Ухвала від 14.05.2020 по справі 243/3986/20

Єдиний унікальний номер №243/3986/20

Номер провадження №1-в/243/159/2020

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 травня 2020 року м. Слов'янськ

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області у складі:

Головуючого - судді ОСОБА_1 ,

за участю:

секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

представника Слов'янського відділу поліції ОСОБА_3 ,

особи, стосовної якої вирішується питання ОСОБА_4 ,

розглянувши подання начальника Слов'янського відділу поліції ГУНП в Донецькій області про встановлення адміністративного нагляду відносно:

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Поті Грузія, громадянка України, раніше судимої, не працюючої, не заміжньої, яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , -

ВСТАНОВИВ:

07 травня 2020 року до Слов'янського міськрайонного суду районного суду Донецької області надійшло подання начальника Слов'янського ВП ГУНП в Донецькій області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строком на один рік, з тих підстав, що 23 вересня 2019 року до Слов'янського відділу поліції ГУНП в Донецькій області прибула і була поставлена на профілактичний облік, як формально-підпадаюча під адміністративний нагляд ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка раніше була засуджена:

- 12.02.2001 року Слов'янським міськрайонним судом Донецької області за ст. 229-6 ч. 1 КК України до 5 років позбавлення волі з випробувальним строком на 2 роки;

- 11.12.2006 року Слов'янським міськрайонним судом Донецької області за ст. 307 ч. 2, 309 ч. 2, 311 ч. 1 КК України до 5 років позбавлення волі;

- 10.07.2012 року Слов'янським міськрайонним судом Донецької області за ст. 307 ч. 2, 309 ч. 2, 311 ч. 2, 70 КК України до 7 років 6 місяців позбавлення волі.

Початок строку покарання - 10.03.2012 р., кінець строку покарання - 10.09.2019 р., звільнена з Селезнівської виправної колонії по відбуттю строку покарання.

ОСОБА_4 була під підпис попереджена про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду у разі систематичного порушення громадського порядку, прав інших громадян, вчинення інших правопорушень. Однак, незважаючи на попередження співробітників поліції, ОСОБА_4 систематично порушувала громадський порядок.

Так, постановою Слов'янського відділу поліції ГУНП в Донецькій області від 05.11.2019 року гр. ОСОБА_5 притягнуто до відповідальності за ст. 178 ч. 1 КУпАП за перебування у стані сп'яніння у забороненому місці, та на нього накладено адміністративне стягнення у вигляді попередження (постанова по справі ГАА № 779301 від 05.11.2019 року).

накладено адміністративне стягнення у вигляді попередження (постанова по справі ГАА № 744549 від 19.02.2020 року).

ОСОБА_4 під підпис попереджена, про те, якщо вона не припинить порушувати права інших громадян, відносно неї буде встановлено адміністративний нагляд із застосуванням встановлених Законом України «Про адміністративне нагляд за особами, звільненим з місць позбавлення волі» обмежень.

Але, незважаючи на попередження, 05 травня 2020 року постановою Слов'янського відділу поліції ГУНП в Донецькій області ОСОБА_4 було притягнуто до відповідальності за ст. 178 ч. 2 КУпАП за розпивання алкогольного пива у забороненому місці, та на неї накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу 51 гривня (постанова по справі ГАА № 749984 від 05.05.2020 року).

ОСОБА_4 під підпис попереджена, про те, якщо вона не припинить порушувати права інших громадян, відносно неї буде встановлено адміністративний нагляд із застосуванням встановлених Законом України «Про адміністративне нагляд за особами, звільненим з місць позбавлення волі» обмежень.

Але, незважаючи на попередження, 06 травня 2020 року постановою Слов'янського відділу поліції ГУНП в Донецькій області ОСОБА_4 притягнуто до відповідальності за ст. 175-1 ч. 1 КУпАП за паління тютюнових виробів у забороненому місці, та на неї накладено адміністративне стягнення у вигляді попередження (постанова по справі ГАА № 749983 від 06.05.2020 року).

ОСОБА_4 під підпис попереджена, про те, якщо вона не припинить порушувати права інших громадян, відносно неї буде встановлено адміністративний нагляд із застосуванням встановлених Законом України «Про адміністративне нагляд за особами, звільненим з місць позбавлення волі» обмежень.

За місцем мешкання ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , характеризується з посередньої сторони, тому що офіційного місця роботи не має, спиртними напоями не зловживає, на заходи профілактичного впливу й кількаразові попередження з боку співробітників поліції не реагує, раніше була засуджена за здійснення навмисних злочинів, строк погашення судимостей не закінчився у встановлений Законом строк і судимості судом не зняті. Згідно ст. 89 КК України - строк погашення її судимостей закінчується 10.09.2025 року та ОСОБА_4 залишається небезпечною для суспільства, тому що на шлях виправлення не стала.

З метою запобігання вчиненню ОСОБА_4 повторних правопорушень і злочинів та здійснення на нього виховного впливу просить суд встановити відносно ОСОБА_4 , адміністративний нагляд із відповідними обмеженнями на термін один рік.

В судовому засіданні представник Слов'янського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області ОСОБА_3 , наполягав на задоволенні подання, оскільки ОСОБА_4 систематично порушує громадський порядок та вчиняє адміністративні правопорушення.

ОСОБА_4 в судовому засіданні не заперечував проти задоволення подання.

Свідок ОСОБА_6 в залі суду показав, що ним особисто 05 травня 2020 року була винесена постанова відносно ОСОБА_4 , яку було притягнуто до відповідальності за ст. 178 ч. 2 КУпАП за розпивання пива в громадському місці, та на неї накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 51,00 грн (постанова по справі ГАА № 749987 від 05.05.2020 року). 06 травня 2020 року своєю постановою він притягнув ОСОБА_4 до відповідальності за ст. 175 ч. 1 КУпАП за паління тютюнових виробів в громадському місці, та на неї накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у вигляді попередження (постанова по справі ГАА № 749983 від 06.05.2020 року).

