29 травня 2020 року (о 10 год. 00 хв.)Справа № 280/2471/20 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Батрак І.В.,
за участю секретаря Лялько Ю.В.,
розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1
до ІНФОРМАЦІЯ_1
до Міністерства оборони України
про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити певні дії
ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) звернувся до Запорізького окружного адміністративного суду із позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_2 , відповідач 1), до Міністерства оборони України (далі - відповідач 2), у якому просить:
визнати протиправною відмову відповідача 1, яка оформлена листом від 19.03.2020 №585/с, у не направленні документів до відповідача 2, для розгляду питання щодо виплати одноразової грошової допомоги відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.2013 №975;
зобов'язати відповідача 1 направити документи позивача до відповідача 2, для розгляду питання щодо виплати одноразової грошової допомоги відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.2013 №975 у зв'язку зі зміною групи інвалідності;
зобов'язати відповідача 2 розглянути документи позивача і вирішити питання щодо призначення та виплати позивачу як інваліду ІІ групи з 02.03.2020 внаслідок травми, захворювання, пов'язаних з захистом Батьківщини, одноразової грошової допомоги відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та в Порядку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2013 №975, з урахуванням раніше виплаченої суми, з розрахунку 300-кратного прожиткового мінімуму, встановленому Законом для працездатних осіб на 01 січня 2020 року.
На обґрунтування позовних вимог у позовній заяві зазначає, що після отримання ІІ групи інвалідності, через Запорізький ОВК позивач подав всі необхідні документи, керуючись Постановою Кабінету Міністрів України №975 від 25.12.2013, до комісії Міністерства оборони України з розгляду питань, пов'язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум, однак листом від 19.03.2020 №585/с відповідачем 1 військовослужбовцю повідомлено про відсутність підстав для направлення документів до відповідача 2, оскільки зміна групи інвалідності відбулась у понад дворічний термін після первинного встановлення інвалідності. Позивач вважає безпідставною відмову у прийнятті документів та розгляді питання про виплату різниці між сумою за встановлення ІІІ групи інвалідності (26.03.2016) та ІІІ групи інвалідності, яка встановлена 02.03.2020, оскільки медико-соціальна експертна комісія підтвердила під час огляду 02.03.2020, ту обставину, що причиною інвалідності є травми та захворювання, які, Так, пов'язані із захистом Батьківщини. На думку позивача, в даному випадку занадто формальний підхід до застосування 2-х річного строку між встановленням ІІІ та ІІ групи інвалідності є таким, що не відповідає принципам гуманності та справедливості демократичного суспільства щодо соціального захисту військовослужбовця, якому встановлена ІІ група інвалідності пожиттєво, у зв'язку із захворюванням та травмами, які Так, пов'язані із захистом Батьківщини. Зауважує, що одноразова грошова допомога в силу ст. 16 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» є компенсаційним механізмом соціального захисту військовослужбовців, який спрямований на забезпечення військовослужбовців в разі часткової, повної або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, у старості, а також в інших випадках, передбачених законом. Тому у разі встановлення військовослужбовцю більшого відсотка втрати працездатності або у разі встановлення групи інвалідності, яка дає право на отримання одноразової грошової допомоги у більшому розмірі, у військовослужбовця виникає право на отримання відповідної допомоги, яка виплачується йому з урахування виплаченої раніше суми обов'язкового особистого державного страхування або одноразової грошової допомоги.
Ухвалою судді від 21.04.2020 відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи. Перше судове засідання призначене на 21 травня 2020 року. Відповідачам запропоновано у 15-денний строк з дня отримання ухвали надати відзив на позовну заяву.
Відповідачі позов не визнали.
06 травня 2020 року на адресу суду надійшов відзив відповідача 2 (вх. №20954), у якому із посиланням на приписи Постанови Кабінету Міністрів України №975 від 25.12.2013, Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» зауважує, що позовні вимоги до Міністерства оборони України є передчасними, оскільки відповідні документи до комісії не надавались, комісією протокольне рішення про відмову в призначенні допомоги не приймалось, а тому відсутні законні підстави зобов'язувати відповідача 2 вчиняти дії, які Міністерство не відмовлялось вчиняти. На підставі зазначеного, просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог.
