Ухвала від 15.05.2020 по справі 554/2101/19

Дата документу 15.05.2020 Справа № 554/2101/19

Провадження № 1-кс/554/6644/2020

У Х В АЛ А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 травня 2020 року Октябрський районний суд м. Полтави у складі:

слідчого судді - ОСОБА_1

при секретарі - ОСОБА_2

за участю прокурора - ОСОБА_3

захисника - ОСОБА_4

підозрюваного - ОСОБА_5

розглянувши у відкритому судовому в режимі відеоконференції в засіданні у залі суду в м.Полтаві клопотання слідчий другого слідчого відділу (відділу з розслідування злочинів, вчинених працівниками правоохоронних органів та у сфері правосуддя) слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві ОСОБА_6 , погоджене прокурором відділу організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими ТУ ДБР, розташованого у м. Полтаві, що поширює свою діяльність на Дніпропетровську область прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_7 , про обрання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту у кримінальному провадженні № 62019170000000069 від 06.02.2019 стосовно:

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, уродженця м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживає за адресою АДРЕСА_2 , не судимого, маючого на утриманні одну неповнолітню дитину, вдівця, працюючого на посаді заступника начальника відділу перевірок платників Кам'янського управління управління податкових перевірок, трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування ГУ ДПС у Дніпропетровській області

за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364, ч.1 ст.366 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

Слідчий другого слідчого відділу (відділу з розслідування злочинів, вчинених працівниками правоохоронних органів та у сфері правосуддя) слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві, ОСОБА_6 звернувся до суду з клопотанням, погодженим прокурором відділу організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими ТУ ДБР, розташованого у м. Полтаві, що поширює свою діяльність на Дніпропетровську область прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_7 , про обрання запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту за місцем мешкання стосовно ОСОБА_5 , яке мотивує тим, що наказом № 342-о від 23.05.2017 ОСОБА_5 призначено на посаду заступника начальника відділу аудиту платників території обслуговування Кам'янської ОДПІ управління аудиту Головного управління ДФС у Дніпропетровській області.

Відповідно до п. 1.1. Посадової інструкції заступника начальника відділу аудиту платників Кам'янського управління управління аудиту Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, затвердженого 25.09.2018в.о. начальника Головного управління ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_8 , (далі - Посадова інструкція), заступник начальника відділу є посадовою особою Головного управління ДФС у Дніпропетровській області і здійснює контроль за організацією роботи відповідних відділів (підрозділів) державних податкових інспекцій області з питань дотримання платниками податків-юридичними особами чинного законодавства по справлянню податків, зборів та інших обов'язкових платежів, внесків до державних цільових, забезпеченню повноти і своєчасності надходжень до бюджету, шляхом організації проведення документальних перевірок, прийняття безпосередньої участі у їх проведенні, а також надає практичну допомогу працівникам відділів (підрозділів) державних податкових інспекцій.

Відповідно до Розділу 2 Посадової інструкції, на заступника начальника відділу покладаються наступні завдання та обов'язки: взаємодія у межах компетенції із структурними підрозділами ГУ ДФС та іншими територіальними органами ДФС; здійснення у межах компетенції перевірок структурних підрозділів ГУ ДФС та підвідомчих підрозділів підпорядкованих ДПІ з питань організації роботи; складання протоколів про адміністративні правопорушення стосовно посадових осіб платників податків - юридичних осіб, платників податків - фізичних осіб у випадках, передбачених Кодексом України про адміністративні правопорушення, за результатами фактичних та документальних перевірок; у межах компетенції, застосування штрафних (фінансових) санкцій: за порушення правил сплати (перерахування) податків, зборів (обов'язкових платежів) у межах компетенції, у тому числі під час проведення перевірок; за порушення податкового законодавства; забезпечення проведення документальних планових перевірок платників податків у терміни, визначені планом-графіком перевірок; проведення, координація (планових та позапланових, крім пп.78.1.8 в частині законності декларування заявленого до відшкодування з бюджету ПДВ, 78.1.13, 78.1 ст. 78 ПК України) перевірок юридичних осіб, зустрічних звірок у межах зазначених перевірок, розробка програм здійснення перевірок з урахуванням особливостей їх діяльності; виявлення та аналіз порушень податкового законодавства щодо використання суб'єктами господарювання схем і механізмів збільшення витрат, податкового кредиту з ПДВ, утворення збитковості/малоприбутковості, заниження доходу/податкових зобов'язань з ПДВ, виявлених у ході документальних перевірок; направлення матеріалів документальних перевірок до слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС/Офісу ВПП для розгляду їх на предмет наявності ознак кримінальних правопорушень; проведення, координація документальних позапланових перевірок платників податків, щодо яких встановлено ризики несплати податків, зустрічних звірок; організація та проведення роботи з виявлення фінансових операцій, які можуть бути пов'язані з легалізацією доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванням тероризму та фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення.

Відповідно до п. 4.1 Розділу 4 Посадової інструкції заступник начальника відділу несе персональну відповідальність за неякісне або несвоєчасне виконання завдань, передбачених посадовою інструкцією, за бездіяльність або невикористання наданих йому прав, порушення норм етики, порушення норм етики та поведінки державного службовця та обмежень, пов'язаних з прийняттям на державну службу та її проходженням.

Таким чином, ОСОБА_5 , обіймаючи з 23.05.2017 посаду заступника начальника відділу аудиту платників території обслуговування Кам'янської ОДПІ управління аудиту Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, постійно здійснював функції представника влади, а також, здійснюючи на вказаній посаді безпосереднє керівництво відділом, у межах делегованих начальником відділу повноважень, постійно обіймав в органі державної влади посаду, пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов'язків (функцій), тобто, відповідно до п. 1 примітки до ст. 364 КК України, є службовою особою - суб'єктом злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

Як службова особа органу державної влади, ОСОБА_5 , згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України, зобов'язаний діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ст. 8 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015, у своїй діяльності на посаді заступника начальника відділу аудиту платників території обслуговування Кам'янської ОДПІ управління аудиту Головного управління ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_5 зобов'язаний: дотримуватися Конституції та законів України, діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; забезпечувати в межах наданих повноважень ефективне виконання завдань і функцій державних органів; сумлінно і професійно виконувати свої посадові обов'язки.

Крім того, виходячи з вимог п. 21.1 ст. 21 Податкового кодексу України (далі - ПК України), ОСОБА_5 , обіймаючи посаду заступника начальника відділу аудиту платників території обслуговування Кам'янської ОДПІ управління аудиту Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, як посадова особа контролюючого органу був зобов'язаний: 21.1.1. дотримуватися Конституції України та діяти виключно у відповідності з цим Кодексом та іншими законами України, іншими нормативними актами; 21.1.2. забезпечувати сумлінне виконання покладених на контролюючі органи функцій; 21.1.3. забезпечувати ефективну роботу та виконання завдань контролюючих органів відповідно до їх повноважень; 21.1.4. не допускати порушень прав та охоронюваних законом інтересів громадян, підприємств, установ, організацій, а також в силу п. 21.2 ст. 21 ПК України підлягав відповідальності згідно із законом, у тому числі кримінальній, за невиконання або неналежне виконання своїх службових обов'язків.

В свою чергу, ОСОБА_5 , нехтуючи вищезазначеними нормами діючого законодавства, а також нівелюючи основні засади діяльності державної податкової служби в Україні, будучи представником влади, наділеним відповідно до своїх функціональних обов'язків компетенцією на здійснення контролю за дотриманням юридичними особами вимог податкового законодавства, проведення документальних перевірок, правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати до бюджету податків, зборів, інших обов'язкових платежів, установлених законодавством, вчинив злочин у сфері службової діяльності за наступних обставин.

Встановлено, що з 26.03.2019, на підставі наказу заступника начальника Головного управління ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_9 № 1382-п від 05.03.2019 «Про проведення документальної планової виїзної перевіркиТОВ «Юнайтед Табако», Головним управлінням ДФС у Дніпропетровській області розпочато перевірку з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи ДФС, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків, зборів та інших платежів, установлених законодавством, за період з 01.11.2016 по 31.12.2018, тривалістю 10 робочих днів.

