Іменем України
02 квітня 2020 рокуСєвєродонецькСправа № 360/883/20
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Петросян К.Є., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Біловодського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії,-
27.02.2020 до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі позивач) до Біловодського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області (далі Біловодське ОУПФУ Луганської області або відповідач) про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії, в обґрунтування якого з урахуванням уточнення, зазначено наступне.
ОСОБА_1 з 1983 року по 1992 рік працював в районах Крайньої Півночі (місто Нерюнгрі республіка Саха), де отримував високі заробітки у виробничому об'єднанні «Якутуголь».
Позивач звернувся до Біловодського об'єднаного управління ПФУ Луганської області із заявою про призначення йому пенсії за віком. При зверненні до управління ПФУ позивач подав довідки про свою працю на підприємстві в районах Крайньої Півночі та довідку про суми заробітків в той період (від 01.09.2010 та від 15.09.2010).
У січні 2019 року відповідачем ОСОБА_1 була призначена пенсія у мінімальному розмірі, на той час - 1497,00 грн.
Пізніше, на підтвердження стажу роботи, ОСОБА_1 додатково подав до Біловодського об'єднаного управління Пенсійного фонду два трудових договори за 1984 та за 1990 роки, внаслідок чого управлінням було враховано стаж роботи в районах Крайньої Півночі, і загальний стаж роботи позивача становить 30 років 6 місяців. Разом з тим, управлінням не враховані високі заробітки ОСОБА_1 в районах Крайньої Півночі до 2000 року.
Листом від 10.10.2019 відповідач повідомив позивача про те, що працівниками управління направлено запит від 10.01.2019 до Російської Федерації для проведення перевірки достовірності видачі довідки про заробітну плату. Однак, отримано відповідь про відсутність необхідності проведення перевірки та запит направлено повторно. Одночасно позивачу роз'яснено, що через відсутність первинних документів, на підставі яких видана довідка про заробітну плату, довідка про заробітну плату від 15.09.2010 ВАТ, видана холдинговою компанією «Якутуголь» не врахована відповідачем для обчислення розміру пенсії позивача.
Листом від 02.01.2020 відповідачем повідомлено ОСОБА_1 про те, що перерахунок пенсії з урахуванням заробітної плати в «Якутуголь» буде здійснено після надходження акта зустрічної перевірки з Пенсійного Фонду РФ, або копій первинних документів (завірених підприємством, яким видано довідку про заробітну плату).
Позивач вважає протиправною бездіяльність відповідача щодо неврахування до заробітної плати для призначення пенсії за віком сум високих заробітків в районах Крайньої Півночі, оскільки першим листом відповідача повідомив про необхідність підтвердження інформації про доходи первинними документами, а після подання їх ОСОБА_1 , зокрема особових рахунків безпосередньо з підприємства, де він працював, управління зазначає про необхідність актів звірок або копій первинних документів, завірених підприємством, яким видано довідки 2010 року.
На підставі викладеного, просить суд:
- визнати неправомірною бездіяльність Біловодського ОУПФУ Луганської області щодо не вивчення належним чином та неврахування при обчисленні пенсії за віком, поданої ОСОБА_1 довідки про заробітну плату (дохід), отриману до 2000 року під час роботи в районах Крайньої Півночі і копій особових рахунків за період з 01.01.1987 по 31.12.1991;
- зобов'язати Біловодське ОУПФУ Луганської області зробити перерахунок пенсії за віком ОСОБА_1 , враховуючи його заробітні плати у зазначений період в районах Крайньої Півночі на підставі довідки від 15.09.2010 та копій особових рахунків за вказаний період.
Ухвалою від 11.03.2020 відкрито провадження у справі та визначено розгляд за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін у судове засідання на 02.04.2020.
Представник позивача у судове засідання не прибув, заявою від 01.04.2020 розгляд справи просив здійснити за його відсутності (а.с.118).
Відповідач позов не визнав, надав 02.04.2020 через канцелярію суду відзив на позовну заяву, відповідно до якого просив відмовити у задоволенні позовних вимог з огляду на наступне (а.с.119-121).
Позивач звернувся 10.01.2019 до відповідача із заявою про призначення пенсії за віком.
