14.04.2020 Справа № 469/161/20
3/469/97/20
14 квітня 2020 року смт.Березанка
Суддя Березанського районного суду Миколаївської області Гапоненко Н.О., за участю секретаря судового засідання Потриваєвої М.А., розглянувши в судовому засіданні матеріали, які надійшли від Головного управління ДФС у Миколаївській області, про притягнення до адміністративної відповідальності,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Мочулище Дубровицького району Рівненської області, проживає по АДРЕСА_1 , працездатного, генерального директора АПК «Березань»,
за ч.1 ст.163-1 КУпАП,-
встановила:
З протоколу про адміністративне правопорушення №47 від 24 лютого 2020 року вбачається, що при проведенні документальної позапланової виїзної перевірки АПК «Березань» від 24 лютого 2020 року встановлено здійснення ведення податкового обліку з порушенням встановленого порядку, що вчинено генеральним директором АПК «Березань» ОСОБА_1 , а саме занижено податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за період з 01 січня 2017 року по 31 грудня 2019 року на загальну суму 55753,46 грн., з розбивкою річних сум рівними частинами поквартально, а саме: за 2017 рік на загальну суму 16131,2 грн. в тому числі за 1 квартал 2017 року - 4032,8 грн., 2 квартал 2017року - 4032,8 грн., 3 квартал 2017 року - 4032,8 грн., 4 квартал 2017 року - 4032,8 грн., за 2018 рік на загальну суму 18767,64 грн., в тому числі за 1 квартал 2018 року- 4691,91 грн., 2 квартал 2018 року - 4691,91 грн., 3 квартал 2018 року - 4691,91 грн., 4 квартал 2018 року - 4691,91 грн., за 2019 рік на загальну суму 20854,62 грн., за 1 квартал 2019 року - 5213,65 грн., 2 квартал 2019 року - 5213,65 грн., за 3 квартал 2019 року - 5213,66 грн., за 4 квартал 2019 року - 5213,66 грн., за рахунок неподання до контролюючого органу декларацій з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на 2017, 2018, 2019 роки.
У судове засідання ОСОБА_1 не з"явився та не повідомив причини неявки, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про що свідчить зворотне поштове повідомлення.
При складенні протоколу про адміністративне правопорушення надав пояснення про незгоду з висновками акту перевірки від 24.02.2020 року.
Враховуючи, що КУпАП не встановлює обов"язкової участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, при розгляді зазначеної категорії справ про адміністративне правопорушення, суд розглянув справу за відсутності вказаної особи.
Частина перша статті 163-1 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність у разі відсутності податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Норми ст.266 Податкового кодексу України встановлюють обов"язок фізичних та юридичних осіб сплачувати податок за нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, яким є об'єкти житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх частки.
Відповідно до пп.266.3.3 п.266.3 ст. 266 Податкового кодексу України, база оподаткування об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчисляється такими особами самостійно виходячи із загальної площі кожного окремого об'єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об'єкт.
Відповідно до пп.266.7.5 п.266.7 ст. 266 Податкового кодексу України платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об'єкта/об'єктів оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст.46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частинами поквартально.
Таким чином, граничний термін надання платником АПК «Березань» декларацій з податку на нерухоме майно за 2017 рік є 20 лютого 2017 року, за 2018 рік - 20 лютого 2018 року, за 2019 рік - 20 лютого 2019 року.
Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні зазначеного адміністративного правопорушення за обставин, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення, підтверджується сукупністю даних протоколу про адміністративне правопорушення № 47 від 24 лютого 2020 року та акту про результати документальної позапланової виїзної перевірки КП "АПК "Березань" від 24.02.2020 № 191/14-29-05-05/00733978 (а.с.3-10), складеного за участі ОСОБА_1 , у якому зафіксовано ненадання АПК "Березань" за період з 01.01.2017 року по 31.12.2019 року до контролюючого органу податкових декларацій з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
Заперечення ОСОБА_1 проти протоколу про адміністративне правопорушення не є обгрунтованими, а тому судом не можуть бути взяті до уваги; доказів, що спростовують обставини, встановлені судом з матеріалів справи, до суду не надано.
У діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП, тобто порушення керівником підприємства встановленого законом порядку ведення податкового обліку.
Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, в судовому засіданні не встановлено.
Відповідно до ч.3 ст.38 КУпАП адміністративне стягнення у справах про адміністративні правопорушення, які підвідомчі суду (судді), може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Триваюче правопорушення - це проступок, пов'язаний з тривалим, неперервним невиконанням обов'язків, передбачених законом. Тобто триваючі правопорушення характеризуються тим, що особа, яка вчинила якісь певні дії чи бездіяльність, перебуває надалі у стані безперервного продовження цих дій (бездіяльності). Ці дії безперервно порушують закон протягом якогось часу. Іноді такий стан продовжується значний час і увесь час винний безперервно вчиняє правопорушення у вигляді невиконання покладених на нього обов'язків. Триваюче правопорушення припиняється лише у випадку усунення стану за якого об'єктивно існує цей обов'язок, виконанням обов'язку відповідним суб'єктом або припиненням дії відповідної норми закону.
Подібна правова позиція щодо застосування норм права викладена у постанові Верховного Суду від 11 квітня 2018 року у справі №804/401/17.
Як встановлено судом, правопорушення фактично вчинене 21 лютого 2017 року, 21 лютого 2018 року, 21 лютого 2019 року, тобто наступного дня після закінчення строку подання податкової звітності; протокол про адміністративне правопорушення складено 24 лютого 2020 року, надано до суду 27 лютого 2020 року, тобто після закінчення строків накладення адміністративного стягнення.
Таким чином, провадження у справі підлягає закриттю у зв"язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення на підставі п.7 ч.1 ст.247 КУпАП.
Враховуючи викладене, керуючись п.7 ст. 247, ст. 283, п.3 ст. 284 КУпАП, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП.
Провадження у справі закрити у зв'язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду через Березанський районний суд Миколаївської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: