Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к.
Іменем України
20.07.2007
Справа №2-11/8008-2007А
За позовом - Закритого акціонерного товариства «Кримський ТИТАН», (96012, м.Армянськ, Північна промзона)
До відповідача - Державної податкової інспекції в м.Армянську, (96012, м.Армянськ, вул..Гайдара, 6)
Про визнання нечинним податкового повідомлення-рішення
Суддя А.С. Цикуренко
При секретарі Лисюк О.Д.
Від позивача - Матяш С.Ф., дов. від 20.12.2005 р.
Від відповідачів - Джемілєва Е.Ю., дов. у справі
Куликов Д.Ю., дов. у справі
Обставини справи:
Позивач звернувся з позовними вимогами до відповідача про визнання нечинним податкового повідомлення-рішення Державної податкової інспекції в м.Армянську №0000012340/0 від 22.05.2007 р. про зменшення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на 155575 грн.
Відповідач в своїх запереченнях не визнає позовни вимоги, просить суд в задоволенні позову відмовити за мотивами, викладеними у запереченнях.
В судовому засіданні 03.07.2007 р. суд, за клопотанням сторін, перейшов до судового розгляду справи у порядку ст..121 Кодексу адміністративного судочинства України.
Судове засідання слуханням відкладалося, в судовому засіданні оголошувалась перерва в порядку ст..150 КАС України.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши представників сторін, суд -
встановив :
Закрите акціонерне товариство «Кримський ТИТАН», (96012, м.Армянськ, Північна промзона) зареєстровано Виконавчим комітетом Армянської міської ради Автономної Республіки Крим 31.08.2004 р. за №1 138 102 0000 000003 і поставлений на облік у ДПІ в м.Армянськ.
21.05.2007 р. співробітниками ДПІ в м.Армянськ була проведена виїзна позапланова перевірка з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість ЗАТ «Кримський ТИТАН» ЄДРПОУ 32785994 за період лютий 2007 р., про що складений відповідний акт перевірки №199/23-4/32785994 від 21.05.2007 р.
Вказаною перевіркою встановлени порушення п.1.5 п.1.8 ст.1. п.2.4 ст.2, п.7.7.1 п.п.7.7.2а), п.7.7 ст.7 пп. 10.1 б) п.10.1 ст.10 Закону України «Про податок на додану вартість» та п.п.5.12.3 п.5.12 Порядку заповнення та надання податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженого Наказом ДПА України від 30.05.1997 р. №166 сума ПДВ, заявлена до відшкодування з бюджету по декларації за лютий 2007 р. завищено на 155575 грн. та за даними перевірки складатиме 11700717 грн. Перевіркою встановлено, що від'ємне значення суми ПДВ, заявлене ЗАТ «Кримський ТИТАН» у лютому 2007 р. виникло в результаті : реалізації на експорт продукції власного виробництва по нульовій ставці оподаткування згідно п.6.2.1 п.6.2 ст.6 Закону України «Про податок на додану вартість»; сплати ПДВ у бюджет при імпорті сировини та ТМЦ, для яких згідно п.4.3 ст.4 Закону України «Про ПДВ» базою оподаткування була договірна (контрактна) вартість таких товарів, але не менше митної вартості, зазначеної у ввізній митній декларації з урахуванням витрат на транспортування, навантаження, розвантаження, перевантаження та інше; придбання основних засобів, товарно-матеріальних цінностей, послуг.
На підставі вказаного акта перевірки, ДПІ в м.Армянську винесено податкове повідомлення-рішення №0000012340/0 від 22.05.2007 р., яким зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на 155575 грн.
Позивач - Закрите акціонерне товариство «Кримський ТИТАН», (96012, м.Армянськ, Північна промзона) звернулось з позовними вимогами до відповідача - Державної податкової інспекції в м.Армянську, (96012, м.Армянськ, вул..Гайдара, 6) про визнання нечинним податкового повідомлення-рішення Державної податкової інспекції в м.Армянську №0000012340/0 від 22.05.2007 р. про зменшення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на 155575 грн.
