Ухвала від 01.06.2020 по справі 640/11490/20

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

01 червня 2020 року м. Київ № 640/11490/20

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Скочок Т.О., ознайомившись ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами

ОСОБА_1

доВідділу державної реєстрації виконавчого комітету Ірпінської міської ради

про визнання дій протиправними, зобов?язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 з позовом до Відділу державної реєстрації виконавчого комітету Ірпінської міської ради (адреса: 08200, м. Ірпінь, вул. Шевченка, 2а) про:

- визнання дій державного реєстратора прав на нерухоме майно виконавчого комітету Ірпінської міської ради, Київської області у відмові щодо реєстрації майнових прав на об?єкт будівництва - квартира № 20 загальною площею 38 кв.м., що розташована на 4-му поверсі за будівельною адресою: АДРЕСА_1 , що належить ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , - протиправними;

- зобов?язання державного реєстратора прав на нерухоме майно виконавчого комітету Ірпінської міської ради, Київської області здійснити державну реєстрацію майнових прав на квартиру №20 загальною площею 38 кв.м., що розташована на 4-му поверсі за будівельною адресою : АДРЕСА_1, що належить ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_2

Відповідно до ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

З'ясовуючи відповідність позовної заяви вказаним вимогам, суд зазначає наступне.

Згідно з положеннями ч. 1 ст. 25 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Водночас нормою ч. 2 ст. 26 Кодексу адміністративного судочинства України, що визначає правила підсудності за місцезнаходженням відповідача встановлено, що позови до юридичних осіб пред'являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Як вбачається з позовної заяви, адресою місця реєстрації позивача є: АДРЕСА_5 , про що зазначено у паспорті громадина України (позивача), копія якого міститься у додатках до позову. При цьому, відомості про іншу адресу проживання (перебування) позивач у тексті поданого позову не вказав.

За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, місцезнаходженням Виконавчого комітету Ірпінської міської ради (юридичної особи), ідентифікаційний код 05408846, у структурі якого функціонує Відділ державної реєстрації (без статусу юридичної особи) є: 08200, м. Ірпінь, вул. Шевченка 2а.

Відповідно до офіційного веб-сайту Ірпінської міської ради (доступ до якого надано за посиланням: https://imr.gov.ua/viddil-derzhavnoji-reestratsiji-vikonavchogo-komitetu-irpinskoji-miskoji-radi), за цією ж адресою знаходиться Відділ державної реєстрації Виконавчого комітету Ірпінської міської ради.

Таким чином, місцезнаходженням суб?єкта владних повноважень (відповідача) є не місто Київ, а Київська область (місто Ірпінь).

Відповідно до Додатку № 1 до Указу Президента України від 16.11.2004 № 1417/2004 «Про утворення місцевих та апеляційних адміністративних судів, затвердження їх мережі та кількісного складу суддів» повноваження Окружного адміністративного суду м. Києва поширюються виключно на територію міста Київ.

Таким чином, дана позовна заява за правилами територіальної підсудності підсудна Київському окружному адміністративному суду.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 29 Кодексу адміністративного судочинства України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Відповідно до ч. 6 та 8 ст. 29 Кодексу адміністративного судочинства України питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4-6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.

Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.

Отже, оскільки дана адміністративна справа підсудна іншому суду, суд вважає за необхідне передати за правилами територіальної підсудності адміністративну справу до Київського окружного адміністративного суду.

Керуючись вимогами ст.ст. 25,26, 29, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва -

УХВАЛИВ:

1. Адміністративну справу №640/11490/20 за позовом ОСОБА_1 до Відділу державної реєстрації виконавчого комітету Ірпінської міської ради про визнання дій протиправними, зобов?язання вчинити дії передати за підсудністю до Київського окружного адміністративного суду.

2. Передачу справи здійснити не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.

3. Копію ухвали надіслати (вручити) позивачеві.

Ухвала набирає законної сили відповідно до ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена у порядку, встановленому в ст.ст. 292, 295 - 297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Т.О. Скочок