Постанова від 12.05.2020 по справі 711/2285/20

Справа № 711/2285/20

Номер провадження 3/711/828/20

ПОСТАНОВА

12 травня 2020 року м.Черкаси

Суддя Придніпровського районного суду м.Черкаси Михальченко Ю.В., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з Управління північного офісу Держаутслужби в Черкаській області про притягнення:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючої директором Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 25 Черкаської міської ради, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ,

до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.164-14 КпАП України, -

ВСТАНОВИВ :

В проваджені Придніпровського районного суду м. Черкаси знаходяться адміністративні матеріали, які надійшли з Управління північного офісу Держаутслужби в Черкаській області про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.164-14 КУпАП.

В судовому засіданні встановлено, що 23.03.2020 року головним державним аудитором відділу контролю у сфері закупівель Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області Машурою Н.І. при проведенні перевірки закупівлі відповідно до абз.4 п.4 Порядку проведення перевірок закупівель Державною аудиторською службою, її міжрегіональними територіальними органами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2013 №631, п.10 Положення про Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області, затвердженого наказом Північного офісу Держаудитслужби від 23.10.2016 № 18,проведеної Черкаською загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів № 25 Черкаської міської ради Черкаської області (далі - Замовник) закупівлі послуг з організації шкільного харчування за предметом закупівлі «ДК 021:2015: 55520000-1 - Кейтерингові послуги» (інформацію оприлюднене в електронній системі закупівель за номером ID: UA-2019-12-19-003056-b), яка підпорядкована Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради та розташована за адресою: вул. Нарбутівська, 206,м.Черкаси, 18030. В ході перевірки виявлено порушення порядку оприлюднення інформації прозакупівлі відповідно до вимог законодавства (акт перевірки від 23.03.2020 № 31-31/05). Зокрема, Замовником укладено з ТОВ «Каштан-Плюс» (далі - Постачальник) договір від 21.01.2020 № 32 про закупівлю послуг. Договір оприлюднений на вебпорталі Уповноваженого органу не в повному обсязі, а саме без Додатку № 2, який відповідно до пункту 1.1. розділу 1. договору від 21.01.2020 № 32 є його невід'ємною частиною.Додатковою угодою від 21.01.2020 № 2 внесено зміни до договору від21.01.2020 № 32 щодо до договору від 21.01.2020 № 32 про закупівлю послуг в наступній редакції: «В порядку та на умовах, визначених договором, Постачальник зобов'язується надати, а Замовник, в порядку та на умовах, визначених договором, зобов'язується прийняти та оплатити Постачальнику кейтерингові послуги (послуги з організації шкільного харчування) «ДК 021:2015:55520000-1 - Кейтерингові послуги», згідно перспективного меню, поданого учасником у складі тендерної пропозиції, за кількістю та цінами на них, наведеними в Додатку №1 до договору, який є його невід'ємною частиною».Проте, повідомлення про внесення змін до договору Замовником не оприлюднене на дату завершення перевірки, тобто у строк, що перевищуєтри дні з дня внесення таких змін, що є порушенням частини першої статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі» та передбачає відповідальність згідно з частиною 1 статті 16414 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Зазначене порушення допущено директором Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 25 Черкаської міської ради, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яку відповідно до наказу установи від 19.10.2017 № 237, призначено головою тендерного комітету, та яка відповідно до статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі» та пункту 5.3 розділу 5 «Відповідальність» Положення про створення тендерного комітету, затвердженого наказом Замовника від 19.10.2017 №238, несе відповідальність за повноту та достовірність інформації, що оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель для загального доступу.

ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнала та дала пояснення, що дійсно працює на директора Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 25 Черкаської міської ради. Зазначила, що Додаток № 2 «Перелік страв (Примірне двотижневе меню»» до договору надання послуг № 32 від 21.01.2020 року не був розміщений, тому що був вилучений із вказаного Договору додатковою угодою № 2 в день його підписання 21.01.2020 року. Харчування здійснюється згідно перспективного меню, поданого учасником у складі тендерної пропозиції. А Додаткова угода № 2 від 21.01.2020 року до договору № 32 від 21.01.2020 року не була опублікована на вебпорталі тому, що не підпадає під публікацію ч.4 ст.36 ЗУ «Про публічні закупівлі».

Дослідивши письмові матеріали справи, приходжу до наступного:

Відповідно до ст.ст.252, 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд має повно всебічно та об'єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з'ясувати, чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Дослідивши матеріали справи, вважаю, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164-14 КУпАП, а саме: здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг без застосування визначених законодавством процедур закупівель; оцінка пропозицій конкурсних торгів (кваліфікаційних пропозицій), тендерних пропозицій не за критеріями та методикою оцінки для визначення найкращої пропозиції конкурсних торгів (кваліфікаційної пропозиції), тендерної пропозиції, що міститься в документації конкурсних торгів (кваліфікаційній документації), тендерній документації; укладення з учасником, який став переможцем торгів, договору про закупівлю за цінами і обсягами, що не відповідають вимогам документації конкурсних торгів (кваліфікаційної документації), тендерної документації; неоприлюднення або порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлі відповідно до вимог законодавства; неоприлюднення або порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлі, що здійснюються відповідно до положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)"; ненадання інформації, документів та матеріалів у випадках, передбачених законом.

Вина у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується матеріалами адміністративної справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення від № 23-40/2020 від 23.03.2020, актом про результати перевірки закупівлі № 31-31/05 від 23.03.2020, Статутом Черкаської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 25 Черкаської міської ради Черкаської області, довідкою з Державного реєстру підприємств та організації, наказом № 237 від 19.10.2017 року за підписом директора Черкаської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 25 О.А. Кочмар «Про створення тендерного комітету», протоколом засідання тендерного комітету від 19.10.2017 року за підписом директора Черкаської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 25 О.А. Кочмар, наказом № 238 від 19.10.2017 року за підписом директора Черкаської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 25 О.А. Кочмар «Про затвердження положення про тендерний комітет», положенням про тендерний комітет, протоколом засідання тендерного комітету № 2 від 09.01.2020 року за підписом директора Черкаської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 25 О.А. Кочмар, Договором надання послуг № 32 від 21.01.2020 року та іншими документами.

Пом'якшуючих та обтяжуючих відповідальність правопорушника обставин не вбачається.

Відповідно до ст.22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважені вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.

Враховуючи, що ОСОБА_1 раніше не притягувалася до адміністративної відповідальності, тяжких наслідків не наступило, а тому, зважаючи на обставини скоєння адміністративного правопорушення, вважаю за можливе звільнити її від адміністративної відповідальності за малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення і обмежитись усним зауваженням.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.22,185 280, 283 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ :

Визнати ОСОБА_1 винною в скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.164-14 КУпАП.

Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.164-14 КУАП обмежившись усним зауваженням.

Провадження по справі про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 164-14 КУпАП - закрити.

Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Придніпровський районний суд м. Черкаси протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя: Ю. В. Михальченко