Відповідачем, за результатами розгляду заяви позивача та наданих їм документів, призначено пенсію за віком з 09.01.2019, загальний стаж роботи якого складає 27 років 11 місяців 23 дні (рішення № 123950000151 від 17.01.2019).
07.05.2019 позивач звернувся до управління із заявою від 07.05.2019 про здійснення перерахунку з додаванням стажу відповідно до трудових договір від 19.07.1984 та від 07.02.1990.
Після здійсненого перерахунку загальний стаж роботи з 01.05.2019 склав 30 років 06 місяців 09 днів.
До стажу позивача зараховано періоди: з 07.10.1977 по 31.12.2003 - за даними трудової книжки НОМЕР_1 та додатково наданих уточнюючих довідок; з 01.01.2004 по 09.08.2013 - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.
До розрахунку при обчисленні пенсії не була врахована довідка про заробітну плату від 15.09.2010 за № 11-11.4-6Г1439з/2498, видана ВАТ холдингова компанія «Якутуголь», у зв'язку з відсутністю первинних документів, на підставі яких видана зазначена довідка.
18.01.2019 за № 252/03-18 відповідачем направлений запит до Пенсійного фонду Російської Федерації для проведення перевірки достовірності інформації, зазначеної у довідці про заробітну плату для обчислення пенсії від 15.09.2010 за № 11-11.4-6Г1439з/2498, з метою отримання акта зустрічної перевірки чи копій первинних документів, завірених Пенсійним фондом.
Згідно відповіді УПФУ РФ в Нерюнгрі улусс (районі) Республіки Саха (Якутія) від 27.03.2019 № 19-002565 зазначено про неможливість піддавати сумнівам без достатніх причин достовірність наданих довідок та проводити перевірку викладених у ній відомостей.
Повторно запит був направлений 26.09.2019 за № 5477/03-18, на який листом УПФУ РФ від 12.12.2019 № 19-011406 (отримано відповідачем 08.01.2020) надано відповідь аналогічну за змістом попередній відповіді.
За відсутності акта зустрічної перевірки, здійсненої УПФУ РФ чи копій первинних документів, завірених підприємством, де зберігаються первині документи та, на підставі яких була видана довідка від 15.09.2010 № 11-11.4-6Г1439з/2498, у відповідача були відсутні підстави для проведення перерахунку пенсії з урахуванням зазначеної довідки.
Також відповідач зазначив, що взяти до роботи наявні у позивача копії особових рахунків нарахування заробітної плати, завірені підприємством, де зберігається первинні документи неможливо, у зв'язку з відсутністю розшифровки кодів по нарахуванню заробітної плати та відрахуванню заробітної плати.
З огляду на викладене, відповідач вважає позовні вимоги ОСОБА_1 необґрунтованими та просить розглянути справу за відсутності представника відповідача.
Відповідно до частини дев'ятої статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи положення статті 205 КАС України, суд вважає за можливе розглянути дану справу в порядку письмового провадження за наявними матеріалами у справі.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 72-77, 90 КАС України, суд дійшов наступного.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , і.н. НОМЕР_2 , місце проживання: АДРЕСА_1 , є пенсіонером та перебуває на обліку в Біловодському ОУПФУ Луганської області (а.с.8-10).
Позивач 10.01.2019 звернувся до відповідача із заявою про призначення пенсії за віком, за результатами розгляду якої ОСОБА_1 було призначено пенсію за віком з 09.01.2019, загальний стаж роботи складав 27 років 11 місяців 23 дні (рішення № 123950000151 від 17.01.2019) (а.с.77-97).
07.05.2019 позивач звернувся до управління із заявою від 07.05.2019 про здійснення перерахунку з додаванням стажу відповідно до трудових договорів від 19.07.1984 та від 07.02.1990 (а.с.103-108).
Після здійсненого перерахунку загальний стаж роботи з 01.05.2019 склав 30 років 06 місяців 09 днів. До стажу позивача зараховано періоди: з 07.10.1977 по 31.12.2003 - за даними трудової книжки НОМЕР_1 та додатково наданих уточнюючих довідок; з 01.01.2004 по 09.08.2013 - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, що не заперечується сторонами по справі (а.с.27-42, 112-114).
