Заводський районний суд м. Запоріжжя
69009 Україна м. Запоріжжя вул. Лізи Чайкіної 65 тел.(061) 236-59-98
Справа № 332/2280/18
Провадження №: 1-кп/332/19/20
13 квітня 2020 р.
Заводський районний суд м.Запоріжжя у складі:
Головуючого судді ОСОБА_1
При секретарі ОСОБА_2
За участю прокурора За участю захисника За участю обвинуваченого ОСОБА_3 ОСОБА_4 ОСОБА_5
розглянувши у судовому засіданні кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_5 в скоєнні кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст.307 КК України, -
В провадженні суду знаходиться вказане кримінальне провадження.
В судовому засіданні прокурор заявив клопотання про надання доручення органу досудового розслідування - ГУНП в Запорізькій області встановити місце проживання свідків: ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , явка яких, визнана обов'язковою, оскільки оперативне супроводження здійснювало Запорізьке управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України.
Адвокат та обвинувачений проти клопотання прокурора не заперечували.
Вислухавши думку учасників кримінального провадження, суд знаходить за можливе задовольнити це клопотання, оскільки в силу ст. 333 КПК України суд за клопотанням сторони кримінального провадження має право доручити органу досудового розслідування провести певні слідчі (розшукові) дії , якщо під час судового розгляду виникне необхідність у встановленні обставин або перевірці обставин, які мають істотне значення для кримінального провадження, і вони не можуть бути встановлені або перевірені іншим шляхом,. У разі прийняття такого рішення суд відкладає судовий розгляд на строк, достатній для проведення слідчої (розшукової) дії та ознайомлення учасників судового провадження з її результатами.
Під час розгляду клопотання суд враховує значення обставин, про встановлення або перевірку яких просить особа, яка звернулася з ним, можливість їх встановлення або перевірки шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та причини, з яких не були здійснені належні дії для їх встановлення чи перевірки на стадії досудового розслідування. Суд відмовляє в задоволенні клопотання прокурора, якщо він не доведе, що слідчі (розшукові) дії, про проведення яких він просить, не могли бути проведені під час досудового розслідування через те, що не були і не могли бути відомі обставини, які свідчать про необхідність їх проведення.
Ухвалюючи рішення на користь особи, яка заявила клопотання, суд виходить з того, що допит зазначених осіб визначений ухвалою суду в порядку ст. 349 КПК України, що означає необхідність їхнього безпосереднього допиту під час судового засідання.
Між тим невірна інформація про їхнє місце проживання унеможливлює вчинення цієї дії, про ці обставини не було відомо під час проведення досудового розслідування, тому суд може констатувати наявність сукупності передумов для цього доручення.
Керуючись ст. ст. 333, 395 КПК України, суд, -
Клопотання прокурора - задовольнити.
Доручити Головному управлінню Національної поліції в Запорізькій області, як органу досудового розслідування встановити місце проживання свідків :
- ОСОБА_6 , яка мешкає за адреса : АДРЕСА_1 ;
- ОСОБА_7 , яка мешкає за адресою : АДРЕСА_2 .
і доставити їх в судове засідання, яке відбудеться в приміщенні Заводського районного суду м. Запоріжжя о 14-30 годині 27.04.2020 року.
Контроль за виконанням ухвали покласти на старшого групи процесуального прокурора прокуратури Запорізької області ОСОБА_8 .
Попередити виконавців про кримінальну відповідальність за умисне невиконання ухвали суду по ст.382 КК України.
Копію ухвали направити в ГУНП в Запорізькій області та в прокуратуру Запорізької області.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1