Відповідно до направлень заступника начальника Головного управління ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_10 за №№ 2117, 2115, 2118, 2120, 2121, 2123 від 25.03.2019 та за №№ 2284, 2285, 2286 від 29.03.2019 здійснення вказаної перевірки доручено заступнику начальника відділу аудиту платників Кам'янського управління - управління аудиту ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_5 ; головному державному ревізору-інспектору відділу аудиту платників Кам'янського управління - управління аудиту ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_11 ; головному державному ревізору-інспектору відділу аудиту платників Кам'янського управління - управління аудиту ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_12 ; головному державному ревізору-інспектору відділу фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями управління аудиту ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_13 ; головному державному ревізору-інспектору відділу фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями управління аудиту ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_14 ; начальнику відділу ліцензування, контролю за виробництвом та обігом спирту, спиртовмісної продукції, алкогольних напоїв і тютюнових виробів управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_15 ; головному державному ревізору-інспектору відділу ліцензування, контролю за виробництвом та обігом спирту, спиртовмісної продукції, алкогольних напоїв і тютюнових виробів управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_16 ; головному державному ревізору-інспектору відділу ліцензування, контролю за виробництвом та обігом спирту, спиртовмісної продукції, алкогольних напоїв і тютюнових виробів управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_17 , а також головному державному ревізору-інспектору відділу контрольно-перевірочної роботи юридичних осіб управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_18 .

У подальшому, наказом заступника начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_10 №2059-п від 03.04.2019 строк проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «Юнайтед Табако» (код ЄДРПОУ 40930346) продовжено на 5 днів, з 09.04.2019 по 15.04.2019.

Згідно плану документальної планової виїзної перевірки ТОВ «Юнайтед Табако» (код ЄДРПОУ 40930346) визначено перелік питань перевірки, зокрема: аналіз облікової політики, документів бухгалтерського обліку, фінансової та податкової звітності платника податків; аналіз фінансово-господарської діяльності платника податків та рівня сплати податків; перевірка порядку ведення податкового обліку та показників, пов'язаних із визначенням об'єктів оподаткування та із своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати усіх передбачених Податковим кодексом України податків та зборів, виконанням законодавства з інших питань, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи; перевірка достовірності, повноти нарахування та сплати акцизного податку, а також виконання платником податків передбачених Податковим кодексом України інших вимог, які стосуються адміністрування акцизного податку; перевірка дотримання вимог законодавства у сфері виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, пального; виявлення, аналіз та перевірка фінансових операцій, які можуть бути пов'язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму, та/або іншими правопорушеннями тощо.

Відповідно до п. 2.1.2 Методичних рекомендацій щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної фіскальної служби при організації, проведенні та реалізації матеріалів перевірок платників податків, затверджених наказом ДФС України від 31.07.2014 № 22, начальник управління аудиту ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_19 листом за № 1804/04-36-14-13від 12.03.2019 звернувся на адресу структурних підрозділів Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, у тому числі до СУ ФР ГУ ДФС у Дніпропетровській області, з пропозицією надати до управління аудиту наявну у базах даних інформацію щодо встановлених ризиків у діяльності платників податків, яка може свідчити про ймовірне заниження платниками податків податкових зобов'язань або ухилення від сплати податків, у тому числі взаємодію за ланцюгами проходження товарно-матеріальних цінностей (робіт) із контрагентами з ознаками фіктивності, задіяними в схемах ухилення від оподаткування, які знаходяться у розшуку, збанкрутували, щодо яких розпочато кримінальні провадження тощо.

При цьому, встановлено, що 26.06.2018 СУ ФР ГУ ДФС у Дніпропетровській області до Єдиного реєстру досудових розслідувань за№ 32018040000000059 за ч. 1 ст. 212 КК України внесено відомості за фактом неправомірних дій службових осіб ТОВ «Юнайтед Табако», які діючи у порушення вимог Податкового кодексу України, шляхом реалізації власно виготовленої продукції з підробленими марками акцизного податку, ухилилися від сплати податків на загальну суму більше 2 млн. грн.

Підставами для внесення відповідних відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань стали матеріали випуску від 22.06.2018 програми «Схеми», розміщені на веб-сайті radiosvoboda.org. Згідно матеріалів випуску програми «Схеми» від 22.06.2018, службові особи ТОВ «Юнайтед Табако», діючи під прикриттям представників влади, у тому числі правоохоронних органів, під час виготовлення на території м. Жовті Води Дніпропетровської області тютюнової продукції, зокрема сигарет марки «PULL» та інших, здійснюють пломбування виготовлених пачок сигарет підробленими марками акцизного податку. Надалі, сигарети виробництва ТОВ «Юнайтед Табако» реалізовуються кінцевому споживачу через роздрібну мережу. При цьому, згідно опублікованих матеріалів журналістського розслідування, використання вказаної злочинної схеми надає можливість службовим особам ТОВ «Юнайтед Табако» ухилятися від сплати акцизного податку в особливо великих розмірах.

14.11.2018 СУ ФР ГУ ДФС у Дніпропетровській області в межах кримінального провадження № 32018040000000059 за ч. 1 ст. 212 КК України проведено низку обшуків, у тому числі за місцем здійснення господарської діяльності ТОВ «Юнайтед Табако» та в складських приміщеннях, які використовує вказане підприємство.

Також встановлено, що прокуратурою Дніпропетровської області у цей же період здійснювалося досудове розслідування у кримінальному провадженні№ 42018040000001190 від 24.09.2018 за ч. 2 ст. 364 КК України, в ході якого також досліджувалися факти незаконного виготовлення тютюнових виробів в підпільних цехах на території м. Жовті Води Дніпропетровської області. В межах вказаного кримінального провадження у період з 10.01.2019 по 23.01.2019 проведено низку обшуків. Під час проведення обшуку складського приміщення за адресою: Дніпропетровська область, м. Жовті Води, вул. Об'їзна, 3, 3а, 3б, 3в, 3г, 3д, 3е, 3л, яке ТОВ «Юнайтед Табако» вказує як місце відповідального зберігання, виявлено та вилучено станки та агрегати, які утворюють лінію для повного циклу виготовлення тютюнової продукції, її фасування та упаковки, марки акцизного податку з ознаками підробки, а також велику кількість тютюнової продукції, зокрема сигарет марки «PULL», виробником яких позиціонує себе ТОВ «Юнайтед Табако».

29.03.2019 завірені копії матеріалів кримінального провадження№ 32018040000000059 за ч. 1 ст. 212, ч. 1 ст. 199 КК України, у тому числі завірені копії службових записок, протоколів обшуків, з додатками, протоколів тимчасових доступів до речей і документів, з додатками, з метою їх використання в ході проведення планової документальної перевірки ТОВ «Юнайтед Табако», надано слідчим на адресу головного державного ревізора-інспектора відділу аудиту платників Кам'янського управління - управління аудиту ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_11 , про що свідчить його особистий підпис.

Під час проведення вищезазначеної планової документальної перевірки ТОВ «Юнайтед Табако», у період з 26.03.2019 по 15.04.2019, більш точну дату та час в ході досудового розслідування не встановлено, у заступника начальника відділу аудиту платників Кам'янського управління - управління аудиту ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_5 та головного державного ревізора-інспектора відділу аудиту платників Кам'янського управління - управління аудиту ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_11 , яким було доручено проведення перевірки, у тому числі з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи ДФС, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків, зборів та інших платежів, установлених законодавством, виник умисел на зловживання владою в інтересах іншої юридичної особи, шляхом неповного відображення порушень податкового законодавства з боку службових осіб ТОВ «Юнайтед Табако» (код ЄДРПОУ 40930346) в акті № 22852/04-36-14-18/40930346 від 22.04.2019 «Про результати документальної планової виїзної перевірки ТОВ «Юнайтед Табако» (код ЄДРПОУ 40930346) з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи ДФС, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків, зборів та інших платежів, установлених законодавством за період з 01.11.2016 по 31.12.2018».

В ході проведення перевірки ТОВ «Юнайтед Табако» ОСОБА_5 та ОСОБА_11 , які здійснювали перевірку в частині адміністрування акцизного податку, використовувалися наступні вихідні дані, які відображено в Акті№ 22852/04-36-14-18/40930346 від 22.04.2019:

Відповідно до даних додатку №3 «Довідка про результати проведеного аналізу фінансово - господарської діяльності ТОВ «Юнайтед Табако» та виявлені ризики недотримання ним вимог податкового та іншого законодавства за період з 01.11.2016 по 31.12.2018», складеного та підписаного ОСОБА_5 та ОСОБА_11 , кількість виробленої продукції складала:

У 2017 році - 2 499 088 пачок, у тому числі:

-сигарети Pull De Luxe синiй, у кількості 1 190 856 пачок.

-сигарети Pull De Luxe сiрий, у кількості 457 384 пачок.

-сигарети Pull De Luxe червоний, у кількості 850 848 пачок.

У 2018 році - 9 373 229 пачок, у тому числі:

-сигарети Pull De Luxe синiй, у кількості 391 275 пачок.

-сигарети Pull De Luxe сiрий, у кількості 136 336 пачок.

