Постанова від 06.04.2020 по справі 757/8998/20-п

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/8998/20-п

П ОС Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 квітня 2020 року Печерський районний суд м. Києва у складі:

головуючої - судді Константінової К.Е.,

за участю секретаря Король А.О.,

прокурора Сироватки В.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Києві протокол про адміністративне правопорушення, який надійшов з Управління стратегічних розслідувань в Київській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, пенсіонера, зареєстрований та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №50 від 22.02.2020, Наказом ГУ ДФС у Київській області від 17.01.2018 № 49-о, ОСОБА_1 звільнено з 30.01.2018 посади заступника начальника відділу оперативного реагування оперативного управління ГУ ДФС у Київській області за віком.

Займана ОСОБА_1 посада, відповідно підпункту «д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону № 1700-VII, відносилася до категорії посад, на яку поширюється дія цього Закону.

Відповідно до абзацу 14 частини 1 статті 1 Закону №1700-УІІ, суб'єкти декларування- особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини 1 статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Відповідно до абзацу 2 частини 2 статті 45 Закону №1700-УІІ, ОСОБА_1 , як особа, що припинила діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (тобто декларації після звільнення), зобов'язаний наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, тобто до 01 квітня відповідного року.

Згідно з повідомленням ГУ ДФС у Київській області до Національного агентства з питань запобігання корупції від 04.04.2019 № 12038/9/10-36-25-00-18, ОСОБА_1 не подав декларацію після звільнення за 2018 рік.

Відповідно до абзацу 2 частини 2 та частини 1 статті 45 Закону №1700-VII кінцевим часом подання ОСОБА_1 декларації особи, що припинила діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік, без порушень норм вказаного Закону, є 23:59:59 год. 31.03.2019.

Листом Національного агентство з питань запобігання корупції повідомлено ОСОБА_1 про необхідність подання декларації після звільнення, за 2018 рік.

Відповідно до послідовності дій користувача Реєстру, які вчинив ОСОБА_1 , установлено, що він, несвоєчасно, лише 01.06.2019почав вживати дії спрямовані на подання декларації за 2018 рік.

Згідно з даними Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр), ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , несвоєчасно, умисно подав декларацію після звільнення (номер документу - b97b7418 -6 d99 -4264-8 ff4 -182 b51с01d47 ).

Згідно зі статтею 68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Обов'язком суб'єкта декларування є знання і безумовне додержання вимог Закону № 1700-У1І.

Як встановлено раніше, суб'єкт декларування ОСОБА_1 , вчасно подавав щорічні декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016, 2017 роки та перед звільненням, що свідчить про обізнаність його із вимогами Закону № 1700-УІІ.

Обов'язковою умовою для притягнення особи до відповідальності, за несвоєчасне подання декларації, є встановлення відсутності поважних причин для несвоєчасного її подання.

Згідно з інформацією ДП «Українські спеціальні системи», обмежень щодо доступу до ресурсів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, 31 березня 2019 року, які б унеможливлювали вчасне подання повідомлення про суттєву зміну в майновому стані, не було і таким чином у ОСОБА_1 була технічна своєчасно можливість декларацію після звільнення за 2018 рік.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи особою, що припинив діяльність з виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і, відповідно до абзацу 2 частини 2 статті 45 Закону №1700-VII, зобов'язаним подати декларацію за минулий 2018 рік до 01.04.2019, безвідповідально поставився до виконання такого обов'язку, вчасно, декларацію не подав, і в же після пропуску строків подання декларації, лише 01.06.2019, несвоєчасно, без поважних на те причин, подав декларацію за 2018 рік, чим порушив абзац 2 частини 2 статті 45 Закону № 1700-УІІ, тим самим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Прокурор в судовому засіданні підтримав зміст протоколу про адмінправопорушення щодо ОСОБА_1 , вважаючи викладені у ньому факти допущених останнім порушень Закону такими, що підтверджені наявними у справі доказами.

ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину визнав.

Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до наступного висновку.

У відповідності до ч. 1 ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», суб'єкти декларування, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до цього Закону. Суб'єкти декларування, які звільняються або іншим чином припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Винність ОСОБА_1 у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення, підтверджується фактичними даними протоколу про адміністративне правопорушення, наказом в. о. начальника ГУ ДФС у Київській області Кавиліна О.А. від 17.01.2018 № 49-о про звільнення ОСОБА_1 з посади заступника начальника відділу оперативного реагування оперативного управління ГУ ДФС у Київській області, розписками останнього про ознайомлення з обмеженнями та положеннями, визначеними Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», копією повідомлення ГУ ДФС у Київській області, листом Національного агентства з питань запобігання корупції про необхідність подання декларації, витягом з Єдиного державного реєстру декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування щодо поданих суб'єктом декларування ОСОБА_1 , декларацією особи уповноваженої виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік, поданої ОСОБА_1 , рапортом уповноваженої особи, інформацією з ДП «УСС» .

З урахуванням фактичних обставин справи, суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, передбаченої Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції».

При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення суд у відповідності до положень ст. 33 КУпАП враховує характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника, який вперше притягується до адміністративної відповідальності, а тому, вважає можливим у виховних цілях призначити ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 172, ст.ст. 245, 280, 283, 284 КУпАП, ст.12 ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції», суд,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі 850 гривень.

Штраф необхідно сплатити на наступні реквізити: UA488999980314080542000026007, Назва отримувача коштів УК у Печерському районі/Печерс.р-н/21081100, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38004897, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код банку: 899998, Код класифікації доходів бюджету: 21081100, Призначення платежу: адміністративний штраф.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 420 гривні 40 копійок, який необхідно сплатити на наступні реквізити: Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача /код ЄДРПОУ/37993783, Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 22030106, Призначення платежу: судовий збір.

Відповідно до ч. 1 ст. 307 та ч. 2 ст. 308 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. При здійснення примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.

Строк пред'явлення до виконання 3 (три) місяці.

Апеляційна скарга може бути подана до Київського апеляційного суду через Печерський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови

Суддя К.Е. Константінова