справа №370/677/20
"01" червня 2020 р. Макарівський районний суд Київської області
в складі: судді ОСОБА_1
із секретарем ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт Макарів Макарівського району Київської області подання Макарівського ВП Ірпінського ВП ГУ НП в Київській області
про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 ,
Макарівський ВП Ірпінського ВП ГУ НП в Київській області звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який раніш притягувався до кримінальної відповідальності, а саме: 18.04.2005 року Макарівським районним судом Київської області за ч.1 ст.185, ч.3 ст.357, ст.70 КК України до одного року шести місяців позбавлення волі, 09.08.2006 року Летичівським районним судом Хмельницької області за ч.1 ст.122, ч.1 ст.162, ч.1 ст.296, ч.1 ст.70, ч.2 ст.76 КК України до двох років обмеження волі; 19.06.2010 року Летичівським районним судом Хмельницької області за ч.3 ст.187, ч.2 ст.383, ст.70 КК України до семи років позбавлення волі; 26.06.2015 року звільненого з місць позбавлення волі, за ухвалою Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 18.06.2015 року, умовно-достроково з не відбутим строком один рік шість місяців 23 дні. Після звільнення з місць позбавлення волі, на шлях виправлення не став, зловживає спиртними напоями, протягом року три рази притягувався до адміністративної відповідальності.
ОСОБА_4 винесені три офіційних застереження про неприпустимість проявів антигромадської поведінки і порушень громадського порядку. З ОСОБА_4 неодноразово проводились профілактичні бесіди на предмет дотримання чинного кримінального та адміністративного законодавства. По місцю проживання останній характеризується посередньо; перебуває на профілактичному обліку Макарівського ВП Ірпінського ВП ГУ НП в Київській області як раніше судима особа.
В поданні ставиться питання про встановлення відносно ОСОБА_4 адміністративного нагляду строком один рік з встановленням обмежень, а саме:
а) заборонити виїзд за межі Макарівського району Київської області без дозволу Макарівського ВП Ірпінського ВП ГУ НП в Київській області;
б) заборонити заходити в місця торгівлі, де здійснюється продаж спиртних напоїв на розлив;
в) постійно перебувати по місцю проживання за адресою: АДРЕСА_1 , в нічний час з 22.00 години до 06.00 години ранку наступного дня; г) прибувати до Макарівського ВП Ірпінського ВП ГУ НП в Київській області кожної суботи кожного місяця на відмітку в період з 09.00 години до 11.00 години.
В судовому засіданні представник Макарівського ВП Ірпінського ВП ГУ НП в Київській області ОСОБА_5 подання підтримав, з посиланням на вимоги, викладені в поданні, просив його задовольнити, оскільки профілактична робота проведена з ОСОБА_4 позитивних результатів не дала, проте відмовився від встановлення обмеження: прибувати до Макарівського ВП Ірпінського ВП ГУ НП в Київській області кожної суботи кожного місяця на відмітку в період з 09.00 години до 11.00 години, посилаючись на те, що ОСОБА_6 працює.
ОСОБА_6 не заперечував проти встановлення відносно нього адміністративного нагляду, пояснив, що буде в змозі виконувати обмеження, також підтвердив, що після звільнення з місць позбавлення волі притягувався до адміністративної відповідальності.
Пунктом «в» ст..3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджені два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Відповідно до пункту «в» ст..4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів внутрішніх справ - щодо осіб, зазначених у пункті «в» статті 3 цього Закону.
Відповідно до вимог ст..6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за відповідним поданням може бути продовжено у визначеному законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого цим Законом для погашення або зняття судимості. Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанов судді про встановлення адміністративного нагляду.
Встановлено, що ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , дійсно притягувався до кримінальної відповідальності, а саме: 18.04.2005 року Макарівським районним судом Київської області за ч.1 ст.185, ч.3 ст.70, 75 КК України до одного року шести місяців позбавлення волі з іспитовим строком два роки, постановою Макарівського районного суду Київської області звільнений на підставі ст.1 «Е» Закону України «Про амністію» від 05.12.2005 року; 09.08.2006 року Летичівським районним судом Хмельницької області за ч.1 ст.122, ч.1 ст.162, ч.1 ст.296, ст.75, ст.76 КК України до двох років позбавлення волі з іспитовим строком один рік; 18.06.2010 року Летичівським районним судом Хмельницької області за ч.3 ст.187, ч.2 ст.383, ст.70 КК України до семи років позбавлення волі; звільненого умовно-достроково з не відбутим строком один рік шість місяців 23 дні, з місць позбавлення волі 26.06.2015 року.
30.01.2020 року за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.178 КУпАП ОСОБА_6 притягувався до адміністративної відповідальності у вигляді попередження.
10.03.2020 року за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.178 КУпАП ОСОБА_6 притягувався до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу у сумі 51.00 гривня.
15.03.2020 року за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.175-1 КУпАП ОСОБА_6 притягувався до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу у сумі 51.00 гривня.
Згідно побутової характеристики, виданої Гавронщинською сільською радою, ОСОБА_6 за місцем проживання характеризується посередньо, проживав з братами, які були замічені в крадіжках чужого майна та вживанні наркотиків, крадіжці продуктів харчування у сусідів з холодильника. На даний момент не працює, неодноразово на нього були складені поліцією протоколи про адміністративне правопорушення.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що подання підлягає частковому задоволенню, оскільки достовірно встановлено, що ОСОБА_6 є особою, що формально підпадає під адміністративний нагляд. Не підлягає задоволенню вимога про прибуття на відмітку у зв'язку з відмовою від неї.
Керуючись вимогами п.«в» ст..3, п.«в» ст..4,ст..6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд
Подання задовольнити частково.
Відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який раніш судимий, встановити адміністративний нагляд строком один рік з встановленням обмежень, а саме:
а) заборонити виїзд за межі Макарівського району Київської області без дозволу Макарівського ВП Ірпінського ВП ГУ НП в Київській області;
б) заборонити заходити в місця торгівлі, де здійснюється продаж спиртних напоїв на розлив;
в) постійно перебувати по місцю проживання за адресою: АДРЕСА_1 , в нічний час з 22.00 години до 06.00 години ранку наступного дня.
Термін адміністративного нагляду обчислювати з 01.06.2020 року.
Постанова може бути оскаржена протягом семи днів з моменту оголошення до Київського апеляційного суду.
Суддя