Справа № 676/2269/20
Номер провадження 3/676/961/20
25 травня 2020 року м. Кам'янець-Подільський
Суддя Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області Гладій Л.М., за участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду об'єднанні матеріали справи, які надійшли від Кам'янець-Подільського РВП Кам'янець-Подільського ВП ГУНП в Хмельницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки та жительки АДРЕСА_1 , не працюючої,
за ч.1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Згідно з протоколами про адміністративне правопорушення серії АПР18 №233672 та АПР18 №233672 від 05 травня 2020 року, складених інспектором ДОП Кам'янець-Подільського РВП Кам'янець-Подільського ВП ГУНП в Хмельницькій області Ільїним Д.О., ОСОБА_1 27 квітня 2020 року о 11 год. 30 хв. в АДРЕСА_1 , вчинила домашнє насильство економічного характеру відносно власної неповнолітньої дочки ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та малолітнього сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , що виразилося в тому що діти були залишені без нагляду, опіки та піклування, внаслідок чого могла бути завдана шкода їх психічному здоров'ю.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину не визнала та пояснила дійсно зранку 27 квітня 2020 року вона поїхала до м. Кам'янець-Подільського по особистих справах та діти вдома залишились з із бабусею ОСОБА_4 .
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вважаю, що провадження в справі підлягає закриттю на підставі п.1 ст.247 КУпАП у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП, виходячи з наступних підстав.
Так, відповідно до ст.ст.252, 254, 255, 256 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення - це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння (діянь), яке (які) містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого КУпАП, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення. У ньому, крім іншого, зазначаються місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення.
В межах зазначених у протоколі про адміністративне правопорушення обставин адміністративного правопорушення, у вчиненні якого обвинувачується особа, й повинен провадитися судовий розгляд.
Із вказаного висновується, що протокол про адміністративне правопорушення є не тільки джерелом доказів у справі, але й актом обвинувачення у вчиненні конкретного адміністративного правопорушення.
Частиною 1 ст.173-2 КУпАП, порушення якої ставиться в вину ОСОБА_1 , передбачена адміністративна відповідальність за дії, що виразилися у вчиненні домашнього насильства, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) психологічного характеру (погрози, образи), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода психічному здоров'ю потерпілій.
Відповідно до п.п.3,4 ст. 1 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» домашнє насильство - діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім'ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім'єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.
Економічне насильство - форма домашнього насильства, що включає умисне позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна, коштів чи документів або можливості користуватися ними, залишення без догляду чи піклування, перешкоджання в отриманні необхідних послуг з лікування чи реабілітації, заборону працювати, примушування до праці, заборону навчатися та інші правопорушення економічного характеру.
Як вбачається із протоколів про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 залишила своїх неповнолітніх дітей ОСОБА_2 , 2010 року народження та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 року ІНФОРМАЦІЯ_3 без нагляду, при цьому, із пояснень наданих в судовому засіданні ОСОБА_1 встановлено, що вона поїхала в м. Кам'янець-Подільський по особистих справах, залишивши дітей із бабусею ОСОБА_4 . При цьому, оскільки із досліджених судом матеріалів провадження не встановлено жодних даних про те, що ОСОБА_1 вчиняла будь-які насильницькі дії економічного характеру відносно своїх дітей, із матеріалів провадження не встановлено будь-яких підстав вважати, що залишивши дітей із бабусею, ОСОБА_1 вчинила відносно них домашнє економічне насильство, позаяк ухилення батьків від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя тягне відповідальність за ч.1 ст.184 КУпАП, а не за ч.1 ст.173-2 КУпАП.
Таким чином, враховуючи вище зазначені обставини, провадження в справі підлягає закриттю на підставі п.1 ст. 247 КУпАП за відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП, оскільки судом здійснюється судовий розгляд лише в межах висунутого осіб обвинувачення, та чинним КУпАП не передбачено повноважень суду щодо виходу за межі зазначеного у протоколі обвинувачення та погіршення становища особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Керуючись п.1 ст. 247, п.3 ч.1 ст. 284 КУпАП, -
Закрити щодо ОСОБА_1 на підставі п.1 ст.247 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст.173-2 КУпАП, за відсутністю в її діях складу зазначеного адміністративного правопорушення.
На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Хмельницького апеляційного суду через Кам'янець-Подільський міськрайонний суд протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Гладій Л.М