Відповідачем 1 до суду також поданий відзив (вх. №21991 від 13.05.2020), у якому вказує, що у відповідності до ч. 3 та 4 ст. 15 Закону України «Про звернення громадян» у своїх діях щодо відповіді на заяву ОСОБА_1 посадові особи Запорізького ОВК керувалися вимогами чинного законодавства та не порушували їх норм. Також із посиланням на ч. 4 ст. 16-3 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та п. 8 постанови КМУ від 25.12.2013 №975 «Про затвердження Порядку та умов призначення та виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), поранення (контузії, травми або каліцтва) чи інвалідності, військовослужбовців, військовозобов'язаних і резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, та інвалідності, звільнених з військової служби (зборів) осіб», стверджує, що позивач не має права на призначення одноразової грошової допомоги у разі встановлення інвалідності, оскільки у разі повторного встановлення (зміни) групи інвалідності, причин її виникнення або ступеня працездатності понад дворічний строк після первинного встановлення інвалідності виплата одноразової грошової допомоги не здійснюється. З урахуванням зазначеного, просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог.
19 травня 2020 року від представника позивача надійшла відповідь на відзив (вх. №22957), у якій щодо посилань відповідача 1 на норми Закону України «Про звернення громадян» додатково зауважує, що виключна комісія Міністерства оборони України з розгляду має повноваження для розгляду питань, пов'язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум, при цьому, обласні військові комісаріати не наділені функціями розгляду документів військовослужбовця для виплати грошової допомоги, а лише передають документи до органу центральної виконавчої влади (Міністерства оборони України). Щодо спливу дворічного терміну доводи позивача є аналогічними, раніше викладеним у позовній заяві.
Враховуючи приписи ч. 5 ст. 262 КАС України справа розглядалася за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (у письмовому провадженні).
Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складання повного судового рішення (ч. 5 ст. 250 КАС України).
Згідно з ч. 4 ст. 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши матеріали справи, судом встановлені наступні обставини.
ОСОБА_1 призваний під час мобілізації на особливий період з 31.07.2014 (довідка форми 5 від 16.08.2014 №41523), з 23.08.2014 брав участь в антитерористичній операції на території Донецької та Луганської областей (наказ від 23.08.2014 №177, довідка від 20.02.2015 №4/341).
12 червня 2015 року позивач отримав посвідчення учасника бойових дій серії НОМЕР_1 .
17 січня 2015 року позивач при час виконання завдань в зоні проведення антитерористичної операції в населеному пункті Щастя Луганської області внаслідок мінометного обстрілу з боку терористичних угрупувань одержав закриту черепну мозкову травму, забій головного мозку, що підтверджується довідкою про обставини контузії від 18.03.2015 №18/772.
Відповідно до наказу Командира військової частини польова пошта НОМЕР_2 (по стройовій частині) від 02.10.2015 №215, Військовослужбовця за призовом сержанта ОСОБА_1 , кулеметника механізованого відділення 2 механізованого взводу 1 механізованої роти 1 механізованого батальйону, звільненого з військової з військової служби в запас наказом командира від 04.09.2015 №15-РС, з 02 жовтня 2015 року виключено із списків особового складу частини та всіх видів забезпечення.
Згідно з витягом із протоколом засідання Військово-лікарської комісії Південного регіону по встановленню причинного зв'язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв №471 від 16.12.2015 у позивача було виявлено наступні травми та захворювання: «Мінно-вибухова травма, закрита черепно-мозкова травма, струс головного мозку у вигляді ангіодистонічного та астеноневротичного синдромів, помірно-виражених. Посттравматичний стресовий розлад. Мінно-вибухове акубаротравматичне ураження обох вух. Хронічна двобічна посттравматична сенсоневральна туговухість І ст. Стійка повна глухота на праве вухо при сприйнятті шепітної мови на ліве вухо до 4,5 м. Застарілий складний розрив заднього рогу внутрішнього меніску правого колінного суглобу (17.01.2015), ТАК, пов'язані із захистом Батьківщини».