-сигарети Pull De Luxe червоний, у кількості 261 039 пачок.

-сигарети Marshall de luxe UT Classic, у кількості 830 503 пачок.

-сигарети Marshall de luxe UT Power, у кількості 335 744 пачок.

-сигарети Marshall de luxe UT Super Slims, у кількості 87 936 пачок.

-сигарети Marshall de luxe UT Ultra, у кількості 450 396 пачок.

-сигарили Pull de Luxe Indiana, у кількості 6 880 000 пачок.

Відповідно до даних додатку №3 «Довідка про результати проведеного аналізу фінансово - господарської діяльності ТОВ «Юнайтед Табако» та виявлені ризики недотримання ним вимог податкового та іншого законодавства за період з 01.11.2016 по 31.12.2018» за період з 01.11.2016 по 30.04.2018 використано тютюнової сировини (кількість списаного тютюну у виробництво Дт 201 Кт 231):

-за період з 01.11.2016 по 31.12.2017, у кількості 67 475,38 кг.;

-за період з 01.01.2018 по 30.04.2018, у кількості 25 387,04 кг.;

-за період з 01.11.2016 по 30.04.2018, у кількості 92 862,42 кг.

Таким чином, за даними перевірки, ТОВ «Юнайтед Табако» за період з 01.11.2016 по 30.04.2018 використано тютюнової сировини 92 862,42 кг.

Відповідно до даних додатку №3 «Довідка про результати проведеного аналізу фінансово - господарської діяльності ТОВ «Юнайтед Табако» та виявлені ризики недотримання ним вимог податкового та іншого законодавства за період з 01.11.2016 по 31.12.2018», за період з 01.05.2018 по 31.10.2018 витрати тютюну на виробництво сигарет та сигарил складають (списано сировини Дт 201 Кт 231 за період з 01.05.2018 по 31.10.2018) всього 69 036,80 кг., в тому числі:

-списано тютюну на сигарети в кількості 34 859,91 кг.;

-списано тютюну на сигарили в кількості 34 176,89 кг.

За даними перевірки ТОВ «Юнайтед Табако», за період з 01.05.2018 по 31.10.2018 розрахункові витрати тютюну на виробництво сигарет складає 34 859,91 кг.

Відповідно до даних додатку №3 «Довідка про результати проведеного аналізу фінансово - господарської діяльності ТОВ «Юнайтед Табако» та виявлені ризики недотримання ним вимог податкового та іншого законодавства за період з 01.11.2016 по 31.12.2018» при проведенні перевірки встановлено: для виробництва однієї пачки сигарет за період з 01.11.2017 по 30.04.2018 необхідно тютюну:

-фактично вироблено сигарет 3 330 768 пачок.;

-фактично списано тютюну 92 862,42 кг.;

-використано тютюну на 1 пачку - 0,0279 кг.;

-використано тютюну на 1 сигарету - 0,0014 кг.

За даними акту перевірки, ТОВ «Юнайтед Табако» для виробництва однієї пачки сигарет необхідно 27,9 грам тютюну, що дорівнює 0,0279 кг.

Відповідно до норм витрат сировини та матеріалів для виробництва 10 000 штук сигарет форматом 84*7,8 мм, затверджених директором ТОВ «Юнайтед Табако» 08.01.2018, необхідно використати 14,0 кг тютюну.

Таким чином, розрахункова сума витрат тютюну для виробництва 1 пачки сигарет форматом 84*7,8 мм за даними ТОВ «Юнайтед Табако» складає0,0279 кг, що відповідає даним акту перевірки.

При цьому, сигаретами форматом 84*7,8 мм, які виробляє ТОВ «Юнайтед Табако», є: сигарети Pull De Luxe синiй, сигарети Pull De Luxe сiрий, сигарети Pull De Luxe червоний, сигарети Marshall de luxe UT Classic, сигарети Marshall de luxe UT Power, сигарети Marshall de luxe UT Ultra.

Реалізація ТОВ «Юнайтед Табако» сигарет Marshall de luxe UT Super Slims здійснювалася на адресу ТОВ «Торговий дім «Юнайтед Табако» на виконання договору №1-Р від 31.07.2017, згідно наступних видаткових накладних: №73від 16.11.2018 - реалізовано 34 3241 пачок; №74 від 16.11.2018 - реалізовано 3 755 пачок; №75 від 21.11.2018 - реалізовано 40 000 пачок; №83 від 05.12.2018 - реалізовано 9 940 пачок.

Крім того, до листопада 2018 року ТОВ «Юнайтед Табако» здійснювало виробництво та реалізацію виключно сигарет форматом 84*7,8 мм та сигарил.

За період з 01.01.2018 по 31.10.2018, за даними оборотно-сальдових відомостей по рахунку 26 за серпень 2017 - вересень 2019 (Д-т рах. 26, К-т рах. 26), вироблено та реалізовано сигарет форматом 84*7,8 мм в загальній кількості 2 133 280 пачок, в тому числі в розрізі періодів: у січні 2018 року - в кількості 123 199 пачок; у лютому 2018 року - в кількості 290 374 пачок; у березні 2018 року - в кількості 253 107 пачок; у квітні 2018 року - в кількості 240 000 пачок; у травні 2018 року - в кількості 198 280 пачок; у червні 2018 року - в кількості 148 280 пачок; у липні 2018 року - в кількості 293 360 пачок; у серпні 2018 року - в кількості 146 680 пачок; у вересні 2018 року - в кількості 160 000 пачок; у жовтні 2018 року - в кількості 280 000 пачок.

Крім того, встановлено, що за період з 01.01.2018 по 31.10.2018 за даними видаткових накладних ТОВ «Юнайтед Табако» на адресу ТОВ «Торговий дім «Юнайтед Табако» реалізовано 2 133 280 пачок сигарет форматом 84*7,8 мм, а саме:

-за договором №1-Р від 31.07.2017, на підставі видаткової накладної №1 від 24.01.2018, реалізовано сигарети Marshall de luxe UT Ultra у кількості 70 500 пачок;

-за договором №1-Р від 31.07.2017, на підставі видаткової накладної №2 від 25.01.2018, реалізовано сигарети Marshall de luxe UT Classic у кількості 30 897 пачок;

-за договором №1-Р від 31.07.2017, на підставі видаткової накладної №2 від 25.01.2018, реалізовано сигарети Marshall de luxe UT Ultra у кількості 21 802 пачок;

-за договором №1-Р від 31.07.2017, на підставі видаткової накладної №3 від 14.02.2018 реалізовано сигарети Marshall de luxe UT Classic у кількості 56 898 пачок;

-за договором №1-Р від 31.07.2017, на підставі видаткової накладної №3 від 14.02.2018 реалізовано сигарети Marshall de luxe UT Ultra у кількості 90 438 пачок;

-за договором №1-Р від 31.07.2017, на підставі видаткової накладної №7 від 27.02.2018 реалізовано сигарети Marshall de luxe UT Classic у кількості 143 038 пачок;

-за договором №1-Р від 31.07.2017, на підставі видаткової накладної №8 від 27.03.2018 реалізовано сигарети Marshall de luxe UT Power у кількості 51 893 пачок;

-за договором №1-Р від 31.07.2017, на підставі видаткової накладної №8 від 27.03.2018 реалізовано сигарети Marshall de luxe UT Classic у кількості 75 000 пачок;

-за договором №1-Р від 31.07.2017, на підставі видаткової накладної №8 від 27.03.2018 реалізовано сигарети Marshall de luxe UT Classic у кількості 73 107 пачок;

-за договором №1-Р від 31.07.2017, на підставі видаткової накладної №9 від 30.03.2018 реалізовано сигарети Marshall de luxe UT Power у кількості 53 107 пачок;

-за договором №1-Р від 31.07.2017, на підставі видаткової накладної №10 від 12.04.2018 реалізовано сигарети Pull de luxe червоний у кількості 102 239 пачок;

-за договору №1-Р від 31.07.2017, на підставі видаткової накладної №10 від 12.04.2018 реалізовано сигарети Pull de luxe сірий у кількості27 536 пачок.

