про залишення апеляційної скарги без руху
27 травня 2020 рокуЛьвівСправа № 300/1068/19 пров. № А/857/6099/20
Суддя Восьмого апеляційного адміністративного суду Глушко І. В., перевіривши апеляційну скаргу Комунального підприємства "Водотеплосервіс" Калуської міської ради на рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 11 лютого 2020 року у справі № 300/1068/19 за адміністративним позовом Головного управління ДПС в Івано-Франківській області до Комунального підприємства "Водотеплосервіс", з участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - Міністерства фінансів України, Калуського управління Державної казначейської служби в Івано-Франківській області, на стороні відповідача - Калуської міської ради Івано-Франківської області, про стягнення простроченої заборгованості, -
Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 11 лютого 2020 року адміністративний позов задоволено.
Не погодившись із прийнятим рішенням, Комунальне підприємство "Водотеплосервіс" Калуської міської ради подало апеляційну скаргу.
Однак, перевіряючи апеляційну скаргу на відповідність вимогам, встановленим статтею 296 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку про залишення її без руху з огляду на наступне.
Частиною п'ятою статті 296 КАС України обумовлено, що до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Відповідно до ч. 2 ст.132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 N 3674-VI.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст. 9 Закону N 3674-VI судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України; суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Із позовної заяви та постанови суду першої інстанції слідує, що позивачем при зверненні до суду заявлено вимоги майнового характеру.
Згідно із ч.1 ст.4 цього Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною 2 статті 4 Закону N 3674-VI визначено ставки судового збору, відповідно до якої за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами сплачується 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги, але не більше 15 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Даною нормою також визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно із статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" прожитковий мінімум на одну працездатну особу станом на 01 січня 2019 року становить 1921 грн.
Звідси ставка, що підлягала до сплати при поданні позовної заяви, становить 19210,00 грн (1921,00 грн * 10).
Таким чином, розмір судового збору, що підлягає сплаті за подання до адміністративного суду апеляційної скарги, становить 28815,00 грн (19210,00 грн * 1,5).
Судом встановлено, що доданий до апеляційної скарги документ, за яким не підтверджується зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України, не є належним доказом сплати судового збору за подання апеляційної скарги Комунальним підприємством "Водотеплосервіс" на рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 11 лютого 2020 року у справі № 300/1068/19, відтак
апеляційна скарга не відповідає вимогам ст.296 КАС україни.
Вказаний недолік апеляційної скарги повинен бути усунений шляхом надіслання до Восьмого апеляційного адміністративного суду оригіналу документа про сплату судового збору в розмірі 28815 грн 00 коп. за наступними реквізитами "Отримувач коштів - УК у Галицькому районі м.Львова; код отримувача за ЄДРПОУ - 38007573; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); МФО - 899998; рахунок отримувача - UA218999980313161206081013004; код класифікації доходів бюджету - 22030101; призначення платежу - *;101; код платника; судовий збір; № справи; Восьмий апеляційний адміністративний суд".
За таких обставин, відповідно до статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційну скаргу слід залишити без руху та надати строк для усунення вказаного недоліку.
Також слід роз'яснити особі, яка подала апеляційну скаргу, що у разі не усунення недоліку апеляційної скарги у встановлений строк, відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України така буде їй повернута.
Керуючись статтями 169, 296, 298, 321, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України,-
Апеляційну скаргу Комунального підприємство "Водотеплосервіс" Калуської міської ради на рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 11 лютого 2020 року у справі № 300/1068/19 - залишити без руху.
Встановити Комунальному підприємству "Водотеплосервіс" Калуської міської ради десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліку апеляційної скарги.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя І. В. Глушко