Іменем України
08 травня 2020 рокуСєвєродонецькСправа № 360/1696/20
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Секірська А.Г., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області до відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) про скасування постанови про накладення штрафу,
23 квітня 2020 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області (далі - позивач) до відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) (далі - відповідач), в якому позивач просить суд визнати протиправною та скасувати постанову начальника відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) від 08.04.2020 про накладення штрафу у розмірі 10 200 грн. у виконавчому провадженні ВП № 61200947.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що 07.02.2020 головним державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) відкрито виконавче провадження № 61200947 з примусового виконання виконавчого листа № 360/1617/19 виданого 24.01.2020 Луганським окружним адміністративним судом про зобов'язання головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області здійснити з 1 січня 2016 року перерахунок пенсії ОСОБА_1 відповідно до статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у порядку і розмірах, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 90 % сум грошового забезпечення, та здійснити виплату з урахуванням виплачених сум.
Листом від 11.03.2020 № 1200-010301-6/4828 позивач повідомив відповідача про те, що на виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 21.11.2019 у справі № 360/1617/19 проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 90 % сум грошового забезпечення, починаючи з 01.01.2016, що підтверджується перерахунком пенсії.
Доплату по проведеному перерахунку за період з 23.12.2019 (дата набрання рішенням суду законної сили) по 31.01.2020 у сумі 3007,41 грн на підставі пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам», обліковано в головному управлінні Пенсійного фонду України в Луганській області та буде виплачено на умовах окремого порядку, визначеного Кабінетом Міністрів України.
Також було повідомлено, що виплата доплати по проведеному перерахунку за період з 01.01.2016 по 22.12.2019 у сумі 88979,05 грн буде здійснюватися за окремою бюджетною програмою, відповідно до Порядку погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 649 від 22.08.2018 «Питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду».
Згідно з цією постановою, орган Пенсійного фонду України, визначений судом боржником у виконанні судового рішення, веде облік рішень у реєстрі рішень, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою, відповідно до порядку, встановленого Пенсійним фондом України.
На сьогодні цей порядок затверджено постановою правління Пенсійного фонду України від 26 вересня 2018 року № 20-1. На підставі цього Порядку, до реєстру рішень, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою було внесено інформацію по судовому рішенню у справі №360/1617/19
На теперішній час інформації про прийняття рішення стосовно наявності підстав для виплати суми ОСОБА_1 не надходило. Стягувачу пенсія нараховується та виплачується.
Враховуючи ті обставини, що виконання виконавчого листа № 360/1617/19, виданого 24.01.2020 Луганським окружним адміністративним судом, залежить не тільки від боржника, а й від надходження відповідних коштів до органів Пенсійного фонду України з Державного бюджету України, позивач вважає, що у відповідача відсутні правові підстави для винесення постанови про накладення на боржника штрафу у розмірі 10200,00 грн.
Ухвалою суду від 24 квітня 2020 року позовну заяву залишено без руху із наданням позивачу строку для усунення недоліків позовної заяви (арк.спр. 12-13).
30.04.2020 за вх. № 17261/2020 позивачем надано заяву про усунення недоліків (арк.спр. 16).
Ухвалою суду від 04.05.2020 позовну заяву прийнято до розгляду після усунення її недоліків та відкрито провадження у справі (арк.спр. 18-19).
Представник позивача у судове засідання не прибув, у позові просив розглядати справу без його участі (арк. спр. 3)
Представник відповідача у судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, надав відзив на адміністративний позов від 08.05.2020 вх. № 18152/2020 (арк.спр. 26-32), у якому просив розглянути справу без його участі та заперечував проти позовних вимог з таких підстав.
На виконанні у відділі примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області знаходиться виконавче провадження по примусовому виконанню виконавчого листа Луганського окружного адміністративного суду від 24.01.2020 № 360/1617/19 про зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області здійснити з 1 січня 2016 року перерахунок пенсії на користь ОСОБА_1 відповідно до статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у порядку і розмірах, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103" Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 90% сум грошового забезпечення, та здійснити виплату з урахуванням виплачених сум.
07.02.2020 державним виконавцем, керуючись вимогами ст. ст. 3, 4, 24, 25, 26, 27 Закону України “Про виконавче провадження”, винесено постанову про відкриття виконавчого провадження № 61200947. Копії постанов направлено сторонам виконавчого провадження.
На адресу відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області (Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) надійшла відповідь від боржника, з якої встановлено, що виплата доплати по. проведеному перерахунку за період з 01.01.2016 по 22.12.2019 у сумі 88 979,05 грн буде здійснюватися за окремою бюджетною програмою, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 № 649.
Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 № 649' інформація внесена до реєстру судових рішень № 54953 (станом на 26.02.2020), та буде виплачена згідно порядку погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішенням суду.
