Рішення від 05.05.2020 по справі 260/620/19

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 травня 2020 рокум. Ужгород№ 260/620/19

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Скраль Т.В.

при секретарі Костелей І.Ф.,

за участю:

позивач: ОСОБА_1 - у судове засідання не з'явився;

відповідач: Закарпатський обласний військовий комісаріат - представник у судове засідання не з'явився;

третя особа на стороні відповідача без самостійних вимог: Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області - представник у судове засідання не з'явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Закарпатського обласного військового комісаріату ( 88015, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Бородіна, буд. 22, код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), третя особа на стороні відповідача без самостійних вимог Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (88008, Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Народна, 4, код ЄДРПОУ 20453063) про визнання дії неправомірними та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

У відповідності до статті 243 частини 3 КАС України 05 травня 2020 року проголошено вступну та резолютивну частини рішення. Рішення у повному обсязі складено 12 травня 2020 року.

07 травня 2019 року, ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до ІНФОРМАЦІЯ_1 , якою просить: 1) зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 виготовити для перерахунку пенсії ОСОБА_1 “Довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії” (додаток № 2 до Постанови КМУ від 13.02.2008р. № 45) згідно з положенням ч. З ст. 43 та ч. 4 ст. 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ, а саме враховуючи відповідний оклад за посадою, військовим званням, процентною надбавкою за вислугу років, щомісячними додатковими видами грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії з 1 січня 2018 року на підставі постанови Кабінету міністрів України від 30.08.2017 року № 704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового, начальницького складу та деяких інших осіб” та надати її Головному управлінню Пенсійного фонду України в Закарпатській області для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2018 року з урахуванням проведених виплат.

16 травня 2019 року, ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду відкрито провадження в адміністративній справі.

06 червня 2019 року, ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду залучено Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області у якості третьої особи на стороні відповідача без самостійних вимог.

25 червня 2019 року судом розпочато розгляд справи по суті та за клопотанням представника третьої особи було зупинено провадження по справі до набрання законної сили судовим рішенням у зразковій справі № 240/6263/18 (Пз/9901/1/19), (а.с.61 -67).

06 березня 2020 року, ухвалою суду поновлено провадження в адміністративній справі.

12 березня 2020 року, після поновлення провадження у справі позивачем подано заяву про уточнення позовних вимог, ( а.с.88),

05 травня 2020 року, ухвалою суду відмовлено у задоволенні клопотання позивача про зупинення провадження.

1. Позиції сторін.

Позивач свої позовні вимоги аргументував тим, що позивач перебуває на обліку у Пенсійному фонді України та отримує пенсію, яка призначена довічно відповідно доЗакону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" № 2262-XII. При розрахунку розміру підвищення до пенсії на підставіПостанови КМУ від 21 лютого 2018 року за № 103 були порушеніправа на отримання повної суми пенсії. Позивач зазначає, що право на перерахунок призначеної пенсії передбаченостаттею 63 Закону України № 2262-XII. Так, відповідно достатті 63 частини 4 цього Закону, в редакції, чинній станом на 01 травня 2019 року, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною, розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другоюстатті 51 цього Закону. Як вбачається зі спірної Постанови № 103 - пунктом 1 визначено перерахувати пенсії, призначені згідно ізЗаконом України № 2262-XIIдо 01 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01 березня 2018 року відповідно до Постанови № 704. Позивач зазначає, що пункти 1, 2 Постанови № 103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку, затвердженого Постановою № 45 щодо складових грошового забезпечення для перерахунку пенсій, звужують зміст та обсяг існуючих прав і свобод, з огляду на те, що скасовують надбавки, доплати, підвищення і премії, які отримував військовий пенсіонер під час служби, та які враховувались при попередніх перерахунках пенсій. Відповідач, визначаючи новий порядок перерахунку раніше призначених пенсій, з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, не враховував всі види грошового забезпечення військовослужбовців, вичерпний перелік яких встановленийЗаконом України № 2011-XII, і які відображають умови, особливості військової служби кожної особи, яка має право на пенсію заЗаконом України № 2262-ХІІ. Відтак, пункти Постанови №103, всупереч вимогам статей13,43, частини четвертої статті63та частини третьої статті11 Закону України № 2262-ХІІ. змінюють умови і норми пенсійного забезпечення військовослужбовців, зокрема позивача.