-за договором №1-Р від 31.07.2017, на підставі видаткової накладної №11 від 19.04.2018, реалізовано сигарети Pull de luxe синій у кількості54 000 пачок;

-за договором №1-Р від 31.07.2017, на підставі видаткової накладної №12 від 25.04.2018, реалізовано сигарети Pull de luxe синій у кількості42 125 пачок;

-за договором №1-Р від 31.07.2017, на підставі видаткової накладної №12 від 25.04.2018, реалізовано сигарети Pull de luxe червоний у кількості14 100 пачок;

-за договором №1-Р від 31.07.2017, на підставі видаткової накладної №13 від 21.05.2018, реалізовано сигарети Marshall de luxe UT Classic у кількості 50 000 пачок;

-за договором №1-Р від 31.07.2017, на підставі видаткової накладної №13 від 21.05.2018, реалізовано сигарети Marshall de luxe UT Power у кількості 47 280 пачок;

-за договором №1-Р від 31.07.2017, на підставі видаткової накладної №13 від 21.05.2018, реалізовано сигарети Marshall de luxe UT Ultra у кількості 56 000 пачок;

-за договором №1-Р від 31.07.2017, на підставі видаткової накладної №14 від 25.05.2018, реалізовано сигарети Marshall de luxe UT Classic у кількості 22 500 пачок;

-за договором №1-Р від 31.07.2017, на підставі видаткової накладної №14 від 25.05.2018, реалізовано сигарети Marshall de luxe UT Ultra у кількості 22 500 пачок;

-за договором №1-Р від 31.07.2017, на підставі видаткової накладної №15 від 11.06.2018 реалізовано сигарети Marshall de luxe UT Classic у кількості 45 500 пачок;

-за договором №1-Р від 31.07.2017, на підставі видаткової накладної №16 від 13.06.2018, реалізовано сигарети Marshall de luxe UT Classic у кількості 25 000 пачок;

-за договором №1-Р від 31.07.2017, на підставі видаткової накладної №17 від 18.06.2018, реалізовано сигарети Marshall de luxe UT Power у кількості 36 500 пачок;

-за договором №1-Р від 31.07.2017, на підставі видаткової накладної №17 від 18.06.2018, реалізовано сигарети Marshall de luxe UT Classic у кількості 8 500 пачок;

-за договором №1-Р від 31.07.2017, на підставі видаткової накладної №18 від 19.06.2018, реалізовано сигарети Marshall de luxe UT Ultra у кількості 18 500 пачок;

-за договором №1-Р від 31.07.2017, на підставі видаткової накладної №18 від 19.06.2018, реалізовано сигарети Marshall de luxe UT Power у кількості 7 000 пачок;

-за договором №1-Р від 31.07.2017, на підставі видаткової накладної №19 від 26.06.2018, реалізовано сигарети Marshall de luxe UT Ultra у кількості 7 280 пачок;

-за договором №1-Р від 31.07.2017, на підставі видаткової накладної №20 від 03.07.2018, реалізовано сигарети Pull de luxe синій у кількості29 604 пачок;

-за договором №1-Р від 31.07.2017, на підставі видаткової накладної №21 від 04.07.2018, реалізовано сигарети Pull de luxe синій у кількості 53 896 пачок;

-за договором №1-Р від 31.07.2017, на підставі видаткової накладної №22 від 11.07.2018, реалізовано сигарети Marshall de luxe UT Classic у кількості 72 000 пачок;

-за договором №1-Р від 31.07.2017, на підставі видаткової накладної №23 від 16.07.2018, реалізовано сигарети Marshall de luxe UT Power у кількості 20 260 пачок;

-за договором №1-Р від 31.07.2017 на підставі видаткової накладної №23 від 16.07.2018 реалізовано сигарети Marshall de luxe UT Classic у кількості 25 500 пачок;

-за договором №1-Р від 31.07.2017, на підставі видаткової накладної №24 від 20.07.2018 реалізовано сигарети Marshall de luxe UT Ultra у кількості 10 000 пачок;

-за договором №1-Р від 31.07.2017, на підставі видаткової накладної №24 від 20.07.2018, реалізовано сигарети Marshall de luxe UT Power у кількості 26 600 пачок;

-за договором №1-Р від 31.07.2017, на підставі видаткової накладної №25 від 27.07.2018, реалізовано сигарети Marshall de luxe UT Ultra у кількості 55 500 пачок;

-за договором №1-Р від 31.07.2017, на підставі видаткової накладної №27 від 03.08.2018, реалізовано сигарети Marshall de luxe UT Classic у кількості 28 000 пачок;

-за договором №1-Р від 31.07.2017, на підставі видаткової накладної №29 від 07.08.2018, реалізовано сигарети Marshall de luxe UT Classic у кількості 12 000 пачок;

-за договором №1-Р від 31.07.2017, на підставі видаткової накладної №30 від 10.08.2018, реалізовано сигарети Marshall de luxe UT Classic у кількості 27 400 пачок;

-за договором №1-Р від 31.07.2017, на підставі видаткової накладної №32 від 15.08.2018, реалізовано сигарети Marshall de luxe UT Classic у кількості 21 100 пачок;

-за договором №1-Р від 31.07.2017, на підставі видаткової накладної №34 від 17.08.2018, реалізовано сигарети Marshall de luxe UT Classic у кількості 21 500 пачок.

-за договором №1-Р від 31.07.2017, на підставі видаткової накладної №36 від 22.08.2018, реалізовано сигарети Marshall de luxe UT Classic у кількості 16 500 пачок.

-за договором №1-Р від 31.07.2017, на підставі видаткової накладної №38 від 23.08.2018, реалізовано сигарети Marshall de luxe UT Classic у кількості 17 000 пачок.

-за договором №1-Р від 31.07.2017, на підставі видаткової накладної №40 від 28.08.2018, реалізовано сигарети Marshall de luxe UT Classic у кількості 3 180 пачок.

-за договором №1-Р від 31.07.2017, на підставі видаткової накладної №43 від 05.09.2018, реалізовано сигарети Marshall de luxe UT Classic у кількості 19 700 пачок.

-за договором №1-Р від 31.07.2017, на підставі видаткової накладної №45 від 07.09.2018, реалізовано сигарети Marshall de luxe UT Classic у кількості 14 500 пачок.

-за договором №1-Р від 31.07.2017, на підставі видаткової накладної №47 від 11.09.2018, реалізовано сигарети Marshall de luxe UT Classic у кількості 14 800 пачок.

-за договором №1-Р від 31.07.2017, на підставі видаткової накладної №49 від 14.09.2018, реалізовано сигарети Marshall de luxe UT Classic у кількості 15 000 пачок.

-за договором №1-Р від 31.07.2017, на підставі видаткової накладної №52 від 18.09.2018, реалізовано сигарети Marshall de luxe червоний у кількості 31 540 пачок.

-за договором №1-Р від 31.07.2017, на підставі видаткової накладної №52 від 18.09.2018, реалізовано сигарети Marshall de luxe синій у кількості 30 000 пачок.

-за договором №1-Р від 31.07.2017, на підставі видаткової накладної №54 від 21.09.2018, реалізовано сигарети Marshall de luxe сірий у кількості 34 460 пачок.

-за договором №1-Р від 31.07.2017, на підставі видаткової накладної №58 від 10.10.2018, реалізовано сигарети Marshall de luxe червоний у кількості 92 500 пачок.

-за договором №1-Р від 31.07.2017, на підставі видаткової накладної №58 від 10.10.2018, реалізовано сигарети Marshall de luxe синій у кількості 93 113 пачок.

-за договором №2-Р від 01.08.2018, на підставі видаткової накладної №62 від 23.10.2018, реалізовано сигарети Marshall de luxe синій у кількості 44 387 пачок.

-за договором №2-Р від 01.08.2018, на підставі видаткової накладної №65 від 25.10.2018, реалізовано сигарети Marshall de luxe UT Power у кількості 50 000 пачок.

При цьому, ТОВ «Юнайтед Табако» реалізовувало тютюнові вироби власного виробництва виключно на адресу ТОВ «Торговий дім «Юнайтед Табако», що підтверджується даними бухгалтерського обліку підприємства та даними видаткових накладних, виписаних на адресу ТОВ «Торговий дім «Юнайтед Табако».

Крім того, згідно даних акту перевірки, ТОВ «Юнайтед Табако» за період з 01.11.2016 по 31.12.2018 вироблено та реалізовано тютюнової продукції відповідно до видаткових накладних:

-сигарети Pull De Luxe синiй, у 2017 році - 1 190 856 пачок, у 2018 році - 391 275 пачок;

-сигарети Pull De Luxe сiрий, у 2017 році - 457 384 пачок, у 2018 році - 136 336 пачок;

-сигарети Pull De Luxe червоний у 2017 році - 850 848 пачок, у 2018 році- 261 039 пачок;

-сигарети Marshall de luxe UT Classic, у 2018 році - 830 503 пачок;

-сигарети Marshall de luxe UT Power, у 2018 році - 335 744 пачок;

-сигарети Marshall de luxe UT Super Slims, у 2018 році - 87 936 пачок;

-сигарети Marshall de luxe UT Ultra, у 2018 році - 450 396 пачок.;

-сигарили Pull de Luxe Indiana, у 2018 році - 6 880 000 пачок.

