Ухвала від 16.04.2020 по справі 359/3022/20

Провадження №2-а/359/105/2020

Справа №359/3022/20

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 квітня 2020року суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області Яковлєва Л.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Вороньківської сільської ради Бориспільського району Київської області про скасування рішення Вороньківської сільської ради від 20 листопада 2019 року за № 1518-58-VII та рішення Вороньківської сільської ради за №1638-61-VII від 07 лютого 2020 року «Про надання дозволу на приватизацію квартири АДРЕСА_1 -

ВСТАНОВИВ:

15 квітня 2020 року ОСОБА_1 звернулась до суду із позовом, яким просить скасувати рішення Вороньківської сільської ради за № 1 518-58-VII від 20 листопада 2019 року, яким надано дозвіл на приватизацію квартири АДРЕСА_1 . Скасувати рішення Вороньківської сільської ради за № 1 638-61-VII від 07 лютого 2020 року «Про надання дозволу на приватизацію квартири АДРЕСА_1 з Воронківської сільської ради Бориспільського району Київської області на користь позивачки сплачений судовий збір в сумі 840 (вісімсот сорок) грн. 80 (вісімдесят) копійок.

Відповідно вимог ч. 1 ст. 20 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; 3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті; 5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років».

Згідно ч. 1 ст. 22 КАС України місцеві адміністративні суди (місцеві загальні суди як адміністративні суди та окружні адміністративні суди) вирішують адміністративні справи як суди першої інстанції, крім випадків, визначених частинами другою - четвертою цієї статті.

Частиною 1 статті 20 КАС України встановлений вичерпний перелік адміністративних справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

До даного переліку справи щодо визнання протиправним та скасування рішення органу місцевого самоврядування, не відносяться.

Відповідно ч. 1 ст. 19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.

Суди розглядають у порядку цивільного судочинства також вимоги щодо реєстрації майна та майнових прав, інших реєстраційних дій, якщо такі вимоги є похідними від спору щодо такого майна або майнових прав, якщо цей спір підлягає розгляду в місцевому загальному суді і переданий на його розгляд з такими вимогами.

Згідно п. 4 ч. 1 ст. 171 ЦПК України суддя, після одержання позовної заяви, з'ясовує чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.

У відповідності до п.1 ч.1ст.19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.

Під час визначення предметної юрисдикції справ суди повинні виходити із суті права та/або інтересу, за захистом якого звернулася особа, заявлених вимог, характеру спірних правовідносин, змісту та юридичної природи обставин у справі.

Визначальною ознакою справи адміністративної юрисдикції є суть (зміст, характер) спору. Публічно-правовий спір, на який поширюється юрисдикція адміністративних судів, є спором між учасниками публічно-правових відносин і стосується саме цих відносин.

Як вбачається з позовної заяви та матеріалів справи, предметом розгляду у даній справі є оскарження рішення Вороньківської сільської ради від 20 листопада 2019 року за №1518-58-VII та рішення Вороньківської сільської ради за №1638-61-VII від 07 лютого 2020 року «Про надання дозволу на приватизацію квартири АДРЕСА_1 .

Отже, спірні правовідносини виникли між учасниками справи з приводу захисту інтересів позивача щодо права власності на майно та не містять ознак публічності, що виключає можливість розгляду цієї справи за правилами адміністративного судочинства.

Предметом оспорювання у даному випадку є відносини, що пов'язані з правом проживання та правом власності позивача ОСОБА_1 на квартиру АДРЕСА_1 .

Виходячи з наведеного, суд зазначає, що не є публічно-правовим спір за участю суб'єкта владних повноважень публічного права, з одного боку, та суб'єкта приватного права - фізичної особи, коли управлінські дії суб'єкта владних повноважень спрямовані на створення, зміну або припинення її цивільних прав.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що даний спір не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 170 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо позов не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.

Одночасно слід роз'яснити позивачу, що відповідно вимог ч. 6 ст. 170 КАС України, ОСОБА_1 не позбавлена права та можливості звернутися до суду з відповідним позовом в порядку, встановленому Цивільним процесуальним кодексом України.

Враховуючи викладене та керуючись ст. 19 ЦПК України, ст. 1, 20, 22, 170, 295 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Вороньківської сільської ради Бориспільського району Київської області про скасування рішення Вороньківської сільської ради від 20 листопада 2019 року за № 1518-58-VII та рішення Вороньківської сільської ради за №1638-61-VII від 07 лютого 2020 року «Про надання дозволу на приватизацію квартири АДРЕСА_1 .

Роз'яснити позивачу, що розгляд справи має здійснюватися місцевим загальним судом за правилами, встановленими Цивільним процесуальним кодексом України.

Роз'яснити позивачу, що повторне звернення тієї самої особи до адміністративного суду з адміністративним позовом з тих самих предмета і підстав та до того самого відповідача, як той, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.

Ухвала суду може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду через Бориспільський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги на ухвалу суду протягом 15 днів з дня її винесення.

Відповідно п.п. 15.5 п.п.15 п. 1 Розділу ХШ Перехідних Положень ЦПК України в новій редакції, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно- телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.

Суддя Яковлєва Л.В.