604/28/20
3/604/124/20
02 березня 2020 року
Суддя Підволочиського районного суду Тернопільської області Сташків Н.Б., розглянувши матеріали, які надійшли від Підволочиського ВП ГУНП в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце реєстрації АДРЕСА_1 , громадянина України, непрацюючого,
за ч. 1 ст. 187, ч.1 ст. 187, ч.1 ст. 187, ч.1 ст. 187, ч.1 ст. 187, ч.1 ст. 187, ч.1 ст. 187, ч.1 ст. 187, ч.1 ст. 187, ч.1 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
11 січня 2020 року на адресу Підволочиського районного суду надійшли матеріали справи № 604/28/20 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення ним правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.187 КУпАП.
У відповідності до матерів справи громадянин ОСОБА_1 відносно якого постановою Підволочиського районного суду Тернопільської області від 25 червня 2019 року встановлено адміністративний нагляд терміном на один рік і застосовано обмеження: заборона відвідувати кафе, бари, ресторани і місця, де продають спиртні напої на розлив, заборона виїзду в особистих справах за межі району без дозволу поліції; зобов'язано з'являтися на реєстрацію до Підволочиського відділу поліції кожної суботи місяця на 09-00 год, порушив правила адміністративного нагляду, а саме не з'явився на реєстрацію до ПідволочиськогоВП ГУНП в Тернопільській області, чим порушив ч. 1 ст. 187 КУпАП.
Права особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, передбачені ст. 268 КУпАП України, та положення статті 63 Конституції України ОСОБА_1 роз'яснені та зрозумілі, заяв чи клопотань від нього не надійшло.
Виходячи зі змісту ст. ст. 7, 254, 279 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до вимог ст.245КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом. Згідно із вимогами діючого адміністративного законодавства, а саме ст. ст. 9, 33, 245, 252КУпАП особа може бути притягнута до адміністративної відповідальності лише за наявності в її діях складу адміністративного правопорушення, який має бути встановлений судом тільки після всебічної та повної оцінки всіх доказів по справі.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно
майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно із положеннями ст.251КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Як зазначено в ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ст.278КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, повинен перевірити правильність складання протоколу та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
При розгляді адміністративної справи в суді ОСОБА_1 свою провину у скоєнні адміністративних проступків визнав, у вчиненому розкаявся.
Окрім пояснень ОСОБА_1 в судовому засіданні, його винність у скоєнні адміністративних правопорушень підтверджується також:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 544021 від 09 січня 2020 року, згідно якого 02 листопада 2019 року о 09-00 годині гр. ОСОБА_1 порушив правила адміністративного нагляду, встановленого 25 червня 2019 року Підволочиським районним судом,а саме не з'явився на реєстрацію в органи поліції, дії кваліфіковано за ч. 1 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення;
- протоколом про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 544022 від 09 січня 2020 року, згідно якого 09 листопада 2019 року о 09-00 годині гр. ОСОБА_1 порушив правила адміністративного нагляду, встановленого 25 червня 2019 року Підволочиським районним судом,а саме не з'явився на реєстрацію в органи поліції, дії кваліфіковано за ч. 1 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення;
- протоколом про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 544023 від 09 січня 2020 року, згідно якого 16 листопада 2019 року о 09-00 годині гр. ОСОБА_1 порушив правила адміністративного нагляду, встановленого 25 червня 2019 року Підволочиським районним судом,а саме не з'явився на реєстрацію в органи поліції, дії кваліфіковано за ч. 1 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення;
- протоколом про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 544024 від 09 січня 2020 року, згідно якого 23 листопада 2019 року о 09-00 годині гр. ОСОБА_1 порушив правила адміністративного нагляду, встановленого 25 червня 2019 року Підволочиським районним судом,а саме не з'явився на реєстрацію в органи поліції, дії кваліфіковано за ч. 1 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення;
- протоколом про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 544025 від 09 січня 2020 року, згідно якого 30 листопада 2019 року о 09-00 годині гр. ОСОБА_1 порушив правила адміністративного нагляду, встановленого 25 червня 2019 року Підволочиським районним судом,а саме не з'явився на реєстрацію в органи поліції, дії кваліфіковано за ч. 1 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення;
- протоколом про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 544026 від 09 січня 2020 року, згідно якого 07 грудня 2019 року о 09-00 годині гр. ОСОБА_1 порушив правила адміністративного нагляду, встановленого 25 червня 2019 року Підволочиським районним судом,а саме не з'явився на реєстрацію в органи поліції, дії кваліфіковано за ч. 1 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення;
- протоколом про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 544027 від 09 січня 2020 року, згідно якого 14 грудня 2019 року о 09-00 годині гр. ОСОБА_1 порушив правила адміністративного нагляду, встановленого 25 червня 2019 року Підволочиським районним судом,а саме не з'явився на реєстрацію в органи поліції, дії кваліфіковано за ч. 1 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення;