29 березня 2016 року під час первинного огляду органами МСЕК позивачу було встановлено 40% втрати працездатності внаслідок травми, пов'язаної із захистом Батьківщини, про що свідчить довідка серія АГ №0009175.
03 квітня 2017 року під час огляду позивача органами МСЕК на предмет інвалідності, ОСОБА_1 було визнано інвалідом III групи безстроково внаслідок травми, пов'язаної із захистом Вітчизни (Довідка до акту огляду МСЕК серії АВ №0825620).
Під час повторного огляду 02 березня 2020 року позивачу встановлено ІІ групу інвалідності безстроково, що підтверджується Випискою з акта огляду МСЕК Серії 12 ААБ №257905. У графі «причини інвалідності» зазначено, що травма та захворювання, так, пов'язані із захистом Батьківщини.
13 березня 2020 року ОСОБА_1 звернувся до Запорізького ОВК із заявою про виплату одноразової грошової допомоги відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.2013 №975, проте листом від 12.03.2020 №585/с відповідач із посиланням на ч. 4 ст. 16-3 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та п. 8 постанови КМУ від 25.12.2013 №975 «Про затвердження Порядку та умов призначення та виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), поранення (контузії, травми або каліцтва) чи інвалідності, військовослужбовців, військовозобов'язаних і резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, та інвалідності, звільнених з військової служби (зборів) осіб» повідомив про відсутність підстав для направлення документів до Міністерства оборони України.
Вказані обставини стали підставою для звернення позивача із даним позовом до суду.
Ураховуючи викладене, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до статті 41 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» від 25.03.1992 №2232-XII (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) виплата одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, та резервістів під час виконання ними обов'язків служби у військовому резерві здійснюється в порядку і на умовах, встановлених Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».
Статтею 16 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 №2011-XII передбачено, що одноразова грошова допомога у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві (далі - одноразова грошова допомога), - гарантована державою виплата, що здійснюється особам, які згідно з цим Законом мають право на її отримання.
Частинами 6 та 9 статті 16-3 цього Закону передбачено, що одноразова грошова допомога призначається і виплачується Міністерством оборони України, іншими центральними органами виконавчої влади, що здійснюють керівництво військовими формуваннями та правоохоронними органами, а також органами державної влади, військовими формуваннями та правоохоронними органами, в яких передбачено проходження військової служби військовослужбовцями, навчальних (або перевірочних) та спеціальних зборів - військовозобов'язаними, проходження служби у військовому резерві - резервістами.
Порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги визначається Кабінетом Міністрів України.
Механізм призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності (далі - одноразова грошова допомога) військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві (далі - військовослужбовець, військовозобов'язаний та резервіст) визначено відповідним Порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2013 №975.
Згідно з пункту 11 цього Порядку №975 військовослужбовець, військовозобов'язаний та резервіст, якому виплачується одноразова грошова допомога у разі настання інвалідності чи втрати працездатності без встановлення йому інвалідності, подає уповноваженому органу такі документи: заяву про виплату одноразової грошової допомоги у зв'язку з встановленням інвалідності чи часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності; довідку медико-соціальної експертної комісії про встановлення групи інвалідності або відсотка втрати працездатності із зазначенням причинного зв'язку інвалідності чи втрати працездатності.
До заяви додаються копії: постанови відповідної військово-лікарської комісії щодо встановлення причинного зв'язку поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання; документа, що свідчить про причини та обставини поранення (контузії, травми або каліцтва), зокрема про те, що воно не пов'язане із вчиненням особою кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком вчинення нею дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп'яніння, або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження; сторінок паспорта з даними про прізвище, ім'я та по батькові і місце реєстрації; документа, що засвідчує реєстрацію фізичної особи у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, виданого органом доходів і зборів (для фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомила про це відповідний орган доходів і зборів та має відмітку в паспорті громадянина України, - копію сторінки паспорта з такою відміткою).