Позовни вимоги підлягають задоволенню у зв'язку з наступним.
Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків регулюються п.п.7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість».
На підставі п.3.1 ст.3 Закону України «Про податок на додану вартість» податок сплачується як при придбанні на митній території України товарів (послуг), так і при імпортуванні товарів.
Згідно з п.п.2.1.1 п.2.1 ст.2 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», п.2.1 Порядку здійснення митними органами контролю за сплатою платниками податків податку на додану вартість та акцизного збору, які справляються при ввезенні (пересиланні) товарів та інших предметів на митну територію України, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України, Державної митної служби України від 16.03.2001 р. №109/188 і зареєстрованого в Мін'юсті України 22.03.2001 р. за №261/5452 та п.1.5 Порядку справляння податку на додану вартість під час митного оформлення товарів, імпортованих на митну територію України, затвердженого наказом Державної митної служби України від 27.09.2006 р. №821 і зареєстрованого в Мінюсті України 19.10.2006 р. за №1128/13002 контроль за правильністю обчислення і своєчасністю сплати податку на додану вартість при митному оформленні товарів, що імпортуються в Україну, здійснюється митними органами.
Відповідно до п.4.1 Положення про відділ митних платежів регіональної митниці, митниці прямого підпорядкування, митниці, затвердженого в Мінюсті України 27.01.2000 р. за №50/4271 оформлення вантажної митної декларації здійснюється за умови фактичного надходження на спеціальний рахунок митниці коштів (попередня оплата за митне оформлення) у сумі, що забезпечує сплату всіх установлених актами законодавства податків та зборів, що підтверджується банківською випискою.
Згідно з п.3.1 Порядку розрахунково-касового обслуговування через органи Державного казначейства України митних та інших платежів, які вносяться до/або під час митного оформлення, затвердженого наказом Міністерства фінансів України, Державної митної служби України від 24.01.2006 р. №25/44 і зареєстрованого в Мінюсті України 25.01.2006 р. за №64/11938 сплата коштів у національній валюті, призначених для забезпечення справляння митних та інших платежів, здійснюється платниками до/або під час митного оформлення товарів у вигляді переплати та/або доплати, а також готівкою через банки на депозитні рахунки 3734, відкриті на ім'я митних органів в УДК у місті Києві.
Пунктом 3.3 Порядку встановлено наступне : кошти, що надійшли на депозитні рахунки 3734 митних органів згідно з цим Порядком, перераховуються митними органами виключно для зарахування до відповідних бюджетів України.
Відповідно до п.3.5 Порядку кошти, що підлягають зарахуванню до Державного бюджету України, не пізніше наступного робочого дня після дати завершення митного оформлення товарів перераховуються митними органами з депозитних рахунків 3734, відкритих у УДК у м.Києві, на рахунки з обліку доходів, відкриті в управліннях Державного казначейства України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, у розрізі митних органів і кодів бюджетної класифікації доходів бюджету.
Таким чином, платник податку при придбанні на митній території України товарів (послуг) сплачує постачальнику - платнику ПДВ вартість таких товарів (послуг), збільшену на суму податку на додану вартість, а при імпортуванні товарів (послуг), збільшену на суму податку на додану вартість, а при імпортуванні товарів, суму податку органам, які здійснюють контроль за правильністю нарахування та сплати (перерахування) податку до бюджету за імпортні товари, а саме - митним органам. Останні при наявності фактично оформленої вантажної митної декларації сплачений податок на додану вартість перераховують з депозитного рахунку митниці на рахунок обліку доходів Державного бюджету України відповідного коду бюджетної класифікації не пізніше наступного робочого дня після дати завершення митного оформлення товарів.
Кримська митниця в листі від 29.11.2006 р. №04-16/7797, на запит ЗАТ «Кримський ТИТАН» від 28.11.2006 р. зазначає, що при наявності фактично оформленої вантажної митної декларації сплачений податок на додану вартість перераховується з депозитного рахунку митниці на рахунок обліку Державного бюджету України не пізніше наступного робочого дня після дати завершення митного оформлення товарів.
