Справа № 191/4407/19
Провадження № 3/191/143/20
05 травня 2020 року м. Синельникове
Суддя Синельниківського міськрайонного суду Дніпропетровської області Гречко Ю.В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від Відділу адміністративної практики Департаменту патрульної поліції УПП в Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ст. 188-28 КУпАП, -
До Синельниківського міськрайонного суду Дніпропетровської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 , за ст. 188-28 КУпАП.
З протоколу серії БД №153602 від 15.11.2019 року вбачається, що 07.11.2019 року о 10-45 годині на 48-49 км а/д Т-0401 «Дніпро-Мелітополь» ОСОБА_1 , будучі посадовою особою відповідальною за належне утримання вказаної ділянки дороги, не виконав вимогу Національної поліції України від 30.10.2019 року №351/41/19-2019 щодо приведення проїзної частини до належного стану (ліквідувати ямковість), величина яких перевищую допустимі значення у відповідності до ДСТУ 3587-97 «Безпеки дорожнього руху. Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди. Вимоги до експлуатаційного стану», чим порушив вимоги п.1.5 Правил дорожнього руху та ПКМУ №198, за що передбачена відповідальність за ст. 188-28 КУпАП.
Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 188-28 КУпАП, суд приходить до наступного висновку.
В порядку статті 280 КпАП України орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідальність особи за статтею 188-28 КУпАП передбачена за невиконання законних вимог (приписів) посадових осіб уповноважених підрозділів Національної поліції щодо усунення порушень правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху.
Зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення, складеного відносно ОСОБА_1 вбачається, що 07.11.2019 року останній, будучи відповідальною посадовою особою, не виконав законну вимогу (припис) від 30.10.2019 року №351/41/19-2019.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення згідно ст.251 КУпАП, є будь які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Судом встановлено, що в матеріалах справи відсутні достатні дані, на підставі яких складено протокол відносно ОСОБА_1 за ст. 188-28 КУпАП, відсутні докази, що останній є суб'єктом зазначеного правопорушення.
В матеріалах справи відсутні будь-які фактичні дані (наказ про призначення на посаду, посадова інструкції чи інший розпорядчий документ), які б підтверджували той факт, що саме на ОСОБА_1 покладено обов'язки, які було не виконано приписом №351/41/19-2019 від 30.10.2019 року.
Суд наголошує, що він не вправі самостійно відшукувати докази винуватості особи у вчиненні правопорушення. Адже діючи таким чином, суд неминуче перебиратиме на себе функції обвинувача, позбавляючись статусу незалежного органу правосуддя, що є порушенням ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
За вимогами ст. 62 Конституції України, обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Відповідно до абз. 5 п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 р. № 14, визнана правильною практика тих судів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративне правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Для своєчасного, всебічного, повного і об'єктивного з'ясування обставин справи, вирішення її в точній відповідності з законом, суддя вважає за необхідне повернути вказану справу на дооформлення відповідно до вимог КУпАП.
Доопрацьовану справу про адміністративне правопорушення необхідно надіслати з урахуванням вимог ч. 2 ст. 38 КУпАП, за змістом якої, у справах про адміністративні правопорушення, що підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст. 245, 247, 251, 252, 277, 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -
Повернути адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 за ст. 188-28 КУпАП до Відділу адміністративної практики Департаменту патрульної поліції УПП в Дніпропетровській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Ю. В. Гречко