Доплату по проведеному перерахунку за період з 23.12.2019 (дата набрання рішення суду законної сили) по 31.01.2020 у сумі 3 007, 41 грн було зараховано на картковий рахунок ОСОБА_1 відкритий в АТ "Державний ощадний банк України" у лютому 2020 року, але відповідна інформація не відповідає дійсності та не виплачена згідно відповіді Головного Управління Пенсійного фонду України в Луганській області від і 1.03.2020 № 1200-010301-6/4828, яка надійшла до Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) 16.03.2020 № 18693/14/20Л вже після накладання штрафу на боржника.
11.03.2020 державним виконавцем, керуючись ст. 63, 75 Закону України «Про виконавче провадження», винесено постанову про накладення штрафу у розмірі 5 100 грн. Копію постанови направлено боржнику для виконання.
08.04.2020 державним виконавцем, керуючись ст. 63, 75 Закону України '"Про виконавче провадження", винесено постанову про накладення штрафу у розмірі 10 200 грн. Копію постанови направлено боржнику для виконання.
Виплата коштів, нарахованих за період до набрання судовим рішенням законної сили, здійснюється органами Пенсійного фонду України за правилами Порядку № 649.
На думку відповідача, позивач мав провести розрахунок суми виплати відповідно до рішення суду, направити відповідний пакет документів до Пенсійного фонду України, де уповноважена комісія, після перевірки обґрунтованості розрахованої суми, прийняла б одне з рішень. Лише після і розгляду поданих боржником (територіальним пенсійним органом) зазначених і документів відповідна комісія Пенсійного фонду України може прийняти рішення про наявність або відсутність підстав для виплати суми, зазначеної в розрахунку.
В свою чергу, позивачем надано лише розрахунок на доплату пенсії ОСОБА_1 для внесення до реєстру згідно Порядку № 649. При цьому, не надано доказів направлення відповідного пакету документів до Пенсійного фонду України, де уповноважена комісія, після перевірки обґрунтованості розрахованої суми, прийняла б одне з рішень, як і не надано рішення Пенсійного фонду України з приводу даного питання.
Отже, матеріали виконавчого провадження не містять відомостей та належних доказів на вчинення Головним управлінням Пенсійного фонду України в Луганській області дій, передбачених пунктом 5 Порядку погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду.
Враховуючи викладене, відділ примусового виконання рішень Управління Забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного Міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) наголошує на необґрунтованості позовних вимог щодо скасування винесеної постанови від 11.03.2020 про накладення штрафу у виконавчому провадженні № 61200947. Таким чином, позивачем не було вжито всіх можливих та необхідних заходів для виконання судового рішення в повному обсязі.
Враховуючи вищевикладене, представник відповідача з посиланням на норми Закону України “Про виконавче провадження” просив суд відмовити у задоволенні позову у повному обсязі.
Згідно із частиною дев'ятою статті 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст. 72-77 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов наступного.
Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 21.11.2019 у справі № 812/1617/19 адміністративний позов адвоката Єфременка Володимира Миколайовича в інтересах ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області (місцезнаходження: 93404, Луганська область, місто Сєвєродонецьк, вулиця Шевченка, будинок 9, код за ЄДРПОУ 21782461) про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії задоволено; визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області щодо зменшення відсоткового значення розміру пенсії ОСОБА_1 з 90 % до 70 % суми грошового забезпечення; зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області здійснити з 1 січня 2016 року перерахунок пенсії ОСОБА_1 відповідно до статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у порядку і розмірах, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 90 % сум грошового забезпечення, та здійснити виплату з урахуванням виплачених сум (арк. спр. 22-25).
За даними КП «ДСС» рішення у справі № 360/1617/19 набрало законної сили 23.12.2019.
24.01.2020 стягувачу надіслано виконавчі листи у справі № 360/1617/19 (арк. спр. 48-49).
07.02.2020 ОСОБА_1 звернувся до відповідача із заявою про відкриття виконавчого провадження (арк. спр. 47)
Постановою від 07.02.2020 головним державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) відкрито виконавче провадження ВП № 61200947 з примусового виконання виконавчого листа № 360/1617/19, виданого 24.01.2020 Луганським окружним адміністративним судом про зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області здійснити з 1 січня 2016 року перерахунок пенсії ОСОБА_1 відповідно до статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у порядку і розмірах, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 90 % сум грошового забезпечення, та здійснити виплату з урахуванням виплачених сум (арк. спр. 4 зв, 46).