Відповідно до даних додатку №3 «Довідка про результати проведеного аналізу фінансово - господарської діяльності ТОВ «Юнайтед Табако» та виявлені ризики недотримання ним вимог податкового та іншого законодавства за період з 01.11.2016 по 31.12.2018», складеного та підписаного ОСОБА_5 та ОСОБА_11 , кількість списаного тютюну в виробництво складає:

За період з 01.01.2018 по 30.04.2018 - 25 387,04 кг.;

За період з 01.05.2018 по 31.10.2018 - 34 859,91 кг.

Всього списано тютюну в виробництво за період з 01.01.2018 по 31.10.2018 - 60 246,95 кг.

Відповідно до норм витрат сировини та матеріалів для виробництва 10 000 штук сигарет форматом 84*7,8 мм, затверджених директором ТОВ «Юнайтед Табако» 08.01.2018, а також відповідно до даних акту перевірки, для виробництва 1 пачки сигарет необхідно використати 0,0279 кг тютюну.

Розрахункова кількість вироблених пачок сигарет форматом 84*7,8 мм за період з 01.01.2018 по 31.10.2018 складає 2 159 388 штук (60 246,95 кг/0,0279 кг).

Фактично, за даними акту перевірки, за даними бухгалтерського обліку ТОВ «Юнайтед Табако» та за даними видаткових накладних, за період з 01.01.2018 по 31.10.2018 кількість вироблених та реалізованих пачок сигарет форматом 84*7,8 мм складає 2 133 280 шт.

Таким чином, різниця складає 26 108 пачок.

Тобто, виходячи з встановленої норми витрат тютюну на виробництво сигарет форматом 84*7,8 мм, ТОВ «Юнайтед Табако» вироблено та реалізовано більшу кількість пачок, ніж відображено в бухгалтерському обліку підприємства та в матеріалах акту №22852/04-36-14-18/40930346 від 22.04.2019 планової документальної виїзної перевірки ТОВ «Юнайтед Табако» (код ЄДРПОУ 40930346) з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи ДФС, правильністю обчислення, повнотою та своєчасністю сплати до бюджету державних цільових фондів, податків, зборів та інших платежів, установлених законодавством за період з 01.11.2016 по 31.12.2018, проведеної службовими особами ГУ ДФС у Дніпропетровській області.

При цьому, факт заниження загальної кількості сигарет, що виробляється з 60 246,95 кг тютюну, в акті перевірки №22852/04-36-14-18/40930346 від 22.04.2019 відповідальними особами - ОСОБА_5 та ОСОБА_11 не відображено.

Крім того, під час проведення перевірки, 15.04.2019 ОСОБА_5 та ОСОБА_20 на адресу директора ТОВ «Юнайтед Табако» спрямовано запит № 8 про надання документів щодо виробництва сигарил: калькуляцій, специфікацій, норм витрат сировини, технічних умов та протоколів випробувань. В свою чергу, незважаючи на розслідування кримінального провадження за фактом виробництва ТОВ «Юнайтед Табако» сигарет з підробленими марками акцизного податку, аналогічних документів щодо виробництва сигарет особами, відповідальними за проведення перевірки в цій частині, - ОСОБА_5 та ОСОБА_11 , в ТОВ «Юнайтед Табако» не витребувано.

Згідно даних податкових декларацій з акцизного податку та додатків 2 до них, наданих ТОВ «Юнайтед Табако» до Кам'янської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області (Жовтоводське відділення), ТОВ «Юнайтед Табако» реалізовано сигарет в загальній кількості 2 133 280 пачок. Сума нарахованого акцизного податку всього складає 33 191 728 грн., у тому числі в розрізі податкових періодів:

1)січень 2018 - реалізовано 123 199 пачок, нараховано акцизного податку в сумі 1 905 149 грн., в тому числі:

-реалізовано сигарети Marshall de luxe UT Classic у кількості 30 897 пачок, нараховано акцизного податку 477 791,21 грн.;

-реалізовано сигарети Marshall de luxe UT Ultra у кількості 92 302 пачок, нараховано акцизного податку 1 427 358,13 грн.;

2)лютий 2018 - реалізовано 290 374 пачок, нараховано акцизного податку в сумі 4 490 344 грн., в тому числі:

-реалізовано сигарети Marshall de luxe UT Classic у кількості 199 936 пачок, нараховано акцизного податку 3 091 810,30 грн.;

-реалізовано сигарети Marshall de luxe UT Ultra у кількості 90 438 пачок, нараховано акцизного податку 1 398 533,23 грн.;

3)березень 2018 - реалізовано 253 107 пачок, нараховано акцизного податку в сумі 3 914 047 грн., в тому числі:

-реалізовано сигарети Marshall de luxe UT Classic у кількості 75 000 пачок, нараховано акцизного податку 1 159 800,00 грн.;

-реалізовано сигарети Marshall de luxe UT Power у кількості 105 000 пачок, нараховано акцизного податку 1 623 720,00 грн.;

-реалізовано сигарети Marshall de luxe UT Ultra у кількості 73 107 пачок, нараховано акцизного податку 1 130 526,65 грн.;

4)квітень 2018 - реалізовано 240 000 пачок, нараховано акцизного податку в сумі 3 914 047 грн., в тому числі:

-реалізовано сигарети Pull De Luxe червоний в кількості 116 339 пачок, нараховано акцизного податку 1 159 800,00 грн.;

-реалізовано сигарети Marshall de luxe синій в кількості 96 125 пачок, нараховано акцизного податку 1 623 720,00 грн.;

-реалізовано сигарети Marshall de luxe сірий в кількості 27 536 пачок, нараховано акцизного податку 1 130 526,65 грн.;

5)травень 2018 - реалізовано 198 280 пачок, нараховано акцизного податку в сумі 3 066 202 грн., в тому числі:

-реалізовано сигарети Marshall de luxe UT Classic у кількості 72 500 пачок, нараховано акцизного податку 1 121 140,00 грн.;

-реалізовано сигарети Marshall de luxe UT Ultra у кількості 78 500 пачок, нараховано акцизного податку 1 213 924,00 грн.;

-реалізовано сигарети Marshall de luxe UT Power у кількості 47 280 пачок, нараховано акцизного податку 731 137,92 грн.;

6)червень 2018 - реалізовано 148 280 пачок, нараховано акцизного податку в сумі 2 293 002 грн., в тому числі:

-реалізовано сигарети Marshall de luxe UT Classic в кількості 79 000 пачок, нараховано акцизного податку 1 221 656,00 грн.;

-реалізовано сигарети Marshall de luxe UT Ultra в кількості 25 780 пачок, нараховано акцизного податку 398 661,92 грн.;

-реалізовано сигарети Marshall de luxe UT Power в кількості 43 500 пачок, нараховано акцизного податку 672 684,00 грн.;

7)липень 2018 - реалізовано 293 360 пачок, нараховано акцизного податку в сумі 4 536 519 грн.:

-реалізовано сигарети Marshall de luxe UT Classic в кількості 97 500 пачок, нараховано акцизного податку 1 507 740,00 грн.;

-реалізовано сигарети Marshall de luxe UT Ultra в кількості 65 500 пачок, нараховано акцизного податку 1 012 892,00 грн.;

-реалізовано сигарети Marshall de luxe UT Power в кількості 46 860 пачок, нараховано акцизного податку 724 643,04 грн.;

-реалізовано сигарети Marshall de luxe синій в кількості 83 500 пачок, нараховано акцизного податку 1 291 244,00 грн.;

8)серпень 2018 - реалізовано сигарети Marshall de luxe UT Classic в кількості 146 680 пачок, нараховано акцизного податку 2 268 259 грн.;

9)вересень 2018 - реалізовано 160 000 пачок, нараховано акцизного податку в сумі 2 474 240 грн.:

-реалізовано сигарети Marshall de luxe UT Classic в кількості 64 000 пачок, нараховано акцизного податку 989 696,00 грн.;

-реалізовано сигарети Pull De Luxe червоний в кількості 31 540 пачок, нараховано акцизного податку 487 734,56 грн.;

-реалізовано сигарети Marshall de luxe синій в кількості 30 000 пачок, нараховано акцизного податку 463 920,00 грн.;

-реалізовано сигарети Marshall de luxe сірий в кількості 34 460 пачок, нараховано акцизного податку 532 889,44 грн.;

10)жовтень 2018 - реалізовано 280 000 пачок, нараховано акцизного податку в сумі 4 329 920 грн.:

-реалізовано сигарети Marshall de luxe UT Power в кількості 50 000 пачок, нараховано акцизного податку 773 200,00 грн.;

-реалізовано сигарети Pull De Luxe червоний в кількості 92 500 пачок, нараховано акцизного податку 1 430 420,00 грн.;

-реалізовано сигарети Marshall de luxe синій в кількості 137 500 пачок, нараховано акцизного податку 2 126 300,00 грн.

