Ухвала
02 червня 2020 року
м. Київ
справа № 235/5121/19
провадження № 61-6198ск20
Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду:
Воробйової І. А. (суддя-доповідач), Лідовця Р. А., Черняк Ю. В.,
розглянув касаційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Донецького апеляційного суду від 26 лютого 2020 року у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , третя особа: Відділ державної реєстрації Покровської райдержадміністрації про розірвання договору оренди землі,
Рішенням Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 16 грудня 2019 року у задоволенні позовних вимог ОСОБА_2 , відмовлено.
Постановою Донецького апеляційного суду від 26 лютого 2020 року апеляційну скаргу ОСОБА_2 задоволено. Рішення Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 16 грудня 2019 року скасовано.
Позовні вимоги ОСОБА_2 задоволено.
Розірвано договір оренди землі б/н від 27 серпня 2014 року щодо земельної ділянки з кадастровим номером 1422756300:07:000:0279 площею 5,7276 га, укладений між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 та зареєстрований 27 серпня 2014 року Реєстраційною службою Красноармійського міськрайонного управління юстиції Донецької області. Вирішено питання про розподіл судових витрат.
23 березня 2020 року до Верховного Суду ОСОБА_1 ,подано касаційну скаргу в якій заявник просить скасувати постанову Донецького апеляційного суду від 26 лютого 2020 року та залишити в силі рішення Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 16 грудня 2019 року.
Ухвалою Верховного Суду від 14квітня 2020 року касаційну скаргу ОСОБА_1 , залишено без руху та надано строк заявнику для усунення недоліків.
У травні 2020 року заявником усунуто недоліки.
08 лютого 2020 року набрав чинності Закон України від 15 січня 2020 року №460-ІХ «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України щодо вдосконалення порядку розгляду судових справ».
Відповідно до частини третьої статті 3 ЦПК України (тут і далі у редакції, чинній на час подання касаційної скарги) провадження у цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
Частиною першою статті 394 ЦПК України передбачено, що одержавши касаційну скаргу, оформлену відповідно до вимог статті 392 цього Кодексу, колегія суддів у складі трьох суддів вирішує питання про відкриття касаційного провадження (про відмову у відкритті касаційного провадження).
Підстави касаційного оскарження судових рішень визначені у частині другій статті 389 ЦПК України.
Частиною восьмою статті 394 ЦПК України передбачено, що в ухвалі про відкриття касаційного провадження зазначаються підстава (підстави) відкриття касаційного провадження та строк для подання учасниками справи відзиву на касаційну скаргу.
Підставою касаційного оскарження вказаного судового рішення заявник зазначає неправильне застосування судом апеляційної інстанції норм матеріального права та порушення норм процесуального права, а саме застосування норм права без урахування висновку щодо застосування норм права у подібних правовідносинах, викладеного у постанові Верховного Суду від 02 жовтня 2019 року у справі №321/329/19, провадження № 61-16545св18, у постанові Верховного Суду від 20 листопада 2019 року у справі №704/236/17, провадження № 61-32303св18.
Касаційна скарга ОСОБА_1 , подана у передбачений статтею 390 ЦПК України строк та з дотриманням вимог статті 392 ЦПК України, зокрема, касаційна скарга містить підстави касаційного оскарження, передбачені пунктом 1 частини другої статті 389 ЦПК України.
З урахуванням наведеного касаційне провадження у цій справі необхідно відкрити.
Керуючись статтями 389, 394, 395 ЦПК України, Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду
Відкрити касаційне провадження у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , третя особа: Відділ державної реєстрації Покровської райдержадміністрації про розірвання договору оренди землі, за касаційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Донецького апеляційного суду від 26 лютого 2020 року.
Витребувати з Красноармійського міськрайонного суду Донецької області цивільну справу (№ 235/5121/19).
Надіслати учасникам справи копії касаційної скарги та доданих до неї документів, роз'яснити їм право подати відзив на касаційну скаргу, який
за формою і змістом має відповідати вимогам статті 395 ЦПК України,
у строк до 29 червня 2020 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді І. А. Воробйова
Р. А. Лідовець
Ю. В. Черняк