Постанова від 31.03.2010 по справі 2а-351/10/2570

Справа № 2а-351/10/2570

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 березня 2010 р. м. Чернігів

Чернігівський окружний адміністративний суд у складі

Головуючого судді Ткаченко О.Є.,

за участю секретаря Маруфенко О.С.,

позивача ОСОБА_1,

представника відповідача Сальніцького О.Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Чернігівського обласного військового комісаріату про зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

01 лютого 2010 року ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Чернігівського обласного військового комісаріату (далі - Чернігівський ОВК) та Срібнянського об'єднаного міського військового комісаріату (далі - Срібнянський ОМВК) про визнання нечинною довідки від 15.12.2009 року № 3220, виданої Чернігівським ОВК про встановлення стажу роботи державного службовця, та зобов'язання видати довідку із врахуванням до стажу державної служби період перебування на лікарняному з 17.08.2009 року по 08.12.2009 рік та день звільнення з роботи згідно наказу від 09.12.2009 року № 136. Свої вимоги мотивує тим, що Чернігівським ОВК у зв'язку з виходом позивача на пенсію видана довідка від 15.12.2009 року № 3220 про складові заробітної плати, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», станом на 09.12.2009 року в довідці зазначено стаж державної служби 9 років 8 місяців 21 день, але в дану довідку не включено стаж державної служби за період з 19.08.2009 року по 09.12.2009 року - період перебування позивача на стаціонарному лікуванні, що підтверджується листками непрацездатності. Тому відповідачем порушено пункт 3 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1994 року № 283.

31 березня 2010 року за клопотанням позивача Срібнянський ОМВК виключено як відповідача по справі. Також позивач змінив позовні вимоги та просив визнати дії Чернігівського ОВК щодо незарахування йому до стажу державної служби періоду з 17.08.2009 року по 08.12.2009 року протиправними та зобов'язати Чернігівський ОВК перерахувати стаж державної служби із зарахуванням періоду з 17.08.2009 року по 08.12.2009 року. Уточнені позовні вимоги підтримав повністю та просив їх задовольнити, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.

Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав та просив в його задоволенні відмовити, посилаючись на те, що позивач дійсно працював в Срібнянському ОМВК та з 17.08.2009 року по 08.12.2009 року перебував на лікарняному. 18.08.2009 року ОСОБА_1 виповнилось 60 років. Водночас пояснив, що оскільки статтею 30 Закону України «Про державну службу» передбачено, що підставою для припинення державної служби є досягнення державним службовцем граничного віку проходження державної служби (згідно статті 23 Закону України «Про державну службу» - 60 років для чоловіків), то у разі досягнення граничного віку проходження державної служби державний службовець має бути звільнений з посади після досягнення цього віку. Також представник відповідача посилався на роз'яснення Головдержслужби України, згідно якого час перебування на лікарняному після досягнення граничного віку проходження державної служби до стажу державної служби не зараховується, а зараховується до загального трудового стажу.

Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що наказом військового комісара Срібнянського ОМВК від 09.12.2009 року № 136 ОСОБА_1, спеціаліста І категорії, звільнено з роботи з 09.12.2009 року у зв'язку з досягненням граничного віку проходження державної служби і виходу на пенсію, ст. 30 Закону України «Про державну службу» (а.с. 14).

18.08.2009 року ОСОБА_1 виповнилось 60 років.

Згідно листків непрацездатності від 17.08.2009 року, 14.09.2009 року, 01.10.2009 року, 20.10.2009 року, 11.11.2009 року та від 08.12.2009 року позивач перебував на лікарняному в період з 17.08.2009 року по 08.12.2009 року, тобто 4 місяці 11 днів (а.с. 35, 36, 37, 38, 39, 40).

Відповідно до пункту 3 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1994 року № 283, до стажу державної служби включається також період, коли державний службовець не працював з поважних причин, але залишався у трудових відносинах з державним органом та час військової служби у Збройних Силах та інших військових формуваннях.

Пунктом 4 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1994 року № 283 передбачено, що документом для визначення стажу державної служби є трудова книжка та інші документи, які відповідно до чинного законодавства підтверджують стаж роботи.

ОСОБА_1 з 08.01.2002 року по 09.12.2009 року перебував на державній службі, що підтверджується трудовою книжкою (а.с. 12-13).

Згідно довідки Чернігівського ОВК від 30.03.2010 р. № 70/К стаж державної служби позивача станом на 18.08.2009 року складає: 9 років 8 місяців 21 день (а.с. 87).

Відповідно до Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1994 року № 283, стаж державної служби ОСОБА_1 складає 10 років 0 місяців 12 днів (9 років 8 місяців 21 день + 4 місяці 11 днів), з яких:

- період з 18.05.1968 року по 29.06.1970 року - 2 роки 1 місяць 12 днів військова служба у Збройних силах, що підтверджується довідкою Срібнянського ОМВК від 16.12.2009 року № 184 (а.с. 10);

- період з 08.01.2002 року по 09.02.10 року - 7 років 11 місяців 1 день, що підтверджується записом у трудовій книжці № 8 від 08.01.2002 року про переведення на посаду інженера та прийняття присяги державного службовця та № 14 від 09.12.2009 року про звільнення з роботи у зв'язку із досягненням граничного віку проходження державну служби (а.с. 11-13).

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 перебував у трудових відносинах зі Срібнянським ОМВК до 09.12.2009 р. включно, тому суд не бере до уваги посилання представника відповідача на роз'яснення Головдержслужби України стосовно того, що час перебування на лікарняному після досягнення граничного віку проходження державної служби до стажу державної служби не зараховується, а зараховується до загального трудового стажу, також дані роз'яснення не носять нормативного характеру.

На підставі вище викладеного, суд приходить до висновку про протиправність дій відповідача щодо не зарахування ОСОБА_1 до стажу державної служби періоду перебування на лікарняному з 17.08.2009 року по 08.12.2009 року.

У відповідності до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 1 статті 9 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги ОСОБА_1 до Чернігівського обласного військового комісаріату підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 122, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов ОСОБА_1 до Чернігівського обласного військового комісаріату про зобов'язання вчинити певні дії задовольнити повністю.

Визнати дії Чернігівського обласного військового комісаріату щодо не зарахування ОСОБА_1 до стажу державної служби періоду з 17.08.2009 року по 08.12.2009 року протиправними.

Зобов'язати Чернігівський обласний військовий комісаріат перерахувати ОСОБА_1 стаж державної служби із зарахуванням періоду з 17.08.2009 року по 08.12.2009 року.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її складання в повному обсязі, особою, яка оскаржує постанову, за правилами, встановленими статтями 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Дата складання та підписання повного тексту постанови -08 квітня 2010 р.

Суддя О.Є. Ткаченко