Справа №295/4276/20
3/295/2095/20
13.04.2020 року м. Житомир
Суддя Богунського районного суду м. Житомира Костенко С.М. розглянув матеріали, які надійшли з відділу АП Управління патрульної поліції в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 44-3 КУпАП ОСОБА_1 , -
10.04.2020 до Богунського районного суду м. Житомира надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 44-3 КУпАП ОСОБА_1 .
Згідно змісту протоколу про адміністративні правопорушення 06.04.2020 о 07 год. 30 хв. ОСОБА_1 за адресою м. Житомир, вул Покровська, 96-а працюючи водієм за трудовим договором на ПП "Іваницька" здійснював перевезення пасажирів міським автобусним маршрутом регулярних перевезень №8 (вул. Труда-вул. Баранова) на т/з Рута25 д.н.з. НОМЕР_1 , чим порушив п.п.9 п.2 постанови КМУ № 211 від 11.03.2020.
При підготовці справи до розгляду судом встановлено, що протокол про адміністративні правопорушення не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення; посада , ПІБ особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; ПІБ потерпілих, свідків, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Особа, уповноважен на складаня протоколу про адміністративне правопорушення зобов'язана ретельно з'ясувати характер прапопорушення, правильно кваліфікувати дії винної особи. У протоколі мають бути зазначені обставини, які свідчать про наявність адміністративного проступку та його характер, оскільки протокол є підставою для провадження у справі про адміністративні правопоршення та правильність його складання залежить своєчасність, правильність розгляду справи.
В порушення вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення відсутні відомості про те, які саме правила були порушені ОСОБА_1 .
Стаття 44-3 КУпАП є бланкетною, тому серед ознак, які мають бути відображені при викладенні суті даного правопорушення, обов'язковим є наведення конкретного нормативно-правового акту, яким встановлюються відповідні правила та яких така особа, яка притягується до адміністративної відповідальності не дотрималася, порушивши тим тим самим законодавчі приписи.
За змістом протоколу про адміністративні правопорушення містить посилання лише на порушення ОСОБА_1 п.п.9 п.2 постанови КМУ № 211 від 11.03.2020, а в чому саме полягало порушення, протокол зазначену інформацію не містить.
З огляду на наведене, без усунення вказаних недоліків, розгляд справи про адміністративне правопорушення по суті неможливий, а матеріли справи підлягають поверненнню для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 256,278 КУпАП, -
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 44-3 КУпАП ОСОБА_1 повернути відділу АП Управління патрульної поліції в Житомирській області на доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя С.М. Костенко