Справа № 386/358/20
Провадження № 3/386/139/20
13 травня 2020 року смт. Голованівськ
Суддя Голованівського районного суду Кіровоградської області Шкамерда К. С.
розглянувши матеріали, які надійшли від Голованівського ВП ГУНПв Кіровоградській області про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),
встановив:
12 травня 2020 року до суду з Голованівського ВП ГУНП в Кіровоградській області надійшов протокол серії АПР18 №159414 від 23.04.2020р. про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 44-3 КУпАП відносно ОСОБА_1 , яка 17 квітня 2020 року перетнула державний кордон України (прибула із Польщі) та відмовилась після перетину кордону від обов'язкової обсервації протягом 14 днів у спеціалізованих закладах, чим порушила вимоги постанови Кабінету міністрів України №211 від 11.03.2020р. зі змінами від 08.04.2020р. №262, тобто вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст. 44-3 КУпАП.
При підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП суддя вирішує питання, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
При вивченні протоколу про адміністративне правопорушення, складеного стосовно ОСОБА_1 встановлено, що протокол не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП та Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.11.2015 №1376, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01 грудня 2015 р. за №1496/27941 (далі - Інструкція).
Відповідно до ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Згідно до пунктів 6, 9 розділу ІІ Інструкції усі реквізити протоколу про адміністративне правопорушення заповнюються чорнилом чорного або синього кольору, розбірливим почерком, державною мовою; при складанні протоколу про адміністративне правопорушення в ньому зазначаються, зокрема: у графі "посада, найменування органу поліції, звання, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол" - прізвище, ім'я, по батькові посадової особи, яка склала протокол (повністю, без скорочень); у графі "дата, час, місце вчинення і суть учиненого адміністративного правопорушення" - суть адміністративного правопорушення (повинна точно відповідати ознакам складу адміністративного правопорушення, зазначеним у статті КУпАП, за якою складено протокол).
До протоколу про адміністративне правопорушення долучаються інші матеріали про адміністративне правопорушення (пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновок експерта, речові докази, протокол про вилучення речей і документів, рапорти посадових осіб, а також інші документи та матеріали, що містять інформацію про правопорушення) (п. 15 розділу ІІ Інструкції).
В протоколіпро адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 в порушення вимог ст. 256 КУпАП та Інструкції:
- не повністю зазначеномісце складання протоколу;
- не повністю зазначено адреса місця реєстрації правопорушника;
- не зазначено, яким саме документом встановлено особу правопорушника;
- не зазначено часу вчинення адміністративного правопорушення;
- не зазначено повні адреси свідків;
- не зазначено пункт Постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 року № 211, який порушено ОСОБА_1 ..
Крім того, протокол складено нерозбірливим почерком, в протоколі не зазначено від якого конкретно спеціалізованого закладу відмовилась від обсервації ОСОБА_1 , та в якому саме місці перетнула кордон України, повертаючись з Польщі.
Протокол повинен містити виклад фактичних обставин адміністративного правопорушення, оскільки особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має право знати які конкретно її дії або бездіяльність призвели до порушення законодавства, що ставиться їй в провину, з метою належного забезпечення їй права на захист та права на справедливий і публічний розгляд її справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, що відповідає приписам статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Згідно з ч. 2 ст. 251 КУпАП, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Без усунення вказаних порушень вимог статті 256 КУпАП, неможливо всебічно, повно та об'єктивно з'ясувати обставини справи, вирішити її в точній відповідності з законом, а тому протокол про адміністративне правопорушення серії АПР18 №159414 від 23.04.2020р. відносно ОСОБА_1 підлягає поверненню для належного оформлення з дотриманням вимог КУпАП та Інструкції.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 256, 278, 283, 284 КУпАП, суддя, -
постановив:
Протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 44-3 КУпАП серії АПР18 №159414 від 23.04.2020р. стосовно ОСОБА_1 повернути для належного оформлення з дотриманням вимог ст. 256 КУпАП та Інструкції до Голованівського ВП ГУНП в Кіровоградській області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Шкамерда К. С.