Справа № 572/1362/20
02 червня 2020 року м. Сарни
Суддя Сарненського районного суду Рівненської області Слободянюк Б.К.., розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення, які надійшли від УПП в Рівненській області ДПП про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого ,
за ч.4 ст. 121 КУпАП, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення БР №258166 ОСОБА_1 11.05.2020 року о 23 годині 35 хвилин в м. Сарни по вул.. Белгородська,70 керував транспортним засобом марки «DAF FT XF 95.430», що має державний номерний знак НОМЕР_1 , який підлягає обов'язковому технічному контролю, але своєчасно його не пройшов чим повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення передбаченого ч.3 ст.121 КУпАП.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч.4 ст.121 КУпАП.
ОСОБА_1 вину у скоєнні адміністративного правопорушення не визнав і пояснив, що дійсно відносно нього 04.09.2019 року було складено постанову про адміністративне правопорушення передбачене ч.3 ст.121 КУпАП, яка була скасована рішенням Корецького районного суду Рівненської області від 14.11.2019 року, яке набрало законної сили .
Згідно ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
До протоколу про адміністративне правопорушення було долучено постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серія ЕАВ №1485434, згідно якої на ОСОБА_1 було накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 340 грн., за скоєння адміністративного правопорушення передбаченого ч.3 ст.121 КУпАП.
В підтвердження своїх пояснень ОСОБА_1 надав суду рішення Корецького районного суду Рівненської області від 14.11.2019 року, яким його позов було задоволено та визнано протиправною та скасовано постанову серії ЕАВ №1485434 від 04.09.2019 року про накладення на нього адміністративного стягнення, а провадження у справі закрито, рішення набрало законної сили.
Диспозиція ч.4 ст.121 КУпАП передбачає відповідальність за повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частинами першою - третьою цієї статті.
Отже прямих, безспірних і безсумнівних доказів винуватості ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 122 КУпАП, в ході судового розгляду не здобуто, а під час судового розгляду у діях ОСОБА_1 не встановлено складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.121КУпАП.
У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події та складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ч.4 ст.121 ст.ст 251, 254, 256, п.1 ст.247 КУпАП, суддя -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення за ознаками адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст.121 КУпАП, відносно ОСОБА_1 закрити за відсутністю в його діях ознак адміністративного правопорушення.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Рівненського апеляційного суду через Сарненський районний суд.