ун. № 759/7054/20
пр. № 3/759/3203/20
06 травня 2020 року м. Київ
cуддя Святошинського районного суду м. Києва Ул'яновська О.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Святошинського УП ГУНП в м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, тимчасово н працюючого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 за ст. 44-3 КУпАП,
04.05.2020 щодо ОСОБА_1 було складено протокол про вчинення ним адміністративного правопорушення передбаченого ст. 44-3 КУпАП.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, 09.04.2020 о 19 год. 31 хв. за адресою: м. Київ, пр. Перемоги, 77А ОСОБА_1 перебував у громадському місці без захисної маски, чим порушив вимоги підпункту 1 пункту 2 постанови КМУ від 11.03.2020 №211.
Гр. ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, про розгляд справи повідомлявся належним чином, причину неявки не повідомив, суд вважає за можливе провести розгляд справи без його участі.
Дослідивши протокол та додані до нього як докази рапорт та запис нагрудного відеореєстратора, суддя приходить до наступних висновків.
Адміністративним правопорушенням, передбаченим ст. 44-3 КУпАП визнається порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Як вбачається з постанови Кабінету Міністрів України 02.04.2020 постановою № 255 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211», якою внесено заборону лише з 06.04.2020 щодо перебування в громадських місцях без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіратора або захисної маски, у тому числі виготовлених самостійно, одже станом на 02.04.2020, обмежень щодо перебування осіб без засобів індивідуального захисту не було.
За приписами ст. 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення з'ясовується, зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні та чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Згідно ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
З досліджених матеріалів вбачається, що не допитано жодного свідка (очевидця), не долучено пояснень особи, яка приятгується до адміністративної відповідальності, зокрема того, що ОСОБА_1 перебував у громадському місці без захисної маски тощо.
Ч. 2 ст. 251 КУпАП передбачено, що обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Згідно приписів ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, отриманих незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
При цьому всі викладені в протоколі про адміністративне правопорушення обставини повинні бути належним чином перевірені та доводитися сукупністю належних і допустимих доказів.
Виходячи із цього, відсутність у ОСОБА_1 ознак суб'єкта правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП, свідчить про відсутність складу зазначеного вище адміністративного правопорушення із наслідками у вигляді адміністративної відповідальності. За таких обставин провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
На підставі вищевикладеного, керуючись вимогами 44-3, п. 1 ч. 1 ст. 247, 251, 256, ст. ст. 280, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя-
провадження у справі відносно притягнення ОСОБА_1 , до адміністративної відповідальності за ст. 44-3 КУпАП закрити на підставі п. 1 ст. 247 цього Кодексу за відсутністю у його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена в порядку та строки визначені Кодексом України про адміністративне правопорушення, з урахуванням норм статтею 287-291 даного Кодексу, і набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя: О.В. Ул'яновська