03 червня 2019 року, відповідачем подано до суду відзив на позовну заяву, де вказав, що на підставі списків ГУ Пенсійного фонду України в Закарпатській області на адресу Закарпатського ОВК, військовий комісаріат видав довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, в тому числі позивача, де зазначені види грошового забезпечення, передбачені пунктом 5 Порядку №45 та пунктом 1 Постанови №103, а тому відсутні правові підстави для задоволення позовних вимог. Вказує, що зміна норм та умов пенсійного забезпечення не призвела до зменшення розміру пенсії позивача. (а.с. 27-29).

03 червня 2019 року, позивачем до суду подано відповідь на відзив, в якому вказує, що підзаконний акт, як Постанова КМУ від 21.02.2018 року № 103, не може звужувати досягнутий рівень його прав та свобод, а збільшення розміру його пенсії не є предметом судового розгляду, (а.с. 33).

06 червня 2019 року, відповідачем подано заперечення, де вказує, що брати до уваги грошовий атестат як основу для включення до розрахунку додаткових видів грошового забезпечення нема правових підстав, (а.с. 38).

Позивач у судове засідання не з'явився, однак 29 квітня 2020 року, на адресу суду надійшла заява про відкладення розгляду справи у зв'язку з вжиттям заходів карантину і тим, що він перебуває в групі підвищеного ризику до COVID - 19.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, однак про час і дату судового засідання повідомлені належним чином, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення, яке вручено 17 квітня 2020 року та повернулося до суду 23 квітня 2020 року.

Представник третьої особи у судове засідання не з'явився, однак про час і дату судового засідання повідомлені належним чином, що підтверджується витягом з журналу реєстрації вихідної кореспонденції № 02-25 про отримання судової повістки 24 березня 2020 року.

Розглянувши заяву про відкладення розгляду справи, судом враховано, що (на період вжитих Урядом України карантинних заходів) судом забезпечено доступ учасників справи до суду, в тому числі і шляхом надіслання та приймання процесуальних документів пов'язаних з розглядом справи (в тому числі і письмових пояснень, відзивів, доказів тощо) засобами електронного зв'язку, про що повідомлено на офіційному сайті суду.

Надходження заяви про відкладення розгляду справи в період дії карантинних заходів вказує на процесуальну можливість сторін для доступу до суду, шляхом подання засобами, як поштового так і електронного зв'язку будь-яких пояснень міркувань та доводів на адресу суду.

Відтак, сторони мали процесуальну можливість доступу до суду, в тому числі і шляхом надіслання до суду необхідних процесуальних документів, доказів та письмових пояснень у даній справі для урахування їх під час розгляду адміністративної справи.

В даному випадку, позивач подав відповідну позовну заяву, відповідь на відзив та додані до неї матеріали, а відповідач скористався своїм правом на подання відзиву на позовну заяву та заперечення, а відтак подані заяви по суті справи в межах розгляду даної справи. Тобто учасники справи в рівній можливості використали своє право на висловлення своєї позиції перед судом.

Явка сторін не визнавалась судом обов'язковою.

Учасники справи не скористалися правом для подання додаткових документів. Відтак у суду наявні всі можливості для розгляду даної справи по суті без порушення прав жодного учасника справи.

У відповідності до статті 205 частини 1, 3 пункту 1 КАС України, неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті. Якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі, зокрема, неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.

Отже, враховуючи вищевикладене в задоволенні заяви про відкладення розгляду справи необхідно відмовити.

Відповідно до статті 229 частини 4 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

2. Обставини, встановлені судом.

Щодо заяви про уточнення позовних вимог від 12 березня 2020 року.

25 червня 2019 року судом розпочато розгляд справи по суті та за клопотанням представника третьої особи було зупинено провадження по справі до набрання законної сили судовим рішенням у зразковій справі № 240/6263/18 (Пз/9901/1/19), (а.с.61 -67).

06 березня 2020 року, ухвалою суду поновлено провадження в адміністративній справі.