При цьому, до розрахунку при обчисленні пенсії ОСОБА_1 пенсійним органом не була врахована довідка про заробітну плату від 15.09.2010 за № 11-11.4-6Г1439з/2498, видана ВАТ холдингова компанія «Якутуголь», у зв'язку з відсутністю первинних документів, на підставі яких видана зазначена довідка (а.с.47).
Листом від 10.10.2019 № 314/Г-14 відповідач повідомив позивача про те, що працівниками управління направлено запит від 10.01.2019 до Російської Федерації для проведення перевірки достовірності видачі довідки про заробітну плату. Також листом зазначено, що управлінням отримано відповідь про відсутність необхідності проведення перевірки, та повторно направлено запит. Одночасно позивачу роз'яснено, що через відсутність первинних документів, на підставі яких видана довідка про заробітну плату, довідка про заробітну плату від 15.09.2010 ВАТ, видана холдинговою компанією «Якутуголь» не врахована відповідачем для обчислення розміру пенсії позивача (а.с.26).
21.12.2019 позивач звернувся до відповідача із заявою довільної форми, згідно якої просив прийняти до роботи копії особових рахунків АТ ХК «Якутуголь» щодо нарахування ОСОБА_1 заробітної плати та здійснити перерахунок пенсії (а.с.12-25).
Листом від 02.01.2020 № 405/Г-14 відповідачем повідомлено ОСОБА_1 про те, що перерахунок пенсії з урахуванням заробітної плати в «Якутуголь» буде здійснено після надходження акта зустрічної перевірки з Пенсійного Фонду РФ, або копій первинних документів (завірених підприємством, яким видано довідку про заробітну плату) (а.с.11).
Отже, спірним питанням у даній справі є бездіяльність відповідача щодо неврахування при обчисленні позивачу пенсії за віком, поданих ним документів, а саме: довідки про заробітну плату (дохід), отриману до 2000 року під час роботи в районах Крайньої Півночі та копій особових рахунків за період з 01.01.1987 по 31.12.1991.
Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, надаючи оцінку обставинам (фактам), якими обґрунтовано вимоги і заперечення учасників справи, суд виходить з такого.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно із статтею 46 Конституції України, норми якої є нормами прямої дії, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх в разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та інших випадках передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Відповідно до частини першої, другої статті 5 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі Закон № 1058-IV) цей Закон регулює відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону.
Виключно цим Законом визначаються: принципи та структура системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування; коло осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню; види пенсійних виплат; умови набуття права та порядок визначення розмірів пенсійних виплат; пенсійний вік чоловіків та жінок, при досягненні якого особа має право на призначення пенсії за віком; мінімальний розмір пенсії за віком; порядок здійснення пенсійних виплат за загальнообов'язковим державним пенсійним страхуванням; порядок використання коштів Пенсійного фонду та накопичувальної системи пенсійного страхування; організація та порядок здійснення управління в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.
Відповідно до пункту 1 статті 26 Закону № 1058-ІV починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності страхового стажу з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року - не менше 26 років.
Згідно частини першої статті 40 Закону № 1058-ІV для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.
Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.
Для визначення розміру пенсії за віком відповідно до частини другої статті 27 цього Закону заробітна плата для обчислення частини пенсії за період страхового стажу до набрання чинності цим Законом визначається на умовах і в порядку, передбачених законодавством, що діяло раніше, а для обчислення частини пенсії за період страхового стажу після набрання чинності цим Законом - на умовах, передбачених абзацом першим цієї частини.
Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.
У разі подання застрахованою особою для обчислення розміру пенсії даних про заробітну плату (дохід) за період до 1 січня 1992 року при визначенні коефіцієнта заробітної плати (доходу) середня заробітна плата за рік (квартал) у відповідному періоді вважається щомісячною середньою заробітною платою (доходом) в Україні, з якої сплачено страхові внески, відповідного року (кварталу) (абзац 21 частини другої статті 40 Закону № 1058-ІV).
За приписами частини другої статті 41 Закону № 1058-ІV до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються, зокрема, суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, а за періоди до запровадження обмеження максимального розміру заробітної плати (доходу), з якої сплачувалися зазначені внески (збір), - у межах сум, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, включалися до заробітної плати, з якої обчислювалася пенсія відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення", і не перевищують 5,6 розміру середньої заробітної плати в Україні на день отримання зазначених сум.