Відповідно до пункту 12 Порядку №975 призначення і виплата одноразової грошової допомоги військовослужбовцям, військовозобов'язаним та резервістам, яких призвано на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, здійснюється Міноборони, іншими центральними органами виконавчої влади, що здійснюють керівництво військовими формуваннями та правоохоронними органами, та іншими органами державної влади, військовими формуваннями та правоохоронними органами, в яких передбачено проходження військової служби військовослужбовцями, навчальних (або перевірочних) та спеціальних зборів - військовозобов'язаними, проходження служби у військовому резерві - резервістами (далі - розпорядник бюджетних коштів).
Пунктом 13 Порядку №975 встановлено, що керівник уповноваженого органу подає у 15-денний строк з дня реєстрації всіх документів розпорядникові бюджетних коштів висновок щодо виплати одноразової грошової допомоги, до якого обов'язково додаються документи, зазначені в пунктах 10 та 11 цього Порядку..
Розпорядник бюджетних коштів у місячний строк після надходження всіх зазначених документів приймає рішення про призначення одноразової грошової допомоги або про відмову в її призначенні, або про повернення документів на доопрацювання (у разі, коли документи подано не в повному обсязі, потребують уточнення чи подано не за належністю) і надсилає зазначене рішення разом з документами уповноваженому органу для видання наказу про виплату такої допомоги особам, які звернулися за нею, а в разі відмови чи повернення документів на доопрацювання - для письмового повідомлення заявника з обґрунтуванням мотивів відмови чи повернення документів на доопрацювання.
Разом з цим, положеннями пункту 4.7 Положення про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і забезпечення соціальними виплатами осіб, звільнених з військової служби у Збройних Силах України, та членів їх сімей, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 14.08.2014 №530, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20 жовтня 2014 року за № 1294/26071 (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, далі - Положення №530), встановлено, що документи на одержання одноразової грошової допомоги в разі встановлення інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності особам, звільненим з військової служби (зборів, резерву), оформляє та подає в Департамент фінансів Міністерства оборони України обласний військовий комісар за місцем проживання цих осіб.
Згідно з пунктом 4.8 Положення №530, висновок щодо можливості виплати одноразової грошової допомоги уповноважені органи (військові частини, військові навчальні заклади, військові навчальні підрозділи вищих навчальних закладів, установи, організації та військові комісаріати (ТЦКСП)), які здійснюють оформлення документів для призначення одноразової грошової допомоги, подають до Департаменту фінансів Міністерства оборони України в 15-денний строк з дня реєстрації всіх документів.
Якщо документи, необхідні для прийняття рішення про виплату одноразової грошової допомоги, відсутні, уповноважені органи (військові частини, військові навчальні заклади, військові навчальні підрозділи вищих навчальних закладів, установи, організації та військові комісаріати (ТЦКСП)), які здійснюють оформлення документів для призначення одноразової грошової допомоги, надають заявникам допомогу в їх розшуку.
Крім того, наказом Міністерства оборони України від 12.02.2018 №58, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 05.03.2018 за №267/31719, внесені зміни, зокрема, до додатку 13 Положення №530, що набрали чинності з 10.04.2018, якими передбачено, що командування зазначає свою позицію з питання, чи має заявник право на отримання зазначеної грошової допомоги («командування вважає, що має/не має права на отримання зазначеної грошової допомоги»).
Системний аналіз зазначених норм права дозволяє дійти висновку, що передумовою отримання одноразової грошової допомоги, яка виплачується Міністерством оборони України, є звернення до уповноваженого органу, в даному випадку - військкомату, із відповідною заявою та іншими необхідними документами, які в установлений строк розглядаються цим органом, після чого складається висновок щодо виплати одноразової грошової допомоги, який направляється розпоряднику бюджетних коштів для прийняття відповідного рішення (про призначення чи про відмову в призначенні такої допомоги).