Вислухавши думку учасників судового провадження, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що подання підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Згідно ст.1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» - адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюється органами Національної поліції.

П. "в" ст. 3 Закону передбачає, що адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

У відповідності до ст. 5 Закону України Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі у поданні мають бути визначені обмеження, які пропонує встановити на підставі статті 10 цього Закону відповідно начальник установи виконання покарань чи начальник органу Національної поліції щодо поведінки піднаглядного, та обґрунтування доцільності таких заходів.

Статтею 10 вказаного Закону передбачається, що до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження:

а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;

б) заборона перебування у визначених місцях району (міста);

в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста);

г) реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць.

Під час здійснення адміністративного нагляду суд за поданням начальника органу Національної поліції з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки може змінювати (зменшувати або збільшувати) обсяг обмежень, передбачених цією статтею.

У відповідності до ч.2 ст. 6 Закону - у разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.

Згідно копії вимоги в Слов'янському ВП ГУНП в Донецькій області №1/4148 від 01.10.2019 року, ОСОБА_4 була засуджена:

- 12.02.2001 року Слов'янським міськрайонним судом Донецької області за ст. 229-6 ч. 1 КК України до 5 років позбавлення волі з випробувальним строком на 2 роки;

- 11.12.2006 року Слов'янським міськрайонним судом Донецької області за ст. 307 ч. 2, 309 ч. 2, 311 ч. 1 КК України до 5 років позбавлення волі;

- 10.07.2012 року Слов'янським міськрайонним судом Донецької області за ст. 307 ч. 2, 309 ч. 2, 311 ч. 2, 70 КК України до 7 років 6 місяців позбавлення волі.

Згідно копії довідки про звільнення, ОСОБА_4 відбувала покарання, в установах Державної кримінально-виконавчої служби з 10.03.2012 р., кінець строку покарання - 10.09.2019 р., звідки звільнена по закінченню терміну відбування покарання і прямує до місця проживання: АДРЕСА_2 .

Постановою Слов'янського відділу поліції ГУНП в Донецькій області від 05 травня 2020 року ОСОБА_4 притягнуто до відповідальності за ст. 178 ч. 2 КУпАП за розпивання пива в громадському місці, та на неї накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 51,00 грн (постанова по справі ГАА № 749987 від 05.05.2020 року).

Постановою Слов'янського відділу поліції ГУНП в Донецькій області від 06 травня 2020 року ОСОБА_4 притягнуто до відповідальності за ст. 175 ч. 1 КУпАП за паління тютюнових виробів в громадському місці, та на неї накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у вигляді попередження (постанова по справі ГАА № 749983 від 06.05.2020 року).

За місцем мешкання ОСОБА_4 характеризується з посередньої сторони. За місцем мешкання сварки та скандали не влаштовує, спиртними напоями не зловживає, скарг на її поведінку не надходило, на засіданнях комітету не розглядалася. В громадському житті мікрорайону участі не приймає.

Аналізуючи встановлені обставини, суд приходить до висновку, що ОСОБА_4 незважаючи на попередження органів внутрішніх справ на шлях виправлення не стала, систематично порушує громадський порядок та вчиняє інші правопорушення, у зв'язку із чим залишається небезпечною для суспільства, а тому з метою запобігання вчинення нею нових правопорушень і злочинів, а також здійснення на неї виховного впливу, існує необхідність у встановлені відносно неї адміністративного нагляду терміном в один рік.

Клопотання в частині встановлення обмеження на ОСОБА_4 , а саме - зобов'язати являтися на реєстрацію в кабінет № 8 Слов'янського відділу поліції ГУНП в Донецькій області 4 рази на місяць, підлягає частковому задоволенню, а саме - зобов'язати являтися на реєстрацію в кабінет № 8 Слов'янського відділу поліції ГУНП в Донецькій області 1 раз на місяць, кожну 2 суботу кожного місяця в період часу з 09.00 годин до 18.00 годин у вільний від роботи час.

На підставі наведеного, відповідно до п. в ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» , керуючись ст.10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» , ст.372 КПК України, суд -

УХВАЛИВ:

Подання начальника Слов'янського відділу поліції ГУНП в Донецькій області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 - задовольнити частково.

Встановити відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Поті Грузія, громадянка України, раніше судимої, не працюючої, не заміжньої, яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік, застосувавши відносно нього наступні обмеження:

1) заборонити вихід з будинку (квартири) в період часу з 20 години хвилин до 04 годин 00 хвилин наступного дня, за винятком виходу на роботу або навчання;

2) заборонити знаходження в кафе, барах, ресторанах та інших місцях реалізації спиртних напоїв на розлив;

3) заборонити виїзд в особистих справах за межі району (міста), обраного для постійного місця проживання в межах України без дозволу керівництва Слов'янського відділу поліції ГУНП в Донецькій області;

4) зобов'язати являтися на реєстрацію в кабінет № 8 Слов'янського відділу поліції ГУНП в Донецькій області 1 раз на місяць, кожну 2 суботу кожного місяця в період часу з 09:00 годин до 18:00 годин у вільний від роботи час.

В задоволенні іншої частини подання - відмовити.

На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до судової палати з розгляду кримінальних справ та справ про адміністративні правопорушення Донецького апеляційного суду через Слов'янський міськрайонний суд Донецької області, протягом семи днів з моменту її проголошення.

Повний текст ухвали проголошено 15 травня 2020 року.

Суддя Слов'янського

міськрайонного суду

Донецької області ОСОБА_1