Відповідно до частини першої статті 44 Закону № 1058-IV заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.
Постановою Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за № 1566/11846, затверджений Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Згідно з абзацом першим пункту 1.1 розділу I "Звернення за призначенням (перерахунком) пенсії" Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 07 липня 2014 року № 13-1) та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за № 1566/11846 (далі - Порядок № 22-1), заява про призначення пенсії непрацюючим особам, а також членам сім'ї у зв'язку з втратою годувальника подається заявником особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, безпосередньо до управління Пенсійного фонду України у районі, місті, районі у місті, об'єднаного управління (далі - орган, що призначає пенсію) за місцем проживання (реєстрації).
Абзацом 2 підпункту 2 пункту 2.1 розділу II "Документи, необхідні для призначення, перерахунку пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший" Порядку № 22-1 встановлено, що до заяви про призначення пенсії за віком додаються, зокрема, за період роботи до 01 січня 1991 року на Крайній Півночі чи в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі колишнього СРСР, а також на острові Шпіцберген надаються договори або інші документи, що підтверджують право працівника на пільги, передбачені для осіб, які працювали в районах Крайньої Півночі чи місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі.
Відповідно до абзацу 2 підпункту 3 пункту 2.1. розділу ІІ Порядку № 22-1 для підтвердження заробітної плати відділом персоніфікованого обліку надаються індивідуальні відомості про застраховану особу за період з 01 липня 2000 року.
За бажанням пенсіонера ним може подаватись довідка про заробітну плату (дохід) по 30 червня 2000 року із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам.
У разі якщо страховий стаж починаючи з 01 липня 2000 року становить менше 60 місяців, особою подається довідка про заробітну плату (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року (абзац 3 підпункту 3 пункту 2.1 розділу II Порядку 22-1).
Згідно пункту 2.10 розділу ІІ Порядку № 22-1 довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами.
У випадках, коли архівні установи не мають можливості видати довідку за встановленою формою з розшифровкою виплачених сум за видами заробітку, вони можуть видавати довідки, що відповідають даним, наявним в архівних фондах, без додержання цієї форми.
Отже, з аналізу діючого законодавства слідує, що для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року.
За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.
При цьому, заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії саме на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами.
Матеріалами справи встановлено, що позивачем при зверненні із заявою від 07.05.2019 про перерахунок пенсії до Біловодського ОУПФУ Луганської області було надано, у тому числі, довідку про заробітну плату від 15.09.2010 за № 11-11.4-6Г1439з/2498, яка видана ВАТ холдингова компанія «Якутуголь» (а.с.47).
Разом з тим, до розрахунку призначеної позивачу пенсії заробітна плата ОСОБА_1 згідно довідки від 15.09.2010 за № 11-11.4-6Г1439з/2498 не була врахована пенсійним органом внаслідок відсутності первинних документів, на підставі яких вона видана.
Відповідно до частини третьої статті 44 Закону № 1058-ІV органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію. На такі перевірки не поширюється дія положень законодавства про здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.
Разом з тим, матеріалами справи встановлено, що відповідач ще 18.01.2019 за № 252/03-18 звернувся із запитом до Пенсійного фонду Російської Федерації для проведення перевірки достовірності інформації, зазначеної у довідці про заробітну плату для обчислення пенсії ОСОБА_1 від 15.09.2010 за № 11-11.4-6Г1439з/2498, з метою отримання акта зустрічної перевірки чи копій первинних документів, завірених Пенсійним фондом (а.с.115).