Листом від 27.02.2020 № 1200-010301-6/3856 ГУПФУ в Луганській області повідомило відповідача, що на виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 21.11.2019 по справі № 360/1617/19 управлінням пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області поновлено виплату пенсії ОСОБА_1 виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 90 % відповідних сум грошового забезпечення, починаючи з 01.01.2016. Доплату по проведеному перерахунку за період з 23.12.2019 (дата набрання рішенням суду законної сили) по 31.01.2020 у сумі 3007,41 грн на підставі пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам», обліковано в головному управлінні Пенсійного фонду України в Луганській області та буде виплачено на умовах окремого порядку, визначеного Кабінетом Міністрів України. Також було повідомлено, що виплата доплати по проведеному перерахунку за період з 01.01.2016 по 22.12.2019 у сумі 88979,05 грн буде здійснюватися за окремою бюджетною програмою, відповідно до Порядку погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 649 від 22.08.2018 «Питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду» (арк. спр. 6, 40-41). До листа було додано розрахунок на доплату (виплату, утримання) пенсії за пенсійною справою № N/А 18931 за дорученням № Д N/А 18931/91, протокол перерахунку пенсії ОСОБА_1 , витяг з реєстру рішень суду, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою (арк. спр. 42-44).
Постановою начальника відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) винесено постанову про накладення штрафу на Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області за не виконання судового рішення у сумі 5100 грн (арк. спр. 39).
Листом від 11.03.2020 № 1200-010301-6/4828 позивач повідомив відповідача, що на виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 21.11.2019 у справі № 360/1617/19 проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 90 % сум грошового забезпечення, починаючи з 01.01.2016, що підтверджується перерахунком пенсії. Доплату по проведеному перерахунку за період з 23.12.2019 (дата набрання рішенням суду законної сили) по 31.01.2020 у сумі 3007,41 грн на підставі пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам», обліковано в головному управлінні Пенсійного фонду України в Луганській області та буде виплачено на умовах окремого порядку, визначеного Кабінетом Міністрів України. Також було повідомлено, що виплата доплати по проведеному перерахунку за період з 01.01.2016 по 22.12.2019 у сумі 88979,05 грн буде здійснюватися за окремою бюджетною програмою, відповідно до Порядку погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 649 від 22.08.2018 «Питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду» (арк. спр. 36-37).
Постановою начальника відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) винесено постанову про накладення штрафу на Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області за не виконання судового рішення у сумі 10200 грн (арк. спр. 35).
Вирішуючи справу по суті заявлених вимог, суд виходить з наступного.
Надаючи оцінку доводам позивача про те, що відсутня можливість виплатити ОСОБА_1 компенсацію втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків її виплати в повному обсязі через відсутність фінансування, суд зазначає таке.
Положеннями статті 1 Закону України “Про виконавче провадження” передбачено, що виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Відповідно до частини другої статті 74 Закону України “Про виконавче провадження” рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання рішень інших органів (посадових осіб), у тому числі постанов державного виконавця про стягнення виконавчого збору, постанов приватного виконавця про стягнення основної винагороди, витрат виконавчого провадження та штрафів, можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.
Також згідно із статтею 75 Закону України “Про виконавче провадження” у разі невиконання без поважних причин у встановлений виконавцем строк рішення, що зобов'язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на боржника - юридичну особу - 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та встановлює новий строк виконання. У разі повторного невиконання рішення боржником без поважних причин виконавець у тому самому порядку накладає на нього штраф у подвійному розмірі та звертається до органів досудового розслідування з повідомленням про вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно до частин першої та другої статті 63 Закону України “Про виконавче провадження”, зокрема, за рішеннями, за якими боржник зобов'язаний особисто вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, виконавець наступного робочого дня після закінчення строку, визначеного частиною шостою статті 26 цього Закону, перевіряє виконання рішення боржником. У разі невиконання без поважних причин боржником рішення виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу, в якій також зазначаються вимога виконати рішення протягом 10 робочих днів та попередження про кримінальну відповідальність.
З аналізу викладеної норми слідує, що негативні наслідки у вигляді накладення штрафу за невиконання в обумовлений строк відповідного рішення настають за умови його невиконання без поважних причин.
Приписами абзацу другого пункту 1 Положення про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 22.12.2014 № 28-2 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.01.2015 за № 40/26485 визначено, що Головні управління Фонду підпорядковуються Фонду та разом з управліннями Фонду в районах, містах, районах у містах, а також об'єднаними управліннями утворюють систему територіальних органів Фонду.
Головне управління Фонду відповідно до покладених на нього завдань: планує у відповідному регіоні доходи та видатки коштів Фонду, у межах своєї компетенції забезпечує виконання бюджету Фонду; забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування пенсій та виплату пенсій, щомісячного довічного утримання суддям у відставці, допомоги на поховання та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Фонду та інших джерел, визначених законодавством, здійснює з цією метою перерозподіл коштів між районами (містами) (підпункти 2, 4 пункту 4 вказаного Положення).
