604/995/19
3/604/19/20
05 березня 2020 року
Суддя Підволочиського районного суду Тернопільської області Сташків Н.Б., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління Західного офісу Держаудитслужби у Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , громадянина України, економіста Підволочиського управління житлово-комунального господарства, жителя АДРЕСА_1 , -
за ч.1 ст. 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
На розгляд Підволочиського районного суду Тернопільської області надійшов адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 164-14 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №13-05-0202/2019 від 17 жовтня 2019 року при проведенні планової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності Підволочиського управління житлово-комунального господарства за період з 01.06.2015 по 30.06.2019 виявлено порушення законодавства про закупівлі, а саме: ОСОБА_1 будучи посадовою особою - економістом даного господарства, та відповідно до наказу від 08.11.2016 №89 призначена на посаду секретаря тендерного комітету, допустила порушення щодо неоприлюднення інформації про закупівлі відповідно до вимог законодавства. Зокрема, не оприлюднила в системі електронних закупівель Додаток 1 «Заява приєднання», додаток 2 «Комерційна пропозиція» та додаток 3 «Договірні обсяги споживання електричної енергії», які відповідно до п. 13.7 є невід'ємною частиною договору від 21.01.2019 №12/777070 на суму 2342126, 00 грн, чим порушила вимоги абз. 8 ч.1 ст. 10 Закону України «Про публічні закупівлі». Крім цього допустила порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлі відповідно до вимог законодавства, зокрема повідомлення про внесення змін до договору від 30.03.2018 №35, внесених додатковою угодою від 03.10.2018 №5 оприлюднено 22.10.2018, чим порушено вимоги абз. 9 ч.1 ст. 10 ЗУ «Про публічні закупівлі» та порушено термін оприлюднення звітів про укладення договорів в електронній системі закупівель «ProZorro», визначені абз.11 ч.1 ст. 10 даного Закону відповідно до вимог якої звіт про укладені договори оприлюднюється протягом одного дня з дня укладення договору. А саме: договір від 28.05.2018 за №128 на суму 99800,0 грн - звіт оприлюднений 25.06.2018; договір від 07.03.2018 №00009 на суму 77700,0 грн - звіт оприлюднений 10.04.2018; договір від 07.03.2018 за №23 на суму 118000,0 грн - звіт оприлюднений 10.04.2018. Відповідно до абз.12 ч.1 ст.10 Закону України «Про публічні закупівлі» відповідальність за повноту та достовірність інформації, що оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу, несуть голова та секретар тендерного
комітету замовника або уповноважена особа. Таким чином, ОСОБА_1 порушила вимоги абз. 8, 9, 11 ч.1 ст. 10 ЗУ «Про публічні закупівлі», та вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 164-14 КУпАП.
У судове засідання гр. ОСОБА_1 не з'явилася, хоча про день, час та місце судового засідання була повідомлена належним чином.
Винуватість гр. ОСОБА_1 у вчиненні даного правопорушення доведена матеріалами справи:
-протоколом №13-05-0202/2019 від 17 жовтня 2019 року, відповідно до якого при проведенні планової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності Підволочиського управління житлово-комунального господарства за період з 01.06.2015 по 30.06.2019 виявлено порушення законодавства про закупівлі, а саме: ОСОБА_1 будучи посадовою особою - економістом даного господарства, та відповідно до наказу від 08.11.2016 №89 призначена на посаду секретаря тендерного комітету, допустила порушення щодо неоприлюднення інформації про закупівлі відповідно до вимог законодавства. Зокрема, не оприлюднила в системі електронних закупівель Додаток 1 «Заява приєднання», додаток 2 «Комерційна пропозиція» та додаток 3 «Договірні обсяги споживання електричної енергії», які відповідно до п. 13.7 є невід'ємною частиною договору від 21.01.2019 №12/777070 на суму 2342126, 00 грн, чим порушила вимоги абз. 8 ч.1 ст. 10 Закону України «Про публічні закупівлі». Крім цього допустила порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлі відповідно до вимог законодавства, зокрема повідомлення про внесення змін до договору від 30.03.2018 №35, внесених додатковою угодою від 03.10.2018 №5 оприлюднено 22.10.2018, чим порушено вимоги абз. 9 ч.1 ст. 10 ЗУ «Про публічні закупівлі» та порушено термін оприлюднення звітів про укладення договорів в електронній системі закупівель «ProZorro», визначені абз.11 ч.1 ст. 10 даного