Згідно відповіді УПФУ РФ в Нерюнгрі улусс (районі) Республіки Саха (Якутія) від 27.03.2019 № 19-002565, копія якої перебуває в матеріалах справи, вбачається, що Пенсійний фонд РФ, розглянувши долучену до запиту довідку від 15.09.2010 за № 11-11.4-6Г1439з/2498, видану ВАТ ХК «Якутуголь» на ім'я ОСОБА_1 не виявив будь-яких даних, які викликають сумнів у їх достовірності. До того ж, дана відповідь містить посилання на те, що довідка оформлена на підставі документів особових рахунків за 1987-1991 роки, які зберігаються в архівному фонді АТ ХК «Якутуголь», який в свою чергу не має технічної можливості підтвердити суми заробітної плати копіями первинних документів, внаслідок їх зберігання у прошитому вигляді, що не дозволяє зробити відповідні копії. З урахуванням даних обставин, Пенсійним фондом РФ зазначено у відповіді на адресу відповідача про відсутність підстав для проведення перевірки (а.с.115 зворотній бік).
Отже, фактично УПФУ РФ в Нерюнгрі Республіки Саха (Якутія) своїм листом підтвердив достовірність даних, зазначених у довідці про заробітну плату ОСОБА_1 від 15.09.2010 за № 11-11.4-6Г1439з/2498.
Відтак, суд вважає, що у відповідача були відсутні підстави для неврахування наданої позивачем довідки про заробітну плату від 15.09.2010 за № 11-11.4-6Г1439з/2498 при обрахунку пенсії позивача.
Крім того, суд зауважує, що на підтвердження отриманої ним заробітної плати, позивач особисто надав відповідачу заявою від 21.12.2019 також і копії особових рахунків АТ ХК «Якутуголь». Однак, відповідна правова оцінка відповідачем зазначеним документам надана не була, перерахунок пенсії позивача здійснено не було.
При цьому, за наявності відповідних документів та відповіді УПФУ РФ в Нерюнгрі Республіки Саха (Якутія) щодо достовірності даних, зазначених у довідці про заробітну плату ОСОБА_1 , відповідач повторно здійснив запит до Пенсійного фонду РФ 26.09.2019 за № 5477/03-18, на який отримав аналогічну попередній відповідь (а.с.109-110).
За наведених обставин, суд вважає обґрунтованими вимоги позову щодо наявності протиправної бездіяльності з боку відповідача, яка виразилася у нездійсненні перерахунку пенсії ОСОБА_1 згідно його заяви від 07.05.2019 на підставі довідки про заробітну плату від 15.09.2010 № 11-11.4-6Г1439з/2498 в районах Крайньої Півночі та особових рахунків за період з 01.01.1987 по 31.12.1991.
Оскільки судом встановлено, що відповідачем допущено протиправну бездіяльність щодо нездійснення перерахунку пенсії позивача за його заявою від 07.05.2019, суд вважає також за необхідне зобов'язати Біловодське ОУПФУ Луганської області здійснити перерахунок пенсії за віком ОСОБА_1 , враховуючи довідку про заробітну плату від 15.09.2010 № 11-11.4-6Г1439з/2498 в районах Крайньої Півночі та особові рахунки за період з 01.01.1987 по 31.12.1991.
На підставі вищезазначеного, суд дійшов до висновку про задоволення позовних вимог ОСОБА_1 .
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з такого.
Позивачем при зверненні до суду сплачено судовий збір у сумі 840,80 грн згідно квитанції від 25.02.2020.
Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Згідно з частиною третьою статті 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених вимог.
Оскільки позовні вимоги підлягають задоволенню, суд вважає за необхідне судовий збір у розмірі 840,80 грн стягнути на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись статтями 72-77, 90, 139, 241-246, 250, 255, 291 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Біловодського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність Біловодського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області щодо нездійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1 згідно його заяви від 07.05.2019 на підставі довідки про заробітну плату від 15.09.2010 № 11-11.4-6Г1439з/2498 в районах Крайньої Півночі та особових рахунків за період з 01.01.1987 по 31.12.1991.
Зобов'язати Біловодське об'єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області здійснити з 07.05.2019 перерахунок пенсії за віком ОСОБА_1 , враховуючи довідку про заробітну плату від 15.09.2010 № 11-11.4-6Г1439з/2498 в районах Крайньої Півночі та особові рахунки за період з 01.01.1987 по 31.12.1991.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Біловодського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області (вул.Центральна, 77, смт.Біловодськ, Луганська область, 92800, код ЄДРПОУ 41246269) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , і.н. НОМЕР_2 ) судовий збір у сумі 840,80 грн (вісімсот сорок гривень 80 коп).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.
Суддя К.Є. Петросян