12 березня 2020 року, після поновлення провадження у справі, позивачем подано заяву про уточнення позовних вимог ( а.с.88-93), за якою просить:

1) визнати протиправними дії Закарпатського обласного військового комісаріату щодо відмови ОСОБА_1 у підготовці та наданні до Головного управління ПФ України в Закарпатській області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії ОСОБА_1 станом на 05.03.2019 року, відповідно до Постанови КМ України від 30.08.2017 року № 704, з повною інформацією за формою, передбаченою Додатком № 2 до Постанови КМ України від 13.02.2008 року № 45, для перерахунку та виплати пенсії з 05.03.2019 року з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення: надбавки за кваліфікацією у розмірі 7 % посадового окладу, передбачену Наказом Міністра оборони України від 07.06.2018 року № 260, надбавку за роботу з таємними носіями, документами - 15% від посадового окладу; надбавки за особливо важливі завдання - 50% від посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років на підставі п.5, п.п.1 постанови КМ України від 30.08.2017 року № 704; премії у розмірі не менше як 10 % посадового окладу на підставі п.5 , п.п.2 постанови КМ України від 30.08.2017 року № 704; винагороди за бойове чергування у розмірі 6 % від посадового окладу за 13 тарифним розрядом, передбачену Наказом Міністра оборони України від 07.06.2018 року № 260;

2) зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 , скласти та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії ОСОБА_1 станом на 05.03.2019 року, відповідно до Постанови КМ України від 30.08.2017 року № 704, з повною інформацією за формою, передбаченою Додатком № 2 до Постанови КМ України від 13.02.2008 року № 45, для перерахунку та виплати пенсії з 05.03.2019 року з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення: надбавки за кваліфікацією у розмірі 7 % посадового окладу, передбачену Наказом Міністра оборони України від 07.06.2018 року № 260, надбавку за роботу з таємними носіями, документами - 15% від посадового окладу; надбавки за особливо важливі завдання - 50% від посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років на підставі п.5, п.п.1 постанови КМ України від 30.08.2017 року № 704; премії у розмірі не менше як 10 % посадового окладу на підставі п.5 , п.п.2 постанови КМ України від 30.08.2017 року № 704; винагороди за бойове чергування у розмірі 6 % від посадового окладу за 13 тарифним розрядом, передбачену Наказом Міністра оборони України від 07.06.2018 року № 260.

За вимогами частини першої статті 47 КАС України, крім прав та обов'язків, визначених у статті 44 цього Кодексу, позивач має право на будь-якій стадії судового процесу відмовитися від позову. Позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви до закінчення підготовчого засідання або не пізніше ніж за п'ять днів до першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що розгляд справи по суті розпочався 25 червня 2019 року, а перше судове засідання відбулося 06 червня 2019 року, (а.с.40) за правилами спрощеного позовного провадження. Отже, позивачем заяву про уточнення позовних вимог подано з порушенням порядку, що визначений ч.1 стаття 47 КАС України.

Частиною сьомою цієї норми визначено, що у разі подання будь-якої заяви, визначеної частиною першою або третьою цієї статті, до суду подаються докази направлення копії такої заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи. У разі неподання таких доказів суд не приймає до розгляду та повертає заявнику відповідну заяву, про що зазначає у судовому рішенні.

Слідуючи приписам зазначених норм, суд приходить до висновку, що заява про уточнення позовних вимог позивача від 12 березня 2020 року (вх. № 4943/20) не підлягає розгляду та повертається заявнику, про що суд зазначає в рішенні відповідно до вимог ч.7 статті 47 КАС України.

Щодо інших обставин у справі.

Судом встановлено, що, ОСОБА_1 перебуває на обліку ГУ ПФУ у Закарпатській області та отримує пенсію за вислугу років на підставі Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.

Згідно із наявним у справі перерахунком пенсії вбачається, що пенсію позивача перераховано з 01 січня 2018 року, виходячи із сум грошового забезпечення: посадовий оклад, оклад за військове звання, процентна надбавка за вислугу років, премія, (а.с 34).

03 квітня 2019 року, Закарпатським обласним військовим комісаріатом, позивачу надано відповідь на заяву від 28.03.2019 року, де зазначено, що Постановою № 103 від 21.02.2018 року № 103, визначено порядок проведення перерахунку пенсій особам звільненим з військової служби та складові грошового забезпечення, з якого обраховується новий розмір пенсії. Відповідно до Постанови № 45, ГУ ПФУ у Закарпатській області було надано список осіб, пенсії яких підлягають перерахунку з 01.03.2019 року. Головним управлінням ПФУ в Закарпатській області проведено розрахунок нового розміру пенсії на підставі наданої довідки. Станом на 02 квітня 2019 року, обласний військовий комісаріат не отримував розпорядчих документів щодо вчинення якихось дій у зв'язку з прийняттям рішення суду по постанові КМУ № 103, (а.с. 19)

При цьому вказана довідка не містить відомостей про розмір додаткових видів грошового забезпечення, а саме: надбавка за особливо важливі завдання; надбавка за кваліфікацію; надбавка за особливі умови служби; премія.

