаткове рішення, яким стягнуто на користь ОСОБА_1 з Отинійської районної лікарні № 1 середній заробіток за час вимушеного прогулу в розмірі 16333,75 грн (а.с.63).

Відповідно до платіжного доручення № 179 від 07.06.2019 року, Отинійською районною лікарнею 10 червня 2019 року ОСОБА_1 виплачено 16333,75 грн (а.с.74).

Порядок призначення та виплати соціальної допомоги встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 14 Порядку зазначено, що розмір соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім'ї та її середньомісячним сукупним доходом, але не може бути більшим ніж 75 відсотків прожиткового мінімуму для сім'ї.

Середньомісячний сукупний дохід сім'ї визначається для всіх видів соціальної допомоги згідно з Методикою обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги, що затверджується наказом Міністерств праці та соціальної політики України, Міністерства економіки та з питані європейської інтеграції України, Міністерства фінансів України, Державного комітету статистики України, Державного комітету молодіжної політик» спорту і туризму України 15.11.2001 № 486/202/524/455/3370 (Методика) і застосовується при визначенні їх права на соціальну допомогу та розрахунку розміру.

Так, відповідно до п.п.5.19 п.5 «Методики» до сукупного доходу сім'ї (одержувачів) входять доходи від продажу об'єктів нерухомого майна та транспортних засобів (за виключенням сум, які були використані на лікування або подолання наслідків надзвичайної ситуації у розмірі не менше 10 прожиткових мінімумів на одну особу з розрахунку на місяць, за умови документального підтвердження).

Призначення і виплата соціальної допомоги здійснюється управліннями праці та соціального захисту населення районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, структурними підрозділами з питань праці та соціального захисту населення виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад (далі - органи праці та соціального захисту населення) за місцем реєстрації уповноваженого представника малозабезпеченої сім'ї.

Відповідно до пункту 6 постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 № 250 "Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям" (зі змінами) інформація про склад сім'ї заявника зазначається в декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги. Для призначення соціальної допомоги на наступний строк уповноважений представник сім'ї подає заяву і декларацію про доходи та майно.

Відповідно до п.34 «Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 №1751 допомога на дітей одиноким матерям, одиноким усиновлювачам, матерям (батькам) у разі смерті одного з батьків, які мають дітей віком до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти, - до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

Згідно п.10 постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 № 250 "Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям" (зі змінами) однією з умов відмови у призначені державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям є те, що малозабезпечена сім'я має додаткові джерела для існування, не зазначені у декларації про доходи та майно.

Доводи апеляційної скарги, про те, що додаткові джерела для існування, не зазначені у декларації ОСОБА_1 про доходи та майно у розмірі 16 333 грн 75 коп спростовуються платіжним дорученням №179 про нарахування зарплати за період з 18 січня 2017 року по 14 вересня 2018 року та з 07 серпня 2017 року по 14 вересня 2018 року.

Отже, на час призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям" (зі змінами), ОСОБА_1 в Декларації про доходи та майновий стан осіб про призначення соціальної допомоги вказувала правдиві дані про джерела для існування, а отримані нею 10 червня 2019 року кошти за вимушений прогул у розмірі 16333,75 грн мало місця після призначення такої допомоги.

Інші доводи апеляційної скарги зводяться до незгоди з висновками суду першої інстанції стосовно установлення обставин справи, містять посилання на факти, що були предметом дослідження й оцінки судом першої інстанції, який їх обґрунтовано спростував.

Європейський суд з прав людини (далі - ЄСПЛ) вказав, що пункт перший статті 6 Конвенції зобов'язує суди давати обґрунтування своїх рішень, але це не може сприйматись як вимога надавати детальну відповідь на кожен аргумент. Межі цього обов'язку можуть бути різними, залежно від характеру рішення. Крім того, необхідно брати до уваги, між іншим, різноманітність аргументів, які сторона може представити в суд, та відмінності, які існують у державах-учасницях, з огляду на положення законодавства, традиції, юридичні висновки, викладення та формулювання рішень. Таким чином, питання, чи виконав суд свій обов'язок щодо подання обґрунтування, що випливає зі статті 6 Конвенції, може бути визначено тільки у світлі конкретних обставин справи (рішення у справі "Проніна проти України", N 63566/00, § 23, ЄСПЛ, від 18 липня 2006 року).

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 374 ЦПК України суд апеляційної інстанції за результатами розгляду апеляційної скарги має право залишити судове рішення без змін, а скаргу без задоволення.

За змістом статті 375 ЦПК України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Оскаржуване рішення відповідає вимогам закону, ґрунтується на засадах верховенства права, принципах справедливості, добросовісності та розумності, підстави для його скасування відсутні.

Частиною тринадцятою статті 141 ЦПК України передбачено, що якщо суд апеляційної чи касаційної інстанції, не передаючи справи на новий розгляд, змінює рішення або ухвалює нове, цей суд відповідно змінює розподіл судових витрат.

Оскільки апеляційний суд не змінює судове рішення та не ухвалює нове, то в такому разі розподіл судових витрат не проводиться.

Стаття 129 Конституції України серед основних засад судочинства визначає забезпечення права на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення (пункт 8).

Згідно з пунктом 2 частини третьої статті 389 ЦПК України не підлягають касаційному оскарженню судові рішення у малозначних справах, крім випадків, зазначених у цій же нормі ЦПК України.

Відповідно до пункту 1 частини шостої статті 19 ЦПК України малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Прожитковий мінімум для працездатних осіб вираховується станом на 01 січня календарного року, в якому подається скарга (частина дев'ята статті 19 ЦПК України).

Ціна позову в даній справі становить 15 203 грн 02 коп, яка станом на 01 січня 2020 року не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (2102 грн*100=210 200 грн).

Отже, зазначена справа є малозначною в силу вимог закону, тому в касаційному порядку оскарженню не підлягає, крім випадків, передбачених п. 2 ч.3 ст.389 ЦПК України.

Керуючись ст.ст. 374, 376, 382-384, 389-391 ЦПК України, апеляційний суд

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу директора Департамента соціальної політики Коломийської міської ради Яремчук Людмили Вікторівни залишити без задоволення. Рішення Коломийського міськрайонного суду від 30 січня 2020 року залишити без змін.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дня її прийняття і в касаційному порядку оскарженню не підлягає, а у випадках, передбачених п.2 ч.3 ст.389 ЦПК України може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення.

Повний текст судового рішення складено 05 червня 2020 року.

Судді: В.Д.Фединяк

І.В.Бойчук

В.А.Девляшевський