604/102/20
3/604/154/20
04 березня 2020 року
Суддя Підволочиського районного суду Тернопільської області Сташків Н.Б., розглянувши матеріали, які надійшли від Підволочиського ВП ГУНП в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, непрацюючого,,
за ч. 1 ст. 187, ч.1 ст. 187, ч.1 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Відповідно до постанови Підволочиського районного суду Тернопільської області від 02 серпня 2019 року відносно ОСОБА_1 встановлений адміністративний нагляд строком на один рік.
У відповідності до матерів справи громадянин ОСОБА_1 , відносно якого постановою Підволочиського районного суду Тернопільської області від 02 серпня 2019 року встановлено адміністративний нагляд терміном на один рік і застосовано обмеження: заборона виходу з будинку з 22 години до 06 години наступного дня; заборона відвідувати кафе, бари, ресторани і місця, де продають спиртні напої на розлив, заборона виїзду в особистих справах за межі району без дозволу поліції; зобов'язано з'являтися на реєстрацію до Підволочиського відділу поліції кожної суботи місяця на 09-00 год, порушив правила адміністративного нагляду, а саме заборона виходу з будинку з 22 год до 06-00 год наступного дня, чим порушив ч. 1 ст. 187 КУпАП.
Права особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, передбачені ст. 268 КУпАП України, та положення статті 63 Конституції України ОСОБА_1 роз'яснені та зрозумілі, заяв чи клопотань від нього не надійшло.
Виходячи зі змісту ст. ст. 7, 254, 279 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до вимог ст.245КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом. Згідно із вимогами діючого адміністративного законодавства, а саме ст. ст. 9, 33, 245, 252КУпАП особа може бути притягнута до адміністративної відповідальності лише за наявності в її діях складу адміністративного правопорушення, який має бути встановлений судом тільки після всебічної та повної оцінки всіх доказів по справі.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно
майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно із положеннями ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Як зазначено в ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ст.278КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, повинен перевірити правильність складання протоколу та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
При розгляді адміністративної справи в суді ОСОБА_1 свою провину у скоєнні адміністративних проступків визнав, у вчиненому розкаявся.
Окрім пояснень ОСОБА_1 в судовому засіданні, його винність у скоєнні адміністративних правопорушень підтверджується також:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 176150 від 03 грудня 2019 року, згідно якого 26 листопада 2019 року о 23-00 годині гр. ОСОБА_1 порушив правила адміністративного нагляду, встановленого 02 серпня 2019 року Підволочиським районним судом,а саме заборона виходу з будинку з 22 год до 06 год наступного дня, дії кваліфіковано за ч. 1 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення;
- протоколом про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 176151 від 03 грудня 2019 року, згідно якого 28 листопада 2019 року о 23-00 годині гр. ОСОБА_1 порушив правила адміністративного нагляду, встановленого 02 серпня 2019 року Підволочиським районним судом,а саме заборона виходу з будинку з 22 год до 06 год наступного дня, дії кваліфіковано за ч. 1 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення;
- протоколом про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 176152 від 03 грудня 2019 року, згідно якого 27 листопада 2019 року о 23-00 годині гр. ОСОБА_1 порушив правила адміністративного нагляду, встановленого 02 серпня 2019 року Підволочиським районним судом,а саме заборона виходу з будинку з 22 год до 06 год наступного дня, дії кваліфіковано за ч. 1 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення;
- рапортами інспектора СРПП №3 Підволочиського ВП ГУНП в Тернопільській області від 03 грудня 2019 року, у відповідності до яких гр. ОСОБА_1 , відносно якого Підволочиським районним судом 02 серпня 2019 року встановлено адміннагляд, 26, 27 та 28 листопада 2019 року з 22-00 год - був відсутній по місцю свого проживання в с. Кам'янки Підволочиського району;
Відповідно до частини 2 статті 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Водночас, суд звертає увагу на те, що притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 187 КУпАП у зв'язку з подіями, викладеними у протоколі про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 176150, АПР18 № 176151, АПР18 № 176152 від 03 грудня 2019 року є неможливим, оскільки провадження у справі про адміністративне правопорушення у цій частині підлягає закриттю з огляду на положення п. 7 ст. 247 КУпАП, яким передбачено, що розпочате провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП. Тобто на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення минув передбачений ст. 38 КУпАП тримісячний строк накладення адміністративного стягнення з дня вчинення правопорушення, адже останнє вчинено 26 листопада 2019 року, поза межами тримісячного строку накладення адміністративного стягнення у разі якщо розгляд справи підвідомчий суду.
Керуючись ст.36, 245, 247, 252, 280, 283-285 КУпАП, суд
Провадження у справі про адміністративне правопорушення, відносно ОСОБА_1 закрити у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до Тернопільського апеляційного суду через Підволочиський районний суд Тернопільської області.
Суддя Н.Б. Сташків