Вважаючи вказані дії відповідача протиправними, а свої права порушеними, позивач звернувся до суду з відповідним позовом.

3. Мотиви суду та норми права, застосовані судом

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб визначено Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” від 09.04.1992 №2262-ХІІ (далі по тексту - Закон №2262-ХІІ).

Відповідно до статті 63 Закону №2262-ХІІ, перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

За приписами частини четвертої статті 63 Закону №2262-ХІІ, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Аналіз наведеної норми дає підстави для висновку, що саме Кабінет Міністрів України наділений повноваженнями на встановлення умов, порядку перерахунку пенсій, а також встановлення розміру складових грошового забезпечення для такого перерахунку.

Згідно пункту 2 статті 9 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” від 20.12.1991 №2011-XII, до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення (пункт 2).

Грошове забезпечення виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України, та повинно забезпечувати достатні матеріальні умови для комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів кваліфікованим особовим складом, враховувати характер, умови служби, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності (абзац перший пункту 4).

Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45, затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103), пунктом 1 якого визначено, що пенсії, призначені відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Згідно пункту 3 зазначеного Порядку, уповноважені органи на підставі списків готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України

Абзацом першим пункту 5 Порядку визначено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Додатком №2 до вказаного Порядку визначалось, що довідка про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій може включати посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням, надбавку за вислугу років у відсотковому відношенні.

Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”, грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб”, визначалось перерахувати пенсії, призначені згідно з Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” до 01.03.2018 (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01.03.2018 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у справі №826/3858/18 визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 “Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45.

Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019 рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 залишено без змін.

Постановою Верховного Суду від 12.11.2019 рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 року та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019 залишено без змін.

Зважаючи на наведене правове регулювання та рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у справі №826/3858/18, позивач має право на перерахунок пенсії з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення відповідно до статті 63 Закону №2262-ХІІ та статті 9 Закону №2011-XII, з 05.03.2019.

Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відтак, враховуючи відмову відповідача видати позивачу довідку про грошове забезпечення з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, яка оформлена листом від 03.04.2019, тобто після виникнення у позивача права на перерахунок пенсії з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та відповідно до статті 9 частини 2 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість мотивів, покладених суб'єктом владних повноважень в основу свої дій, на відповідність вимогам частини другої статті 2 КАС України та зважаючи на доводи адміністративного позову, суд для належного захисту порушених право позивача вважає необхідним вийти за межі позовних вимог та визнати протиправними дії Закарпатського обласного військового комісаріату щодо відмови в наданні на час звернення позивача оновленої довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду у Закарпатській області з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення,

Відповідно до статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Отже, враховуючи встановлені обставини справи та правове регулювання спірних відносин, суд дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення позову.

Відповідно до частини третьої статті 139 КАС України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

При зверненні до суду позивачем сплачено судовий збір у сумі 768,40 грн., що підтверджується наявною в матеріалах справи квитанцією від 06.05.2019 (а.с. 4).

Отже, понесені позивачем судові витрати у виді сплаченого судового збору витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Керуючись статтями 9, 14, 229, 242-246, 255, 295 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , третя особа на стороні відповідача без самостійних вимог Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про визнання дії неправомірними та зобов'язання вчинити дії - задовольнити частково.

2. Визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо відмови ОСОБА_1 у підготовці та надані до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області оновленої довідки про розмір його грошового забезпечення станом на 05.03.2019, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”, із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для здійснення обчислення та перерахунку з 01.04.2019 основного розміру його пенсії.

3. Зобов'язати Закарпатський обласний військовий комісаріат підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , станом на 05.03.2019, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, статті 9 Закону України від 20.12.1991 №2011-XII “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” та з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”, із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення з 01.04.2019 перерахунку основного розміру його пенсії.

4. Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) за рахунок бюджетних асигнувань Закарпатського обласного військового комісаріату ( АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) судові витрати у розмірі 384, 20 грн. (три вісімдесят чотири грн. 20 коп.).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції (з урахуванням особливостей, що встановлені Розділом VII КАС України (пункт 15.5)).

СуддяТ.В.Скраль