Виходячи з вищенаведеного, сума задекларованого акцизного податку вирахувана виходячи з кількості реалізованого товару в кількості 2 133 280 пачок сигарет форматом 84*7,8 мм, що підтверджено даними бухгалтерського обліку, даними видаткових накладних та даними матеріалів акту №22852/04-36-14-18/40930346 від 22.04.2019 планової документальної виїзної перевіркиТОВ «Юнайтед Табако» (код ЄДРПОУ 40930346) з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи ДФС, правильністю обчислення, повнотою та своєчасністю сплати до бюджету державних цільових фондів, податків, зборів та інших платежів, установлених законодавством за період з 01.11.2016 по 31.12.2018, проведеної службовими особами ГУ ДФС у Дніпропетровській області.

Враховуючи, що ТОВ «Юнайтед Табако» реалізовано весь обсяг сигарет, вироблений з тютюну в кількості 60 246,95 кг, ТОВ «Юнайтед Табако» без акцизних марок реалізовано 26 108 пачок сигарет (2 159 388 пачок - 2 133 280 пачок).

При цьому, розрахунок акцизного податку необхідно проводити з кількості вироблених та реалізованих пачок сигарет форматом 84*7,8 мм в кількості 2 159 388 шт.

Відповідно до п. п. 212.1.1 п. 212.1 ст. 212 Податкового кодексу України платниками податку є особа, яка виробляє підакцизні товари (продукцію) на митній території України, у тому числі з давальницької сировини.

Згідно п. п. 213.1.1 п. 213.1 ст. 213 Податкового кодексу України, об'єктами оподаткування є операції з реалізації вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції).

Відповідно до п. 215.1 ст. 215 Податкового кодексу України, до підакцизних товарів належать: тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну.

П. п. 215.3.3 п. 215.3 ст. 215 Податкового кодексу України встановлено мінімальне акцизне податкове зобов'язання із сплати акцизного податку з тютюнових виробів.

Тимчасово, з 1 січня 2018 до 31 грудня 2024 включно, встановлені нормами п. п. 1 п. 17 підрозділу 5 «Особливості справляння акцизного податку та екологічного податку» розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України специфічні ставки акцизного податку на код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД 2402 20 90 20, сигарети з фільтром, за період з 01.01.2018 по 31.12.2018 складає 577,98 грн. за 1 000 штук.

Відповідно до п. п. 1 п. 17 підрозділу 5 «Особливості справляння акцизного податку та екологічного податку» розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України розрахункова сума акцизного податку за адвалорними ставками на код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД 2402 20 90 20, сигарети з фільтром складає 12%.

Протягом 2018 року мінімальне акцизне податкове зобов'язання із сплати акцизного податку, встановлене нормами п. п. 2 п. 17 підрозділу 5 «Особливості справляння акцизного податку та екологічного податку» розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України на код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД 2402 20 90 20, сигарети з фільтром, за період з 01.01.2018 по 31.12.2018 складає 773,20 грн. за 1 000 штук.

Згідно п. 216.1 ст. 216 Податкового кодексу України, датою виникнення податкових зобов'язань щодо підакцизних товарів (продукції), вироблених на митній території України, є дата їх реалізації особою, яка їх виробляє, незалежно від цілей і напрямів подальшого використання таких товарів (продукції).

Розрахункова сума акцизного податку на реалізовані26 109 пачок сигарет складає:

Відповідно до п. п. 1 п. 17 підрозділу 5 «Особливості справляння акцизного податку та екологічного податку» розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України розрахункова сума акцизного податку за специфічними ставками складає: 26 108 пачок * 20 сигарет в пачці * 577,98 грн. ставки податку/1 000 пачок = 301 798 грн.

Відповідно до п. п. 1 п. 17 підрозділу 5 «Особливості справляння акцизного податку та екологічного податку» розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України розрахункова сума акцизного податку за адвалорними ставками складає: обсяг реалізації: 26 108 пачок*18,96 ціна 1 пачки з ПДВ*12% = 59 401 грн.

Відповідно до п. п. 2 п. 17 підрозділу 5 «Особливості справляння акцизного податку та екологічного податку» розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України мінімальне податкове зобов'язання з акцизного податку складає: 26 108 пачок * 20 сигарет в пачці * 773,20 грн. ставки податку /1 000 пачок = 403 734,11 грн.

Виходячи з вищенаведеного, сума акцизного податку за період з 01.01.2018 по 31.10.2018, яка була ненарахована ТОВ «Юнайтед Табако» в ході проведення позапланової документальної перевірки заступником начальника відділу аудиту платників Кам'янського управління - управління аудиту ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_5 та головним державним ревізором-інспектором відділу аудиту платників Кам'янського управління - управління аудиту ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_11 , за період з 01.11.2016 по 31.12.2018 складає 403 734,11 грн.

За результатом проведеної перевірки, заступником начальника відділу аудиту платників Кам'янського управління - управління аудиту ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_5 , головним державним ревізором-інспектором відділу аудиту платників Кам'янського управління - управління аудиту ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_11 , а також іншими ревізорами, які приймали участь у проведенні перевірки за іншими напрямами та яким не було відомо про злочинні дії ОСОБА_21 та ОСОБА_22 , 22.04.2019, більш точний час в ході досудового розслідування не встановлено, в будівлі Головного управління ДФС у Дніпропетровській області за адресою: м. Дніпро, вул. Сімферопольська, 17-А, складено та підписано Акт №22852/04-36-14-18/40930346 від 22.04.2019 «Про результати документальної планової виїзної перевірки ТОВ «Юнайтед Табако» (код ЄДРПОУ 40930346) з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи ДФС, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків, зборів та інших платежів, установлених законодавством за період з 01.11.2016 по 31.12.2018» (далі - Акт).

Згідно розділу IV Акту, перевіркою ТОВ «Юнайтед Табако» встановлено порушення:

1.п.198.5 ст.198 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (зі змінами та доповненнями), в результаті чого підприємством завищено від'ємне значення податку на додану вартість на загальну суму 77 804 грн., в тому числі за грудень 2018 у сумі 77 804 грн.;

2.п.216.3 ст. 216 Податкового кодексу України, в результаті чого підприємством занижено акцизний податок на загальну суму 2 472 976 грн., в тому числі, за 2018 рік у сумі 2 472 976 грн.;

3.п.201.10 ст. 201 Податкового кодексу України встановлено відсутність реєстрації податкових накладних ТОВ «Юнайтед Табако» в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідно до п.1201.2 ст.1201 Податкового кодексу України застосовано штрафні санкції за відсутність реєстрації податкових накладних;

4.п.4 ч.2 ст.6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями від 08.07.2010 №2464-VI, а саме: подання з порушенням встановлених строків звіту за листопад 2016 , строк подання до 20.12.2016, фактично подано 13.01.2017;

5.п.2.6, п.2.11, п.3.1, п. 7.39 та п. 7.41 Положення про ведення касових операцій у національній валюті України від 15.12.2004 № 637 (зі змінами та доповненнями).

В свою чергу, ОСОБА_5 та ОСОБА_11 , діючи умисно, зловживаючи владою в інтересах юридичної особи - ТОВ «Юнайтед Табако», маючи достатній досвід роботи, маючи вищу економічну освіту, володіючи спеціальними знаннями в сфері адміністрування податків і зборів, будучи обізнаними про факт розслідування слідчими СУ ФР ГУ ДФС у Дніпропетровській області кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32018040000000059, за матеріалами журналістського розслідування програми «Схеми» щодо фактів можливого ухилення посадовими особами ТОВ «Юнайтед Табако» від сплати акцизного податку під час виробництва та реалізації тютюнових виробів (сигарет та сигарил) з підробленими марками акцизного податку, володіючи достатньою кількістю оперативної інформації з цього питання, усвідомлюючи, що проводять першу планову документальну перевірку ТОВ «Юнайтед Табако» з моменту його створення і раніше питання повноти сплати підприємством акцизного податку при реалізації сигарет не перевірялося, маючи у розпорядженні всю необхідну первинну фінансово-господарську та бухгалтерську документацію вказаного підприємства та копії всіх необхідних матеріалів кримінального провадження № 32018040000000059, перебуваючи в будівлі Головного управління ДФС у Дніпропетровській області за адресою: м. Дніпро, вул. Сімферопольска, 17-А, 22.04.2019, більш точний час не встановлено, внесли до Акту перевірки№ 22852/04-36-14-18/40930346, який є офіційним документом та який здатен спричинити наслідки правового характеру, завідомо неправдиві відомості щодо відсутності порушень з боку службових осіб ТОВ «Юнайтед Табако», не відобразивши факту не сплати підприємством акцизного податку на реалізовані тютюнові вироби - сигарети, за період з 01.01.2018 по 31.10.2018, у розмірі 403 734,11 грн.