Водночас, на відповідача покладено обов'язок направити до Міністерства оборони України висновок та документи для прийняття рішення про призначення або про відмову у призначені одноразової грошової допомоги, а до компетенції Міністерства оборони України віднесено прийняття відповідного рішення.
Суд зазначає, що у спірних правовідносинах відповідач діяв протиправно, оскільки він не наділений повноваженнями на залишення заяви позивача без реалізації (зупинення розгляду, повернення) якщо вважає, що подані заявником документи не свідчать про наявність у особи права на призначення одноразової грошової допомоги, відповідач повинен був лише здійснити дії щодо підготовки поданих позивачем документів, необхідні для виплати одноразової грошової допомоги, з подальшою передачею їх до Міністерства оборони України для вирішення питання про призначення або відмову у призначенні одноразової грошової допомоги.
Натомість відповідачем визначених чинним законодавством дій щодо подання висновку разом із поданими позивачем документами розпоряднику коштів зроблено не було, документи повернуто позивачу без реалізації, чим порушено вимоги пункту 4.8 Положення №530.
Аналогічні висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду від 04.06.2019 у справі №702/501/17 (провадження №К/9901/23954/18) та від 26.09.2019 №331/1595/17 (провадження №К/9901/44200/18).
Суд вважає, що належним способом захисту порушеного права позивача є визнання протиправними дій Запорізького ОВК щодо повернення документів ОСОБА_1 без реалізації та зобов'язання відповідача направити висновок та матеріали, подані позивача, до Міністерства оборони України з метою вирішення питання призначення і виплати позивачу одноразової грошової допомоги у зв'язку із встановленням IІ групи інвалідності.
Разом із цим, позовні вимоги в частині зобов'язання Міністерства оборони України розглянути документи позивача і вирішити питання щодо призначення та виплати позивачу як інваліду ІІ групи з 02.03.2020 внаслідок травми, захворювання, пов'язаних з захистом Батьківщини, одноразової грошової допомоги, то суд вважає такі передчасними та безпідставними. Суд зауважує, що Запорізький ОВК ще не прийняв рішення щодо підготовки висновку та документів для прийняття рішення про призначення або про відмову у призначені позивачу одноразової грошової допомоги на виконання цього рішення суду, тому відсутні підстави вважати, що права позивача при вирішення питання щодо призначення такої допомоги будуть порушені. Оскільки судовому захисту підлягають порушені права чи інтереси особи, а не ті, що можливо/ймовірно виникнуть у майбутньому, в задоволенні цих позовних вимог слід відмовити.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 2 статті 2 КАС України встановлено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з частин 1 та 2 статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.
Відповідно до частин 1, 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Суд, відповідно до статті 90 КАС України, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності..
Отже, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, заявлені позивачем вимоги є такими, що підлягають частковому задоволенню.
Оскільки позивач звільнений від сплати судового збору на підставі Закону України «Про судовий збір» з відповідача судові витрати у відповідності до статті 139 КАС України не стягуються.
Керуючись статтями 9, 242-246, 250, 255, 295, 297 КАС України, суд -
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_3 ) до Запорізького обласного військового комісаріату (69063, м. Запоріжжя, пров. Тихий, буд.7; код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), до Міністерства оборони України (03168, м. Київ, пр. Повітрофлотський, буд.6, код ЄДРПОУ 00034022) про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.
Визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо повернення без реалізації документів, поданих ОСОБА_1 для розгляду питання щодо призначення і виплати йому одноразової грошової допомоги у зв'язку зі встановленням ІІ групи інвалідності, що оформлено листом від 19.03.2020 №585/с.
Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 направити до Міністерства оборони України висновок щодо можливості виплати ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги, передбаченої статтею 16 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», у зв'язку із встановленням ІІ групи інвалідності, та подані ОСОБА_1 документи.
В решті позовних вимог відмовити.
Розподіл судових витрат не здійснюється.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Третього апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки апеляційного оскарження продовжуються на строк дії такого карантину.
Суддя І.В. Батрак