Справа №573/769/20
Номер провадження 1-в/573/35/20
13 травня 2020 року Білопільський районний суд Сумської області у складі:
головуючої судді ОСОБА_1 ,
з участю секретаря ОСОБА_2 ,
представника Білопільського ВП ОСОБА_3 ,
засудженого ОСОБА_4 ,
розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Білопіллі подання начальника Білопільського відділення поліції ГУНП України в Сумській області ОСОБА_5 щодо
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, уродженця с. Куянівка Білопільського району Сумської області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , з повною середньою освітою, неодруженого, непрацюючого, раніше судимого:
1) 26 січня 2002 року Білопільським районним судом Сумської області за ч. 2 ст. 309 КК України до покарання у виді позбавлення волі на строк 2 роки з іспитовим строком з випробуванням на 2 роки;
2) 18 липня 2002 року Білопільським районним судом Сумської області за ч. 2 ст. 309, ст. 71 КК України до покарання у виді позбавлення волі на строк 2 роки 3 місяці;
3) 10 квітня 2013 року Білопільським районним судом Сумської області за ч. 3 ст. 185 КК України до покарання у виді позбавлення волі на строк 3 роки 6 місяців;
4) 22 травня 2019 року Білопільським районним судом Сумської області за ч. 1 ст. 125 КК України до покарання у виді громадських робіт на строк 150 годин;
5) 16 липня 2019 року Білопільським районним судом Сумської області за ч. 2 ст. 125 КК України до покарання у виді арешту на строк 5 місяців 15 днів, судимості не зняті і не погашені,
- про встановлення адміністративного нагляду,
12 травня 2020 року до Білопільського районного суду Сумської області надійшло подання начальника Білопільського ВП ГУНП України в Сумській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 .
У судовому засіданні представник Білопільського ВП ГУНП України в Сумській області ОСОБА_3 подання підтримала, просила його задовольнити.
Засуджений ОСОБА_4 у судовому засіданні проти встановлення щодо нього адміністративного нагляду не заперечував.
Заслухавши учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що подання задоволенню не підлягає, виходячи з такого.
Судом встановлено, що ОСОБА_4 раніше неодноразово засуджувався, останній раз 16 липня 2019 року Білопільським районним судом Сумської області за ч. 2 ст. 125 КК України до покарання у виді арешту на строк 5 місяців 15 днів. 06 лютого 2020 року звільнений з виправної колонії по відбуттю покарання (а. с. 18, 25-26).
На даний час судимості не зняті і не погашені.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_4 притягувався до адміністративної відповідальності протягом 2019-2020 років, а саме:
- 10 липня 2019 року - за ч. 1 ст. 178 КУпАП з накладенням адміністративного стягнення у виді попередження (а. с. 4);
- 10 лютого 2020 року - за ч. 2 ст. 178 КУпАП з накладенням адміністративного стягнення у виді штрафу на користь держави в сумі 51 грн. (а. с. 6);
- 19 березня 2020 року - за ст. 177 КУпАП з накладенням адміністративного стягнення у виді штрафу на користь держави в сумі 17 грн. (а. с. 8);
- 09 квітня 2020 року - за ч. 2 ст. 173-2 КУпАП з накладенням адміністративного стягнення у виді штрафу на користь держави в сумі 340 грн (а. с. 10-11).
10 липня 2019 року, 10 лютого та 19 березня 2020 року ОСОБА_4 виносились попередження, як особі звільненій з місць позбавлення волі, щодо якої може бути встановлений адміністративний нагляд (а. с. 4, 5, 7).
Але суд зазначає, що 28 квітня 2020 року до Білопільського районного суду надійшов обвинувальний акт у кримінальному провадженні по обвинуваченню ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 126-1 КК України. У випадку доведеності винуватості останньому може загрожувати покарання у виді арешту або обмеження волі, або позбавлення волі, а тому мета встановлення адміністративного нагляду втрачає свій сенс і питання щодо встановлення такого нагляду заявлено передчасно.
Відповідно до ст. ст. 1, 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції. Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
У відповідності до п. «в» ч. 1 ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється до повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Беручи до уваги наведене вище, а також те, що адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них, враховуючи наявне кримінальне провадження, яке перебуває на розгляді в суді щодо ОСОБА_4 , суд приходить до висновку, що встановлення адміністративного нагляду щодо останнього не відповідатиме меті адміністративного нагляду та не нестиме жодних процесуальних наслідків для останнього, а тому подання є передчасним та не підлягає до задоволення до розгляду обвинувального акту.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 1-3 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі”, ст. ст. 369-372, 539 КПК України, суд
У задоволенні подання начальника Білопільського відділення поліції ГУНП України в Сумській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 відмовити.
На ухвалу може бути подана апеляція до Сумського апеляційного суду через Білопільський районний суд Сумської області протягом 7 діб з моменту її проголошення.
Суддя