- протоколом про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 544028 від 09 січня 2020 року, згідно якого 21 грудня 2019 року о 09-00 годині гр. ОСОБА_1 порушив правила адміністративного нагляду, встановленого 25 червня 2019 року Підволочиським районним судом,а саме не з'явився на реєстрацію в органи поліції, дії кваліфіковано за ч. 1 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення;
- протоколом про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 544029 від 09 січня 2020 року, згідно якого 28 грудня 2019 року о 09-00 годині гр. ОСОБА_1 порушив правила адміністративного нагляду, встановленого 25 червня 2019 року Підволочиським районним судом,а саме не з'явився на реєстрацію в органи поліції, дії кваліфіковано за ч. 1 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення;
- протоколом про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 544030 від 09 січня 2020 року, згідно якого 04 січня 2020 року о 09-00 годині гр. ОСОБА_1 порушив правила адміністративного нагляду, встановленого 25 червня 2019 року Підволочиським районним судом,а саме не з'явився на реєстрацію в органи поліції, дії кваліфіковано за ч. 1 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення;
- рапортами ДОП Підволочиського ВП ГУНП в Тернопільській області від 02 листопада 2019 року, 09 листопада 2019 року, 16 листопада 2019 року, 23 листопада 2019 року, 30 листопада 2019 року, 07 грудня 2019 року, 14 грудня 2019 року, 21 грудня 2019 року, 28 грудня 2019 року, 04 січня 2020 року у відповідності до яких гр. ОСОБА_1 , відносно якого Підволочиським районним судом 25 червня 2019 року встановлено адміннагляд, 02, 09, 16, 23, 30 листопада, 07, 14, 21, 28 грудня 2019 року та 04 січня 2020 року не з'являвся на реєстрацію до Підволочиського ВП ГУНП в Тернопільській області;
- поясненнями ОСОБА_1 від 09 січня 2020 року , згідно яких ОСОБА_1 не з'являвся на реєстрацію в органи поліції 02, 09, 16, 23, 30 листопада, 07, 14, 21, 28 грудня 2019 року та 04 січня 2020 року, оскільки думав, що термін реєстрації вже закінчився і з'являтися на реєстрацію не потрібно;
- постановою Підволочиського районного суду Тернопільської області від 25 червня 2019 року, згідно якої відносно ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд терміном на один рік і застосовано обмеження: заборона відвідувати кафе, бари, ресторани і місця, де продають спиртні напої на розлив; заборона виїзду в особистих справах за межі району без дозволу поліції; зобов'язано з'являтися на реєстрацію до Підволочиського відділу поліції кожної суботи місяця на 09-00 год.
Відповідно до частини 2 статті 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Оцінивши наведені докази в їх сукупності, враховуючи обставини вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, суд приходить до переконання про наявність в діях ОСОБА_1 адміністративних правопорушень відповідно до протоколів про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 544026, АПР18 № 544027, АПР18 № 544028, АПР18 № 544029, АПР18 № 544030 від 09 січня 2020 року, передбачених ч.1ст. 187 КУпАП, та доведеність його вини, а також про можливість накладення на нього адміністративного
стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 187 КУпАП, а саме у виді штрафу в розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 ,00 грн.
Крім того, у відповідності до ст. 40-1 КпАП України із ОСОБА_2 слід стягнути в дохід держави судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатнуособу, що на час ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення становить 420,40 грн згідно ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір».
Водночас, суд звертає увагу на те, що притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 187 КУпАП у зв'язку з подіями, викладеними у протоколі про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 544021, АПР18 № 544022, АПР18 № 544023, серії АПР18 № 544024, АПР18 № 544025 від 09 січня 2020 року є неможливим, оскільки провадження у справі про адміністративне правопорушення у цій частині підлягає закриттю з огляду на положення п. 7 ст. 247 КУпАП, яким передбачено, що розпочате провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП. Тобто на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення минув передбачений ст. 38 КУпАП тримісячний строк накладення адміністративного стягнення з дня вчинення правопорушення, адже останнє вчинено 01 грудня 2019 року, поза межами тримісячного строку накладення адміністративного стягнення у разі якщо розгляд справи підвідомчий суду. Керуючись ст.36, 245, 247, 252, 280, 283-285 КУпАП, суд, -
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень відповідно до протоколів про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 544026, АПР18 № 544027, АПР18 № 544028, АПР18 № 544029, АПР18 № 544030 від 09 січня 2020 року, передбачених ч.1 ст. 187 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 85 гривень.
Провадження у справі про адміністративне правопорушення, розпочате за протоколами про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 544021, АПР18 № 544022, АПР18 № 544023, серії АПР18 № 544024, АПР18 № 544025 від 09 січня 2020 року складених за ч. 1 ст. 187 КУпАП відносно ОСОБА_1 закрити у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Стягнути із ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 (сорок) копійок (Одержувач:ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106 Рахунок №UA908999980313111256000026001 Код бюджетної класифікації:22030106 Код ЄДРПОУ:37993783 МФО:899998 Банк отримувача:Казначейство України(ЕАП).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до Тернопільського апеляційного суду через Підволочиський районний суд Тернопільської області.
Суддя Н.Б. Сташків