Отже, невиконання судового рішення позивачем в частині виплати грошових коштів, за відсутності відповідного фінансового забезпечення та фактичної відсутності коштів, не може вважатись невиконанням судового рішення без поважних причин, а накладення штрафу, у такому випадку, жодним чином не захищає право особи на отримання бюджетних коштів.
Даний правовий висновок викладено в постанові Верховного Суду від 24.01.2018 у справі № 405/3663/13-а (К/9901/1598/18).
Щодо доводів відповідача про неможливість застосування такої практики Верховного Суду, оскільки відсутність фінансування не доведена документально, суд зауважує, що листом від 11.03.2020 № 1200-010301-6/4828 позивач повідомляв, що на виконання рішення суду управлінням проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 , виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 90% відповідних сум грошового забезпечення, починаючи з 01.01.2016 (арк. спр. 6, 36-37).
Також позивачем надано протокол перерахунку пенсії ОСОБА_1 та розрахунок на доплату (виплату, утримання) пенсії за пенсійною справою № N/А 18931/91 ОСОБА_1 у сумі 91986,46 грн (арк. спр. 7,7 зв., 42), протокол перерахунку пенсії ОСОБА_1 та витяг з реєстру рішень суду, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою, що містяться в матеріалах виконавчого провадження (арк. спр. 43,44).
Відтак, позивач вчинив, всі залежні від нього дії для забезпечення виплати перерахованої пенсії.
Крім того, суд зазначає, що Верховним Судом направлено лист від 31.05.2019 Голові Правління ПФУ ОСОБА_2 у відповідь на звернення від 27.02.2019 № 6104/06-10 щодо судової практики стосовно розгляду адміністративних позовів органів ПФУ до органів державної виконавчої служби про визнання протиправними та скасування постанов державних виконавців про накладення штрафу за невиконання судових рішень. Зазначено, що Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду своєю ухвалою від 16.07.2018 відмовив у відкритті провадження про розгляд відповідної справи як зразкової.
У вказаній ухвалі Верховний Суд зазначив: «Верховний Суд України у своїх постановах (справи № 21-1044а15, № 21-2630а15, № 21-5118а15, № 804/5081/13-а) неодноразово вказував, що невиконання судового рішення в частині виплати грошових коштів за відсутності відповідного фінансового забезпечення та фактичної відсутності коштів не може вважатися невиконанням судового рішення без поважних причин. Накладення штрафу у такому випадку жодним чином не захищає право особи на отримання бюджетних коштів».
Ураховуючи вказане та зважаючи на те, що правову позицію щодо обґрунтованості накладення штрафу за невиконання судового рішення за обставин, наведених у Вашому листі, сформульовано Верховним Судом України та застосовано Верховним Судом узагальнення практики та надання методичної допомоги не є необхідним (арк.спр. 10).
Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
При вказаних обставинах, суд дійшов висновку, що відповідачем не доведено правомірність та обґрунтованість своїх дій та рішення з урахуванням вимог, встановлених частиною другою статті 19 Конституції України та частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому, виходячи системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи.
Частиною другою статті 9 КАС України визначено, що суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
За таких обставин, суд вважає за необхідне визнати протиправною та скасувати постанову начальника відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) від 08 квітня 2020 року про накладення штрафу у виконавчому провадженні ВП № 61200947.
Вирішуючи питання розподілу судових витрат, суд виходить з такого.
Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Позивачем сплачено судовий збір в розмірі 2102 грн згідно з платіжним дорученням від 28.04.2020 № 4739 (арк.спр. 17).
В межах спірних правовідносин суб'єктом владних повноважень є відповідач, правомірність рішення якого оскаржено позивачем - учасником виконавчого провадження.
Таким чином, витрати зі сплати судового збору підлягають стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Східного міжрегіонального управління Мніністерства юстиції (м. Харків), структурним підрозділом якого є відповідач.
Керуючись статтями 2, 7, 8, 9, 19, 20, 72-77, 90, 132, 139, 241-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позовні вимоги Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області до відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) про скасування постанови про накладення штрафу задовольнити.
Визнати протиправною та скасувати постанову заступника начальника відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) області від 08 квітня 2020 року про накладення штрафу у розмірі 10200,00 грн у виконавчому провадженні ВП № 61200947.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) (код ЄДРПОУ 43315445, 61002, Харківська обл., місто Харків, вулиця Ярослава Мудрого, будинок 16) на користь Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області (код ЄДРПОУ 21782461, 93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Шевченка, 9) витрати зі сплати судового збору в розмірі 2102 (дві тисячі сто дві грн 00 коп.).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня його проголошення.
Відповідно до пункту 3 розділу VI «Прикінцеві положення» Кодексу адміністративного судочинства України строк оскарження судового рішення продовжується на строк дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).
Суддя А.Г. Секірська