При цьому, 03.06.2019 начальником управління аудиту ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_19 на адресу заступника начальника 1-го ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_23 спрямовано службову записку за № 3978/04-36-14-18 від 03.06.2019, в якій повідомлено про результати проведеної документальної планової перевіркиТОВ «Юнайтед Табако». Виконавцем вказаної службової записки вказано головного державного ревізора-інспектора відділу аудиту платників Кам'янського управління - управління аудиту ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_11

12.06.2019 начальником управління аудиту ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_19 на адресу заступника начальника 1-го ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_23 також спрямовано службову записку за № 4287/04-36-14-18 в якій повідомлено про результати проведеної документальної планової перевірки ТОВ «Юнайтед Табако», а також про винесення за її результатами податкових повідомлень-рішень, зокрема податкового повідомлення-рішення форми «Р» від 12.06.2019 № 0017431418 про збільшення зобов'язання зі сплати акцизного податку у розмірі 2 472 976 грн. та фінансової санкції у розмірі 618 244,00 грн. Крім того, у вказаній службові записці повідомлено, що ТОВ «Юнайтед Табако» не планує оскаржувати донараховані суми.

Листом ТОВ «Юнайтед Табако» №01-08-260 від 24.06.2019 ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомлено, що донараховані актом перевірки ГУ ДФС у Дніпропетровській області №22852/04-36-14-18/40930346 від 22.04.2019 суми акцизного податку разом зі штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) у загальному розмірі 3 091 220 грн. (податкові зобов'язання за платежем - акцизний податок на тютюн та тютюнові вироби - 2 472 976 грн.; штрафні (фінансові) санкції (штрафи) - 618 244 грн.) відшкодовані в повному обсязі до Державного бюджету України, що підтверджується платіжним дорученням №3378 від 20.06.2018.

В подальшому, в межах кримінального провадження№ 32018040000000059 директору ТОВ «Юнайтед Табако» ОСОБА_24 27.06.2019 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України.

27.06.2019 прокурором у кримінальному провадженні№ 32018040000000059 - прокурором другого відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання державного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_25 до Жовтоводського міського суду Дніпропетровської області спрямовано клопотання про звільнення директора ТОВ «Юнайтед Табако» ОСОБА_24 від кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 212 КК України, на підставі ч. 4 ст. 212 КК України, у зв'язку зі сплатою податків (обов'язкових платежів) та відшкодуванням шкоди, завданої державі їх несвоєчасною сплатою.

Ухвалою судді Жовтоводського міського суду Дніпропетровської області ОСОБА_26 від 31.07.2019 (справа № 176/1613/19, провадження№ 1-кп/176/237/19) клопотання прокурора у кримінальному провадженні№ 32018040000000059 задоволено. Директора ТОВ «Юнайтед Табако'Вершуту В.В. звільнено від кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 212КК України, на підставі ч. 4 ст. 212 КК України, а кримінальне провадження№ 32018040000000059 закрито.

В свою чергу, внаслідок умисних протиправних дій ОСОБА_5 та ОСОБА_11 , які виразилися в ненарахуванні ТОВ «Юнайтед Табако» в ході планової документальної перевірки зобов'язання зі сплати акцизного податку під час реалізації сигарет у розмірі 403 734,11 грн., державним інтересам заподіяно майнової шкоди, яка у двісті п'ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, що спричинило тяжкі наслідки.

Крім того, вказані дії ОСОБА_5 та ОСОБА_11 призвели до невірної кваліфікації органом досудового розслідування дій директора ТОВ «Юнайтед Табако» ОСОБА_24 в межах кримінального провадження № 32018040000000059 за ч. 1 ст. 212 КК України, а не за ч. 2 ст. 212 КК України, відповідно до загальної суми ухилення ТОВ «Юнайтед Табако» від сплати акцизного податку у загальному розмірі 2 876 710,11 грн. (403 734,11 грн.+ 2 472 976 грн.) При цьому, санкція ч. 2 ст. 212 КК України передбачає безальтернативне покарання у вигляді позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Таким чином, ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366 КК України, а саме у зловживанні владою тобто умисному, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для іншої юридичної особи використанні службовою особою влади всупереч інтересам служби, якщо воно спричинило тяжкі наслідки, а також у внесенні до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей.

ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 cт. 364, ч. 1 ст. 366 КК України.

Обгрунтованість підозри ОСОБА_5 повністю підтверджується зібраними в кримінальному провадженні доказами.

Метою застосування до підозрюваного ОСОБА_5 запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту є забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання ризиків, передбачених у п.п. 1, 3,5 ч.1 ст. 177 КПК України. В обґрунтування застосування запобіжного заходу щодо ОСОБА_5 слідчий зазначив, що останній може переховуватися від органів досудового розслідування, приймаючи до уваги, що він може негативно впливати на хід досудового розслідування та судового розгляду шляхом впливу незаконними засобами на свідків та інших учасників кримінального провадження та протиправно перешкоджати кримінальному провадженню за обставин, вказаних вище, а також враховуючи, що останній підозрюється у вчиненні тяжкого корупційного злочину, за який передбачено покарання у вигляді позбавлення волі строком до шести років, без можливості застосування положень Кримінального кодексу України про звільнення особи від відбування покарання, враховуючи особу підозрюваного та враховуючи неможливість застосування щодо нього інших більш м'яких запобіжних заходів, тому звернувся до суду з вказаним клопотанням.

Прокурор в судовому засіданні змінив клопотання, просив обрати підозрюваному запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту, враховуючи обставини, які стали відомі у судовому засіданні, а саме, що підозрюваний є вдівцем та самостійно утримує неповнолітнього сина, поклавши на нього обов'язки, передбачені ч.5 ст. 194 КПК України. Зазначив, що кримінальне правопорушення, у якому підозрюється ОСОБА_5 є тяжким корупційним злочином, підозра є обґрунтованою та підтверджується доказами. В рамках кримінального провадження проведено експертизу, якою підтверджено розмір завданих державі збитків.

Захисник ОСОБА_4 в судовому засіданні проти застосування цілодобового домашнього арешту до ОСОБА_5 заперечував, зазначив, що клопотання є безпідставним, підозра необґрунтована та пред'явлена передчасно. Актом перевірки, на який посилається прокурор порушень не встановлено, а додатки до акту мають інформативний характер. Ризики наведені у клопотанні є необґрунтованими. ОСОБА_5 не ухиляється від органів досудового слідства, з'являвся на виклики слідчого, знищити документи, які мають значення для досудового розслідування він не може, оскільки слідчим отримано всі необхідні матеріали стосовноТОВ «Юнайтед Табако». ОСОБА_5 має міцні соціальні зв'язки, має на утриманні неповнолітню дитину, постійне місце реєстрації та проживання, має повну вищу освіту та працює в органах податкової служби з 1997 року на різних посадах.

Підозрюваний ОСОБА_5 в судовому засіданні обґрунтованість підозри не визнав. У задоволенні клопотання слідчого прохав відмовити.

У судовому засіданні свідок ОСОБА_27 надав позитивну характеристику підозрюваному.

Заслухавши учасників процесу, вивчивши клопотання та копії матеріалів, якими воно обґрунтовується, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Відповідно до ч.1 ст. 194 КПК України, під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов'язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: 1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; 2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; 3) недостатність застосування більш м'яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.

Як вбачається зі ст. 178 КПК України, при вирішенні питання про обрання запобіжного заходу, крім наявності ризиків, зазначених у статті 177 цього Кодексу, слідчий суддя, суд на підставі наданих сторонами кримінального провадження матеріалів зобов'язаний оцінити в сукупності всі обставини, у тому числі: 1) вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; 2) тяжкість покарання, що загрожує відповідній особі у разі визнання підозрюваного, обвинуваченого винуватим у кримінальному правопорушенні, у вчиненні якого він підозрюється, обвинувачується; 3) вік та стан здоров'я підозрюваного, обвинуваченого; 4) міцність соціальних зв'язків підозрюваного, обвинуваченого в місці його постійного проживання, у тому числі наявність в нього родини й утриманців; 5) наявність у підозрюваного, обвинуваченого постійного місця роботи або навчання; 6) репутацію підозрюваного, обвинуваченого; 7) майновий стан підозрюваного, обвинуваченого; 8) наявність судимостей у підозрюваного, обвинуваченого; 9) дотримання підозрюваним, обвинуваченим умов застосованих запобіжних заходів, якщо вони застосовувалися до нього раніше; 10) наявність повідомлення особі про підозру у вчиненні іншого кримінального правопорушення; 11) розмір майнової шкоди, у завданні якої підозрюється, обвинувачується особа, або розмір доходу, в отриманні якого внаслідок вчинення кримінального правопорушення підозрюється, обвинувачується особа, а також вагомість наявних доказів, якими обґрунтовуються відповідні обставини.

