Ухвала від 28.05.2020 по справі 826/11414/18

ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 826/11414/18

УХВАЛА

28 травня 2020 року м. Київ

Колегія суддів Шостого апеляційного адміністративного суду у складі:

судді-доповідача - Аліменка В.О.,

суддів - Сорочка Є.О., Кучми А.Ю.

розглянувши у порядку письмового провадження питання про поновлення провадження у справі за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 квітня 2019 р. у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві про визнання протиправними дій, зобов'язати вчинити дії, -

ВСТАНОВИЛА:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернувся ОСОБА_1 з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, в якому просить

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо відмови ОСОБА_1 у проведенні перерахунку пенсії, виходячи зі складу грошового забезпечення, визначеного ч. 2 ст. 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20.12.1991 №2011-ХІІ, та проведення її виплати загальною сумою (виключаючи поетапність виплат нарахованої пенсії);

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві витребувати від Служби безпеки України довідку про розмір грошового забезпечення за посадою, яку обіймав ОСОБА_1 перед звільненням зі служби, враховуючи посадовий оклад, оклад за військове звання, надбавку за вислугу років, надбавку за службу в умовах режимних обмежень, надбавку за особливості проходження служби, премії станом на 01.04.2018, на підставі якої провести перерахунок пенсії та здійснити відповідні виплати пенсії загальною сумою (виключаючи поетапність виплат нарахованої пенсії), починаючи з 01.04.2018, з урахуванням виплаченого.

В обґрунтування заявлених позовних вимог зазначено про те, що у силу ч. 2 ст. 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", до складу грошового забезпечення входять посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові видів грошового забезпечення та одноразові додаткові види грошового забезпечення, з урахуванням яких і має здійснюватись обчислення пенсій військовослужбовцям. Натомість, визначений Постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 порядок обчислення пенсій є дискримінаційним по відношенню до осіб, звільнених з військової служби до 01.03.2018, оскільки передбачає обчислення пенсії виходячи лише з трьох складових грошового забезпечення та у неповному обсязі - 50% у період з 01.01.2018.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 квітня 2019 року у задоволенні позовних вимог відмовлено у повному обсязі.

Не погоджуючись з зазначеним судовим рішенням, позивачем подано апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення суду першої інстанції як таке, що постановлене з порушенням норм матеріального та процесуального права, та прийняти нове, яким позов задоволити.

Свою позицію обґрунтовує тим, що судом першої інстанції не було враховано, що, по-перше, факт проведення перерахунку пенсії на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №103 є загальновідомим, що не спростовується Відповідачем, по-друге, проведення перерахунку пенсій може відбуватися лише у разі відповідного рішення Кабінету Міністрів України, а не у разі фактичної зміни грошового забезпечення, по-третє, положення постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №103 не відповідають нормам правових актів вищої юридичної сили, що підтверджується рішенням суду у справі №826/3858/18, яке набрало законної сили, по-четверте, виплата пенсії за правилами постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №103 відбувається з ознаками дискримінації з огляду на запровадження виплати частини перерахованої пенсії, по-п'яте, законодавцем встановлено додаткові гарантії соціальної захищеності працівників правоохоронних органів, а внесення будь-яких змін до визначення розміру пенсії порушує справедливий підхід до її встановлення, що має наслідком зменшення розміру пенсії, по-шосте, практика Європейського суду з прав людини вказує на обов'язок держави здійснювати своєчасну та повну виплату у розмірі, нею ж визначеному, по-сьоме, для проведення виплати пенсії загальною сумою, виключаючи її поетапність, не потрібно додаткових довідок. Окремо наголошує на тому, що судом першої інстанції не було надано оцінки жодному аргументу Позивача.

Ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 27.05.2019 року відкрито апеляційне провадження.

Ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 27.05.2019 року призначено справу до розгляду.

Ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 25.06.2019 року зупинено апеляційне провадження у справі до набрання законної сили рішенням у зразковій справі №240/6263/18.

Зі змісту Єдиного державного реєстру судових рішень вбачається, що рішення Верховного Суду від 19.03.2019 року у справі №240/6263/18 набрало законної сили 19.02.2020 року із прийняттям Великою Палатою Верховного Суду постанови, якою апеляційні скарги ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 - залишено без задоволення, а рішення Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 13.03.2019 року - без змін.

З урахуванням наведеного судова колегія вважає за необхідне зазначити таке.

Приписи ч. 2 ст. 291 КАС України визначають, що провадження у типовій справі підлягає відновленню з дня набрання законної сили рішенням Верховного Суду у відповідній зразковій справі.

Відповідно до статті 237 КАС України провадження у справі поновлюється за клопотанням учасників справи або за ініціативою суду не пізніше десяти днів з дня отримання судом повідомлення про усунення обставин, що викликали його зупинення. Про поновлення провадження у справі суд постановляє ухвалу.

З дня поновлення провадження у справі перебіг процесуальних строків продовжується.

Провадження у справі продовжується зі стадії, на якій його було зупинено.

Таким чином, враховуючи, що провадження у даній справі як типовій було зупинено до набрання законної сили рішенням суду у зразковій справі №240/6263/18, в якій постановою Великої Палати Верховного Суду від 19.02.2020 року залишено без змін рішення Верховного Суду від 13.03.2019 року, колегія суддів вважає за необхідне поновити провадження у справі №826/11414/18.

Керуючись ст. ст. 237, 248, 291, 321, 325 КАС України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Поновити апеляційне провадження у справі за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 квітня 2019 р. у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві про визнання протиправними дій, зобов'язати вчинити дії.

Призначити справу №826/11414/18 до розгляду у порядку письмового провадження.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.

Суддя-доповідач В.О. Аліменко

Судді А.Ю. Кучма

Є.О. Сорочко