Справа № 471/176/20
Провадження №3/471/111/20
Номер рядка звіту 194
"14" квітня 2020 р.
Суддя Братського районного суду Миколаївської області Скарницька І.Б., за участю секретаря Романчук О.О., розглянувши матеріали, які надійшли від Братського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Миколаївській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Негря Республіки Молдова, громадянки України, проживаючої по АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , протягом року не притягувалася до адміністративної відповідальності,
за ч. 1 ст. 156 Кодексу України про адміністративне правопорушення,
02 березня 2020 року на адресу Братського районного суду Миколаївської області надійшла справа про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 .
Із протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 267193 від 12.02.2020 року слідує, що 12 лютого 2020 року, о 15 годин 15 хвилин, гр. ОСОБА_1 , знаходячись в магазині ПП «Вікторія» по вул. Миру, в с. Микільське Братського району Миколаївської області, всупереч вимогам ст. 15 ЗУ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового» здійснювала роздрібну торгівлю спиртних напоїв, а саме «Советское Шампанское», пиво «Чернігівське», настоянки «Вишневі» без ліцензії.
Такі дії ОСОБА_1 за вищевказаним протоколом кваліфіковані за ч. 1 ст. 156 КУпАП.
Під час судового засідання ОСОБА_2 суду пояснила, що не здійснювала продаж алкогольних напоїв, ліцензія в неї наразі знаходиться на продовженні.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення як документ, що засвідчує факт неправомірних дій та є одним з основних джерел доказів,складається за встановленою формою і має містити дату і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Тобто, предмет судового розгляду обмежений обставинами, які вказані в протоколі про адміністративне правопорушення та які визначають його суть.
Стаття 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», на яку міститься посилання у фабулі правопорушення, передбачає, що роздрібна торгівля алкогольними напоями може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю.
Диспозиція частини 1 ст. 156 КУпАП передбачає відповідальність за роздрібну або оптову торгівлю алкогольними напоями чи тютюновими виробами без марок акцизного податку чи з підробленими марками цього податку.
Суб'єктом такого правопорушення можуть бути працівники торгівлі, громадського харчування, громадяни, які займаються підприємницькою діяльністю в цих галузях.
Згідно протоколу про адміністративну відповідальність, ОСОБА_1 здійснювала торгівлю алкогольними напоями без відповідної ліцензії.
Проте, ч. 1 ст. 156 КУпАП не передбачено відповідальності за торгівлю алкогольними напоями без відповідної ліцензії.
Також, слід зазначити, що до матеріалів протоколу про адміністративне правопорушення не додано доказів того, що ОСОБА_1 здійснювала продаж алкогольних напоїв.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
За таких обставин, суд вважає за необхідне закрити провадження у справі за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 254, 256, 276, 278, 280 КУпАП,
Провадження в справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 156 КУпАП- закрити у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Вилученні речі - повернути володільцю.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Миколаївського апеляційного суду через Братський районний суд Миколаївської області.
Суддя - Скарницька І.Б.