Відповідно до приписів ч.1 та ч.2 ст. 181 КПК України, домашній арешт полягає в забороні підозрюваному, обвинуваченому залишати житло цілодобово або у певний період доби. Домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.

Частиною 6 ст. 181 КПК України встановлено строк дії ухвали слідчого судді про тримання під домашнім арештом, який не може перевищувати двох місяців.

Судом встановлено, що у провадженні Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві перебуває кримінальне провадження № 62019170000000069 від 06.02.2019 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366 КК України.

07.05.2020 року ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366 КК України.

Перевіривши та оцінивши докази, надані слідчим, приходжу до переконання, що з матеріалів клопотання, якими обґрунтовується необхідність застосування запобіжного заходу, вбачається наявність обґрунтованої підозри вчинення ОСОБА_5 інкримінованого йому кримінального правопорушення, що підтверджується зібраними у справі доказами, а саме актом документальної планової виїзної перевірки ТОВ «Юнайтед Табако» № 22852/04-36-14-18/40930346 від 22.04.2019, з додатками; довідкою спеціаліста ОСОБА_28 від 18.12.2019, з додатками; висновком судово-економічної експертизи № 04/03-20 від 07.04.2020; протоколом тимчасового доступу до речей і документів від 06.03.2020, а саме до матеріалів кримінального провадження № 32018040000000059 за ч. 1 ст. 212 КК України.

Також вважаю, що прокурором доведено наявність ризиків, передбачених п.п.1,3,5 ч.1 ст.177 КПК України, які дають достатні підстави вважати, що підозрюваний може переховуватися від органів досудового розслідування та суду, незаконно впливати на свідків у цьому ж провадженні з метою ухилення від кримінальної відповідальності, вчинення іншого кримінального правопорушення.

Всі інші питання, фактичні обставини кримінального провадження, питання винності чи не винності в скоєні кримінального правопорушення, а також питання відносності та допустимості доказів вирішуються під час іншої стадії кримінального процесу під час розгляду справи по суті в суді першої інстанції.

Встановлення того, вчинила чи не вчинила особа кримінальне правопорушення, є завданням подальшого провадження, сприяти якому й покликаний запобіжний захід, що обирається.

Доводи захисника щодо необґрунтованої підозри слідчий суддя вважає неспроможними, так як поняття «обгрунтована підозра» не визначене у національному законодавстві та зважаючи на положення, закріплені у ст. 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини", суду слід враховувати позицію Європейського суду з прав людини, відображену зокрема у пункті 175 рішення від 21 квітня 2011 року у справі "Нечипорук і Йонкало проти України", відповідно до якої термін "обґрунтована підозра" означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об'єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення (рішення у справі "Фокс, Кемпбелл і Гартлі проти Сполученого Королівства" від 30 серпня 1990 року, п. 32, Series A, N 182), (Erdagoz v. Turkey (Ердагоз проти Туреччини).

Інші більш м'які запобіжні заходи не можуть запобігти доведеним ризикам.

Так, особисте зобов'язання неможливо застосувати тому, що даний запобіжний захід вимагає наявність особливої довіри до обвинуваченого в підтвердження можливості дотримання процесуальних обов'язків та через необхідність дотримання принципів співрозмірності між тяжкістю злочину та м'яким характером цього запобіжного заходу; застава - не можливо застосувати до підозрюваного у зв'язку з тим, що підозрюваний підлягає постійному візуальному контролю з метою запобігання вчиненню вищевказаних ризиків та слідчому чи прокурору не надходили заяви або клопотання від підозрюваного ОСОБА_5 , рідних або інших осіб про врахування можливостей внесення грошових коштів на спеціальний рахунок, визначений у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України при звернені слідчого, прокурора до слідчого судді з клопотанням про застосування до підозрюваного запобіжного заходу; порука - не можливо застосувати до підозрюваного у зв'язку з тим, що на адресу слідчого управління та прокуратури області не надходили письмові звернення осіб, які поручаються за ОСОБА_5 .

При вирішенні питання про обрання запобіжного заходу відносно підозрюваного, слідчий суддя також приймає до уваги строк покарання, що йому загрожує у разі доведеності вини, його особу, позитивну характеристику за місця роботи, наявність на утриманні неповнолітньої дитини.

Враховуючи наведене, слідчий суддя вважає, що прокурором наведено достатні підстави для обрання запобіжного заходу у вигляді нічного домашнього арешту стосовно підозрюваного, оскільки підозрюваний працює, має міцні соціальні зв'язки та утримує неповнолітнього сина самостійно, та вважає за необхідне обрати відносно підозрюваного домашній арешт в нічний час,а саме з 22 год. 00 хв. до 06 год. 00 хв. за місцем мешкання.

Відповідно до ч. 2 ст. 196 КПК України, в ухвалі про застосування запобіжного заходу, не пов'язаного з триманням під вартою, зазначаються конкретні обов'язки, передбачені частиною п'ятою статті 194 цього Кодексу, що покладаються на підозрюваного, обвинуваченого, та у випадках, встановлених цим Кодексом, строк, на який їх покладено.

Як вбачається з ч. 5 ст.194 КПК України, якщо під час розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу, не пов'язаного з триманням під вартою, прокурор доведе наявність всіх обставин, передбачених частиною першою цієї статті, слідчий суддя, суд застосовує відповідний запобіжний захід, зобов'язує підозрюваного, обвинуваченого прибувати за кожною вимогою до суду або до іншого визначеного органу державної влади, а також виконувати один або кілька обов'язків, необхідність покладення яких була доведена прокурором.

Також слідчий суддя вважає за необхідне покласти на підозрюваного обов'язки, передбачені ст. 194 КПК України.

Керуючись ст.ст. 132, 176-178, 181, 186, 193-194, 196-197, 205, 309, 369-372, 395 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчий другого слідчого відділу (відділу з розслідування злочинів, вчинених працівниками правоохоронних органів та у сфері правосуддя) слідчого управління ДБР, розташованого у місті Полтаві ОСОБА_6 , погоджене прокурором відділу організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими ТУ ДБР, розташованого у м. Полтаві, що поширює свою діяльність на Дніпропетровську область прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_7 , про обрання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту - задовольнити.

Застосувати відносно підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, уродженця м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживає за адресою АДРЕСА_2 , не судимого, має на утриманні неповнолітню дитину, вдівця, працюючого на посаді заступника начальника відділу перевірок платників Кам'янського управління управління податкових перевірок, трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування ГУ ДПС у Дніпропетровській області

запобіжний захід у вигляді домашнього арешту в нічний час доби з 22 год. 00 хв. до 06 год. 00 хв. за місцем проживання за адресою:АДРЕСА_2 , а саме заборонити підозрюваному залишати житло за адресою:АДРЕСА_2 , без дозволу слідчого, прокурора, суду в нічний час з 22 год. 00 хв. до 06 год. 00 хв., в межах строку досудового розслідування, встановленого ст. 219 КПК України, строком на два місяці до 07 липня 2020 року.

Зобов'язати підозрюваного ОСОБА_5 виконувати такі обов'язки:

1) прибувати до слідчого, який проводить розслідування цього кримінального провадження, або судді, у якого на розгляді перебуває провадження, за кожним усним чи письмовим викликом для проведення слідчих (розшукових) та інших процесуальних дій;

2) не відлучатися за межі м. Кам'янське без дозволу слідчого, прокурора або суду, залежно від стадії кримінального провадження;

3) не залишати житло за місцем проживання з 22 год. 00 хв. до 06 год. 00 хв. за адресою:АДРЕСА_2 .

4) Повідомляти слідчого, прокурора чи суд, залежно від стадії кримінального провадження, про зміну свого місця проживання;

5) Здати закордонний паспорт України для зберігання відповідному державному органу.

Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню.

Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого, в провадженні якого знаходиться кримінальне провадження.

Розяснити, що за умисне невиконання ухвали суду передбачена відповідальність за ст. 382 КК України.

Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду протягом п'яти днів з часу проголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1