Справа №522/4877/20
Провадження №3/522/3116/20
30 березня 2020 року суддя Приморського районного суду м.Одеси Домусчі Л.В., розглянувши матеріали, що надійшли з Приморського ВП в м.Одесі ГУНП в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, пенсіонерка, проживає за адресою: АДРЕСА_1
- за ст.160 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно адміністративних матеріалів наданих суду, 26.03.2020 року, отримано суддею 27.03.2020 року, 11.03.2020 року ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_2 ряд, АДРЕСА_3 /9, здійснювала торгівлю домашніми виробами без дозвільних документів, чим порушила правила торгівлі.
За вказаним фактом співробітниками поліції відносно ОСОБА_1 був складений протокол про адміністративне правопорушення серії АПР18 №751029 від 11.03.2020 року, за ст.160 КпАП України.
Відповідно до ч.2 ст.7 КУпАП, провадження в справах про адміністративне правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до приписів ст.256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. При складені протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені ст.268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
При вивчені даного протоколу та матеріалів справи було встановлено порушення вимог ст.256 КУпАП, а саме, в протоколі про адміністративне правопорушення від 11.03.2020 року не визначена кваліфікація дій за ч.1 чи ч.2 ст.160 КУпАП.
Суд вважає, що з наданих суду протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 №751029 від 11.03.2020 року та матеріалів про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.160 КУпАП, неможливо з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Зі змісту ст.245 КУпАП вбачається, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Тому підготовка до розгляду вказаної справи не може бути проведена, а зазначені недоліки не можуть бути усунуті в судовому засіданні.
Дослідивши матеріали справи, та з'ясувавши, що в протоколі не визначена кваліфікація дій ст.160 КУпАП, суд доходить до висновку, що протокол про адміністративне правопорушення разом з матеріалами про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 підлягає поверненню для належного оформлення.
Згідно ст.280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи
Відповідно до абз.5 п.24 Постановою Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року №14 визнана правильною практика тих судів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративне правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст.256 КУпАП України, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
На підставі вищевикладеного, приймаючи до уваги, що протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст.256 КУпАП, приходжу до висновку, що матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 підлягають поверненню до Приморського ВП в м.Одесі ГУНП в Одеській області - для належного оформлення.
У зв'язку з викладеними обставинами, керуючись ст.ст.256, 280, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -
Адміністративну справу №522/4877/20 провадження №3/522/3116/20 про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за ст.160 КУпАП України, повернути до Приморського ВП в м.Одесі ГУНП в Одеській області - для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Л.В.Домусчі
30.03.2020