Закону відповідно до вимог якої звіт про укладені договори оприлюднюється протягом одного дня з дня укладення договору. А саме: договір від 28.05.2018 за №128 на суму 99800,0 грн - звіт оприлюднений 25.06.2018; договір від 07.03.2018 №00009 на суму 77700,0 грн - звіт оприлюднений 10.04.2018; договір від 07.03.2018 за №23 на суму 118000,0 грн - звіт оприлюднений 10.04.2018. Відповідно до абз.12 ч.1 ст.10 Закону України «Про публічні закупівлі» відповідальність за повноту та достовірність інформації, що оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу, несуть голова та секретар тендерного комітету замовника або уповноважена особа. Таким чином, ОСОБА_1 порушила вимоги абз. 8, 9, 11 ч.1 ст. 10 ЗУ «Про публічні закупівлі», та вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 164-14 КУпАП;
-актом ревізії фінансово-господарської діяльності Підволочиського управління житлово-комунального господарства за період з 01.06.2015 по 30.06.2019 року Управління Західного офісу Держаудитслужби у Тернопільській області від 17 жовтня 2019 року №05-21/17, згідно якого: в порушення абз. 11 ч.1 ст. 10 ЗУ «Про публічні закупівлі», замовником не дотримано термінів оприлюднення звітів про укладені договори; в порушення п.3 ч.2 ст. 22 даного Закону замовником не зазначено у тендерній документації та додатках до неї технічні та якісні характеристики предмета закупівлі не передбачено заходів із захисту довкілля, в порушення п.9 ч.2 ст.22 Закону замовником в тендерній документації включено перелік критеріїв та методику оцінки тендерної пропозиції без зазначення питомої ваги критерію, в порушення ст. 10 Закону не дотримано термінів оприлюднення повідомлення про внесенні зміни до договору, в електронній системі закупівель не оприлюднено додатки до договору.
-письмовими поясненнями ОСОБА_1 , що зазначені в протоколі №13-05-0202/2019 від 17 жовтня 2019 року, згідно яких остання пояснила, що звіти не були своєчасно оприлюднені у зв'язку із тим, що договори про закупівлю від керівництва та бухгалтерії замовників були передані після завершення строку на оприлюднення відповідних звітів.
Згідно абз. 8 ч.1 ст. 10 ЗУ «Про публічні закупівлі» - замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює на веб-порталі Уповноваженого органу в порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, інформацію про закупівлю, а саме: повідомлення про внесення змін до договору - протягом трьох днів з дня внесення змін; абз. 9 ч.1 ст. 10 Закону - звіт про виконання договору - протягом трьох днів з дня закінчення строку дії договору, виконання договору або його розірвання.
За вказаних обставин суд приходить до переконання про наявність в діях гр. ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-14 КУпАП - здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг без застосування визначених законодавством процедур закупівель; оцінка пропозицій конкурсних торгів (кваліфікаційних пропозицій), тендерних пропозицій не за критеріями та методикою оцінки для визначення найкращої пропозиції конкурсних торгів (кваліфікаційної пропозиції), тендерної пропозиції, що міститься в документації конкурсних торгів (кваліфікаційній документації), тендерній документації; укладення з учасником, який став переможцем торгів, договору про закупівлю за цінами і обсягами, що не відповідають вимогам документації конкурсних торгів (кваліфікаційної документації), тендерної документації; неоприлюднення або порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлі відповідно до вимог законодавства; ненадання інформації, документів та матеріалів у випадках, передбачених законом.
Відповідно до п.7 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушень, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Як вбачається з протоколу від 17 жовтня 2019 року про адміністративне правопорушення, який поступив для розгляду до Підволочиського районного суду Тернопільської області 25 жовтня 2019 року закінчились строки накладення адміністративного стягнення на громадянина ОСОБА_2 , тому справу провадженням слід закрити.
Керуючись ст.ст. 38, 247 п. 7, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Провадження у адміністративній справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 164-14 Кодексу України про адміністративне правопорушення - закрити в зв'язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до Тернопільського апеляційного суду через Підволочиський районний суд Тернопільської області.
Суддя Н.Б. Сташків