Відповідно до п.24 р.3 Порядку здійснення митного контролю й митного оформлення товарів із застосуванням вантажної митної декларації, затвердженого Наказом Державної митної служби України від 20.04.2005 р. №314 і зареєстрованого в Мінюсті України 27.04.2005 р. за №439/10719 при митному контролі здійснюється списання (справляння) сум податків і зборів (обов'язкових платежів) у порядку, установленому законодавством України, а також проставленням відбитка номерного штампа «Сплачено» на всіх аркушах вантажної митної декларації і заповненням його.
Сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду (п.п.7.7.1 п.7.7 ст.7 Закону України №168).
Відповідно до п.1.8 ст.1 Закону України «Про податок на додану вартість» №168/ВР-97 від 03.04.1997 р. зі змінами та доповненнями (далі Закон №168) бюджетне відшкодування - це сума, що підлягає поверненню платнику податку з бюджету у зв'язку з надмірною сплатою податку у випадках, визначених цим Законом.
Цією ж нормою п.п.7.7.1 Закону України «Про податок на додану вартість» передбачений порядок врахування сум від'ємного значення за звітний період при наявності суми податкового боргу з цього податку за попередні податкові періоди та при його відсутності.
Згідно п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має від'ємне значення, то: а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередньому податковому періоді постачальникам таких товарів (послуг); б) залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.
Позивачем у січні 2006 р., при проведенні митного оформлення товарів, що імпортується в Україну, фактично були сплачені безпосередньо в Державний бюджет України суми податку на додану вартість на загальну суму 155574,81 грн., що підтверджується оформленими вантажно-митними деклараціями, які включені в розрахунок суми бюджетного відшкодування лютого 2007 р. (а.с.25-36).
Вказани грошові кошти на сплату податку на додану вартість були перераховані згідно платіжних доручень №16900 від 26.12.2006 р. та №16970 від 27.12.2006 р. на депозитний рахунок Кримської митниці.
В своїх запереченнях відповідач тверджує, що підприємством до рядку 25.1 декларації з ПДВ за лютий 2007 р., в порушення п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість», включена сума ПДВ по операціям з імпорту товарів у розмірі 155574,81 грн., яка не сплачена у попередньому податковому періоді (у січні 2007 р.), ця сума була фактично сплачена 26.12.2006 р. та 27.12.2007 р. про що зазначено в позовній заяві.
Згідно п 7.7.2 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має від'ємне значення, то бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередньому податковому періоді постачальникам таких товарів (послуг); залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.
ЗАТ «Кримський ТИТАН», м.Армянськ, враховуючи, що в попередньому податковому періоді підприємство фактично сплатило податок на додану вартість в Державний бюджет України при здійсненні митного оформлення імпортованих товарів, на підставі п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість», включило суму сплаченого податку в розмірі 155574,81 грн. до розрахунку суми бюджетного відшкодування.
Суд дійшов до висновку, що такі дії ЗАТ «Кримський ТИТАН» відповідають нормам чинного законодавства, а тому податкове повідомлення-рішення ДПІ в м.Армянську №№0000012340/0 від 22.05.2007 р., яким зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на 155575 грн., підлягає визнанню нечинним.
З огляду на вищевказане, суд вважає, що вимоги позивача про визнання нечинним податкового повідомлення-рішення ДПІ в м.Армянську №0000012340/0 від 22.05.2007 р., є правомірними.
Вступна та резолютивна частина постанови оголошена в судовому засіданні 20.07.2007 р.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 150, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Постановив:
1. Позов задовольнити.
2. Визнати нечинним податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції в м.Армянську №0000012340/0 від 22.05.2007 р.
Постанова складено та підписано 03.08.2007 р.
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення (у разі складання постанови у повному обсязі, відповідно до ст..160 КАСУ - з дня складення у повному обсязі).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки, передбачені ст..186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Цикуренко А.С.